Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2009 15:57
...Vali...výborně...tak je to další zkrácení bez Kórmendu...rád bych to tam taky vyzkoušel...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2009 07:40
Jen malý dotaz. Vraceli jsme se 5.7. těsně po půlnoci z HR přes Gorican. HR celníci kontrolovali pasy ve frontě na H celnici (asi nemají ani "budku"winking smiley, pak H celníci, no a pak někdo velice důležitý - něco mezi vojenským a civilním oblečením - triko a kraťasy (barva khaki). Auto před námi chtělo kolem něj jen projet. Začal něco hulákat a vyskakoval jako pumprlík (vzrůstem by tomu i odpovídal). My jsme u něho jen zpomalili a on nás odmávnul.
Nevíte někdo, co to bylo za pumprlíka?
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2009 14:05
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2009 16:21
Chcel by som poprosiť o radu - plánujem ísť cez Komárno/Komárom, Budapešť, Balaton diaľnicou v noci z nedele na pondelok. Vie niekto poradiť kde v Maďarsku kúpiť dialničnú známku hneď niekde okolo Komáromu? Cez internet som to pozeral, ale veľmi som tomu nerozumel. Neviem, ako Maďari to majú s predajom v nedeľu v noci. A ešte by ma zaujímalo, či v Maďarsku je rovnaká cena benzínu na čerpačkách, alebo je to ako u nás - každá pumpa, iná cena.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2009 16:30
igino: s tym benzinom sa nestresuj. Ides na dovolenku a tych par forintov na litri je pri jednom tankovani nepodstatnych.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2009 19:28
Keď ideš cez Komárno , tak v Komárome smer Székesfehérvár , na pravej strane za kruháčom je benzínka , zbytočné je ísť na Bp v Székesf. na dialnicu M7 cesta je v pohode jedna dedina . Já chodím vždy len tak , peknú dovolenku
Dan
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2009 20:51
Zdar všem, prosím o odpověď na asi triviální otázku, mnozí jezdí přes starý a nový Goričan, můžete upřesnit rozdíl trasy? Na mapy.cz je k vidění jeden přechod, ze strany od Letenye před Murou (větvení jako na nádraží) - asi ten nový... díky Dan
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2009 23:44
Ak cestuješ z Maďarska do Chorvátska:
Starý prechod je prístupný osobným autom len počas VII. a VIII. 2009, inak počas roka len pre kamiony, z cesty č.7 od Letenye alebo z M70.
Nový prechod je napojený na dialnicu M7. Dialničný úsek od Letenye po hraničný prechod zdarma.
Ak cestuješ naspäť:
Dialnica Ťa automaticky vedie na nový. Za prechodom je dialnica M7, treba z nej zísť dolu hneď prvým výjazdom buď na M70 alebo na Letenye na cestu č.7
Starý prechod použiješ, keď zídeš z dialnice dolu ešte pred hraničným prechodom.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2009 20:02
10. června 2009...něco po 04,00 hodině po 86ce od Kórmendu k Lenti...na radary je to brzo...tak se dalo jet a většinou je povrch dobrý...




před vesnicí Zalalóvó jsou díry...tam je potřeba pomaleji...zvl. na železničním přejezdu...




tam kde jsou nerovnosti...dávají značky...někdy až zbytečně...




od Lenti na Tornyiszentmiklos...sice nový povrch, ale klikatí se to...
nicméně pak následuje 19 km polodálnice bez poplatku...a Goričan starý...a nový...






Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (10. 07. 2009 20:15).
Dan
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2009 21:26
Díky Milbac. Na internetu jsou asi zastaralé mapy. Pokud jsem to dobře pochopil, nový přechod je dálnici, která probíhá přes hranici. Ta na mapy.cz ani na cz.map24.com znázorněná není.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2009 23:27
Ano, DAN, keď pozrieš na odkaz /z tohoto fóra/, príspevok od Davida, trochu je tam názornejšie vysvetlenie-obrázok. Sú tam popisy aj od Bessyho.

