Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 07. 2011 17:29
no, tak nejake dotazy jsem jiz vznesl grinning smiley.. no, nam jitka psala 17.18. zari, mne se to hodi akorat nez mi zacne skola a pritelkyne ma zrovna dovolenou, takze to vidim na pohodu yawning smiley)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 07. 2011 19:32
Lucano a Lacestera, my taky budeme v ID na vinobraní.... Měli bychom dorazit v sobotu 17.9. Sice nejezdíme k Jitce a víno taky trháme u někoho jiného, ale setkání by neškodilo. Ještě tam bude Mirus, tak to začíná být zajímavé....smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 07. 2011 19:43
Tak snad nás tam bude letos víc jak loni.
A Lucano, nic speciálního na vinobraní není potřebayawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 10:07
Ahoj, byl už někdo v apartmánu Lugovi v ID? Tam jsem totiž ještě nebyl... hoďte info.. komáři, vedro, je tam gril? díky.. ještě 19 dníííííííhot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 14:47
Ahoj,

vratili jsme se z Ivan Dolac v patek. Jeli jsme na blind 28.6. (manzelka v 6 mesici, 2,5 roku syn a ja spinning smiley sticking its tongue out ) Kdyz jsme se blizili do Splitu, tak nam tak nejak prislo jako fajn napad se posunout trajektem na Hvar a do Ivan Dolac jsme uz doklouzali samospadem. Velke podekovani patri Jitce z Jadranu, ktera nam narychlo sehnala ubytovani ve Slavince (to je ten barak hned vedle hlavni plaze s restauraci). Co se tyce kvality ubytovani, tak to bylo slusne. Meli jsme prvni den apartman c.2 (1+1) a pak presun do apartmanu c.5 (2+1). Posleze se ukazalo, ze pozadavek na vetsi apartman byl zbytecny, protoze se junior stejne nasackoval k nam, ale predevsim ta jedna mistnost navic s 2 luzkama byla defacto nepouzitelna, protoze byla umistena primo nad mistnosti, kde byla vzduchotechnika z kuchyne a nejaky kompresor, ktery hucel kazdy den skorem do pulnoci. Takze jsme do te mistnosti zavreli dvere a nepouzivali ji (bylo tam i strasne vedro, skoro horka podlaha). Vice mene nam nic moc nezbyvalo, protoze jsme chteli byt predevsim hodne blizko u more kvuli manzelce a malemu a to ta Slavinka splnila beze zbytku, takze jsem tu mistnost ve finale tak nejak ozelel a i kdybychom to nejak hrotili, tak bychom se museli odstehovat nekam dale a vzdalenost na plaz pro nas byla prioritni. Maly apartman stal tusim 40e, velky 70e. Podarilo se mi pri cisteni zubu rozlomit dekl na toalete (skocil na me junior) a ackoliv jsem nabizel, ze ho pochopitelne uhradim, tak ho ve Slavince vymenili zdarma a nic nechteli. To bylo mile prekvapeni, protoze moje historicka zkusenost s Balkanem je presne opacna. Nechali jsme v CZ detsky nocnik, ktery nam take prinesli a bez problemu zapujcili. Co se tyce servisu ve Slavince (at uz s interakci Jitky ohledne toalety, ci nikoliv), tak perfektni. V restauraci vari, taktez bez vytek - dokonce nam donesli jidlo az nahoru k apartmanu, kdyz jsme ho chteli sebou. Vse co jsme jedli bylo opravdu dobre - od ryby pres testoviny po morske plody. Doporucuji si udelat vylet na veceri do Pitve (vesnice pred tunelem). Sli jsme do te mene provarene restaurace po sipkach z rybich kostricek (follow the fishbone !) a bylo to prijemne. Zase nejake ryby, krevety, vino atd. Je tam vyhled na zaliv a Jelsu a ma to tam atmosferu - mozna mi nekdo muze oponovat, ze to neni dost nobl, ale me to takhle vyhovuje a fakt jsem byl spokojeny maximalne. Byli jsme na jidle i v Jelse a ve StariGrad. Kvalita srovnatelna, cena o 50% vyssi. Vypadam holt jako kavka... spinning smiley sticking its tongue out . Ivan Dolac jako takovy se nam libil a bylo to presne podle naseho gusta. Restaurace, bistro, pizzerie, pekarna, malej market a tim to hasne. Diskotek 0, poutovejch atrakci 0, zdroje hluku a bordelu minimalni. Dalsi plus je neexistence mariny, protoze kdo byl nekdy na lodi, tak asi tusi, ze romanticky pohled na zakotvene lode ma i svoje negativa.... Voda cista, vyhled na volne more, prijemni lide, proste tohle vsechno se mi libilo a doufam, ze se do Ivana Dolace jeste nekdy podivam.
Par negativnich "drobnosti" jsem presto zaznamenal.

