Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2011 17:22
ale ja som nepísal o žiadnej S31, tou trasou čo som hodil link tu na tejto stránke trochu vyššie to vychádza po Szombathely časovo rovnako a o 10 km kratšie ako ísť celú 86-tku od BA po Szombathely !! 10 km nehrá rolu len som chcel vedieť či to je tá cesta v pohode, keďže som po nej ešte nešiel, lebo voem že hlavne severná časť 86-tky je o držku samá jama a ja chodievam tak o pol noci z BA, takže nerád by som v nejakej jame skončil :-)
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 11:30
Máš ty pravdu, je to o 10 km kratšie. Ale keď som narátal počet dedín po tej trase, tak hrôza.
Z Bratislavy po Hegyfalu je po tvojej trase 16 dedín. Po štandardnej trase po 86 je 10 dedín, a keby sme rátali Csornu za 2, tak dajme tomu 11. To je rozdiel 5 dedín. Preto to nemôže vyjsť časovo kratšie, ešte k tomu keď po Mosonmagyarovár sa ide po diaľnici. Google narátal o 5 min dlhšie.
Čo sa týka kvality cesty, tak v Rakúsku by som nemal obavu. Cesty sú tam síce úzke ale kvalitné. Naviac väčšina trasy po Rakúsku ide po B cestách. Ja sa môžem vyjadriť k úseku Berg - Kittsee - Gatendorf - Zurndorf, ktorý poznám, tam je to bez problémov. V Pamhagene som ešte nebol, ale mohlo by to byť niečo podobé ako zadná cesta pri Neusiedlerskom jazere cez Podersdorf, ktorú poznám, a tiež je to pohoda (dokonca tá nie je ani B-čková). Za maďarskou hranicou už by som si nebol istý, hlavne úsek Fertoszentmiklos - Lovo.
Inak cesta 86 je o držku po celej trase, okrem úseku Beled - Szombathely. A hlavne južný úsek Szombathely - Redics, ktorý žiadna alternatívna trasa nerieši.
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 17:45
Zdravim vas...

Ja som to tu uz raz pisal a nechcem nikomu vnucovat svoj nazor, ale nechapem prečo stale riešite dilemu cesta 86 aka je, kadial je to kratsie a podobne .....
Ved tu stale pisete v akom je zlo stave, kolko je na nej oprav a semaforov a stale po nej jazdite. A nakoniec kolko ušetrite?
Znamka stoji podla mna zlomok z toho co aj tak utratite za pivo a zmrzlinu. Tak si myslim ze za to pohodlie to stoji.
A ked si date rozdiel v km a čas, tak to zasa nieje az tak vela:

Rajka-Redics cesta-86 214 km čas 3:51
Rajka-Goričan cesta 86- 268 km čas 4:18
Rajka -M1-M7-Goričan 396 čas 3:35
Rajka -M1-skratene po 82-M7-Goričan 315 čas 3:38
aspon podla Google maps

Ja som svoju prvu cestu do Chorvatska absolvoval po madarskej dialnici a uz menit určite nebudem. Jedine az po vstupe HR do EU tak potom zvolim dialnicu Rakusko, Slovinsko.
A tak
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 18:58
Já jsem to zprůměroval a vychází mi to Rajka Goričan 230 km a Rajka Redics 203 km a zhruba 4 hod. Ten rozdíl 54 km je ŠPATNĚ!!!
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 19:13
Tak je to len 27 km rozdiel. Napísal somlen to čo p.GOOGLE maps napočital.
Ale to nebola hlavna myšlienka!!!!!yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 19:48
Nesmíš věřit kdekomu obzváště panu Googlovi! Chce to vlastí zkušenosti. Já raději přes Goričan než se tlouct přes Lendavu a Čakovec jedu po M70 a pak hned na dálnici.
Čau Karel
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 20:15
Tak jasne ze je najlepsia skusenost. Ja som isiel celu cestu po dialnici a v noci co mi vyhovovalo. Na dialnicu som nabehol cca 15 km od domu a zisiel som z nej az v prgomete. Co viac mozem chciet!!!!