[www.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MILBAC (10. 07. 2009 23:29).
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2009 12:11
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 17:17).
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2009 21:57
som70 - ano, tento pumprlík na novém Goričanu vyskakoval i včera, chorvatští a maďarští celníci jenom jukli do pasů, ale potom nastoupil tento panáček, ptal se na cigarety, alkohol, drogy atd. Občas si nechal i otevřít kufr. Zdržení bylo cca 10 min.
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2009 21:59
Jo a ještě pozor, při cestě tam na dálnici Goričan - Zágreb neberou karty. Jenom hotovost.
Dan
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2009 22:30
Radku díky, je to jasné. Ale Goričan raději ne, jen vpřípadě nouze. Vyrážíme 14.7.. Šťasnou cestu a hlavně návrat všem!!
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 16:42
Caute,
takze ja som dalsi co v madarsku pocitil kvalitu tych ich skvelych ciest. Na jednej jame som narazil pneu a ta chytila riadnu bublinu takze je na odpis. Tych 140eur co ma bude stat nova pneu som mal radsej dat slovincom za znamku. Naspat som skusil cestu po Madarskej dialnici Gorican-Budapest-Rajka. Kvalita super ale obdivujem ludi co to dokazu zmaknut v noci a nezaspat. Tak nudna dialnica, to sa tak casto nevidi. Nastastie som isiel spat cez den.
Ale dovolenka bola inak super smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 18:03
[www.cas.sk] nedalo mi to sem nedať. Dúfaml, že na diaľnici takí šialenci nebudú....
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 18:24
Ešte v Komarome je po pravej strane OMV pumpa. Tam si kúpiš virtuálnu známku E-MATRICA. Uvedieš ŠPZ, a dľžku kreditu ( od 4 dní - rok ) Zaplatíš, daju ti iba pokladničný blok, ktorý je potrebné si uchovať.
Dan
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 19:46
Joshi, kde to bylo?
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:12
...miskav...děs běs...
...když už ten magor ( Maďar ) evidentně fyzicky za jízdy najížděl do turistů...asi bych ho poslal do svodidel....mám za to...že slovenské poškozené vozidlo je VW Passat a ten má naložený....kolem 2 tun...na hrubý pytel hrubá záplata...hot smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:14
dan: no bolo to tusim niekde v okoli zalalovo ale nie som si isty
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:20
...josh...zcela přesně Zalalóvó...a upozornoval jsem na ně mnohokrát...( mimochodem i příspěvek ...video viz. výše ) pravda...je tam snížení rychlosti...ale jsou to hňupi...kolem Zalalóvó to už bylo i loni...a jsou neschopni tam udělat opravu...nejhorší je přejezd a okolí...thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 07. 2009 20:22).
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:22
Ahoj! Tak jsem se taky v pořádku vrátil. Už to bylo po jedenáctý a zase bez problémů. Tam jsem sjel z M70tky na starý přechod nelíbila se mi ta značka, že za odbočkou na starý přechod je to s vinětou. Jen dali razítka. Zpět jsem jel na dálniční přechod tam někoho buzerovali tak jsme asi 15min stáli ale pak jen mávali ať jedem. Opět nájezd na M70 ale nevím jak se mi podařilo sjet z M70 až v Rédicu asi na starým přechodu pro náklaďáky.Stále jsem koukal na odbočku na Lenti a když byla tak jsem byl v Rédicu. Může mi to někdo vysvětlit? Že by tu M70tku protáhli až do Rédicu. Stále jsem byl na fajnový silnici.
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:27
...Karle z HK...zapoměl jsi odbočit cca 18 km od Letenye...z M70 do prava na Tornyiszentmiklós...dále Lenti...atd...
...t.j. ....tady...
...pokračoval jsi po M70 na Lublanu...no...nakonec ses v Redicsi dal do prava....a najel sis necelých 15 km....co...? ...to nic ...yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 07. 2009 20:45).
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:27
no ja som ju netrafil priamo v obci, bolo to niekde mimo. Bolo to v noci, oproti isiel kamion,ktory sa vyhybal diere na jeho strane(mal tam aj taku tu znacku upozornujucu na dieru) Ja som sa posunul blizsie krajnici a tam musela byt taka jama ze keby idem pomalsie tak tam snad aj cele koleso padne. az mi cele auto nadskocilo. Nastastie to odniesla len guma, rafik to prezil. Celkovo to tam je strasne rozbite, clovek len kluckuje medzi dierami. Okolo Szombathely su tie opravy cesty tiez "uzasne" znacene, bolo stastie ze sa mi nieco podobne nestalo uz tam...
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:33
....josh...největší díra na celé trase po 86ce...je u přejezdu...potom pár blbých děr je už nad Zalalóvem...nad serpentinami....ale tam je snížená rychlost na 60 viz. video...ty náklaďáky...to je blbé...asi Tě do té díry natlačily....
...já to zažil se Seatem Ibizou v ČR...kde jsem chytl takovou díru...že to byla na místě proseknutá pneu...a pokřivený hliníkový disk...yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:50
No já jsem asi přehlíd odbočku zrovna jsem předjížděl kamion asi jel pomalejc jinak jezdí jako prasata a tak se vlastně nic nestalo jen jsem koukal že jsem v Rédicu. Jen mi nejde do hlavy, že bych jel Slovinskem to bych měl dojet až do Lendavy a pak ještě kus do Rédicu ale najel jsem max. 10km
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 20:52
...kamióny v Maďarsku...to je kapitola sama pro sebe...někdo jich využije....že se za nimi protáhne přes kus Maďarska...ale tento mi jel za prdelí pěkně dlouho....a když jsem jel přes dědinu....tolik...


