Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 16:46
Ako som tak pozeral na tu mapu tak dialnica M70 by mala byt bez poplatkov. Ale kedze v tej tabulke je ze bez poplatku je iba usek od M7 po colnicu tak neviem ale to je asi preklep lebo na to *.pdf-ku je M70 pre D1 bez poplatku tak neviem maju v tom bordel


A este ktorou cestou by ste isli z BA?

Gyor-Szombathely-Lenti-Letenye
Gyor-Olaszfalu-Balaton konese-a dalej po M7
Gyor-Szekesferevar-a dalej po M7

??? ktora najlepsia (rychlejsia a pohodlnejsia?)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pascal (29. 05. 2009 16:49).
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 17:01
pascale pascale....
a mysli ze usek od M7 po colnicu, cize 0 az 19 km nebude cela M70? smiling smiley
mali by sme vsetci ist na smileys with beer bo dako nam to dneska zle toto smiling smiley

a este otazka ci budes mat madarsku znamku alebo nie
lebo ak nie tak zbytocne uvazujes o M7 ... lebo potom tvoja otazka ci je M70 zadarmo je irelevantna



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bedo (29. 05. 2009 17:02).
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 18:34
Bessy,
spoliehal som na tvoju inteligenciu.

Leonard Maed.

P.S.: Som o.i. vlastníkom akcií Komerční banky a.s. a ČEZ. A teraz pravdu - čo máš spoločné s The Berliner Elektronenspeicherring-Gesellschaft für Synchrotronstrahlung m. b. H. (BESSY) ?
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 18:37
to Pascal. Nemajú v tom bordel. Ak si dobre pamätám tak M70 je tam 2x. Raz úsek okolo Slovinska a druhýkrát ten kúsok k hranici. Prajem super dovolenku.
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 19:01
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám v PC uloženú tú mapu aj s tabuľkami, kt. dnes
> ako prvý spomínal bedo. Hľadal som aj iné úseky
> trochu experimentujem s výberom cesty. A dá sa v
> tom zorientovať. Ja rozumiem tomu tak, že úsek k
> hraniciam na Goričan je grátis. Ale rozohrali ste
> to tu dobre. V takom krátkom čase tu ešte toľko
> príspevkov asi nebolo
.

Tak to jsi asi nepamatuješ co se tady dělo loni když zakázali dovoz masa. Nebo když vešla v platnost známka ve Slovinsku.

Omlouvám se že to nejni k tématu.
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 19:27
my chodíme z BA cez
Szombathely 76,E65
Körmend
Zalaegerzseg 74,E65
Nagykanizsa (prejazd popod diaľnicu, Magyar ut. odbočiť vpravo na cestu č. E65,E71,7 nie M7)
Letenye (Bajcsy-Zsilinszky ut. odbočiť vľavo na Kossuth Lajos ut. E 65,E71,7 za Letenye prejazd popod diaľnicu) smer HP Goričan
za HP vjazd na A4
cool smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 19:50
...Leonarde...dobrá...BESSY m. b. H....má s námi něco společného...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (29. 05. 2009 20:11).
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 19:56
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale rozohrali ste
> to tu dobre. V takom krátkom čase tu ešte toľko
> príspevkov asi nebolo.

nediv se, světová ekonomická a hospodářská krize tvrdě dopadla
než zaplatit cca 180 Kč za maďarskou známku, což je cca 10 piv nebo kilo kilo hovězího, tak se hledá špendlíčkem po mapě.
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 20:05
to mack. Dobrá recesná poznámka. Lepšie "hledat špendlíčkem na mapě" ako ísť tých pár kaček niekam zarobiť.
Ale ja som tiež rád pripravený. Priamo toto sa ma netýka, matricu kupujem aj tak. Skôr študujem ako si ju kúpiť cez mobil (ale to môžu vraj len účastníci s maďarským telefónom), cez mobil platobnou kartou (ale na to potrebujem stiahnuť nejakú Java aplikáciu a neviem si poradiť s maďarčinou) alebo cez internet (zase mordovačka s cudzou rečou + príplatok 100 HUF). Ale verím, že to doriešim. Dovolenke zdar a Hrvatskej zvlášť.
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 20:14
Tak, ale teď vážně. Dnes tady toho bylo napsáno mnoho. Chápu, mě se tento přechod také týká. Přijedu po M70 a chtěl bych odbočit na Goričan a dále na dálnici na jih. Loni to tak šlo, teda za dara. Ta reportáž mě tak trochu znejistěla. Máte někdo podložené info? Je jasné že to teprve včera otevřeli, a oni sami nemají jasno. Ale zajímají mě info od toho co tudy pojede v nejblyžší době a co to pořádně obhlídne.

