Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 13:53
juuuura ... a kde som napisal ze je M7 sadarmo?

"preco by potom bola M70 zadarmo ak by sa na nu nedalo od M7 zadarmo aj dostat?"

je krizovatka (kruhac, alebo co to tam je) kde sa z M7 da ist na M70
a logicky ak je M70 zadarmo tak sa na nu musi dat aj dostat zadarmo
cize od hranic po M7 na M70 je to zadarpo
samozrejme ze od pesti to zadarmo nie je

tak som to myslel
avatar Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 19:43
Logika, nelovila jde stranou. Až tudy projede někdo z našeho fóra a bude nás informovat jak to tam opravdu vypadá, tak do té doby to budou jen bezcenné úvahy.
avatar Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 00:44
Chlapci už ma z toho bolí hlava. Pošlite na benzín a ja tam zajdem.
avatar Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 01:20
Prečo cez Redics/ Lendavu a nie Letenye/Goričan?

Moje dôvody:
- nikdy za posledných 12 rokov predo mnou nestáli na hr.prechode viac ako 3 autá, nikdy som nečakal dlhšie ako 5min.
- nikdy som nemusel rozbalovať colňákom svoju batožinu, nikdy som nedostal od colníkov žiadne zbytočné otázky, na rozdiel od pravidelných sťažností na colníkov tu na fóre po minulé roky v Letenye, bezdôvodné buzerácie apod.
- trasa cez Redics je kratšia
- ked sa napojím na diaľnicu až vo Varaždíne, ušetrím nejaké drobné na pivo, čo by som platil za diaľ. poplatky
- hneď za hranicou HU/SLO cca. 200m po ľavej strane ešte pred kruhákom na Dolga Vas je pumpa s lacným benzínom /aspoň tak to bolo po minulé roky, že slovinský benzín bol výrazne najlacnejší/
- nedaleko hranice už v Chorvátsku - v Mačkovci je výborná reštaurácia hneď pri ceste / v ponuke je dokonca aj "Kokot" na rôzne spôsoby :-) / , využívam najmä po ceste späť
- sú tu na fóre plány objazdu cez Lendavu bez diaľ. poplatkov aj s mapami - nema problema

Prečo nemám obavy ísť cez Redics?
- nikto tu na fóre nespomíma, žeby dostal pokutu za jazdu bez vinjety po kruhovom objazde s odbočením na Dolga Vas a jazdou cez Lendavu, aspoň som si to nevšimol
- na mape spoplat. diaľnic na stránke dars.si je len diaľnica A5, žiadna H7 ani cesta č. 3 či 443 tam nie je, pred kruhákom na Dolga Vas ani za hranicou žiadna tabuľa "Vinjeta" nie je, ak je, tak za kruhákom smer diaľnica

Ak sa mýlim, rád sa nechám poučiť....
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 09:26
to toli : naprosty souhlas, jen nejezdím až do Varaždinu, ale v Čakovci odbočím přes město, ne obchvat podle směrovek (jen dvě křižovatky - už to tady bylo podrobně popisováno jinde) na Prelog a jsem na dálnici.
Ještě pro ty kdo pořád tvrdí, že od hranic je zpoplatněná silnice dvě fotky z 07/2008 snad se umí aspoň koukat :

těsně za přechodem


kruháč




Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (31. 05. 2009 09:26).
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 09:51
toli, budes ukamenovany smiling smiley
tot iste tvrdim aj ja ale zatial som nepochodil smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 10:27
Zatial to na ukameňovanie nevypadá, snažím sa byť seriózny, nenadávať na nikoho a používať správnu gramatiku / v slohu a v diktáte som mal vždy jedničku :-) /.
Mám rád bratrancov čechov aj maďarov, rád každému poradím, prípadne venujem aj kvapku benzínu či kávu z termosky na ceste k moru každému, kto o to požiada.
Mávam so sebou na cestu aj výborné vyprážané kuracie prsia, mama ich robí fantasticky /mne ani priatelke to nejde/, pôvod- farma v Topoľčanoch = najlepšia kuracinka na Slovensku / to nie je reklama, to je fakt /.