Svojim prispevkom som chcel reagovat na to ako tu vsetci riesa to ze usetria par eciek za znamku a obetuju tomu cestu po dedinach a skušaju rozne obchadzky, aby to bolo co najkratsie. Mam na mysli cestu 86. Tak som len pre orientaciu z googla nahodil kilometrovy a casovy rozdiel.
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 20:26
Petrinek77: neviem odkial ideš ty, ale ak ide niekto z BA a chcel by ísť len po dialnici tak je to šialený rozdiel 151 km a to je podstatný rozdiel. Lebo po 86-te po Goričan je to 251 km a ísť dialnicou na Gyor, Budapešť a odtial na Goričan je to 402 Km, môžeš namietať že trasa sa dá skrátiť a na Budapešť ísť netreba, ale potom aký význam má využiť dialnicu, keď aj tak ideš väčšinu času po okrskových cestách a časovo to víjde rovnako ?
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 20:36
Dobrý test na toto robili chlapící so SME vyrážali spolu z Bratislavy jeden šiel po dialnici na Gyor, Szekesfehervár a odtial zas po dialnici na Goričan, druhý išiel klasickou 86-tkou, obaja jazdili podľa predpisov čiže dodržiavali max. povolenú rýchlosť. Čuduj sa svete na hranici sa stretli s asi polminútovým rozdielom. Jeden rozdiel tam však bol ten čo išiel po dialnici, zaplatil navyše za dialničnú známku, prešiel viac km a pohonné hmoty ho vyšli tiež drahšie keďže auto na dialnici viac papá, aké presné cenové rozdiely tam mali si už nepamätám, aj by som sem hodil link na to video keby som si pamätal kedy a kde som to videl yawning smiley)
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 20:38
Tak presne idem z Kuty. A cestu som neskracoval, isiel som len po dialnici.
No neviem ci je pre teba sialenost 150 km, ale?
Tu mas par faktov:
Je to sice 150 km naviac, ale casovo je to kratsie.
Som presvedceny ze spotreba bude urcite rovnaka, ak nie aj nizsia, aj ked je tam sialeny rozdiel 150 km. Alebo sa mylim? Urcite ma vplyv na spotrebu stale rozbiehanie a spomalovanie
Komfort
A premna to najhlavnejsie Bezpecnost moje osadky, cize rodiny. Lebo ked to tu citam a aj od znamich pocuvam ako SKVELE sa ide po 86, som rad ze som tu cestu nezvolil.
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 20:47
takto ti poveim, časový rozdiel tam nevidím, víde to určite rovnako, , po 86-tke som šiel aj tam aj späť asi 3x a zatial som problémi nemal, a to dokonca 2x aj hnusne pršalo, jamy bývali skôr na krajnciach takže ak som sa držal stredovej čiary bolo to v pohode, zver som nestretol žiadnu. K tej spotrebe pri 130 km rýchlosti určte auto viac papá ako keď ideš mimo obce 100 a v obci spomalíš na nejakých 60 aby sa nepovedalo. Ja väčšinou vyráźam z BA o pol noci takže to stretám na ceste áut minimum, takže aj minimum brzdím alebo pridávam, už sa aj pár krát stalo, že hodím tempomat na 95 a idem dedina nededina, lebo keď si to takto môžu švihať kamiony je jasné že policajti vonku nie sú.
Nejde tam ani tak o cenu dialničnej ale o to, že ak by som šiel po dialnici celú cestu tak už na HR hraniciach by ma premohla únava, lebo dialnica je taká nudná jednotvárna, skôr sa tam človek unavý ako na normálnej ceste. V c horvátsku už na dialnicu vybehnem, lebo viem že za 3,5 hod. si močím nohy tak to už vydržím :-)
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 20:55
To Petinek: vyskúšaj si tú zatracovanú 86 - ku a budeš prekvapený. Je to normálna cesta na naše pomery aj s kvalitným povrchom. Len v dedinách musíš dodržiavať 50 - ku, ako všade inde, ako aj u nás. Zvoliť si o 150 km dlhšiu trasu, len preto, že niekto niečo napísal sa mi zdá nenormálne. Išiel som po tejto ceste niekoľko krát a všetko bolo v poriadku. A je to najkratšia cesta cez Maďarsko.
Ešte reagujem na Tvoj príspevok vyššie:
Píšeš: "Jedine az po vstupe HR do EU tak potom zvolim dialnicu Rakusko, Slovinsko." Potom budú rakúske a slovinské nálepky zadarmo? alebo ako to mám chápať? Videl si už v lete zápchy pri Graz a pri Maribore?
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 20:56
Tak stou unavou je to asi individualne.
časovo som vychadzal z planovača

