Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 07. 2009 21:01
Ahoj! Poprve se nám podařilo vyrazit v šest ráno v deset večer jsem byl v Živogošči 1058km. S favoritem žádnej velkej let ale pokud je to za dne tak se dá vydržet. Uděláme si přestávky a byl jsem úplně fajn. Dobrá je žvejkačka a čokoláda. Když jsme jezdili na noc tak kolem druhý to už se začínaj klížit oči a i po třech čtyřech hodinách tkzv. spaní v autě je člověk ještě víc dobitej. Zpátky v 8 ráno a v HK o půlnoci a taky jsem byl OK.
Tak pokud to půjde tak už nikdy na noc.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 09:46
Zdravím všechny,
mám na Vás velikou prosbu.Jedeme v neděli 9.08. a rádi bychom přespali v okolí Zagrebu, Karlovace, prostě cca na půl cesty do Igrane. Konečně jsem ukecal manželku, že pojede se mnou, ale podmínkou je, aby to nebylo v kuse, raději někde přespat, ať je člověk čilý i druhý den, což jí docela dávám za pravdu, spaní na 3 hod v autě již pro mě není, to co bývalo.Zkoušel jsem rezervovat dva penziony, zde ve foru doporučení (Josipdol a Pagi), ale na jednom se se mnou vůbec nebavili ( AJ a NJ), ve druhém mají nějakou velikou skupinu o 50 lidech.

Jestliže máte někdo zkušenost, prosím o radu, popř. i kontakt.

Díky všem
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 10:52
Zkuste mrknout na penzion Zagi v Oroslavje. Je to cca 50 km před Záhřebem ve směru do HR. Z dálnice je to asi 10 min, možná ani ne. Jejich www stránky si již nepamatuji, ale dají se najít na internetu.Je to nový čistý penzion s restaurací v klidném místě. Auta ubytovaných se parkují uzavřeném dvoře. Vloni stála noc ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou a se snídaní asi 16 € na osobu. Bylo to ale přes jednu CK a je zajímavé, že vlastní ceny, které uváděl penzion na svých stránkách byly vyšší. Ale je to tam opravdu všechno nové, čisťounké a nikdy nebyl žádný problém. Spali jsme tam již 3x.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 12:58
Pro leiter :
Penzion Zagi - www.zagi.hr
Emailem odpovídají ihned, mají trojlůžkové pokoje (možnost přistýlky), takže čtyři osoby se královsky vyspí, loni jsme dokonce spali na pětilůžkovém (jedna patrová postel), ale postupně rekonstruují a tak jak jsme poznali i jinde, počet lůžek na pokoji se snižuje. Ceny mají na internetu, proti loňsku zdražení. Jěště loni měli na www uvedenou slevu 10% při platbě v hotovosti, letos mi to nabídl vedoucí emailem při potvrzení rezervace a při placení jsem si o to musel říci, ale sleva (popust za platenje v gotovině) byla. Snídaně ala švédský stůl (jenom o kečup, či hořčici k párečkům jsem si musel říci), k večeři v restauraci za slušnou cenu cokoliv, ke čtení dostupné chorvatské noviny (já si prohlížím obrázky, žena nám předčítá co se v tom Chorvatsku děje).
Předtím jsme spávali v Motelu Roganac, Duga Resa, předměstí Karlovace. Při průjezdu Karlovacem je asi na druhé nebo třetí světelné křižovatce směrovka Duga Resa - doprava, v Duga Resa byl malý poutač se směrovkou od hlavní cesty (směrem doprava, do kopce), ještě před křižovatkou na které je benzínka INA. Po rekonstrukci mají pouze dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky ( pro nás už malé), bezproblémové placení nejobyčejnější platební kartou (VISA elektron) . Adresa a další na www.mreznica.hr/motel/roganac.html
Ke snídani bývávala buť kontinentální snídaně nebo hemenex. Možná už se to tam zlepšilo, kdo ví, ale i tak jídla ke snídani dostatek. Emajlem odpovídali taky rychle.
Ještě jeden penzion je v Duga Resa - Tenis centar , Mrežnički Brig - www.tcbrig.hr
Musíte v Duga Resa na té křižovatce co je INA odbočit (doleva ze směru od Karlovace) a potom podle orientačního plánku, co mají na internetu. Pouze dvoulůžkové pokoje. Snídaně královská, kolik dokážete sníst, téměř domácké prostředí.
Ten Pagi jak uvádíte, že mají plno bude možná Zagi, tak část mého příspěvku bude pro Vás pasé, mám jěště v Oroslavje adresu na penzion Bibi, cca 100 vedle penzionu Zagi - www.bibi.hr
Podrobný příjezd k "nocležišti" jsem si vyhledal vždy dle adresy v mapě na www.hak.hr
Všude ubytování na úrovni, čisté, naprostá spokojenost, klídek a pohoda (klídek dokonce v jednom případě i přes malou chorvatskou svatbu - odhadem cca 500 svatebčanů - kolona svatebních aut nakonečná, atmosféra sváteční a uvolněná) .
Dají se najít určitě další , ale tady máme osobní zkušenost, hlavně se dá objednat emailem.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 13:31
Díky moc, právě jsem zjistil, že máte pravdu, Pagi = Zagi. I tak mám ještě dvě varianty.

