Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 11:37
Výborne, Kamil, veľa ľudí tu na túto informáciu netrpezlivo čakalo, mohol by ešte krátko popísať, ako si šiel v smere z Chorvátska?
Ak si dobre pamätám, Bessy písal, že dialnica Ťa navedie rovno na nový hran. prechod. Treba niekde vopred zísť z dialnice, ešte pred príjazdom na hran. prechod?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MILBAC (21. 06. 2009 11:42).
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 11:41
BESSY : Veľmi sa ospravedlňujem, Mea kulpa.
Oprava:
Tento problém je aj fotodokumentáciou v Bessyho fantastickom príspevku!!!
Hladať v : Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? ; strana 45



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MILBAC (21. 06. 2009 11:50).
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 12:42
V noci na dnešek jsem přijel přes maďarsko domů, po 86 tce a potom na gorican, cesta v pohodě, kamiony nejezdily, jeleni schovaní, na pár místech cesta horší, ale šlo to. Jel jsem ještě za soumraku, bylo vidět na případné díry, potom už to bylo horší. Zvěř jsm za celou cestu neviděl žádnou, dalo se jet pořád 110 mimo obec, v obci raději méně. Ještě jedna rada, v Chorvatsku na dálnici u zagrebu směrem od KArlovace jsou dvě mýtnice, jedna pro platbu v hotovosti a druhá pro platbu kartou. Já jsem odbočil k té na platbu kartou a zvítězil jsem, u té druhé byla kolona jako ........... (chro chro) a u té na karty nikdo.
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 13:04
Ještě mám dva dotazy na trasu BA-Gyor-Szekesfehervar-Gorican.
1. Kdo projel po 81 z Gyoru na Szekesfehervar - jaká je tam cesta?
2. Jak objet Szekesfehervar, abych se dostal na M7 - objet město po E66 nebo projet městem po 81 a 63 ???
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 19:29
Batulin - kedy planujes vyrazit smer Chorvatsko?
Ja vyrazam po trase BA-Gyor-Szekesfehervar-Gorican v noci z 03. na 04.07. - po navrate mozem poskytnut info (idem tade 1-krat, predtym vzdy 86 a SLO). No myslim si, ze urcite sa tu najdu taki, ktori tade uz zisli a mozno poskytnu info skor ako ja.
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 19:43
viktor294 - vyrážíme až 21.8. takže času dost, pokud po návratu napíšeš co a jak na trase budu rád, díky.
Jinak přeji šťastnou cestu a pohodovou dovolenou...
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 21:39
Ahoj fšem

Hledám odpověď na můj dotaz a nenašel jsem ani dotaz, takže znovu. Přes Maďary jezdím různýma cestama dlouho a nakonec jsem jako nejlepší a nejlacinější zvolil Blava, Rajka a dál na 86. Za přechodem Rajka automaticky odbočím a jedu na Masonmagyarovár po vedlejší. Kolega si poklepal na čelo a prý dálnice, která vede až pod most za Maso prý není zpoplatněná. Dá se tak Maso objet a ušetřit mnoho času. Víte někdo něco bližšího?? Je to pravda??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pacesol (21. 06. 2009 21:39).
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 21:52
...jasné už to tu bolo nespočetne veľakrát z BA po dialnici az na HU hranice (s dilaničnou SK nálepkou) ale po M15 a M1 až po zjazd na Csornu bez maďarkého poplatku e-vignetty, pričom kto nejde na 86-tku a ide ďalej po M1, na tom bezplatnom úseku je cerpacka kde si v pohode kúpite HU e-vignette.
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2009 22:11
Loni jsem jel přes Maďarsko po 86 a někde kolem Kormendu nebo Bagodu byl tento motorest, a nevím kde, na mapách ho nemůžu najít...neví někdo kde to je ? Díky předem...

[img3chybny-odkaz-rajced3]
[img3chybny-odkaz-rajced3]
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2009 17:38
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...jasné už to tu bolo nespočetne veľakrát z BA po
> dialnici az na HU hranice (s dilaničnou SK
> nálepkou) ale po M15 a M1 až po zjazd na Csornu
> bez maďarkého poplatku e-vignetty, pričom kto
> nejde na 86-tku a ide ďalej po M1, na tom
> bezplatnom úseku je cerpacka kde si v pohode
> kúpite HU e-vignette.