1) komari - lovili jsme je kazde rano se svitanim po pokoji, at uz jsme byli namazani repelentem, ci nikoliv, vzdy jsme si nejake ty kousance nafasovali. Cela rodina zestipana uplne silene. Prvni poznatek je, ze chorvatsky komar je komar zavodni a navic maskovany, takze nahaneni ceskych lenivych komaru je v porovnani s timto prochazka ruzovou zahradou. Ceske repelenty, mazani, svicky a kdo vi co jeste proste nefungovaly. Pouceni pro priste. Jinak se k nam hajzlici dostavali do pokoje at uz jsme meli zavrane dvere, ci nikoliv, takze jsem ve finale to vecne temovani vzdal a jenom jsem hlidal, abychom nemeli otevrene dvere se sviticim svetlem a stejne to bylo na levacku. To byla prohrana valka...

2) plaz - chodili jsme na tu hlavni plazicku, protoze to bylo nejbliz a musime pendlovat na jidlo, na spani atd. Kolikovani plaze - to byla vec, ktera me fakt lezla na nervy a nevim, kdo tenhle mores vymyslel a rozsiril. Na zacatku nebyl problem prijit na plaz v 9, v 9:30 a bez problemu si lehnout. Na obed to zabalit a po obede se vratit a zase si najit slusne misto. Jak prisly ty svatky, tak se to zdramatizovalo a parcelovani plaze zacinalo v 5:00, pricemz si tam nekteri jedinci nechavali veci nonstop a kolikrat na tu plaz prisli treba az ve 4 odpoledne, pricemz tam cely den blokovali mista, kde mohl lezet nekdo jiny. Ve vysledku me to donutilo postavit zastenu a nechat ji tam taky, nicmene jsem mel alespon tolik slusnosti, abych ji nepostavil hned u vody, aby pres ni pak nekdo musel skakat akrobacii, aby se vubec dostal do more plus jsem tam kazde rano po 9 prisel a mimo obed jsem tam byl az do vecera. Dalsi vec je, ze nejsem nijak prilis nesnasenlivej, ale zvyk rozbalit si lezeni 3 cm od lezeni nekoho jineho mi taky prijde ponekud zvlastni. Procestoval jsem toho relativne dost, jenom v Chorvatsku jsem byl minimalne 10x a prijde mi, ze se to s temi rucniky a uzurpovanim si verejneho prostoru pro sebe (specificky v HR) neustale zhorsuje. Bohuzel jsem to zazil i na ruznych lokalitach v Asii, kde to byla specialita vychodnich Nemcu, o lokalitach jako je Egypt apd. vubec nehovorim. Uplne nejvic me na tom mrzi, ze tihle jedinci svym jednanim donuti ostatni, aby to zacali delat taky - ja si za to nadavam dodnes. Pred nasim odjezdem ve ctvrtek byla ta hlavni plaz uz totalne narvana a byl jsem docela rad, ze uz jedeme nekam, kde si svuj zivotni prostor obhajim spinning smiley sticking its tongue out.

