Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2011 23:16
Dobrý den všem, Michalhk - webové stránky mám samozřejmě nastudovány, dokonce i vytištěny a připraveny na cestu. Spíše jsem myslela, že by mohl dát někdo doporučení z osobních zážitků.
Jedeme na "robinzonádu" v zátoce Ladjena, kousek od obce Bogomolje. Někdo tu již v diskuzi zmiňoval majitele objektu - Fraňa Dobroniče.

Mildousi, kde najdu výjezdní kalendář? Nějak tápu...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 06. 2011 23:20
Ahojky, výjezdový kalendář je ZDE spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 06. 2011 10:05
Mandarinka, poslala jsem SZ.
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 06. 2011 10:27
Jurajsi - díky za odkaz, už jsem se zapsala.

Wajo - taky děkuju, poslala jsem odpověď.
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 09:02
Tak přátelé Hvaru, za 3 dny vyrážíme do Ivánku Dolac.hot smiley
Vše potřebné nakoupeno, auto připraveno a všichni natěšeni.
Doufám, že se s někým z fora setkáme v hospůdce.drinking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 09:05
jared napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak přátelé Hvaru, za 3 dny vyrážíme do Ivánku
> Dolac.hot smiley
> Vše potřebné nakoupeno, auto připraveno a všichni
> natěšeni.
> Doufám, že se s někým z fora setkáme v
> hospůdce.drinking smiley


V pátek ráno jsme tam. Toš aj po štamprli dáme. V sobotu se připojí Kvetaca.smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 09:12
Výborně, už se moc těším, aj na tu štamprdlusmileys with beer
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 10:08
Hvaristi, Ivandolacisti zejména, doplňte se do výjezdového kalendáře... Nechť o sobě víme..
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 10:50
Zdravím všechny znalce Hvaru.
Letos jedu poprvé na Hvar - do ID.
Zaujaly mě ty chobotnice na fotkách. Při potápění v minulých letech jsem nějaké občas viděl.
Jen netuším, jak takovou chobotnici připravit a uvařit/grilovat. Nemohl by mi někdo zkušený napsat nějaké know-how?
Díky
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 11:44
... chobotnice ?
tak jako ostatní plody moře ... očistit ... chobotnici povařit ve slané vodě 2,5 až 3 hodiny ( v papiňáku snad jen hodinu ) ... prostě, až změkne ( ligně, kalamáry tak dlouho ne )
pak se chapadla a tělo ( hlava ) nakrájí ... na pánev na česnek ( pomačkaný nebo nakrájený na plátky ) olivový olej, sůl ... pak přidat buď do rizota nebo jen s chlebem, nakrájenou zeleninou ( podušenou nebo syrovou ) ... někdo přidá blitvu, brambory ... smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 12:51
a nebo chobotnice pod pekou (eventuleně v našich podmínkách v troubě)

Chobotnici očistíme a položíme do odpovídající nádoby do studeného oleje. Na stranu rozmístíme na půlky rozkrojené brambory a na čtvrtky rozkrájenou cibuli. Vše posypeme rozmarýnem. Dobře přikryjeme alobalovou fólií a pečeme bez podlévání při teplotě 180-ti stupních po dobu dvou hodin. Před koncem pečení vše přelijeme bílým vínem a posekaným česnekem a ještě chvíli pečeme. Chobotnici servírujeme rozkrájenou na kousky spolu s bramborem a vypečenou šťávou lehce posypané nasekanou petrželkou.
Podotýkám, že není potřeba vůbec solit, je sama o sobě slaná dost.
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 13:26


Tak nějak to vypadá v reálu před strčením do truby.....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 13:40
Sice by můj příspěvek patřil spíš do vlákna co ochutnat, ale tato chobotnice je chycená a připravená na ostrově Hvar, tak mi snad Hvaráci prominou. Vložím malou připomínku, čerstvá chobotnice se podle místních rybářů prý hned zpracovávat nemá, má se na několik dní dát zamrazit, aby se v ní mrazem porušila tuhá konzistence. Dříve, když místní neměli mrazáky, mlátili s ní o kameny nebo beton, aby změkla. Až pak se může zpracovávat k jídlu. A tady je recept do "peky" od našeho pana domácího:

Nejprve chytíte tu chobotnici:


[www.q3.cz]

brambory, cibule, rajčata, papriky, mrkev, pepř, sůl, rozmarýn, vše na kousky, vložit s nakrájenou chobotnicí do peky, zakrýt puklicí a tu pak zahrnout rozžhaveným uhlím a péct nejméně 1,5 hodiny




Já osobně miluji chobotničkový salát, ale na ten přesný postup nemám. Určitě ale uvařená chobotnice na kousky, cibule, pepř, bylinky, olivy, vinný ocet a olivový olej a k tomu chorvatský bramborový salát. MŇAM. smiling smiley Už aby jsme tam byli.