Dobrá rada vždy potěší, taky jsem několikrát jel po 86 ale příjde mi, že je rok od roku cesta horší a tak letos vážně zvažuji dálnici na Gyor možná Budapešť. V zakoupení e-vignette asi nebude problém ale při cestě z Chorvatska na novém dálničním přechodu jsem někde četl, že to asi nejde a musím na sterý Goryčan? Otázka zní nedá se koupit (zaplatit) e-vignette předem už pří cestě do Chorvatska když znám datum návratu??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrV (24. 06. 2009 18:19).
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2009 19:03
Je možnost koupit i desetidenní.
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2009 19:08
Jen pár poznámek o mé cestě:

Do Chorvatska jsem odjížděl z Brna 7.6. večer cestou přes Maďarsko (mám celoroční slovenskou známku, takže slovenská část nehrála v mém rozhodováním roli) - zvolil jsem variantu po dálnici a pak po 81 na Székesfehérvár a následně dálnicí až dolů (cílem byla Promajna). Když pominu, že zrovna tu noc bylo jasno a byl úplněk (jelo se hrozně špatně při tom přísvitu, v noci v Chorvatsku klasické mlhy), tak cesta docela v pohodě, ale těch cca 80 km po okresce v Maďarsku mě přesvědčilo, že zpátky pojedu po dálnici na Budapest - je to sice delší o nějakých 120 km, ale rád využívám dálnice, kde se dá jet na tempomat 130 a cesta docela rychle ubíhá.
Touto trasou se dá dojet kromě 20 km z Promajny k dálnici a pár km před Slovenskem cca 1100 km po dálnici, i když poplatky za ně je ta odvrácená strana komfortu, nicméně je třeba vzít v potaz stav chorvatských dálnic a služeb na nich - pumpy s kvalitním občerstvením a čisté toalety i na "opuštěných" odpočívadlech - to všechno je v ceně dálnice.

Ono stačí přejet jen do Maďarska a už mám pocit, že úroveň služeb je o kategorii níž (ale zase se tam platí o dost míň na poplatcích yawning smiley ) a stačí přejet na Slovensko a pak k nám a jste zase zpátky v realitě - dálnice s vámi cloumá a nenechá vás usnout smiling smiley .

Ještě si neodpustím poznámku - maďarští celníci berou svoji úlohu štítu schengenského prostoru na přechodu Goričan opravdu zodpovědně - musel jsem po cestě tam i zpět otevírat kufr a zlehka nadzvihnout věci - připadal jsem si jako za starých dobrých časů, ale chápu to - oni jen dělají svou práci, byli naprosto slušní a korektní.

Suma sumárum - myslím, že jsem něco ušetřil na poplatcích, ale zase byla cesta o něco delší než přes A a SLO co se týče km, ale na čas jsem byl doma za 10,5 hodiny jízdy, i když skoro polovinu za deště (cca 1100 km), já jsem rozhodnutý i do budoucna pro tuto cestu.

A placení poplatku za maďarskou dálnici je jednoduché - na webu www.autopalyamatrica.hu v anglické sekci je jednoduché známku koupit i zaplatit kartou s minimálním poplatkem i s 2 měsíčním předstihem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil wytek (24. 06. 2009 19:10).
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2009 19:39
PetrV napsal(a):
> Dobrá rada vždy potěší, taky jsem několikrát jel
> po 86 ale příjde mi, že je rok od roku cesta horší
> a tak letos vážně zvažuji dálnici na Gyor možná
> Budapešť. V zakoupení e-vignette asi nebude
> problém ale při cestě z Chorvatska na novém
> dálničním přechodu jsem někde četl, že to asi
> nejde a musím na sterý Goryčan? Otázka zní nedá se
> koupit (zaplatit) e-vignette předem už pří cestě
> do Chorvatska když znám datum návratu??


V takom pripade to nie je ziadny problem, kupis na M1 pri Mossonmagyovári hned 2 ks 4dnove e-vignete, jednu na cestu a tam a druhu na cestu naspat. Je to obdoba ako u rakuskych nalepok kde oznacoval predajca den zaciatku, ktory si si urcil sam a konec vyznacil podla toho aku si kupil 10 dnou, 2 mesacnu...a pod.
Este jedna alternativa je: vklude si ich kupit doma cez web na motoraway.hu [www.motorway.hu]

sorry terz citam, ze uz predomnou vlastne odpovedal predchadzajuci prispievatel.....confused smileythumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (24. 06. 2009 19:41).
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2009 22:44
viktor294 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Batulin - kedy planujes vyrazit smer Chorvatsko?
> Ja vyrazam po trase BA-Gyor-Szekesfehervar-Gorican
> v noci z 03. na 04.07. - po navrate mozem
> poskytnut info (idem tade 1-krat, predtym vzdy 86
> a SLO). No myslim si, ze urcite sa tu najdu taki,
> ktori tade uz zisli a mozno poskytnu info skor ako
> ja.

