Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 03. 2010 21:55
Je v okolí Plitvických jezer nějaký kemp,na jedno přespání pod stanem,nebo v chatičce v termínu 12.6.10?Rád bych cestou do Šibeniku zde přespal a prošel si tento park.Díky za podněty...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 03. 2010 22:15
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:14).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 03. 2010 08:09
Koranu doporucuji i ja, spal jsem tam loni pri 2dennim vyletu na Plitvice, velky velmi prijemny kemp, pekne vybaveny, socialky ve vybornem stavu, a v restauraci je mozne za 50kn/os mit i snidani formou svedskych stolu, nebo jak se tomu rika. Rano jsme prisli do restaurace, cisnik se zeptal na cislo chatky (jak jsem pochopil v sezone jsou chatky na turnusy i se snidani), no a kdyz jsem mu rekl ze mame stan, tak rikal ze snidane je mozno za 50kn. Vzhledem k tomu, ze jidelna byla skvele naskladnena smiling bouncing smiley tak jsme do toho sli a suprovne jsme se nasnidali. Vecer jsme dokonce trefili v tom malem prirodnim amfiteatru co tam je kulturni vystoupeni nejakeho mistniho sboru v krojich, kdy zpivali mistni lidovky, a hrali nejake minidivadlo. Byla to prezentace obciny Rakovica. Fakt moc prijemne spestreni vecera.

Restaurace v kempu


Kousek kempu


GPS recepce kempu dle google earth:
44°57'7.70"S
15°38'24.36"V

--
TomKa



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tomka (25. 03. 2010 08:15).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 03. 2010 09:05
Ahojte, táto informácia zaujala aj mňa. Chceli by sme sa na ceste domov zastaviť a pozrieť Plitvické tak na dva dni. Má ten camp svoju net stránku. Prosím pošlite mi link ak existuje na súkromnú správu, aby sme tu nerobili reklamu.

Peter
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 03. 2010 09:21
tady kamp Korana kamp Borje



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (25. 03. 2010 09:25).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 03. 2010 09:36
Vďaka!!!thumbs up
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 03. 2010 10:03
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:14).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 03. 2010 10:10
Loni jsem s obtiznym hnyzem zadny problem nezaznamenal. Mozna jsem mel stesti spinning smiley sticking its tongue out

--
TomKa
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2010 20:56
Tak jedu na Pelješac a už jsem se rozhodl že jsem starý na ježdění non stop 1500 km. A tak chci vyrazit o den dřív a jet někam a tam přespat a druhý den dál, což je asi normální postup. Ale nevíte někdo podél dálnice (nerad jezdím jinudy) kde je nějaký kemp s chatičkami na jednu noc. Defakto kdekoliv za Záhřebem.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2010 21:22
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:25).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2010 22:02
MotoMoto:
My máme vyzkoušený motel Roganac - Duga Resa. Z dálnice se sjede do Karlovacu a tam Duga Resa značená na cedulích doprava směr Rijeka (po staré cestě). V Duga Resa ( předměstí Karlovce) je to odbočka doprava ( pořád dokopce) možná je tam i cedule, ale malá . Pokračování na dálnici dále směrem na Rijeku a narazíte na nájezd na dálnici ještě před rozdělením Rijeka / Split . Vždycky jsem objednával emajlem a odpověď a domluva na Chorvatské poměry neuvěřitelně rychlá. Dvě minulé sezony už jsme spali jinde, ještě před Zagrebem, ale na Pelješac si myslím je toto místo celkem solidní.
[www.mreznica.hr]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2010 22:16
A ceny nevíte? Raději bych nějaké chatky, myslím že budou podstatně levnější. Jedeme 2 plus dvě děti
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 04. 2010 13:32
MotoMoto:
Ceny (včetně snídaně) a bližší informace jsou na uvedeném odkaze. Ovšem pokud jedete ve složení 2 dospělí a dvě děti, tak pokoj se čtyřmi lůžky (včetně přitýlky), tam nemají. Poprvé když jsme tam byly, tak tam byly ještě třílůžkové pokoje, potom už jenom dvojlůžkové (asi po rekonstrukci), ale děti v té době byly menší, tak jsme ještě pohodlně přespali všichni čtyři na dvoulůžku + přistýlce. Další roky jsme nocovali v Oroslavje, penzion Zagi, viz odkaz FIDO a další informace o Zagi jsou v tomto tématu již popsané dříve ( bohužel hodně ho zaplevelili např. Ti, co vtipně doporučovali k přespání jejich auta na nejaké odstavné ploše ).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rteP (07. 04. 2010 13:33).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 04. 2010 15:32
Pojedu letos poprvé a musím řídit sám. Poradíte nějaké klidné místečko na pár hodin pauzy někde u Grazu nebo v okolí (tam předpokládám bych mohl dojet celkem v pohodě - z Krkonoš).

