Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Mohla bych Vám ubytování na Bledu zajistit. Máme množství kontaktů na ubytovací kapacity nejen na Bledu, ale i na východě Slovinska (oblast termálních lázní).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 05. 2008 18:04
Judith, nemáte prosím kontakt na nepředražené přenocování v Ptuji? Když už nás oškubou na pididálnici, tak chceme ve Slovinsku zažít taky něco příjemného. Na jednu noc se osloveným zatím nechtělo reagovat. Děkuji
Ahoj všem,
kteří jedou do HR a nespěchají:
Udělejte si přestávku,případně přenocujte v překrásném lázeňském městečku Hevíz,
kde je největší termální jezero v Evropě.
Teplota vody je 33 stupňů,areál je celý po rekonstrukci-super.
Ubytování seženete na "blind" od 8 EUR/osoba/noc.
Strava v typické "Csardě" vč. polévky,hlavního jídla,salátového bufetu a dezertu je 5,-EUR.
Zmrzlina super.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2008 10:53
Dobré dopoledne,

prosím o radu, kde by se dalo přespat už na chorvatské straně v okolí Zagrebu, nebo nejdál pár km od dálnice směr Karlovac a pod, abychom to měli k moři ( Makarská tak okolo 300-400 km). Četl jsem tady pár rad, ale povětšinou jsou staršího data, tak Vás raději požádám o aktualizaci. Nerad bych zajížděl dál od dálnice, čili Plitvice a okolí vylučuji, tudy pojedeme až zpět.
Díky
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2008 10:55
Odpočívadlo "PLITVICE" na obchvatu Zagrebu.Je tam motorest a kemp.

MirekŠi
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2008 12:29
Co to koštuje?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2008 13:09
To fakt nevím,možná jsou někde web stránky,ale nevím o nich.Jen tam každoročně stojíme na odpočinek.Jak to bude letos,nevím,možná to vezmu přes Maďary ??? Ještě jsem tak nikdy nejel /vždy Mikulov atd./.confused smiley

MirekŠi
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2008 13:23
TO Jaky: k Tvému dotazu 24.5. Po dvakráte jsem spal ve si Gozd Martuljek, to je směrem od slovinské dálnice, co vede ke Karavankentunnelu směrem na Kranjsku Goru. Nevím jak se jmenuje majitel, ale je to kousek po pravé straně za velkou samoobsluhou a je to "vulkanizer" a má plechovou cedulko s postelí na baráku, která trčí do silnice.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 05. 2008 19:09
My minulý rok po cestě spali v Duga Rese, pár kilomerů od Karlovace v motelu. Je tam toho víc. Ráno jsem se vrátil na dálnici. Pokoje velmi hezké pro dva a pro tři. Naprostá spokojenost, cena 400 / 500 Kč. na osobu, myslím.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
31. 05. 2008 16:31
nejlepši je si zdřímnout v autě někde na odpočívadlegrinning smiley

avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 06. 2008 17:07
...při cestě k moři se na dálničních odpočivadlech v HR ...spát nesmí...teda může...ale nesmíte při tom zamhouřit oči...

Ahoj cestovatelé!
Letos bychom rádi přespali (jsme 2+3) na zpáteční cestě z Korčuly v okolí Plitvic nebo nějakého zajímavého městečka. Preferujeme ubytování v soukromí, stan se nám do auta už nevejde (Octavku nám nedávno ukradli, tak Fabie to jistí). Nemáte kontakt, doporučení, radu? Díky! Taky nevíme jak pojedem z Mariboru na hranice - po dálnice tedy určitě ne, bude už červenec...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2008 11:07
->Bessy: Obávám se, že jen batalion strážců předpisů by přežil reakci spáčů na jejich buzení na odpočívadlech na A1 před Splitem, jen truckdrivereů co tam slastně dáchá za zataženými okýnky... Zchrupnu si kdykoli a kdekoli, pokud to vyžaduje bezpečnost jízdy - dvakrát jsem to vysvětloval jejich policistovi a ten jen pokýval hlavou a šel po svých...

