Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2009 16:42
Kde odpočívám? Tam, kde to na mne přijde...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2009 17:08
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kde odpočívám? Tam, kde to na mne přijde...
thumbs up smiley...přesně....thumbs up
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2009 22:02
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kde odpočívám? Tam, kde to na mne přijde...

Dúfam, že predtým zastavíš.
Prepáč to mi len napadlo, nechcem Ťa naštvať.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2009 22:26
Ano, je to pravda

Ale spíš bych doporučil raději přespat na parkovišti kde parkuje větší počet turistů popř. v nějakém městečku. Už kvůli bezpečí. Je to nejlevnější způsob přenocování.
Ale pokud je Vás v autě víc jak dva, tak už si nemusíte odpočinout, protože se budete uskromňovat, tlačit a mačkat o vybojování kousku prostoru, a ptoro nemusíte ani usnout nebo se pořád budit a tak si ani neodpočinete.
Dalším řešení je, že spolucestující budou spát mimo auto na lavičce nebo na karimatce vedle auta, ale to by Vás zase mohlo vyjít dráž než ubytování v motorestu, pokud by Vás nachytala tamní policie.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2009 19:22
Eifele, většinou se mi to daří... zastavit dřív, než ...
Neboj, mne žertíčkem nenaštveš, naoppak, vyloudils mi úsměv na xichtíku po těžkým dni.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2009 19:24
Lovo, máš naprostou pravdu. Na druhou stranu, mně stačí i půlhodinka spánku v sedě, abych zas mohl dvě hodiny vcelku s přehledem řídit. Prostě to nelámu přes koleno.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2009 19:46
Tomme,až budu mít najeto to co ty máš nacouváno,tak budu spát taky v klídku za volantem se zapnutým autopilotem,poněvadž jsem absolvoval pouhou jedinou jízdu na jih.Ale jo taky spím kde to na mě přijde,akorát radši o hodinku dřív....
Radomír
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2009 23:56
Už dříve jsem někde četl, že je doporučené, pokud se jede na delší trasu dělat co dvě hodinky přestávku. Kdo z Vás to dodržuje?

Já dříve jako mladý řidič jsem se snažil co dvě hoďky zastavovat, projít se, napít.

Teď řídím i 8 hod. v kuse.

Jaké máte zkušenosti Vy? Dodržujete pravidelné přestávky a nebo spoléháte na to, že poznáte svou únavu a nesoustředění?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2009 00:20
Já cestou tam většinou nikdy tak max. dám na pumpě kafe.
A cestou zpátky když mě začne padat hlava což bývá tak v půlce rakouska tak
odbočím na první odpočívadlo tam si dám 30-50minut a jede se dál.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2009 07:29
Letos pojedu po deváté a vždy dodržuji pravidelné přestávky asi tak po dvou hodinách cesty.Stačí tak 5 až 10 minut.
Máme už svá místa kde zastavujem na cigárko popřípadě na malou svačinku. Hned za tunelem Malá Kapela na odpočívadle dáme spánek
tak na 3-4 hodiny a pokračujem pěkně v klid dál.
Přestávky doporučuji, už jsem měl za volantem dvakrát mikrospánek. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Jen jednou to odnesl zadní pravý blatník. Stalo se to už před mnoha lety a proto pravidelně zastavuji i když mám pocit že můžu
pokračovat klidně v jízdě dál.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2009 08:57
Taky zastavujeme asi tak po dvou hodinách - vždy to bylo na kávu a cigaretku, nějaký vitamín.
Jen letos je manžel nervózní, co bude o těch pauzách dělat - před Vánocemi totiž přestal kouřit. smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2009 09:20
Tak též stavíme asi po 3h manžel na cigárko neboť když jsou děti v autě tak tam nekouří jinak je řidič z povolání a jezdí převážně na noc tak mu jízda v noci nic nedělá a přesto když to takzvaně na něj příde ,zastaví i když je od cíle jen pul hodiny taktéž mu stačí na odpočinek 40min a pokračuje většinou zastavíme někde u motorestu na kávičku a toaletu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2009 21:54
Zastavujem, už kôli rodinke. Tiež sa potrebujú natiahnuť. Keď šoférujem sám a nechcem strácať čas (naposledy asi keď som šiel do Prahy na predmikulášske rande, z Prešova za 7,5 hod.) idem dlhé úseky. Vtedy pri vystupovaní z auta mám problém sa narovnať. Je to celkom humorné. Preto, radšej prestávky.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 02. 2009 19:50
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomme,až budu mít najeto to co ty máš
> nacouváno,tak budu spát taky v klídku za volantem
> se zapnutým autopilotem,poněvadž jsem absolvoval
> pouhou jedinou jízdu na jih.Ale jo taky spím kde
> to na mě přijde,akorát radši o hodinku dřív....
> Radomír