Jeste jednou velke podekovani Jitce a jeji dceri za pomoc a do Slavinky za perfektni servis a zaroven doufam, ze se jeste potkame. Mejte se vsichni fajn a dovolenkarum preji hlavne stastnou cestu a uzijte si dovolenou !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dapCZ (12. 07. 2011 21:37).
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 15:23
Pěkné a pravdivé zhodnocení ID. My jsme byli od 24.6. do 4.7. a bylo to obdobné. Na pláž jsme chodili na tu menší vpravo a nechávání věcí tam fungovalo bohužel také. A pilo mně to krev taky pěkně. Nás situace v té době donutila tam nechával věci, když jsme šli na jídlo. Dělat to přes noc - tak na to teda nemám. Bohužel je to nešvar, který se asi stále více stává normální věcí. Do toho kuřáci, kteří v klidu kouří, i když jsou kolem malé děti. A vajgly končí na pláží. No dost stěžování.
Počasí jsme neměli zrovna ideální, ale odpočnuli jsme si. A to šlo.
Zdravím paní Jitku (vzhledem k dlouhé frontě jsme se nezvládli osobně rozloužit) a děkujeme také její ochotné dceři.
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 15:41
No jo no, komáři v ID jsou specifičtí. Chvilku před setměním rodeo na cca 15 minut, kdy pijou snad i pivo z půllitru, pak maj na chvíli padla a stěhujou se do apartmánů, kde jich ale není vidět, počkají na zhasnutí a pak dávají druhou směnu. Raid je pro ně přípravek pro osvěžení vzduchu, nikoliv pro jejich likvidaci, repelenty jim jen provoní přistávací plochu. V cyklech se po ID stěhují nahoru a dolů tak, aby o nich věděli všichni ubytovaní. Ale vyzrát se na ně dá.
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 17:14
Zdravím ,
zrovna jsme se vrátili z Hvaru -Zavala- neskutečná pohodasmiling smiley klid ,žádne disko, hluk ale klídek a když jsme se vraceli a vyjeli z Drveniku pááánenko skákava až po Brelu Václavak ŠÍÍÍÍLENOST ,DĚSsmiling smiley
Tolik zatáček jsem snad ani neviděl smiling smiley ale stálo to za to vůbec se nám nechtělo jet zpátky
měj te se
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 17:45
Zahajskej, prozraď, jak se dá vyzrát na chorvatské komáry?
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 19:40
Ahojky, odjíždíme do ID v pátek. Poraďte co vzít na ty komáry?
Ještě menší dotaz pro již zkušené, můžu trajekty také platit kartou?
Díky
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 20:43
Olca : trajekty bez problemu kartou, nalodili nas i 5 minut pred odjezdem spinning smiley sticking its tongue out.
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 20:58
Myslím si, že pokud se to nezměnilo, tak kartou směrem od pevniny se dá platit, ale z Hvaru zpět to ze Sućuraje dosud nešlo (možná je to už jinak), ze Stari Gradu si nejsem jista.
Jinak nám se zatím osvědčil proti komárům Raid do zásuvky s geraniovou silicí (z muškátů - ale nesmrdí to), domorodci používají jako repelent levandulový olej, který se dá na Hvaru koupit na každém kroku.
Jelikož jezdíme zásadně mimo sezónu, problémy s místem na pláži nejsou. No a jsme ročníky starší, takže jsme bez malých dětí a tudíž můžeme na skály, které jsou v ID krásně vyskládané štípaným kamenem - pro nás ideální místo jak na slunci, tak ve stínu. Ale asi bych to v této situaci řešila tak, že bych přišla na pláž, prázdné karimatky vyskládala na hromádku a lehla si na místo mnou vybrané. Sice nevím, co by se dělo, ale vyzkoušela bych to. Přece to nikdo nemá předplaceno a pláž není soukromá, ale veřejná.
Zdravím na Hvar Jitku a všechny přátele z fóra.
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 21:12
Janka : ja uz to jednou zkusil a vrhnul se na me dav rozvasnenych dam v nejlepsich letech z Ostravska. Byla to panika a to neprehanim. Bylo to na Makarske, kde byly nejake mensi plazicky a damy si rozlozily 5 lehatek na jedine male plazicce, ktera nebyla obsazena lidmi, ale nebyly tam. Prisli po 6!!! hodinach a misto toho, aby se citili nejak blbe, nebo tak neco, tak nam dali nepocitane jmen a lehly si kolem dokola nas (byli jsme tam 2 pary) tak, abychom je museli prekracovat.Ta plaz byla fakt pidi. No a jak lezely, tak nahlas komentovaly, ze takovy vychovani nezazily apd. Nic nez cista radost. Kdybych byl vetsi pankac, tak je zabalim do lehatek a nahazim z mola do more - pravda, neunesl bych ani jednu z nich.