Aj my vyrážame presne v tomto čase k Zadaru (z 3. na 4. jula). Len stále sa neviem rozhodnúť či mám aj ja zmeniť zaužívanú trasu po 86 alebo urobiť obdobnú zmenu a ísť po diaľniciach. Zaujímala by ma hlavne potom cesta Gyor-Szekesfehervar. Aká je to cesta a či to nie je obdoba tej horšej časti 86. Nemá niekto informácie?
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2009 23:13
Ahoj tiež vyrážame 3.7.ideme cez Györ na dialnicu a potom až do Brela kamoš tam bol min.rok a cesta cez HU úplne v pohode,ideš po dialnici úplne v pohode tak šťastnú cestu
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2009 23:50
Bratislava - Zagreb po 86 na Redics , Lendava,Cakovec, Varazdin , Zagreb = 328 km.
Bratislava- Zagreb po dialnici =514km.,vyberte si ja si rozhodne vyberam prvu moznost.eye popping smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 10:04
Loko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bratislava - Zagreb po 86 na Redics ,
> Lendava,Cakovec, Varazdin , Zagreb = 328 km.
> Bratislava- Zagreb po dialnici =514km.,vyberte si
> ja si rozhodne vyberam prvu moznost.eye popping smiley


Bratislava-Karlovac po 86, LendavaCakovecVarazinZagreb = 445 km 6 hod 15 min
Bratislava -Karlovac po dálnici celou dobu = 570 km 5hod 10 min
Nevím kde jsi tam našetřil 186 km rozdílu.
je tam rozdíl 125km yawning smiley a o čase a pohodlí se vůbec nebavme....tak hovoří Viamichelin a praktické zkušenosti.
Já si vybírám druhou možnost, ale vůbec to nehaním a zase z dálnice neuvidím nic z Maďarska.
Jen aby tu byly všechny pohledy na věc.
Každý ať zvolí, co mu víc vyhovuje.
Přeji šťastnou cestu všem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil velkypepa (25. 06. 2009 10:07).
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 10:41
trasu přes 86 jsem nikdy nevyzkoušel, podle mapy se zdá o hodně kratší, ale jel jsem tou cestou z Györu do Szekesfehervaru a nic moc, sice v noci asi 4 osobáky a 3 kamiony, ale i 2 srnci a jedna liška

podle maps.google.com na čas +- stejné, na km o 159 km delší + cca 5€ za dálnici
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 11:29
Zatvorený hraničný prechod Sveti Martin na Muri – M. Središće


[dnevnik.hr]

Jutros u 06:00 sati Županijski centar 112 obaviješten je od PU Međimurske da je zbog izlijevanja rijeke Mure privremeno zatvorena županijska cesta 2245 ( Granica Republike Slovenije - Sveti Martin na Muri – M. Središće) kao i granični prijelaz Sveti Martin na Muri. Promet će do daljnjega biti preusmjeren na druge granične prijelaze.
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 13:00
to scaran