U nějakejch mapek a tabulek v pdf které tam vyseli už loni v květnu když jsem plánoval cestu přes HU se nedá dělat závěr. Proto vyzívám toho kdo tudy pojede první nebo bude mít info od toho cu po dnešku projel ať se podělí.

Já jedu 13.6. a chvílema přemejšlim že teď když mám volnej víkend tak to tam zajedu vomrknout.grinning smiley
Leo
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 20:36
Jel jste už někdo letos z Bratislavy celé Maďarsko po dálnici (kromě zkratky z Gyoru, aby se nemuselo do Budapešti) jak tu kdosi popisoval? Zajímá mne hlavně srovnání s obvyklou cestou přes Maďarsko, kterou jsme jezdili pravidelně. Docela mne to láká a i ten poplatek za dálnici není moc.
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 20:38
Stenly, podľa vyjazdového kalendára pred tebou by cez Goričan mali ísť ivo 1339, wytek, Bessy, Kamil, michalu, Jíra. Niekto určite napíše. Ale ..... môžeš ich predbehnúť. Veľa ľudí ti tu ..................... poďakuje.?
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 20:49
Ako píše Leo tiž ma láka cesta po maďarskej dialnici a to v plnom profile(M1,M7).Známka je 2550 forintov na 10.dní.Prechod Letenye-Goričan a potom A4 a následne A4.Inak vyrážam z Trenčína 26.6. čo je nie práve najlepší termín . Je to síce dlhšia trasa ako cez Csornu ale upredňostňujem pohodlie a to poskytne v plnej miere dialnica.
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 21:38
...koberec...a následně ...A1...yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 22:33
To stenly.stenly,
myslím,že 10.6. budeme mít přesný popis
trasy i s fotem(díky Bessymu)toho přivaděče
na Goričan,tak vydrž do odjezdu budeš mít
aktuální info..........smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 23:36
Teda lidi, když to tu dnes sleduji, tak mám pocit, že už se to tu vůbec netýká Chorvatska! Tohle forum se jmenuje "Pobřeží Chorvatska" a né "Jak projet Maďary!" , nebo "O kolik haléřů je kde levnější benzín či nafta." Je to už fakt velká nuda. Příspěvků o samotném Chorvatsku je jak šafránu. Kdyby se k cestování stavěli tímhle stylem Hanzelka a Zikmund, Tak nikdy nedojeli dál, než do Chuchle!
Je to přece dovolená a odpočinek a né boj o to, jak co nejvíc ušetřit! Prý každý z nás - včetně mimin - prosází za rok 12 000,- a nikdo si z toho hlavu nedělá, tak prostě sedněte do auta, hoďte starosti za hlavu a jeďte na D O VO L E N O U !.
Leo
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 23:43
Spíš bych to viděl jak co nejpohodlněji a nejrychleji dojet do vytouženého Chorvatska. thumbs up
Leo
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 23:45
Tak mi to nedalo a udělal jsem si malý přehled o kilometrech, časech a poplatcích (snad jsem se někde nepřepočítal) jednotlivých tras.

Teoretické údaje o kilometrech a časech z navigace (mapy 2009), dálniční poplatky z internetu:

1. Brno – Graz – Zagreb: 487km (182km mimo dálnici), čas 5:57, Rakouská dálniční známka na 10 dní 231Kč, Slovinská dálnice se objíždí po silnici 437, Chorvatská dálnice 160Kč.

2. Brno – Bratislava – Nagykanizsa (84, 74) – Goričan – Zagreb: 513km (241km mimo dálnici), čas 6:40, Slovenská dálniční známka na 7 dní 150Kč, Chorvatská dálnice 136Kč.

3. Brno – Bratislava – Gyor - Stoličný Bělehrad (81) – Goričan – Zagreb: 578km (108km mimo dálnici), čas 5:50, Slovenská dálniční známka na 7 dní 150Kč, Maďarská dálniční známka na 4 dny 160Kč, Chorvatská dálnice 136Kč.

4. Brno – Bratislava – Budapešť – Goričan – Zagreb: 647km (24km mimo dálnici), čas 5:50, Slovenská dálniční známka na 7 dní 150Kč, Maďarská dálniční známka na 4 dny 160Kč, Chorvatská dálnice 136Kč.

Pokud tedy chci jet Maďarskem po dálnici (poplatky jsou o 55Kč dražší než přes Rakousko což je zanedbatelné) tak je otázka zda zvolit variantu 3. nebo 4. Obě jsou časově stejné. Varianta 4. je o 69km delší (tedy dražší o nějakých 100Kč za naftu) ale za to pohodlnější. Nakonec mi to vychází, že za příplatek zhruba 300Kč dojedu variantou 4. z Brna do Zagrebu o 7 minut dříve než přes Rakousko, odpočatý a bez zácp jenom po dálnici. A potom budu mít třeba energii jet dál z nostalgie po staré hezky přes Plitvice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Leo (30. 05. 2009 12:15).
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 23:45
Nejpohodlněji jedeš tak, že sedneš do auta a pokud to jde, tak to mažeš po dálnici až k pobřeží!
Leo
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 23:53
Takže varianta 4.smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
29. 05. 2009 23:56
Ne, varianta 5: Plzeň - Železná Ruda - Pasov - Graz - Zagreb - Omiš smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 06:27
To vojto62: diť já vim.