...tak mě začal předjíždět ve chvíli...kdy jsme míjeli značku snižující rychlost dokonce na 30 km / hod....


....nicméně...není radno honit si triko...a to neplatí jen pro Hun... pač....se brzy objeví řešení...

Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 21:01
Hezký den všem, zvláště těm co dneska slaví, já dnes 33,no letí to, letí, uffff.

Včera jsme se vrátili z Orebiče a dopadlo to takto:

Auto Citroen Xantia Activa V6 (140kW)
palivo-benálek
osádka dva z toho jeden řidič

Odjezd 30.6 21:00

Praha (úvodní tank 66,2 litru za 27.80,-) - Brno - Břeclav (dotank 22 litrů 28.50,-) - Lanžhot - Kůty - Malacky - obchvat Bratislavy - Rajka - Csorna - Szombathely - Vasvár - Zalaegerszeg - Nagykanizska - Nagyatád - Barcs - Virovitica - Daruvar (opět dotank 36,7 l za 7,74 kuna) - Lipik - Okučani - Bosanska Gradiška - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Metkovič - Opuzen - Neum - Klek a pak už jen Ston a konečně Orebič příjezd v 17:00 1.7.2009.

Cesta zpět stejná, odjezd z Orebiče 10.7.2009 ve 12:00 a příjezd do Prahy 11.7.2009 9:00

Cesta tam krom paliva nestála žádný poplatek, délka 1250 km, dovolil jsem si některé úseky sjet různýma zkratkama, hlavně cestou zpět. Délka cesty tam 20 hodin, kdy jsem za Daruvarem hodinku ulehl + pár zastavení na záchod. Nikde žádné zdržení na silnici i celnicích.

Cesta zpět krom paliva nestála opět nic, délka opět 1250 km. Délka cesty 21 hodin, jel jsem to bez spaní, ale s přestávkami, jako teplé jídlo v Banje Luce, tank Neum a opět Daruvar, nákup v Tescu v Szombathely a opět dotank v Břeclavi. Zdržení jedno a to dosti dlouhé, město v Bosně Jablanica. Blázni tam v pátek započali rekonstrukci silnice vedoucí do města a to bylo menší páteční peklo.

