Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 06. 2007 21:10
thumbs down



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 15:26).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 06. 2007 22:13
2 Midax: celkem pohodové ubytování. Díval jsem se na ty stránky a je tam pěkně popsaná zkratka přes Vídeň. [www.jafatex.cz] thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil residents (03. 06. 2007 22:14).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2007 10:21
To MIDAX: Takze telefonicky se s ni opravdu domluvim cesky?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2007 10:50
Také máme zamluven penzion ZAGI v Oroslavje. Tak uvidíme, rozhodně to máme tak na půl cesty, na jeden zátah nevím, je to moc....
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2007 23:25
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 23:16).
v autě můžeš spát/odpočívat v sedě,tam není problém,ten nastane až když ulehneš bez homolog.lehátka,pak prudí hlavně rakušáci a němci/bagouni
Přeji hezkou dovolenou všem motoristům/motorkářům
Ahoj, RASTOKE je ve SLUNJU doporucuju tam prespat!! Je to fakt zazitek!
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 07. 2007 08:15
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:06).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 07. 2007 10:16
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:05).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 18:09
Ahoj, můžete mi, prosím, někdo doporučit nějaké místo na přespání při chorvatské dálnici?
Díky
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 19:34
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 14:51).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 19:59
Když pojedeš po staré,tak cca za Karlovacem,20km před Plitvicema je městečko Slunj.Cca 50 m za cedulí Slunj odbočíš doprava a jedeš z kopce dolů pod most na kterém vede hlavní silnice. když přejedeš přes dřevěný most jsou tam v okolí krásných vodopádů a přírodních koupališť na řece sruby k ubytování. V roce 2004 byla cena 11-12 eček za lůžko
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 20:04
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Drachire, se spaním na dálnici mám zkušenost na
> velkém odpočivadle u Zagrebu PLITVICE (shoda jmen
> s NP)...naprosto bez problémů, spousta místa, i
> motel, ...jinak jsem několikrát zdříml na
> hraničním přechodu ze Slovinska do Chorvatska,
> také bez problémů...smiling smiley

Je tam takovej dlouhej zastřešenej nadchod,který spojuje odpočívadla na obou stranách dálnice s nápisem Plitvice ?????
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 20:17
Luboš napsal(a):
> Je tam takovej dlouhej zastřešenej nadchod,který
> spojuje odpočívadla na obou stranách dálnice s
> nápisem Plitvice ?????

Bingo !!! Ale to je moc blízko od nás, podle mých zkušeností je třeba dojet co nejdál po dálnici - já nocuju ve Vinjeraci nebo až u Zadaru (Kožino). Vyjíždím v pátek v 8:00 (Praha) a v pohodě dojedu.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 20:24
Když jsme jezdili s ještě ne manželkou sami,tak jsme po cestě taky občas chrupali.Většinou v okolí Plitvic.Co jezdíme s hošíky tak v narvaném autě není možné ani poklopit sedadlo a hlavně každé zpoždění hrozí uvedení chlapců do bdělého stavu a to je na nervové zhroucení.Co je dálnice,tak vyrážíme večer a brzo dopoledne jsme na místě.
A perte to do mě tradiční červeňáci !!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (09. 02. 2008 20:25).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 20:33
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 14:49).
Ještě před 3 roky se dalo spát na odpočívadle Plitvice v Zagrebu venku na trávě nikdo nikoho nevyháněl ale to tam měli dohled policajti. Poslední dva roky je tam místo policajtu ochranka a ta lidi už venku nenechá spát,prostě chtějí aby se využíval motel. V loni jsem s rodinkou nocoval na odpočívadle Jesenice. Je to asi druhé odpočívadlo pod tunelem Sveti rok a bylo docela narváno.Odpočívadlo v pohodě WC, občerstvení a pro děti nějaké prolízačky.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 20:42
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 13:30).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 02. 2008 20:58
S policajtama většinou problém nikdy nebyl,páč názor byl,že jsou raději,když se řidič prochrupne než aby se rozprsknul někde o švestku.
Dokonce jsme jednou spali na parkovišti na Plitvicích,které se na noc zavíralo.Projeli jsme asi 3 přenosný značky zákaz vjezdu,nakonec objeli závoru.Moc se mě tam nechtělo,ale jelo nás asi 5 aut tak jsem nechtěl trhat partu.Parkoviště bylo úplně narvaný autama se zapocenejma oknama,většinou se značkou CZ. Jediný volný plac byl v odlehlém koutě parkoviště.Za krátko jsem přišel na to proč bylo volné !!
Co chvilku přihrčel do zákazu i autobus,40 lidí prošlo kolem auta do lesíčka před vozem,ozvalo se mohutné šustění trávy a listí.Po té opět kolem auta zpět do busu s následným odjezdem.
Tudíž spánek žádný.