Doplnění: Povezu tchýni a tetu + 2 letýho ďáblíka, přemýšlím o načasování, nemám klimu. Mám představu, že to někde u SLO zapíchnu, dám si dvacet a nechám holky ať mrně někde utahají. Našel jsem akvapark v Ptuji, to by možná bylo taky řešení (jak utratit to co chci ušetřit objetím slo dálnice smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil velsak (23. 04. 2010 23:16).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 04. 2010 15:40
... Velsak ... kdy myslíš, že se " cirka " dostaneš ke Grazu ...?
... nechceš zůstat na Zóbernu ... WC, čerpačka Shell, potraviny, cca 80 km na dálnici A2 ( Vídeň ...Graz ) ... naprosto bezpečné odpočívadlo ...?smiling smiley
... případně u hranic do Slovinska ( odpočívadlo u bývalého hraničního přechodu Spielfeld ...Sentilj ... ( viz. článek ) [www.zenavaute.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 04. 2010 15:48).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 04. 2010 16:06
...Velsak..
tady je mapka se vsemi odpocivadly v Rakousku az do Slovinska,kde je vse k mani a nejlepsi k prespani.Raststationen

Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 04. 2010 17:51
Vdaka už som to vybavil.spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bene (30. 04. 2010 17:03).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 05. 2010 15:12
Ahoj,

chcem sa spýtať, aké máte skúsenosti s cestou s deťmi až na Makarsku riviéru. Jazdíte to naraz alebo s prenocovaním? Tento rok máme dilemu, či radšej neprespať niekde po ceste, nakoľko ideme "až" do Brely s 2 deťmi (mladšia má 3 roky). Doteraz sme chodievali relatívne blízko, 1.krát Zaton a 2.krát Povljana, cesta nám vždy trvala cca 10-11 hodín, vzhľadom na to, že sme museli často kvôli deťom stáť a teda posledné 2 hoďky sme nepočuli nič iné ako: "Kedy tam už budeme?"grinning smiley.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 05. 2010 15:21
A právě proto tvrdím, že nejlepší úsek cesty je ten, který děti prospí. Takže cesta zásadně přes noc, jen nesmí spát řidičsmiling smiley. Ale stejně bych alespoň jedou chtěl vidět, kudy jedu, tj. jet přes den...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 05. 2010 16:12
Přesně tak, když děti spí tak se jede. Loni cesta s klukem (2 roky) do Staniči a letos do Brely, akorát s tím rozdílem, že klukovi jsou 3 roky a malé Terezce 7 měsíců. Tak jsem zvědav jaká bude cesta. S klukem jsme jeli do HR když mu bylo 6 měsíců a v pohodě.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 05. 2010 19:15
No jo, ale jsou řidiči co v noci neradi jezdí a i já raději vidím kudy jedu, takže raději častější zastávky a nechat děti vyblbnout a nebo kynedril do pití to spějí i přes den. Chtěl bych přenocovat v nějakém kempu po cestě jen se bojím, že po dálnici jich moc nebude. Víte někdo o nějakém?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 05. 2010 22:36
Když mladému byly 2 roky jeli jsme přes noc. Ja teda raději řídím v noci, jenže manželka tež nespala a ráno jsme byli jako opaření, jen náš prcek byl pěkně vyspinkaný. Další rok jsme jeli přes den, přespali za Karlovacem a ráno jsme pokračovali k moři. Už bych asi ani jinak nejel.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 07:40
milann: Cesta s dětmi (osobně vyzkoušeno od 6 měsíců věku výše) je v pohodě, zvláště v noci. Jinak více než jedno nespící dítě v autě je na delší cestu tak nějak nevýhodné, hlavě když se jedná o sourozence. Proto
kar6: být raději ráno jako opaření, než zničení po otázkách typu "už tam budem?", v horším případě naprosto vyčerpaní po sourozeneckých soubojích.
Už jsem to tady na fóru někde psal - velice rád si projedu (možná, že jen jednou) cestu do HR přes den, ale v klidu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 09:52
Je spousty způsobů jak děti zabavit, tedy pokud to není kojenec. DVD pohádky, různé hry a podobně. Naprosto chápu že nejen řidič je rozlámaný a zničený z cesty, tan pak ale má možnost se jít vyspat a partnerka se musí starat o děti dál. Takže po poslední cestě zpět od moře jsme to zavrhnul a pokud nepůjde o život tak jedině přes den.
Ale není to forum o neposlušnosti dětí a nebo o tom kdy jet či nejet. Každý podle svých představ, ale potřeboval bych aby mi někdo poradil kde po cestě přespat. Podél dálnice, někde mezi Záhřebem a Zadarem a aby to nebylo drahé. Nejlépe kemp s chatkama.
Díky za radu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 10:23
MotoMoto
Moje zkušenosti s přespáním po cestě (už jsem to tady jednou psal):
Terme Banovci 46°34'19.83"N 16°10'27.16"E
Mureck kemp 46°42'12.24"N 15°46'22.75"E
Camping Sulmsee 46°46'27.30"N 15°30'46.63"E
Podčrtrtek kemp 46° 9'52.31"N 15°36'15.19"E