Kvalita silnic.
D1 úplně na hovno, po SVK super silnice, obchvat Blavy pohoda. Maďarsko. Nevím kdo co a kde viděl, ale tak kvalitní silnice jsem dlouho neviděl a nejezdil, nemluvím o dálnicích v jiných zemích, ale nechápu lidi, kteří píší o nějakých špatných úsecích a dírách a podobně. Maďarsko jsem obě cesty projížděl v noci a nemůži říci ani popel na kvalitu silnic. Jen jedna díra, kterou jsem svou blbosti vzal, protože jsem se nestihl vyhnout, ale jinak nic a rozhodně větší kvalita než u nás a např. na SVK. Že se občas někde vyskytlo pár úseků s vyjetými kolejemi od kamiónů, tak s tím se musí prostě počítat a jízdu k tomu přizpůsobit. Cestou tam jsem nepotkal skoro vůbec žádné cizince turisty, tedy krom kamiónů počítaných na tak pět kusů po celou cestu. V protisměru vůbec nikdo, občas jsem měl strach, kde to vůbec jedu a jestli jsem vážně sám, co tudy jedu. Zvěř. No to je téma tedy dosti vážné. Je tam a je ji tam hodně. Měl jsem dvě extrémní chvilky, kdy mě přeběhl kanec, no kus a daněk a to byl kapitální kus. Ale vždy jsem vše viděl včas. Cestou zpět bylo Maďarsko v neskutečné mlze, strašné mlze a to se jelo daleko hůře, ale zvádnout se to dalo. V protisměru mraky aut a kamiónů. Češi, Slováci, Němci, prostě hromadný přesun dolů. Ty lidi jsem litoval.
Na Chorvatské straně úplně stejný pocit, silnice neskutečně kvalitní, ale přibylo domácích, už ranní hodiny a také pár Němců a Italů.
Bosna, to je jedno velké a horké peklo. Silnice také velmi kvalitní. Na začátku cesty Bosnou se projíždí velmi zalidněnými oblastmi, které končí Banja Lukou. Potom to je ovšem div nad divy a krása, nad krásami. Viděl jsem toho mnoho, ale toto, to bylo něco neskutečného. Jak cesta po Jajce, údolí řeky Vrbas, tak také kaňony a údolí nám všem známé Neretvy. Prostě něco neskutečného. Co se týče policie, nic. Nikde nic. V Maďarsku jsem policajta snad ani neviděl, Chorvatsko nahoře nic, v Bosně pár kusů měřících chlapíků, ale jen ve městěch. Myslím, že tak max. 3x. Mimo města neměřili, ale občas někde postáli, ale nikde nic závažného a jen pár kusů. Lidi jsou suproví, hodně na ně upozorňují ostatní řidiče.
Poslední kus cesty Chorvatsko bylo v klidu, v Metkoviči, hned za hranicemi mě stavěl polda, že jako kontrola. Chtěl viděl jen papíry od auta a zelenou kartu. Nic víc. Cesta do Orebiče už únavná, už jsem se tam viděl, pohled nad Orebičí už stál za to a už jsem věděl, že to bude super dovolená.

Na závěr bych dodal, že tato cesta má své výhody a také nevýhody. Plus jsou velmi, velmi, nízké náklady, nic se neplatí a spotřeba paliva je neskutečné nízká. Úseky Maďarsko a Bosnu mě to auto jelo za 7,2 a 7,6 litrů, celková průměrná spotřeba na úseku 2500km byla 8,5l na 100km. Jako nevýhodu považuji hodně velkou náročnost trasy, jak fyzicky, tak také psychicky. Jelikož jsem snad ještě poměrně mlád a celkem zajetý šofér, tak se to vydržet dá, ale pro starší řidiče bych tuto cestu skutečně nedoporučil, jedině někde se spaním přes noc. Silnice a jednotlivé úseky se dají skutečně jet velmi rychle, dokonce s úrovní dálnice a skutečně přiznávám, že jsem takto i jel, ale je třeba vše pečlivě zvažovat a přizpůsobovat se situacím. Poslední co bych ještě napsal je, že lidé jezdí jako prasata, několikrát se mě stalo, že ve vesnicích mě bralo několik slováků a hlavně místních, rychlostí 80km za hodinu a občas jsem si opravdu připadal, jako brzdič provozu. Rychlostní limity jsem strikně dodržoval ve městěch a vesnicích, venku už to bylo sice o něco horší, ale nikde se nic nestalo a dopadlo vše dobře. A také pořád poslouchat hlášky od navigace "překročili jste povolenou rychlost", to bylo dosti otravné. Bosenčtí řidiči to je kapitola sama pro sebe, kdo ví o čem mluvím, mi dá za pravdu.

Poslední perla závěrem. Skutečně se mě to stalo a zjistil jsem to doma po návratu. Uklízel jsem si věci a zjistil jsem, že jsem celou dovolenou jel a byl bez řidičáku. V tu chvíli mě polilo. Prostě neskutečné. No štěstí jsem měl a už nikdy ho nezapomenu.

Díky, díky, omluva za elaborát, ale tak nějak jsem měl ten pocit.

Petr K.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alien (12. 07. 2009 21:11).
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2009 21:01
....Karle z HK....pokud jsi neudělal chybu v tom...že jsi pokračoval po M70...
...tak je druhá možnost....že jsi správně sjel z M70ky na Tornyiszentmikós...ale tady...v dědině...jsi místo...do prava na Lenti....jel rovnou na Redics...


P.S. Alien...dobrá zpráva z cesty...thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 07. 2009 21:03).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 248
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.