Ono je to stejně nevyzpytatelné.Poslední dovolená byla v pohodě, prostě jsem dojel přes noc do Planice pod obří můstek, ukázal ho ooplégrům, u Kranje si půl hodinky schrub´pnul na kraji kukuiřičnoho pole a pak odpoledne v Sv. Juraji na pláži, kde jsem čekal na Leonarda Maeda,marně, pak jsem to dotáhl v poklidu do Žaboriče. Ovšem, minulej tejden jsem měl problémy dát naootočku Doksy- Ústí n.O. a zpět, v sobotu, vysplalej, přes den, a už u Týniště to se mnou pěkně mlátilo, proč, to neví. To vše bude nejspíš otázka okamžitý dispozice a kondice.
Jo, nikdo nejsme prorokem.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 02. 2009 21:13
...jo,jo
jakmile se začnou klížit oči, nepomáhají litry koly, zastávky na pár dřepů, žvýkačka ani lehké fackování přes tvář , okamžitě beru první odpočivadlo kde je wc a pár ostatně postiženejch lidiček, vyndám karimatku a deku a lehnu na chodníček nebo vedle auta. Mám rád sebe i rodinku, tak se nechci nekde rozplácnout...no a ....ÓÓÓ...to je slast se po x hodinách natáhnout .grinning smiley
protože vyjíždím tak kolem 15-té hodiny, chytá mně spavá tak kolem jedné-druhé ráno, a to většinou někde těsně pod Karlovacem; stačí 2 hoďky a jsem v pohodě...něco do bříška(bageta z Čech), no a znáte něco krásnějšího na cestě než východ slunce kousek od Splitu? smileys with beer zvlášť když osazenstvo neotravuje a ještě spí spinning smiley sticking its tongue out
i když pozor...jednou jsem si odvezl z Mikulova spolu s výbornou bagetou i uvnitř ní tak přítulného bacílka, že od té doby znám úplně každé odpočivadlo s wc mezi Grazem a Karlovacemsad smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 02. 2009 22:13
zdravim smiling smiley
u mna je to dane vekom, cim starsi tym castejsie odpocinky :-) , este pred 6 rokmi som to do trogiru bral jednym vrzom s dvoma zastavkami asi na 10 min, no min.rok to bolo 2x po 1,5 hod. a 3x po 20 minut. zato pred 2 rokmi ma super prebrala fabia s BA SPZ prevratena na streche,to ma tak prebralo ze som nemohol ani vecer v hoteli zaspat ...
v zasade sa drzim hesla, ..idem na dovolenku nemam sa kam ponahlat ... :-)
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 02. 2009 13:03
...nemáte někdo typ na ubytování v soukromí v nějaké vesničce kolem dálnice tak v oblasti kolem tunelu Sveti rok? 2x jsme spali v Rástoke (úžasné), ale nechce se nám sjíždět daleko od dálnice, díky, Jana
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 02. 2009 11:37
pro Janku:
Myslím, že jsem informoval již loni - každoročně po projetí Svatého Roku odbočuji z dálnice na Posedarje (od dálnice cca 2km), ceny za 1 noc pro 2 dospělé 30 EU (do 2006 to bylo 25 EU). Loni jsem byl v HR 2x tak jsem zkusil i jinou variantu a to ubytování v Restaurantu GRADINA v Josipdolu před tunelem Mala Kapela. Cena za dvoulůžák se snídaní nás vyšla na 257 kn (snídaně opravdu bohatá), večeře taky super - mají tam ceny pro domorodce. Měl jsem to ale reservované, mají webové stránky. Jezdím na Makarskou a ve svém věku (63) už to na jeden zátah z Ústí nad Labem nezkouším. A dát si "hoďku" na karimatce vedle auta, to jsem taky dříve prováděl ale není to ono, nic se tím neušetří, jenom přibývají věnečky na svodidlech.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 02. 2009 10:49
Hoj.
S Posedarje je kousek do Vinjeraku a tam je moc hezkej penzion na přespání¨s výhledem na moře.Loni vyzkoušeno. Zdravím z Teplicyawning smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2009 02:23
Ahoj, neporadíte někdo levné ubytování (bez příplatku za jednodenní ubytování) na jednu noc za tunelem Sveti Rok? Jsme dva dospělí a dvě děti.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2009 12:44
Já teda stavím asi tak jednou za dvě až tři hodinky. Dojdu si na záchod, projdu se po odpočívadle, podívám se co maj hezkýho na pumpě a jedu dál. Většinou to i tak dělám z Hradce Králové do Blaževa na Pelješac za 17 hodin. Řídím sám, manželka hlídá děti a přehazuje jim DVDčka.