prosim o preklad.
Dnes kolem 15h vyrazim do Chorvatska pres Madarsko a hranicni prechod Mursko Sredisce.
Jestli tomu rozumim tak je zavreny kvuli povodnim?
Pojedu tedy pres Gorican.
Prosim o rychlou odpoved neb za par minut vyrazim. Diky
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 13:26
Treba citat pozorne.
Je uzavrety hranicny prechod Sveti Martin na Muri, co je iny hranicny prechod ako ten nas - je dalej zapadne.
Nam ide o hranicny prechod Mursko Sredisce - Petisovci.
Taktiez je uzavreta cesta c. 2245 Sveti Martin na Muri - Mursko Sredisce - podla mapy ide pozdlz rieky Mury, ktora je rozliata.
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 17:23
Rozdiel medzi Rajka - trasa 86 - Gorican - Chorvatsko a trasou Rajka -Gyor - Szekesfehervar-Gorican - Chorvatsko je cca 100 km + poplatky za dialnicu, no aj tak som sa tento rok rozhodol pre tuto variantu, hlavne kvoli tomu, ze idem s 2 malymi detmi a pri troske odvahy :-)) sa da ist po dialnici rychlejsie ako po 86. Zelam vsetkym stastnu cestu a super oddych pri nasom :-) jadrane.
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 17:28
velkypepa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loko napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Bratislava - Zagreb po 86 na Redics ,
> > Lendava,Cakovec, Varazdin , Zagreb = 328 km.
> > Bratislava- Zagreb po dialnici =514km.,vyberte
> si
> > ja si rozhodne vyberam prvu moznost.eye popping smiley
>
>
> Bratislava-Karlovac po 86,
> LendavaCakovecVarazinZagreb = 445 km 6 hod 15 min
> Bratislava -Karlovac po dálnici celou dobu = 570
> km 5hod 10 min
> Nevím kde jsi tam našetřil 186 km rozdílu.
> je tam rozdíl 125km yawning smiley a o čase a pohodlí se vůbec
> nebavme....tak hovoří Viamichelin a praktické
> zkušenosti.
> Já si vybírám druhou možnost, ale vůbec to nehaním
> a zase z dálnice neuvidím nic z Maďarska.
> Jen aby tu byly všechny pohledy na věc.
> Každý ať zvolí, co mu víc vyhovuje.
> Přeji šťastnou cestu všem


Tak ti velkypepo stále nevím kudy?? Bratislava - Karlovac to jsi jel až k Budapešti nebo uhnul v Gyoru??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrV (25. 06. 2009 17:30).
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 22:37
Ahoj,
Chci se zeptat,jestli se platí na úseku dálnice od Lenti po Goričan.Dík za odpověď
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 22:53
Oprava: Bratislava-Redics po 86 dalej Mursko Sredisce ,Cakovec,Varazdin vjazd na dialnicu Lucko= 356 km. Isiel som tak uz 3x a tento rok na tom nebudem nic menit. Ahojspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2009 23:02
PetrV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> velkypepa napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Loko napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Bratislava - Zagreb po 86 na Redics ,
> > > Lendava,Cakovec, Varazdin , Zagreb = 328 km.
> > > Bratislava- Zagreb po dialnici
> =514km.,vyberte
> > si
> > > ja si rozhodne vyberam prvu moznost.eye popping smiley
> >
> >
> > Bratislava-Karlovac po 86,
> > LendavaCakovecVarazinZagreb = 445 km 6 hod 15
> min
> > Bratislava -Karlovac po dálnici celou dobu =
> 570
> > km 5hod 10 min
> > Nevím kde jsi tam našetřil 186 km rozdílu.
> > je tam rozdíl 125km yawning smiley a o čase a pohodlí se
> vůbec
> > nebavme....tak hovoří Viamichelin a praktické
> > zkušenosti.
> > Já si vybírám druhou možnost, ale vůbec to
> nehaním
> > a zase z dálnice neuvidím nic z Maďarska.
> > Jen aby tu byly všechny pohledy na věc.
> > Každý ať zvolí, co mu víc vyhovuje.
> > Přeji šťastnou cestu všem
>
>
> Tak ti velkypepo stále nevím kudy?? Bratislava -
> Karlovac to jsi jel až k Budapešti nebo uhnul v
> Gyoru??