Rajka-Goričan cesta 86- 268 km čas 4:18
Rajka -M1-M7-Goričan 396 čas 3:35

Čo sa spotreby tyka tak 6l nafta priemerka po ubehnuti 1000 km. Ale niesom si isty ci sa do toho dostanem cestou po obciach.

Ale to uz je mimo temy.....
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 20:56
Jiný uživatel napsal o cestě,kterou již projel toto:
Povrch 86 je tak ze 70% nový, koleje zmizely a dalo se jet naprosto v klidu, místy i rychle.

Takže mi to udělalo celkem radost,protože 86 využívám taky.
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 21:09
to petrinek77, tak aby sme boli presný podla prehliadača ale tým moc veriť nemôžeš je Rajka - Goričan 236 km a 3h 55 min.
[maps.google.sk]

Ale môžem ti s úplným kľudom prehlásiť, že zatial som Maďarsko vždy prešiel za 3 hodiny, raz za 3 hod. 15 minut ale vtedy som tankoval
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 21:12
Ať si jede každý kudy chce, obecně se mě nechce jet delší trasou, jak musím. Pokud mám znalosti, v jakém je trasa ve stavu, a 86 - tka nebude až v tak katastrofálním stavu, tak pokud nejedu za snížené viditelnosti, např. v noci, využiji kratší trasu, zvláště pokud je časově srovnatelná s dalšími i delšími trasami. Jinými slovy: 86 ano, ale pokud jsou zde ve větší míře jamy, tak jen za světla.
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 21:24
To je optimisticka informacia - 70 percent noveho povrchu je naozaj dost, budem sa tesit na prvych letnych uzivatelov 86tky.
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 21:29
Ozzie napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Píšeš: "Jedine az po vstupe HR do EU tak potom
> zvolim dialnicu Rakusko, Slovinsko." Potom budú
> rakúske a slovinské nálepky zadarmo? alebo ako to
> mám chápať? Videl si už v lete zápchy pri Graz a
> pri Maribore?


To určite nebudu, ale mala by odpadnut kontrola na Slovinskych hraniciach a tym aj mozna kontrola koncernovych vozidiel!!!
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 21:29
přátelé - kamarádi
víte jak je daleko z Gottwaldova do Zlína ?
toš tak je daleko z Rajky do Chorvatska

ps: jako z prdele do řiti.............smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 21:35
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ať si jede každý kudy chce, obecně se mě nechce
> jet delší trasou, jak musím. Pokud mám znalosti, v
> jakém je trasa ve stavu, a 86 - tka nebude až v
> tak katastrofálním stavu, tak pokud nejedu za
> snížené viditelnosti, např. v noci, využiji kratší
> trasu, zvláště pokud je časově srovnatelná s
> dalšími i delšími trasami. Jinými slovy: 86 ano,
> ale pokud jsou zde ve větší míře jamy, tak jen za
> světla.