Trajekt na Hvar a placeni kartou je mozne ze Splitu i ze StariGrad bez problemu. Sucuraj nevim, ta cesta ze Sucuraje pres cely Hvar mi prisla po tech 12 hodinach jizdy jako ritualni sebevrazda a uplna zbytecnost, kdyz si clovek muze na tom trajektu ze Splitu 2 hodky dachnout. Sice za 412kun (auto, 2 dospeli), ale dal bych klidne i vic, abych se dostal z toho zombie stavu po ceste a na shaneni ubytka a jezdeni po Hvaru byl trosku fit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dapCZ (12. 07. 2011 21:15).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 21:20
dapCZ
Hezké shrnutí pobytu thumbs up Neměl bys fotku toho masakru na pláži? Zatím si to nechci připouštět, ale možná nám příští rok nezbyde nic jiného, než jet v sezoně, tak abych věděl, do čeho lezu.
Jinak my jsme jednou při příjezdu k trajektu ve Splitu zažili klečícího Slováka, co prosil již odplouvající trajekt k návratu. Povedlo se a i my jsme se stačili nalodit. Bylo to ale fakt o fous....smiling bouncing smiley
A k tomu Sučuraji, loni v říjnu jsem platil trajekt normálně, tedy kartou..spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (12. 07. 2011 21:34).
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 21:53
nekde sem ji tady videl s hlaskou, ze Jitka momentalne neubytovava z duvodu absolutniho preplneni plaze. V jinem vlakne, zkusim se po tom jeste podivat, ale bylo to cerstve a fotka byla z meho pobytu, protoze jsem poznaval rucniky a tak spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 21:57
zprava od AJAX z 3.7.

"Spatná správa pro ty kteří odjíždějí do I.D. V dusledku přeplnění pláže Jitka nikoho až do odvolání neubytuje."



Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 23:07
Přidám osobní zkušenost - kartou se dá určitě platit na Hvar i zpět ze všech přístavů.
Bydleli jsme v ID asi 50m vzdušnou čarou od Slavinky a komára jsem ani okem nezahlédla - ovšem s použitím Biolitu do zásuvky. Svítili jsme na terase dost dlouho do noci a měli stále otevřené dveře do ložnice a nic. Bylo legrační pozorovat veškerou létající havěť, jak v půli terasy brala zpátečku smiling smiley Na malého gekonka to ale naštěstí neúčinkovalo, chodil s námi pokecat každý večer yawning smiley
dapCZ - souhlasím s popisem restaurace ve Slavince - zraje jako víno a je rok od roku lepší, letos si spousta lidí pochvalovala rozšíření sortimentu o pizzu. Já bych se teda bez ní obešla, ale ochutnali jsme a byla výborná! Větším jedlíkům doporučuji "Punjenou pljeskavicu Slavinka" - v první chvíli jsem si myslela, že mi přinesli omylem takovou menší šišku sekané grinning smiley Uvnitř je pršut, sýr a rajčata - nemá to chybu. Jinak restaurace Tamaris ve Sv.Nedelji a konoba Vrisnik - opět nezklamala ani jedna. Můžu se zeptat - konobu v Pitve jsme zatím nevyzkoušeli - máš zkušenost s tou první nebo druhou - ve směru od tunelu?
Pokud jde o nával na plážích - opět se potvrdilo, že zhruba 7.7. je nejvyšší čas ID opustit a přijet v září nebo až za rok smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 23:24
O preplnenosti ID som už rozmýšľal. Ja osobne nie som typ, ktorý trávi čas na pláži, čo však neplatí o 6 ročnej dcére. Asi to budeme riešiť výletmi na iné odľahlejšie miesta na Hvare.
A práve dnes som dal reč s polovičkou, či si nepamätá na komáre v ID. A nepamätali sme si. Takže vďaka za info.
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 07. 2011 23:58
Kvetaca : je to druha smerem od tunelu. Za zatackou je tam takovy vetsi parkoviste a z neho se da jit k obema. My jsme sli po kostrickach ryb, ktery jsou namalovany po zdech spinning smiley sticking its tongue out . Chorvat desnej sympos, cena adekvatni, restoska s atmosferou, kvalita a mnozstvi jidla v naprostem poradku, servis bez chyby plus rakije na rozloucenou. V te druhe jsme ani nebyli, protoze me moc nelakaji davy (a proto jezdim do Chorvatska, paradox, ale je to tak spinning smiley sticking its tongue out ) a tam jsme videli kazdy vecer desitky aut a z restaurace se linul hlahol vetsi, nez by mi bylo prijemne. V tehle druhe byl klidek, 3 obsazene stoly a dychalo to tam venkovem, jak jsem si to v tech detskych snech predstavoval. ryba (cca trochu vetsi makrela velikostne), nekolik krevet, olihne, hranolky, pivo, cervene vino, voda, dzus a byli jsme tam neco malicko pres 300 kun. 2 dospeli a jedno dite najedeni do sytosti. z restosky se kouka dolu po polickach na Jelsu a zaliv. Ten vyhled bude identicky, jako z te druhe restosky.
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 00:45
Ahoj dap CZ,
nepotkali jsme se na trajektu ze Splitu do Stari Gradu ?? Pokud je to tak, jsem ráda, že vám vše vyšlo smiling smiley
Zdravím celou rodinku, Ivak



Upraveno 3krát. Naposledy upravil ivak (17. 07. 2011 09:12).
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 09:03
Ahoj Ivak,

ano, jsem to to ja spinning smiley sticking its tongue out.