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (09. 02. 2008 21:44).
Ještě bych dodal že, ochranka je velmi nerudná jako kdyby tam byli za trest a prodavačky v tom bistru smutní , že nemají už takový kšeft.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 10:18
Drvenik.
Odpoledne jsme v přístavu zajeli dozadu k té točně co najíždějí auta na trajekt. Po pravé straně tam stály karavany, tak jsme se tam také zapíchli. Šli jsme se vykoupat a pak dali rybu na roštu k tomu pivko. U auta byla chuť na ferneta a bylo po řízení. Večer krásná procházka kolem moře. Jelikož už byla tma, tak jsme zalezli do auta a tam přenocovali. Jediné co bylo, že ráno tam chodil nějaký maník a ptal se jestli tam zůstáváme. Tak jsme jen naznačili, že jedeme na trajekt a nabrali směr Dubrovník.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 15:54
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 15:43).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 17:19
No musím napsat, že to v podstatě prožívám uplně stejně. Zastavím že schrupnu, ale furt nemužu zabrat. Loni jsme to odstavili na odpočivadle Plitvice na dálnici, ale byl tam takovej strašnej provoz, že se stejně nedalo usnout. Žena s dětmi se šli projít a ja sem se snažil usnout, ale nešlo to, tak jsem to po hodině vzdal, šel jsem se protáhnou , procvičit a jeli jsme dál. Ale i ta hoďka odpočinku pomohla od unavy.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 17:20
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 12:34).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 17:55
My každý rok jedeme po staré a na noc, manžel kolem čtvrté ranní zastaví a tak dvě hodiny spíme v autě. Jen vloni v červnu jsme poprvé nejeli sami, ale se známými( jeli poprvé, takže celou cestu za námi nalepení), když jsme v noci zastavili, tak jim v autě řvaly děti, protože nejsou zvyklé jezdit delší trasy v autě, zželelo se nám jich a jeli jsme dál. Ráno vyšlo sluníčko,hledala jsem v tašce na podlaze termosku a najednou koukám, že jedeme v protisměru a proti nám náklaďák.Manžel měl sluneční brýle, tak mě to v první chvíli snad ani nedošlo, že spí, křikla jsem na něj a pak jsem strhla volant, měl spíš makro než mikrospánek, za námi troubili, náklaďák prý troubil.my jsme nic neslyšeli..naštěstí to dobře dopadlo,ale jen o pár vteřin... byl to úplně rovný a přehledný úsek někde u Knína. Letos to bude tak, že pojedeme zase sami jen s našima dětma, které spí za první křižovatkou a nebudeme se přizpůsobovat rytmu někoho jiného, i když je nám jasné, že to byla naše chyba. A v záloze budu mít pro jistotu nějaké ubytování cestou. Tak ať všichni dobře dojedeme tam i zpátky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil breburda71 (10. 02. 2008 18:08).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 18:25
Předminulý rok, kdy jsem naposledy jel do Hrvatske, tak na známého, který řídil auto jejich rodinky přišla za mýtnicí Lučko krize. Proto jsme zastavili na parkingu, že si schrupne tak hodinu a půl až dvě a pojedeme dále. Já z toho nebyl moc nadšený, protože jak uvedli výše ostatní, také nemohu na cestě do Chorvatska usnout, ani když mám pocit, že bych to potřeboval. Nakonec všichni chrápali celkem 3 a půl hodiny a já pochodoval po parkovišti jako bludný Holanďan, popíjel kafe a bafal jednu za druhou.smoking smiley Brzy dopoledne jsem se vykoupal pod vodopádem Skradinski buk v NP Krka a ranní únava byla v tahu.thumbs up Když jsme pak dojeli na místo pobytu, tak jsem si říkal, že si po vybalení věcí schrupnu, nakonec to dopadlo tak, že jsme s domácím kecali až do tří do rána u pivka. Doufám, že letos si známého manželka nezapomene doma řidičák a budeme moci jet s menšími zastávkami až na místo, a já se tím vyhnu parkovištní turistice. spinning smiley sticking its tongue out Sretan put a dobro došli !
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 18:35
klobouk dolů, taky jsem jednou tahle spinkal v 91roce, když jsem jel 2x po sobě Chomutov - Olomouc, strhnul jsem to na poslední chvíli, není to nic příjemnýho, navíc žena si myslela, že tak blbě předjíždím..... do HR jezdíme od r.99 a u Plitvic a dále na jih jsme za tu dobu viděli moc malérů i našich turistů. Holt plná termoska kávy, taška řízků a nekonečný hrdinství řidičů asi není to pravý ořechový, že? Na novou dálnici jsem nadával, ale dnes i z těchto důvodů na ni nedám dopustit.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 19:02
...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 12:32).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 19:52
Jo mikrospánek je sv...ně.My jezdíme na noc a v noci se mi jede bez problémů.Když jedeme někam dál a tak během dopoledne to na mě příde a musím zastavit.Stačí i 15 min.a zase v pohodě.Tak všem štastnou cestu a vždy svěží.smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 21:40
My jezdíme po dálnici a letos už bychom raději někde přenocovali, jenomže problém je v tom, že jedni známí sebou vozí i psa a málokde ho tolerují.
Nemáte někdo nějaký tip? Díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.