Ak niekto uvidí nebesko-modrý Focus, zamávajte "krídlami" a ja viem, že sa tešíte na moje kuracie rízky.... :-).
Čo by som neurobil pre vás, keď sa tak teším každý rok na cestu k našemu moru a každý rok na jar dychtivo čítam tieto stránky, sme tu fanatici a milovníci Chorvátska, ako jedna rodina.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Toli (31. 05. 2009 10:55).
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 11:23
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to toli : naprosty souhlas, jen nejezdím až do
> Varaždinu, ale v Čakovci odbočím přes město, ne
> obchvat podle směrovek (jen dvě křižovatky - už to
> tady bylo podrobně popisováno jinde) na Prelog a
> jsem na dálnici.
> Ještě pro ty kdo pořád tvrdí, že od hranic je
> zpoplatněná silnice dvě fotky z 07/2008 snad se
> umí aspoň koukat :
>
> těsně za přechodem
> [www.hvar.cz]
>
> kruháč
> [www.hvar.cz]

Mám otázku odbočka na Dolga Vas dá sa použiť ? Aj keď je prečiarknutá ?Foto je z minulého roku.Odbočili ste tam ?
Chcem tade isť tento rok a logicky mi to vychadza že odbočka musi byť funkčná...
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 14:51
Loni koncem srpna uz to nebylo preskrtnuty a normalne jsem jel pres Dolga vas a Lendavu. Zadnej zakaz, proste jsem podle cedule odbocil na kruhaci. Letos jedu stejnou trasu. Klikni na muj nick a zobraz si moje prizpevky z lonska, kdyz jsme se vratily.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil roman77 (31. 05. 2009 14:54).
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 15:02
koberec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ako píše Leo tiž ma láka cesta po maďarskej
> dialnici a to v plnom profile(M1,M7).Známka je
> 2550 forintov na 10.dní.Prechod Letenye-Goričan a
> potom A4 a následne A4.Inak vyrážam z Trenčína
> 26.6. čo je nie práve najlepší termín . Je to síce
> dlhšia trasa ako cez Csornu ale upredňostňujem
> pohodlie a to poskytne v plnej miere dialnica.

Já taky jedu ve stejný termín a taky po dálnici kolem Trenčína. V kolik hodin vyrážíš a kam do Chorvatska jedeš? Já jedu do Zadaru.
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 16:01
scaran napsal(a):

> Mám otázku odbočka na Dolga Vas dá sa použiť ? Aj
> keď je prečiarknutá ?Foto je z minulého
> roku.Odbočili ste tam ?
> Chcem tade isť tento rok a logicky mi to vychadza
> že odbočka musi byť funkčná...
Já jel po dálnici či rychlostní silnici tam i zpět, protože jiná alternativa v tu dobu stavebních prací nebyla. Rozkopaný byl i hraniční přechod (asfalt nikde).
Já jsem tudy jel zpět koncem července a to nebylo ještě otevřené , ale podle informací od jednoho prodejce lodních motorů v Lendavě to pouštěli začátkem srpna do provozu. Viz. příspěvek roman77.
avatar Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 17:01
scaran napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám otázku odbočka na Dolga Vas dá sa použiť ? Aj
> keď je prečiarknutá ?Foto je z minulého
> roku.Odbočili ste tam ?
> Chcem tade isť tento rok a logicky mi to vychadza
> že odbočka musi byť funkčná...


Loni v září jsem tam normálně odbočil, nic přeškrtnuté nebylo. Jele jsem tama i zpět.

Když to hodím do navigace, tak IGO8 s aktuální mapou slovinska mě vede přesně jak je tady popisované a jak jsem to jel i já.
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 18:16
Loni jsem to vymyslel jednoduše - cestou tam i zpět koupil týdenní maďarskou dálniční známku.
Těch 2x cca 150,-Kč mě nezabije a nemusím řešit která cesta je a od kterého kilometru zpoplatněná a která ne...
avatar Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 18:25
A co jsi tím jako vyřešil (pokud jsi teda nejel Maďarsko po dálnici)? Vždyť kromě kousku neplaceného úseky dálnice za hranicema se běžně jezdí po normální 86.
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 18:35
Já taky preferuji cestu přes Lendavu, ale kdo tam pojedete a budete najíždět na dálnici až ve Varaždinu, dejte si pozor na placení. My jsme loni před Zagrebem platili ze tří aut každý jinou cenu. Já mám na mýto vždy nějaké kuny ale v noci to moc nekontrolujeme. Pak jsme ale zjistili, že jsme to zaplatili až z Goričanu. Známí platili kartou a jim si to nedovolili udělat.
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 19:12
Mám podobnou zkušenost z loňska, najížděli jsme na dálnici až za Varaždinem a platili za celý úsek z Goričanu. Letos si dám pozor.
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 19:41
Hmmm, ale cez tú Lendavu je to ďalej, nie??? Čo tým ušetríte?

Aj keď asi záleží od toho, že odkiaľ prichádzate.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil koscj (31. 05. 2009 19:43).
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 20:01
quido, palko: mne sa to iste stalo tiez vlani, ale sa mi to hned nezdalo ze mi vydal nejako malo
tak som sa za tym oj....com vratil a stal som tam kym mi nevyda spravne
uz som to tu aj pisal
toho roku si odfotim listok co mu budem davat a tiez vjazd na dialnicu kde budem vchadzat
a ak mi vyda zle tak si ho pekne pofotim a vsetko poslem jeho zamestnavatelovi
teda ak pojdem 86kou sad smiley
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 20:28
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co jsi tím jako vyřešil (pokud jsi teda nejel
> Maďarsko po dálnici)? Vždyť kromě kousku
> neplaceného úseky dálnice za hranicema se běžně
> jezdí po normální 86.