Mejte se fajn a zdravim

David
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 09:08
Ze Sučuraje do Drveniku se dá platit kartou.
Jinak v období když jsem v ID byl (od 25.6. - 7.7. ) prý bylo o 20% víc ubytovaných oproti minulému roku.

Cloudy
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 10:22
Na komáry je dobrý již zmiňovaný olej. A taky česnek. Dát si po obědě dvě topinky, nebo k obědu něco hodně očesnekovaného a komáři se vyhýbají a ne jenom komáři. Jen co česnek trochu poputuje trávicím traktem, začne člověk vylučovat póry silice, které hmyzu vadí. Takže topinka, trochu se zapotit a je klid.
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 11:39
dapCZ - díky za tip, příští rok určitě vyzkoušíme - taky preferujeme místa s atmosférou a tohle vypadá moc dobře smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 17:05
... dapCZ ... Ti mockrát děkuji za psychologickou přípravu pro boj s komáry ... největší krize na dovolené pro mě bývala únava po nonstop jízdě někde u ZIRu ( pod Zagrebem ) ... teď se budu před Splitem utěšovat ... " tak tato probdělá noc ... je ještě prd " ...
když to sečtu, tak mám... plácačku na muchy, mucholapku, modré světlo s el. lapačem hmyzu, repelent spray, repelent do zásuvky, harpunu a napadla mě ještě lopata do auta, co jsem po zimě uložil do sklepa ... tu ale zabalím do deky, abych nerozsekal skříně ... drinking smiley ... jo, ještě vezmu několik sprayů co se neosvědčily jako deodorant a několik zapalovačů ... to funguje jako plamenomet ... a když se to na komára nasměruje smoking smiley jo, to bude fungovat ...
... tak komáry ... ty mám vodškrtnutý ...

a teď ... k osazenstvu Jadran Tour ...
Jitku II chválíme stejně jako všichni ostatní ... ale teď se na tomto vláknu roztrhl pytel s tím, že letos už taky chválíte její ochotnou dceru ... najednou ... yawning smiley jak Kristýnka dospěla, tak prý ... jaká je ochotná ... šak to víme ...
a ... že je hezká to jste se kvůli paní matince báli napsat .... přitom Vám to vidím až do krku ...
šak proč nenapíšete .... zdravíme ochotnou krasavici Kristýnku ... nenapsal to akorát Zahajský ... ale já ho znám ... ten si to určitě myslel ...
je to tak Michale ... ?
v 18,00 to smažu, to se bude Jitka vracet z pláže a mohla by to číst ... a taky by se mohlo stát, že nás v neděli neubytuje ...
tak asi tak ... smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 17:15
Bessy : coz o to, dcerenka vypada fakt dobre, o tom zadna, nicmene pokud jsi to chtel napsat tak, aby to Jitka necetla, tak se obavam, ze uz jsi to prosvihnul, protoze jestli si to dobre pamatuju, tak z plaze odchazely jiz na patou spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 17:47
... a kurňa ... no nic, jeto venku ... ale šak je to pravdé ... né ? smoking smiley
a to ještě až v neděli přijedou Eifelovy děvčata, které můžou klidně soutěžit o Miss Slovakia ... to bude v Ivan Dolacu sraz Paparazziů od Itálie po Černou Horu ... yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 18:17
Tak včera jsme se vrátili dom z ID. Vše supr jak je psáno výše. V posledních dnech už bylo trochu moc teplo. Rum pod dozorem paní Jitky je v dostatečném množství :-) . Začátkem pobytu, jsem na vlastní oči viděl Ajaxe. Měl jsem v plánu se představit v dalších dnech, bohužel Ajax asi odjel, tak snad příště :-)
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 18:51
Ty, Petře, ty se nezdáš.
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 07. 2011 21:23
Tomme, nesouhlasím... já mám občas dojem, že se mi Bessy zdá... thumbs up smileygrinning smileythumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 244
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.