V Chorvatsku jsme spali v kempu u Plitvických jezer, ale je to daleko od dálnice. Tady je o kempu dost informací.
V Murecku je pěkné koupaliště a mlýn na řece. V Sulmsee je čistý rybník na koupání (teplý 30°) a na kopečku zámek Seggau. V kempu Podčrtrtek jsou bazény a tobogány, v blízkosti jsou lázně. Cesta do Podčrtrteku byla nádhernou krajinou i když trochu zdlouhavá. Všude umývárny, sprchy, toalety naprosto čisté.

Všem přeji hezkou dovolenou.
Štastnou cestu!
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 10:43
A nějaké orientační ceny by nebyly?
¨Jinak i tak velké díky
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 12:34
MotoMoto
ceny co jsem našel:
V hlavní sezoně

Mureck
Velký stan 9.-
Malý stan 5.-
Osoba 5.-
Mládež 14-18let 3.50
Děti 14-18 2.50
Mladší frei
Pes 3.50
Noční daň 1.-
Zároveň jako vstup na koupaliště

Podčrtek 2008
Osoba 8.20
Prijava gosta 0,60
Tourist tax 0,50
Osoba + koupání v termálu 14,40

Plitvice – Korana 2005
2 osoby 102.- kun
2x city tax 10.-
stan 22.-
auto 15.-

Ve Slovinsku chtěli za domeček ale s mnoha postelemi (6-8) cca 80€
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 13:26
Díky moc za pomoc.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 14:34
Korana pritlacila, v roce 2008 dva lidi plus auto (spime v nem) cca 16 Euro, ted koukam to same za 20 Euro plus 12 lasicek

[www.np-plitvicka-jezera.hr]
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 05. 2010 16:48
Já, pokud cestuju pod Split, tak vyrážím den předem a přespím poblíž Plitvických jezer. V každé vesnici podél cesty je nespočet možností se ubytovat. Na internetových stránkách jednotlivých obcí ( např. www.slunj.hr, www.rakovica.hr atd.) je nabýdky privátních ubytování, tak nelením napíšu "zopár" mailů (samozřejmě přeložených do Chorvatšiny přes translator na googlu) a pak čekám na odpovědi s nabídkami. Vyberu potvrdím (ještě před cestou ubyzpečím, že přijedu přibližně v tolik hodin) a pak vesele ráno vyrazím směr Jadran. Odpoledne jsem v místě noclehu, ubytuju se, dám si sprchua a vyrazím na procházku spojenou s večeří. Pak se v klidu vyspím a ráno pokračuju směr moře. Vdestinaci jsem většinou něco málo po poledni, takže odpadá čekání na úklid pokoje po předchozím nájemníkovi a ještě stihnu koupel v moři. Pravda je, že cena většinou 10 Euro a výše za osobu. Už se moc těším za 39 dní směr Povljana (takže bez přespání na cestě).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.