Tak stymto sa celkom stotoznujem, ale nakolko jazdim v noci tak vyuzivam trasu, ktora mne viac vyhovuje.
Re: Přes Maďarsko
07. 06. 2011 21:58
Já v neděli přes den tam a za 14 dnů v pondělí přes den z5. Po 86-tce jsem jezdil i když tam byly koleje, proč bych tam nejel teď, když je to z větší části opravené. Zkrátka se mi to tam líbí, mám to projeté,zatím mně poliši nezastavili a snad ani nezastaví a první pokec hodím až na hranicích v Mursko Središti a zatím vždy v pohodě! A jak bylo výše řečeno,pak na dálnici a zastaví mně až molo ve Splitu. (jen kapučínko, to já rád) Z domu na molo přesně 1000 km !!! Už aby to bylo....
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2011 05:59
Tým slovinským kontrolám: Pred troma týždňami sme cestovali do Talianska na služobnú cestu. Auto malo rakúsku špz-ku. Na slovinsko - talianskom hraničnom prechode nás slovinci úplne bezdôvodne zastavili a prezreli si auto, aj kufor sme museli otvoriť. Keby nebol medzi nami kolega zo slovinska možno by nás buzerovali ešte ďalej. A práve toto sa nemá robiť v Šengene. Dajú sa zaviesť pre isté udalosti a pre istú dobu mimoriadné kontroly, ale nie je to vo zvyku. Jednoducho Slovinci sú už len takí a budú kontrolovať furt.
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2011 10:26
Shimi ... Tvá zpráva je zásadní ( stejně jako píše Rohal ... " a o to tu jde " )

Vážení přátelé, vrátili jsme se dnes ráno z Orebiče. Cesta do PH za 12hod a 21minut. Cesta super, prázdná dálnice v HR, na 86 v HU pouze 2kamiony!!! Jinak povrch 86 je tak ze 70% nový, koleje zmizely a dalo se jet naprosto v klidu, místy i rychle. Kromě kun a lišek jsem žádné jiné zvířata letos neviděl. Semafor jen jeden, hned za Lenti, v jednom směru svítila červená v druhém směru oranžová. Na obou dvou HU hranicích probíračka kufru a zavazadel, docela koukali na těch 8 tašek plastů a odpadků, co jsme si vezli domů k recyklaci. 100% nejhorší úsek cesty byla naše D1! Všem příjemnou cestu a krásnou dovolenou :-)

