Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 18:16
No jo ale když chci jet po dálnici tak to není přes Plitvice, takhle jsme to dělali když nebyla dálnice. Ale podél ní už tolik toho není.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 19:07
Liborm: presne takto nejako si to predstavujem aj ja...žiadne naháňačky stres...nemajú domáci problém s ubytovaním na 1 noc?
kar6: môžeš dať prosím kontakt, kde ste za Karlovacom prespávali? ďakujem
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 22:00
yuyulik: Apartmány jsou hned za centrem Karlovace podél cesty směrem na plitvice. My jsme byli až asi 6 km od sjezdu z dálnice (ulice Turanj), hned první apartmán u kterého jsme zastavili byl volný, ale bylo to ve čtvrtek. Na 1 noc nebyl vůbec žádný problém. Cena 10EUR na osobu. Posílám SZ s přesným kontaktem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kar6 (04. 05. 2010 22:24).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 05. 2010 21:08
Zdar a sílu všem!

letos chci jet "sentimental road" přes Maďarsko, Slavonii, BiH.... Věděl by někdo o slušném ubytku někde v oblasti Barcs, Virovitica, Daruvar... Před dvěma lety jsem přespával v "bohovském" apartmánu ve Virovitici, ale ztratil jsem kontakt... Bylo to ale v červnu, takže se to na blind dalo... Letos to vyjde na červenec...

Díky
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 05. 2010 23:16
Dobrý den, popíšu spíš naší cestu.
1. zastávka Znojmo benzínka
2. zastávka pod Vídní cca 40 km
3. zastávka benzinka Shell před Grazem
4. zastávka odmoriště DOBRA pod Karlovacem směr Mala Kapela

Vždy jen protáhnout, nabumbat, někdy napapat, někdy /já/ s malým do poradny. Na Dobre si dáváme kávičku je výtečná.

Zdravím vás všechny s pozdravem za 37 /když vše bude ok/ ve Staniči. Milda
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 05. 2010 15:06
Taky nějak tak jako Šolim. Akorát dvě auta + více dětí = více zastávek. Odpočívám v autě, stačí mi půlhodina až hodina. Delší odpočinek mne uzemní.
Pardubice - odjezd
Havlíčkův Brod - nanuky
PapOil Žerůtky před Znojmem - obligátní řízečky (není tam takový nával jak ve Znojmě)
Guntramsdorf pod Vídní - kafe
Shell Zöbern - kafe
Krapina - benzín + nějaký ten pamlsek + kafe
Dobra pod Karlovacem - půlhodina tlučení špačků
INA Jasenice - protáhnutí a snídaně
a potom doraz do Tučepi

Nebo po staré

za Karlovacem odpočinek
Korenica - snídaně (je tam motorest)
zastávka mezi Gračacem a Kninem
Peručko jazero - procházka (moc pěkné jezero)
zastávka v Čista Provo a doraz do Tučepi

Prostě na pohodu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 05. 2010 19:28
... CZ / Mikulov čerpačka Shell ... dotankování do plné, WC, moravské presso ...
... A / 80 km A2 Shell Zóbern ... WC, svačina, odpočinek ...
... HU / M70 odpočivadlo před Goričanem ... WC, svačina, odpočinek ...
... HR / A4 první ÓMV za Goričanem ... dotankování do plné ...
... HR / A1 odpočivadlo Zir ... dotankování do plné, WC , chorvatské presso, svačina smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (15. 05. 2010 19:28).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 05. 2010 23:31
Do HR jezdíme posledních 5 let 2x ročně, mám 3 děti (2 roky, 4 roky a 5,5 roku) a jezdíme zásadně v noci. Pouze 2x jsem jel na den a byl to horor - na silnicích kolony, děti v autě řinčeli, protože je to v autosedačkách už nebavilo. Takhle z Hradce Králové vyrážíme přibližně v 6 večer a ráno mezi 7 a 8 jsme po 1.100 km na Makarské bez sebemenších kolon. Děti i manželka v noci spí a já mám v autě klid. Loni se mi celá cesta podařila udělat pouze na jednu zastávku na benzince v Brně na čůrání , pak všichni usli a jel jsem v jednom tahu až na Makarskou (jezdím klasiku přes Mikulov, Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb, Šestanovac). Taky nemusím nikde kvůli tankování zastavovat, z Hradce Králové mi do Makarské stačí jedna nádrž.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 05. 2010 19:41
Karlos hk: Brno - Makarská bez zastávky? 1000km? Tos poměrně vyjímečný, řekl bych. Mě by praskly záda a možná i měchejř. Nemluvím o únavě z více než 10 hodinového sezení v jedné poloze s napřaženými rukami na volantu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 05. 2010 19:46
Tohle asi všichni znáte:
Chorvatská dálnice A1