Díksmiling smiley
jo
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 08:13
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Teda lidi, když to tu dnes sleduji, tak mám pocit,
> že už se to tu vůbec netýká Chorvatska! Tohle
> forum se jmenuje "Pobřeží Chorvatska" a né "Jak
> projet Maďary!" , nebo "O kolik haléřů je kde
> levnější benzín či nafta."

Správná poznámka! Ale má své "ale"... Toto vlákno se jmenuje "Doprava" a má svoji sekci "Cesta přes Maďarsko". Takže úlety některých psavců by nemusely tolik vadit. Jednoduše: profíci v cestování na jih tuto sekci nečtou.

Máte pravdu, že někdy se to vymkne a řeší se malichernosti. Je poněkud trapné, že se snažíme při celkových nákladech na dovolenou v řádu desetitisíců ušetřit pár stovek, ale takoví už jsme. Také nemám dobrý pocit z lidí, kteří si tím "šetřením" kazí dojem z dovolené.

poznámka:
Já se dovídám celkové náklady na dovolenou až z měsíčního výpisu z účtu... a to už se s tím nedá nic dělat.
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 09:08
stenly.stenly, to PDF je z oficialnych madarskych stranok
nechapem preco mu nedoverujes
ak ti daky krepy madar bude chciet dat pokutu, zodvihni telefon a zavolaj na ambasadu
a dalsie logicke vysvetlenie.... preco by potom bola M70 zadarmo ak by sa na nu nedalo od M7 zadarmo aj dostat?
tak uz prestante spekulovat nad vtakovinami

to je presne ten isty pripad ako v slovisnku H7 je tiez zadarmo... na oficialnej mapke je zadarmo takze vsetka diskusia su len dohady


Fido : Tohle forum se jmenuje "Pobřeží Chorvatska" a né "Jak projet Maďary!"
Ako si na to prisiel !? smiling smiley
ja ho mam pomenovane "Přes Maďarsko" ... ale je fakt, ze sa to bohovsky podoba smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 09:10
bedo:
chce to číst! (viz nápis na začátku stránky v modrém pruhu yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 09:48
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> bedo:
> chce to číst! (viz nápis na začátku stránky v
> modrém pruhu yawning smiley

klídek Admin tam má chybu v proužku, pouze špatně se zobrazuje text . Toto vlákno je DOPRAVA - Přes Maďarsko
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 10:07
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Správná poznámka! Ale má své "ale"... Toto vlákno
> se jmenuje "Doprava" a má svoji sekci "Cesta přes
> Maďarsko". Takže úlety některých psavců by
> nemusely tolik vadit. Jednoduše: profíci v
> cestování na jih tuto sekci nečtou.

S těmi profíky bych vás opravil pokud jste to nemyslel pouze ironicky. Ti to právě tady čtou a opravují dezinformace ostatních a věřte, že někdy je už opravdu náročné se udržet v mezích slušnosti. Někdy jen proto, že někdo je líný se podívat o tři stránky zpět. Dal jsem zde tabulky bezplatných úseků (strana 41) a čekám kdo zase přijde se zaručenou "informací" o tom, že se musí někde něco objíždět nebo kupovat známku sad smiley . Ta samá písnička jsou kruháče Pesnica, Maribor, přechod Lendava atd... ve Slovinsku. Je to pořád dokola. Kdy už si konečně uvědomíte, že to z mapy, Google Earth a ani navigace nevyčtete ! Dálnice se staví takovým tempem (ne u nás) že za čtvrt roku je všechno jinak (aktualizace jsou pomalé) a když tama někdo projede a napíše bylo to tak a tak , tak je to jediná zaručeně správná informace.
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 10:33
Myslím si, že letos bude na dálničním přechodu Letenye - Goričan nárust počtu aut směřujících do Chorvatska. Češi, Slováci, Poláci a Maďaři budou tento přechod používat. Aby se to neucpalo na křižovatce M70 - M7? Je tam jenom 1200m k hranicím. Záleží na celnících jak to budou zvládat.
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 11:04
Bedo, nemas pravdu, H7 nie je zadarmo.
Zadarmo je, ked sa H7 vyhnes na kruhovom objazde odbocenim na Dolga Vas.
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2009 11:09
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 212
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.