Já jedu za pě dnů a valím kolem Budapeště. Nechám na zvážení každého co mu vyhovuje.
Jen hodím malý příklad:
Když pojedu např z Brna do Plzně, tak ráno tutově pojedu po dálnici protože můžu sypat co to dá a vím, že se v Praze neseknu a budu tam stopro rychleji než po okresce přes Jihlavu a Tábor i když je to dál.
Když pojedu v pátek odpoledne a vím, že je Praha v tuto dobu totálně zabitá tak to střihnu spodem přes Tábor po okreskách kratší cestou.
Myslím , že tohle je ten samý případ.
I když tím nechci porovnávat obchvat Prahy(a naši slavnou D1) a Budapeště, to bych si nedovolil.
Do Pešti se vůbec nezajíždí a je tam perfektní tříproudovka.(jinak dopravní špička tam ráno začíná mezi 9 a 10 hodinou-pro ty co nejedou z Blavy , ale odshora).
Cestou zpátky zkusím ten kousek 90 km asi tu okresku abych mohl napsat co je rychlejší, i když nepochybuji o tom, že dálnice.
Ahoj Josef
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 07:20
...urgentní upozornění pro ty, kdo pojedou po E66 od Rakouska, nebo 86 od Slovenska...na Kormend...
...před chvílí mi přišla sms od Vali...jedou přes od Rakouska ze 138 kilometru dálnice A2 na Madarsko po E66, a chtěli v Kormendu dolů po 86tce...
ale vzhledem k tomu, že v okolí Kormendu...jsou podemleté silnice a záplavy...dochází v Kormendu k odklonu na komunikaci č. 66 směr Vasvar a Zalaegerszeg ...
...to zn. když jedete od Rakouska po E66...pošlou Vás dále Kormendem po E66tce na Vasvar a dolů na Zalaegerszeg ...pak už najedete na Zalalovo a dále viz. trasa ( Bessy či jiná...pokud jezdíte přes cíp Slovinska na Lendavu...atd)
...jedete li po E65 (86 tce) od Slovenska...na Kormend...také Vás v Kormendu odkloní na Vasvar a dále viz...
...všem dobré pořízení...a klid...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 06. 2009 07:25).
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 08:00
Já bych jen připsal menší varování, dávejte si prosím pozor na jednu věc. Jelikož již od pradávna se řeky staly přirozenými hranicemi mezi jednotlivými státy, dejte bacha a pořádně se podívejte kudy pojedete a jestli vás tam něco nečeká, hlavně v těchto dnech. Například mluvím o řekách Dunaj, Mura, Dráva a další. Prostě se podívejte, jestli vás náhodou nečeká nějaký ten průjezd a omrknou si v tom případě když tak i náhradní vedlejší trasu.
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 08:05
No som zvedavý dokedy tam tá obchádzka bude, dúfam, že ma už nestihne nerád by som to zbytočne obchádzal
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 08:28
Pravě jsem se vrátil z Chorvatska (21.6.). Před cestou jsem hledal informace jakou zvolit cestu atd. MADARSKO NE! Nakonec jsem jel jako vždy trasu Mělník-Praha-Znojmo-Graz-Maribor-Zagreb-Split-Brela (Dubrovnik). Vzhledem k faktu, že mám rychlé auto a nejezdím v sobotu, přes den a v sezoně mi cesta celkem zabrala 10hod. (1150km). Kdo pamatujete opravu silnic ve Vídni, tak už je klid. Co se týče Slovinska, tak jsem bohužel nestihl týdení známky za 15euro (od 1.7.2009), takže na půlrok za 35euro (nadruhou stranu ji možná ještě využiju...). Dá se zakoupit již v Rakousku třeba na Shell-ce za Graz-em .Kdo si chce ušetřit nervy a čas, tak doporučuji zakoupit Slovinskou dal.známku a jezdit po hlavních trasách. Na hranicích SLO./CHOR. po vás můžou chtít doklady od auta/zelná karta (na 100% když máte audi,bmw,mercedes atd.) Jinak vše o.k. V chorvatsku zavedli cca 4pruhy (ne levé straně tam a na pravé zpět...) na placení dal.poplatků kreditní kartou. Funguje to rychle a super, ale bylo vidět že řidiči nejsou zvyklí... označené jako (TOLL CARD/ SMART CARD). Je to samoobsluha, do první dírky strčíte lístek, do druhé kreditní kartu (VISA,Master atd. a cca za 3sek. ji máte zpět a otevřenou rampu... fakt super NESTOJTE VE FRONTĚ S CASH !!! Kdo jedete až na dubrovník, tak bacha při cestě domů, doporučuji starou cestu po pobřeží. Chorvati totiž označili cestu číslo 513/512 z Polce do Split-u (Makarskej) jako dálnici. Bacha není to dálnice je to hrozná cesta!!! Držte sa D8/E65 (stará cesta po pobřeží). Jinak mám dojem že Chorvati zdraželi. Cola 0.25l je za 12kun, makrela za 55kun a chleba od 5-7kun. Moře už není tak čisté jako před 2 a víc lety a to vím o čem mluvím ... v hloubce 10m bylo vidět mušle a šlo tam šnorchlovat dnes to už nejde... počasí taky naní tak stuper. Když jsem odížděl tak dorazila rodina na 10dní, předpověd 7dní pršení... ta by mě je... tak příště asi Egypt nebo něco jiného když nebudou padat letadla...
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 37
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.