Co jsem vyřešil, najel jsem dole před Letenye v poho na dálnici a i zpět a jel kousek po ní, ty tři stovky mě nezabijí a nemám nervy kde končí dálnice nebo ne a hádat se někde s maďary nemusím, a taky nemusím řešit jestli jsem nebo nejsemna dálnici.
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 20:57
rudla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> koberec napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ako píše Leo tiž ma láka cesta po maďarskej
> > dialnici a to v plnom profile(M1,M7).Známka je
> > 2550 forintov na 10.dní.Prechod Letenye-Goričan
> a
> > potom A4 a následne A4.Inak vyrážam z Trenčína
> > 26.6. čo je nie práve najlepší termín . Je to
> síce
> > dlhšia trasa ako cez Csornu ale upredňostňujem
> > pohodlie a to poskytne v plnej miere dialnica.
>
> Já taky jedu ve stejný termín a taky po dálnici
> kolem Trenčína. V kolik hodin vyrážíš a kam do
> Chorvatska jedeš? Já jedu do Zadaru.


Budem vyrážať asi okolo 18:00 smer Bratislava-Gyor-budapest-balaton-Letenye-Goričan-Zagreb-Zadar-Sveti Filip i Jakov.Takže máme vlastne totožnú trasu.Ty chceš kedy vyraziť?
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 21:38
Tento rok sa aj my chystame do S. Filip i Jakov. Chodime cez Madarsko / z Bratislavy/ a ako sledujem diskusiu objavila sa tu zaujimava trasa po madarskych dialniciach cez Budapest. Dufam ze ju popisete po absolvovani. Idem si to zmerat o kolko je to naviac kilometrov. Budem rad za rozne info z tejto trasy.
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 21:59
Po Maďarsku vedú dlhé a nudné diaľnice, ich výhodou ale je, že sú rýchle... odporúčam. spinning smiley sticking its tongue out

Autopalya Hungary



Upraveno 2krát. Naposledy upravil koscj (31. 05. 2009 22:28).
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2009 23:22
to koberec - Já vyjíždím z Rožnova pod Radh. přes Bytču a pak po dálnici na Bratislavu. Vyjíždím okolo 17 hod.
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 06:00
koscj, no ked to nebude dlhe a nudne uz to nebude dialnica grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 09:00
Aktuálně.......grinning smiley
[www.cakoveconline.com]

Starý hraniční přechod Goričan re-otevírá pro osobní automobily

...rozhodnutím vlády se starý hraniční přechod Goričan re-otevírá pro mezinárodní osobní dopravu v průběhu turistické sezóny
...2009 ...a to ...od 1. června do 31. srpna......obyvatelé Medjimurje a Varaždin County mohou přecházet po za celý rok...
...místní lidé překračující hranice pro nákupy jsou spokojeni s tímto rozhodnutím...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (01. 06. 2009 09:24).
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 09:23
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 11:25
...takže...pokud jde o M70 a bezpoplatkový průjezd Maďarskem...doufám, že končí na tomto vláknu končí dohady...( do 01.09.2009 ) smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 11:35
No tuším tu niekto písal ako obísť cez slovinsko po nespoplatnenej časti cesty cez Dolga Vas ale na [www.promet.si] je mapka ktorá jasne ukazuje, že už hned na hraniciach ako vkročíte na slovinsko je cesta H7 a to už pred kruháčom a podla mapky na [www.dars.si] je už aj táto spoplatnená . Alebo sa mýlim ? ak áno tak sa vopred ospravedlňujem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2rik2 (01. 06. 2009 11:38).
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 11:36
To: Bessy ... čítaš príspevky... naozaj pozorne...
To: Fido - aj tak sa dá - sadnúť do auta (neinformovaný) a ísť na dovolenku.
To: Leo - vidím to tak ako ty - radšej sa v pohodlí domova pripravím na cestu, ako potom kdesi pobehovať, čosi zháňať...
To: stenly.stenly - cez Goričan budem prechádzať ráno medzi pol ôsmou a ôsmou 13.6.2009 (auto bude označené logom a vysielačky budú naladené na 2-22)

Leonard Maed
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2009 11:43
2rik2: ta slovinska mapka je mapka slovinskych dialnic a rychlostnych ciest
nie mapka spoplatnenych usekov
uz som tu tu pisal X krat
bud pohladaj v historii, alebo tu slovinsku stranku citaj pozorne a najdi si tam mapku spoplatnenych usekov kde h7 nie je ani zaznacena
kua kua
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 172
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.