Js13 Pelješac Blaževo
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2009 17:18
To Janka:

Jestli jste spali v Rástoke u městečka Slunj, pak se vyplatí jet z Karlovace po "staré" a ve Slunji (resp. Rástoke) v klidu přespat a dál pokračovat opět po "staré". Díky dálnici je dnes mnohem volnější a obvykle není problém. A k vidění je toho cestou daleko víc, než při cestě po dálnici.

Pavel.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2009 11:53
tady foto noveho motelu "Marune"u tunelu Sv.Rok

Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 03. 2009 09:02
Jezdím převážně Černou Horu, první delší odpočinek mám až v Gradacu, což je od nás asi 1000 km. Dělám většinou jen čůrací přestávky, na večeři se zastavíme nedaleko Plitvic v oblíbeném motorestu. Pak u Udbiny zase najedeme na dálnici.
Vyjíždíme ráno kolem 8. hodiny ráno.Dá se to v pohodě zvládnout, chce to před jízdou se dobře vyspat. Horší je to potom zpět, to se potom již projeví větší únava.
Doporučuji všem, co jedou takovou vzdálenost poprvé, otestovat si vlastní síly a nepřeceňovat je.Když jsem jel poprvé, také jsem neustále postával a snažil se odpočívat. Pokud jedete ve čtyřech, špatně se v autě usíná, alespoň já se nemohu v autě nějak vměstnat.Někomu pomůže krátkodobě třeba nějaký energetický nápoj, káva apod.
Stává se mi často, že největší únavu pocítím při východu slunce.To se mi stává vždy při zpáteční cestě na dálnici u Bratislavy.Projdu se po odpočivadle, zdá se mi, že již mohu vyjet, po 5 minutách jízdy opět taková únava, že jen ztěží dojedu k dalšímu odpočivadlu. Tak musím kousek od domova ještě na chvíli zadřímnout, abychom se ve zdraví dostali domů.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 05. 2009 16:14
Fanky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tady foto noveho motelu "Marune"u tunelu Sv.Rok
> [i301.photobucket.com]
> ste%20z/ZaostrogSplitVrgorac574.jpg


hojky,náhodou internetovou adresu nezná někdo_
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 05. 2009 16:51
...to je vse,co jsem k tomuto odmoriste Marune nasla,pak na te strance klikni na foto vpravo
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2009 09:04
Prosím Vás, nespali jste někdo cestou po dálnici v hotelu Josiphdol? My spávali v Duga Rese, ale mají tam nějakou párty a varovali mě, že bychom se moc nemuseli vyspat. Takže bych udělal změnu. Jen mě zajímá zkušenost. Díky. J.
Tom
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2009 09:49
No my stavíme snad pořád...tudíž spojuji regenerační zastávku i s procházkou....Manželka říká, že jsem asi prostatik nebo že mě to snad baví a navrhuje mě léčbu známou z reklamy... smiling smiley Ale jak jí pořád říkám : Já jen hodně piju smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2009 11:55
Víte, to je taková otázka, která se nechá těžko vysvětlit. Když jsem jezdil s rodinou do Bulharska tak HK - Sl. pobřeží na jeden zátah. Auto FIAT 125 special a na tehdejší dobu klenot. Za volantem jsem byl 26 hod. spal jsem asi 3x po 20 min. Pamatuji si, že hodinový průměr byl asi tak 67 km/hod. (rok 1968 až 1978.)
Dnes : stačí když ujedu 600 až 800 km a mám toho plný kecky. Neříkám že bych do Gradacu nedojel na jeden zátah. No jo ale ptám se proč? Vždyť je tolik krásných míst cestou kde se dá přespat. A nemusí to být přímo na pobřeží. Naopak ve vnitrozemí je levněji. Abych Vám řekl jeďte "tam" , je tam krásně - to neudělám !
Za a) Budete se snažit dojet do toho místat "tam" za každou cenu a tady hrozí průser !!!!
Za b) V místě "tam" se Vám nebude líbit a nakopete mne do konečníku tak, že budu mít týden stolici jak dospělý člověk. Ale to je proti tomu bodu a) jenom legrácka.
Podívejte se na mapu, zjistěte trasu a dle toho volte případné ubytování. Pořád lepší spát na "vejměnku" než někde jinde. Funguje internet a různé stránky a tak by to neměl být problém se domluvit. Pokud někdo bude konkrétní musíte si sám zvážit - mám na to nebo nemám na to. To nemyslím jenom na finance.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2009 12:05
My sme spali v hoteli Josipdol,
3-ka izba stala tusim nejakych 320kn.
Celkom prijemny hotel, vecer sa da posediet pred hotelom alebo vnutri v bare.

Prespava tam dost vela ludi, najviac tam bolo asi Poliakov, ti maju predsa len dlhu cestu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.