Dobrou chuť


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 14:07
... forester ... tak co na to říkáš ? ... píšeš ... ?
Forum ... to je to je studnice poznání ...
Waja, Mildous, Michalhk ... thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 14:29
Teď jsem přišel k PC ....
To je nádhera !!!!
Moc vám děkuji.
Teď ještě jak zkrátit těch 43 sad smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 18:49
jeden z mnoha pozdravů z Hvaru, co dnes dovezli rodiče....Krumpir made in Svirče smiling bouncing smiley

Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 19:28
ahojte všichni..ad chobotnice...před léty jsem viděla ve Francii jednu okouzlující těhotnou francouzku, jak připlavala z moře s asi šesti chobotnicemi a co následovalo:-( podotýkám, že jsem to viděla poprvé, velice mě to zaujalo a rozdíl ve francouzkých a chorvatských chobotnicích by neměl být tak veliký:-):-)
tedy: nejprve té chobotnici obrátila hlavu, jako když si obracíte ponožky, tím tu chobotnici "dousmrtila?" a zbavila vnitřností, pravda chapadla se sápala všude:-) a poté s ní mlátila na břehu kamínkové pláže cca 3 minuty....bohužel na večeři mě nepozvalasad smiley
jo, a chytila je takovou malinkou harpunou
tak třeba také tato zkušenost obohatí?yawning smiley
Lu

Poreč, Puntižela, Dolac, Podgora,
otok Veli Lošinj, otok Krk- Njivice a FKK Politin, otok Hvar- Vrboska a letos ID :-!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 19:59
Lukrezie, ano, tak je to spravné a tak to má být spinning smiley sticking its tongue out Ještě podotýkám, že po ohrnutí a zbavení těch pár vnitřností je třeba dávat majzla na ten jejich zobák, co mají zespodu. V domění, že je už mrtvá, jsem s ní blbnul a teď mám na ruce nesmazatelnou památku na červen 2010 na Hvaru. Hodně dlouho se to hojilo a teď mi tam zůstala jizva. Pak ještě oči ven a je připravená k další úpravě.
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 21:46


....taková harpunka ????? Hroty jsem už přibrousil !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 22:01
hm, to nebude ona...tamta byla určitě koupená...vypadala "profesionálně" a paní také nevypadala, že by tam byla poprvé a náhodou (jako já tehdá:-)
oni totiž francouzi nemají pozlacené ručičky na domácké výrobky smiling bouncing smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 22:05
jo,totiž bych ještě připsala, (dle mé inteligence:-) byla harpunka pravděpodobně vystřelovacíthumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 06. 2011 22:17
Ty vystřelovací ( na gumu, nebo stlač, vzduch) jsou si myslím zakázány. Na to musí být glejt !!
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 06. 2011 05:41
To mě bylo záhadou, proč oni vždycky s tou chobotnicí tak mlátili. Tedy taková palička na zkřehnutí masíčka. No to jsou věci.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 06. 2011 18:10
Zpět od vaření s Babicou k tématu v záhlaví :Jaké je počasí a teplota moře v ID?Děkujismiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 06. 2011 18:49
jo, tak to si lze nastavit na hlavní stránku jednoho hoodně slavného inetového vyhledavače g...le a je to furt na očíchthumbs up smiley
momentálně ukazuje slunečno 29°C....
carpe diem
Lu
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 06. 2011 21:09
Takže já už se na Hvar do Ivan Dolace nechystám sad smileysad smileysad smiley : více zde.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 06. 2011 21:53
... na harpunu ( na gumu ... či pneumatickou i tu Tvoji speciálku z tyčky od lyží ... Milane ) ... dostaneš povolení ... v Jelse ... smileys with beer( tedy pokud nechceš problémy )
Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 06. 2011 06:32
Jared: né abys mi moc proležel mou postýlku ! Já to v září poznám ! Pěknou dovču !

Jenom , abys věděl do čeho jdeš !


Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 06. 2011 07:12
Bessíku, za ty prachy, co za to budou chtít si koupím v obchůdku v Jelse novou a s paragonem v celofánu se vrhnu do vln !!! Mám to na sebeobranu proti žralokům.......
Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 06. 2011 17:54
Dobrý den ,mám dotazík jaka je cesta k Zátoka Lučišće ? jak je to tam z parkováním ? děkuji moc
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Mi , rudla , Vlada
Hosté: 173
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.