pro Ty, kdo se rozhodnou jet po 86ce ... a čekali na info o stavu komunikace ...
to, kolik na ní přeběhne zvěře, kolik jede v tu chvíli kamionů, jestli chtěli na hranici vidět obsah igelitky je velká proměnná ... stejně, jako kolik hodin se stojí před tunely při komplikaci na dálnici ...
takže pokud jde o Maďarsko, prosím o doplňování faktů k nimž patří i to ( co jedou na Goričan ) ... že starý přechod od 01.06.2011
do konce srpna 2011 bude opět pro osobní dopravu fungovat ...
tím se diskuze zjednoduší ... stejně tak, jako je třeba se vyhnout vzájemným přesvědčováním ...stačí říct svůj názor a nikoho nenapadat ...
děkuji smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2011 10:54
vážení příznivci 86-ky, měli bychom toho už nechat a nepřesvědčovat zatvrzelé odpůrce, že tudy jezdíme v pohodě. A že nervózní řidiče na této cestě v zájmu bezpečnosti ani nechceme. A že 30 km navíc proti rakouské a slovinské dálnici je jediné minus, jinak jsou tu už jen samá pozitiva a sociální jistoty... A že řidič, který zvažuje cestu po 86-ce musí brát v úvahu, kdy jede (termín - žně, den - noc, v týdnu - víkend), předpokládanou vytíženost silnic tudy a jinde. Kdo je připraven, není překvapen. Chtěl jsem udělat férové porovnání jednotlivých tras (str. 97 tohoto vlákna). Ale pomalu zjišťuji, že to vlastně nikoho nezajímá. A údaje, vytažené z různých plánovačů cesty, jsou v různém stupni zkreslené a právě proto jsou zdrojem někdy až nepřátelských slovních potyček. Já považuji za prokázané a odzkoušené tyto údaje:
Rajka - Rédics 205 km 3:15 hod. Rajka - Goričan 235 km 3:35 hod. Přitom po průjezdu Slovinskem, když se trasy setkají někde na A4, zůstane rozdíl asi 10 km a 5 - 10 minut. Rajka Goričan: částečně dálnice + 60 - 80 km, komplet dálnice + 130 - 160 km (údaje se rozcházejí, zatím to nikdo věrohodně nezměřil), časově obě tyto trasy někde kolem 3:30 hodin. Takže suma sumárum - všechny trasy přes Maďarsko jsou časově +/- 10 minut stejné a záleží jenom na okamžité situaci někde na těchto trasách. To konečně potvrdili i novináři ve zmiňované reportáži, jen s tím rozdílem, že oni to zjišťovali za mzdu, ale my se tu hádáme úplně zadarmo. Takže: ať si každý zvolí svoji trasu, kterou i nadále bude považovat za nejlepší. Nikdo z nás nemá právo mu do toho mluvit. HOWGH !!!
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2011 13:35
Skúste uvažovať aj o trase po S31 cez Rakúsko. Pre Slovákov to neni, ale pre tých, čo idú cez Brno, je to podľa mňa lepšie, lebo tam máte diaľnicu skoro v kuse až po maďarské hranice pred Szombathely.
Skúšal som porovnávať tieto 2 trasy, ako východzí bod som použil Brno - aut. nádraží, koncový bod pripájací pruh na A4 pri Varaždine.
Trasa cez R52-A5-A3-S31-87-86 vyšla 393 km a trasa cez Slovensko po D2-M15-M1-86 vyšla 399 km (v oboch prípadoch cez Lendavu s napojením na A4 pri Varaždine, cez Goričan si pridajte 15 km). Cez rakúsko je to krásnych 142 km po diaľnici (iba úsek Pohořelice - Schrick je bez diaľnice a pred maďarskými hranicami), a cez Slovensko tiež dáte 7 euro za známku (za 80 km diaľnice), a platí len 7 dní, a musíte sa trepať po 86-ke Mosonmagyarovár - Szombathely. A Burgenland je krásny teraz v lete.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Juraj (08. 06. 2011 13:59).
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2011 14:28
práve sa hrám s gps navig. a zistil som, že cesta s TRNAVY do HR Baška Voda mi vychádza cez rakúsko a slovinsko 929 km a z Trnavy na nové zámky - komárno - po ceste 13 a 81 na székesfehervár napojením na dialnicu M7 na 918 km.
Tak sa mi zdá že mám víťaza......určite cez madarsko.
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2011 17:18
Bratři, váhal jsem a 14.6. odjíždíme asi po osmé tradičně po 86 přes Maďarsko a na Goričan.
Po návratu podám zprávu o stavu komunikací této zpřátelené zemi.
Jíra
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2011 21:36
My jezdíme každý rok přes Maďarsko,vždycky jsme to přežili,loni to tam opravovali,tak doufám,že to bude letos ještě víc v pohodě.Vyrážíme 24.června na 14dnů.
Re: Přes Maďarsko
08. 06. 2011 22:56
Bratře Jíro,beru tě za slovo a napíš své nové poznatky.Díky:
86tce zdar.!Nazdar.smileys with beer
Též ji prubnu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (08. 06. 2011 23:03).
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 06. 2011 22:31
Co si pamatuju z minulého roku, tak bych 86 rozdělil na pomyslné třetiny - dobrý - lepší - horší. Suverenně nejhorší cesta je pro nás, kteří uhybáme do Lenti - cesta od 86 do města je šílená(zdravím Slovince - ani letos naše vw neuvidíte tongue sticking out smiley ) - za takový ementál by se nemuseli stydět ani švýcaři
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 251
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.