->Ramóna: U Plitvic je kemp s ubytováním, ale bývá v sezóně dost plný, a těch "sobe" po cestě... Promiň, už jsem tam dlouho nejel...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2008 12:34
Ramóna: když to zjednoduším - minimálně 30km před a za Plitvicemi je v každé vísce tolik cedulí s "zimmer frei", že to ani nestačíš sledovat. Ještě jsem neslyšela, že by někdo nesehnal v této lokalitě nocleh - naši známí asi před 3lety dokonce ubytovali v soukromí kolem půlnoci.
Přeji pěknou dovču a šťastnou cestu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2008 12:48
Ramóna: taky jsem hledala nějaké ubytování v okolí Plitvic, zkus www.rakovica.hr. Plno nabídek ve vesničkách v okolí Plitvic, cena kolem 15EUR na osobu. Možno zarezervovat.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2008 12:58
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 23:10).
Díky za tipy, podle rad to asi nebudu objednávat předem a uvidíme, kde se nám bude líbit. Po 3 dálničních letech se těším na vnitrozemí,šťastnou cestu všem...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 06. 2008 22:10
Letos pojedu tam - po staré - s noclehem na Plitvicích a to v kempu KORANA - již mám rezervovaný 2 lůžkový bungalow - vyhovuje nám více než ubytování v soukromí - je to dovolená. Zpět po dálnici už bez noclehu . Kemp Korana mohu jen doporučit - od roku 2001 vždy na cestě tam - bungalow č.6 - 10 nemá chybu.
Loni jsme vyrazili poprvné s 3 letou vnučkou. Měl jsem z toho obavy, tak jsem vymýšlel nějaké finty.
Finta 1: vyrazili jsme v sobotu po obědě, takže vnučka až do Znojma spala.
Finta 2: celé Rakousko a Slovinsko jsme zvládli s přenosným DVD přehrávačem a pohádkami. (Díky za loňské rady na vlákně.)
Za Zagrebem na mě přišla první krize a u Zadaru jsem to už raději vzdal a použil připravenou fintu č. 3.
Když se sklopí přední opěrky tak akorát, aby vám zapadlo prohnutí opěradla do boku, tak zůstane ještě prostor pro spící dítě na zadní sedačce vleže. Bylo to lepší, než jsem předpokládal a spali jsme asi 6 hodin. Ideální je být trochu stranou od cesty kvůli hluku.
Finta č. 4: když jsou na bočních sklech plastové kryty, tak se může trochu pootevřít okno i v dešti a ve vozidle není vlhko. K dokonalosti už tomu chybí jen síťka proti komárům. (Ti nás kdysi bestiálně vydusili u rumunského Kalafatu).
Na místo jsme přijeli mnohem ve větší pohodě, než když jsme to dříve táhli přes noc.
Přeji všem příjemnou cestu k moři.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2008 13:36
Neexistuje web stránka na kemp Korana?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2008 14:12
[www.np-plitvicka-jezera.hr] ...smiling smiley
[www.geotagphotos.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (07. 06. 2008 14:23).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 06. 2008 14:38
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 06. 2008 21:30
My jsme přespali ve Slovinsku v obci Zreče (za Mariborem, poblíž Slov. Bistrica). Výhodou bylo, že se jedná o termální lázně, takže jsme se stačili odpoledne ještě vykoupat a projít. Není to úplně u cesty, ale bylo to moc příjemné. Zadejte si na www.google.com např. slova apartman-zrece a vyberte si některý apartmán. Rezervovali jsme to dopředu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 06. 2008 00:36
4 all

Na cestě do Drveniku jsme se zastavili v termálech v Zalakarosi v Maďarsku. Je to asi 20 km z Nagykanisza na Budapest. Mohu toto místo doporučit. Pěkné místo uprostřed rozlehlého parku. V areálu koupaliště mnoho bazénů různých velikostí a tobogány. Ani jsem všechny bazény nestačil vyzkoušet. U každého co jsem viděl sedí plavčík a bdí nad pořádkem. Počasí nám moc nepřálo, foukal vítr, ale krkovičku jsem si proladil. Vstupné je 1.400,- Ft. Parkování 100,- Ft/hod. Šestá a každá další hodina se již neplatí. V některých stáncích a restauracích byly německé ceny. Dorazilo mě pivo Gösser za 850,- Ft. moody smiley Kdo hledá, ale najde. Třeba tác s masem, brambory a zeleninou pro dvě osoby za 2.600,- Ft. Menu: polévka, hl. jídlo a dezert za 1.390,- Ft. Některé restaurace mají dokonce i český jídelní lístek. Sretan put i dobro došli. smoking smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 06. 2008 11:38
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 20:40).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 06. 2008 21:17
Měla bych dotaz nevíte někdo, jestli nás ubytují kolem plitvic, když přijedem večer kolem desáté? Není to už pozdě?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 06. 2008 23:39
Zajímalo by mě odpočívání (spaní) kolem dalnice A1 Zagreb -Split nebo A2 ???
Nějaké lepší odpočívadlo nebo motel kde by se dalo na chvíli odpočinout popřípadně najíst.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2008 11:10
Motel nevím,nějak to člověk neregistruje,ale odpočívadel a čerpaček jsou mraky,není problém.Na všech jsou suché WC a voda.Jedno luxusní je nad Skradinem,je tam vše a průchod s jedné strany dálnice na druhou s vyhlídkou na řeku Krku.

MirekŠi
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2008 11:19
My jsme loni spali na odpočívadle Nadin - nemělo to chybu, vzorně čisté WC s přístupem přímo z parkoviště. Občerstvení na pumpě.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2008 11:35
uf, tak my letos spali na odpočívadle v autě (poprchávalo, takže se nedalo natáhnout ven k autu) kus před Plitvicema a můžu říct, že příště si radši seženu nějakou postel, protože asi za dvě hoďky jsem se vzbudil absolutně rozlámanej (taky mám skoro dva metry) a nevyspalej a čekalo mě ještě cca 300km. takže příště radši pojedu buď napřímo bez spaní nebo přespím někde v motelu. celou cestu k Plitvicím jsem prakticky nebyl unavenej a dojel bych až do Omiše, ale přijel bych tam ve 4 ráno a neviděl prakticky nic z přírody cestou, tak jsem si myslel jak se prospím v autě :-)
p.s. z přírody bylo potom taky prd vidět, protože pršelo, byly mlhy a kopce v mracích :-)))
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 228
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.