a letecký přehled A1 se všemi odpočívadly:
avio prelet
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 05. 2010 20:38
radarus: Mám velký MPV - Seata Alhambru, takže tam nejsem nijak pokroucenej a sedím krásně pohodlně, nic mne nebolí ani netlačí. Únava na mne vždy přichází ve dvě ráno a pak kolem páté když svítá. Moc nepiju, žvýkám žvýkačky, po kouskách jím čokoládu a vydržím. Když na mne už jde velká únava samosebou stavím na nejblížším odpočívadle a buď si krátce dáchnu nebo se protáhnu a jedu dál.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 05. 2010 07:09
Karlos: Taky mám auto s perfektními sedačkami, cestou si pomáhám i změnou výšky sedáku a náklonu opěradla, ale tisíc kiláků bych v kuse neutáhnul. Není to jen o věku, jsem prostě takovej. I při dlouhých cestách vlakem nevydržím sedět v kupé a trajdám po chodbičkách už od svého mládí.

Abych se ale vrátil k tématu. Ti kdo nepreferují delší odpočinek v penzionech, spíte v autě, nebo i jinak? Slyšel jsem i o malých stanech, ale může se to vůbec v HR mimo kempy?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 05. 2010 08:03
radarus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Abych se ale vrátil k tématu. Ti kdo nepreferují
> delší odpočinek v penzionech, spíte v autě, nebo i
> jinak? Slyšel jsem i o malých stanech, ale může se
> to vůbec v HR mimo kempy?

nesmí, tvrdé pokuty, kvůli všudypřítomnému strachu z lesních požárů....
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 05. 2010 10:25
Ať jsem hledal jak mohl nedopátral jsem se po cenách kempu Motel Plitvice - Camp. Je to akorát na 1/2 cesty a u cesty spinning smiley sticking its tongue out. Ani na tomto fóru mi to nic nevyhledalo... Máte s tímto kempem někdo osobní zkušenost?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 05. 2010 11:39
spali jsme tam pred dvema roky cena stan,auto,dve osoby,dva psi 101 kuna.docela pekne prostredi.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 05. 2010 11:46
To bertik: Díky za info, cena je super! Těměř zadarmo smiling smiley.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 05. 2010 12:45
Tak mi to nedalo a poslal jsem dotaz, zde jsou ceny pro rok 2010 Motel Plitvice - Camp:

Osoba: 8 Eur
Karavan: 6,8 Eur
Auto: 3 Eur
Stan: 3,5 Eur

Takže když to převedeme na to co napsal bertik pro srovnání, tak pro rok 2010 to vychází na cca 585 Kč. V roce 2008 to tedy bylo o drobet levnější cca 370 Kč.
eny
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 05. 2010 12:21
My jezdíme už pouze ve dvou,takže se spaním nemáme problém. Z domu vyjíždíme odpoledne nebo k večeru tak, abychom kolem 3hod. ráno byli zhruba 1hodinu cesty od cíle. U nějaké nostop chorv. benziky zastavíme,sklopíme zadní sedadla,věci z kufru na přední sedačky a docela pohodlně se vyspíme tak do 7-8hod., dáme kafíčko,wc,trochu hygieny a do hoďky jsme u moře. Dříve jsem jezdil až na místo a ten den už pak stál za nic.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 05. 2010 14:13
Tak se zkusím zeptat ještě jednou. Nějaký kemp jako jsou ty Plitvice u dálnice někde dál, nejraději až okolo Zadaru by nebyl??? Ne mototorest, ne penzion, ne odbočit a sjte z dálnice, prostě někde na cestě. Ten Záhřeb je na mě moc brzy.
Díky za pomoc.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 05. 2010 14:24
...tady mapka HR,vlevo kliknout na A1 a pod mapkou kliknout na objekti a pak na odmoriste a vidis vsechna odmoriste na ceste Zagreb-Dubrovnik.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 05. 2010 15:06
To MotoMoto: budeš muset hledat... Kempy
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 05. 2010 18:32
Ne,pokud je mi známo tak kromě to výše,žádný jiný při dálnici není.Pouze odpočívadla a nebo čerpačky ?? !! Pak už jen mimo dálnice ve vnitrozemí a nebo po staré kolem Plitvic. Co se týká kempů tak mám za deset roků již docela i přehled,kde co je. Je to celkem logické,těžko by se na dálnici někdo uživil,když ji každý prakticky projede za pár hodin.Je potřeba jen někde oddych,WC,kafe,PHM a osvěžení. Je to prakticky stejné jako když od nás z Moravy jedu do Prahy, s tím rozdílem,že jen "pluji" a ne "vibruji" jak po naší valše D1.

MirekŠi
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 05. 2010 20:34
My již potřetí děláme zastávku ve vesničce Slunj kousek od Rastoke nedaleko Plitvic,(z čech jedem brzy ráno) a nocujem v krásné vilce kde vládne moc hodná starší paní jménem Milka, v domě je čisto a pořádek a pokoje super, loni jsme si objednali na večer když dorazíme chorvatský odojak, takže moc dobrá večeře, pak jedem asi 2 km ro Rastoke , tam se projdem ...jsou to takové malé Plitvice-vodopády a nádherná příroda a domečky jako skanzeny. Pak popovídáme s Milkou dáme si s ní její ořechovici a jdem spát, ráno vstanem odpočatí a jede se dál. Jezdíme až na Pelješac- osada Borak a to z Mostu ( severní čechy ). Celkem 1380 km, tudíž nám není líto zaplatit 12 eur za noc, podomluvě i se snídaní. Irča.smiling smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 10:15
No to by se mi také líbilo, jen nechci jet po staré silnici, ale po dálnici a tam nic takového není.
Asi to bute u toho Záhřebu nejlepší.
Díky
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 10:24
Co se týče onoho přespání na cestě pomalu zjišťuju, že kemp je na stejné ceně jako privát. Jistě není privát jako privát, ale zdá se že se dá sehnat i za 10éček na osobu. Doporučuju si nedělat obavy a jet na blint - něco se vždycky najde smiling smiley...
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 10:27
Tak sjeď v Maslenici z dálnice do Starigradu, od sjezdu je to asi 10km.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 10:54
Právě o tom uvažuju, ale mám obavu zda se někomu v privátu bude chtít za rozumné peníze u moře pronajímat na jeden den, ale v kempu by to neměl být problém. Tam není potřeba na jednu noc hledat super místo, prostě jen někde postavit stan a zalézt.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 12:08
Predloni v zari jsme se cestou zastavili na Krce a potom to vzali na blind po silnici c.27 a v nektere vesnici (Stankovci? Budak?) jsme zastavili u baraku s cedulkou a nechali nas tam za 100 kuna na hlavu prespat. Myslim, ze to pujde i v sezone.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 12:20
Ještě mne napadlo odpočívadlo u mostu přes Krku,to je luxusní,pro karavanisty jak stvořené,ze vším všudy.Kemp tam sice není,ale nějaká ta restaurace,krásné přepychové toalety a umývarky tam jsou a nejkrásnější je výhled na Krku a Skradin.Nezkutečné dílo na HR dálnici.Doporučuji všem kdo se tam ještě nezastavili.

MirekŠi
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 12:58
To tvsat: Myslíš tohle? Krka
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 152
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.