Děkuji
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 13:58
V Zagi máme jeden nocleh začátkem září a druhý asi 14 dní po tom prvním. Ještě jsem tam nebyl, tak jsem rád, že tady čtu tak kladnou referenci. Snídaně švédský stůl potěší. Jaké tam jsou ceny jídla na večeři? Jinak jak je ta mapa na www.hak.hr tak to sice pěkně ukáže místo podle adresy, ale dají se tam nějak zobrazit sjezdy z dálnice? Nějak jsem to tam nenašel. Takže nevím na kterém sjezdu na Zagi sjet.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 14:58
MartinR :
Sjezd z dálnice do Oroslavje se jmenuje Mokrice - na ceduli asi něco z tohoto Mokrice, Zabok. Předposlední sjezd před Mokricema je Začretje.
Jenom perlička pro počtáře - poplatek Trakoščan - Mokrice 22 Kn, poplatek Mokrice - Zaprešič 11 Kn ,
poplatek Trakoščan - Zaprešič 42 Kn , opačným směrem to samé.
Na www.hak.hr to už značky ulazů neukazuje, při zvětšení je potřeba najít popis např. ulaz či izlaz Mokrice atd.
Po vyjetí z mýtnice se dáte doprava, projedete Mokrice a na kruháči v Oroslavje odbočíte doprava (je tam ukazatel na Zagi), ne zase moc doprava (tam to vede někomu do dvorku). Po cca 200 metrech je další cedule Zagi doleva mezi domy (jeďte dál, není to nikomu na zahradu), potom doprava na hlavní cestu a po cca 100 metrech vlevo je Zagi.
Jídelní lístek si nepamatuju, ale myslím, že velká pizza je asi kolem 35 Kn, malá myslím 28 Kn dle druhu, u našich dětí je jistota, že alespoň kousek pizzy sní bez nucení. Já osobně bych tu velkou pizzu měl problém sníst sám a to se jídla nebojím ( objednali jsme si dvě různé malé a kuchařka nám udělala omylem velké, ty jsme dva dospělí a dvě děti ani nedojedli, ale platili jsme samozřejmě dvě malé) . Mješano meso (většinou v HR několik druhů masa - přírodní řízek, pljeskavica, kousek ražničí, klobáska dohromady a k tomu příloha a obloha i modrá nad Vámi) mají myslím taky za 35 Kn. Pivo letos měli nějakou licenci Tuborg či Carlsberg, jak jsem si přečetl na lahvi, dělanou u nich v Koprivnici, takže proti Karlovačku nic moc, ale travaričku či lozovaču atd. mají slušnou ( za 6 Kn ? ).
No prostě ty řízečky, co musí žena na cestu dělat už z tradice, jsme museli jíst až další večer v apartmánu u moře.
Z bílých ryb tam byl na jídelníčku co si pamatuju oslič ( jedl jsem jinde a dobrý ) a taky nějaké chobotničky ( ty zase jí žena ). Určitě si něco vyberete.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 15:02
Nemáte někdo tip na ubytování v městě Sinj nebo okolí (Peručko jezero)? Díky.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 15:53
Rosmarinko, zkuste dát do vyhledavače na Googlu: Matanovi Dvori. Je to příjemný malý rodinný hotýlek (penziónek) na konci Sinje. Spali jsme tam taky 3x. Na cestě do HR jsme spávali v Sinji, na cestě zpět v Oroslavje. Bohužel jsem už kontakt zapomněla, ale manžel to s nimi domlouval vždy po telefonu a vždycky to klaplo. Oni svoje stránky neměli, ale jejich telefony jsou v různých odkazech. Akorát umí jen německy nebo chorvatsky. Loni byly ceny kolem 22 Eur za osobu/noc se snídaní. Letos nevím...jeli jsme to díky prodloužené dálnici na jeden zátah.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marťa68 (03. 08. 2009 15:58).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 21:21
rteP:

Díky za podrobné info. Vytisknu si to. Současně jsem rád, že jsem díky tomu objevil tu mapu na HAKu, to jsem dřív neznal. Ještě snad poslední dotaz, berou v Zagi platební karty na zaplacení jídla, ubytování?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2009 21:40
Marťa68: moc díky za radu. Už jsem ten odkaz viděla, ale protože nemají webky, tak jsem nechtěla objednávat "na blind". Nejlepší je, když někdo, jako právě vy a díky za to, dá doporučení. Rozhodně si tam objednáme a i cena je příjemná. thumbs up
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 08. 2009 13:18
Ony ty nehody na dálnici, způsobené mnohdy mikrospánkem mají co do činění i s tímto vláknem. Je třeba odpočívat. A věřte takměř padesátníkovi, když napíše, že je třeba zastavit k odpočinku neprodleně, jakmile TO na Vás přijde . Snaha ještě to překonat a dojet o padesát kilometů dál se může tragicky vymstít. Proto, neplánujte místa odpočinku, odpočívejte, jakmile ucítíte potřebu odpočinku.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 08. 2009 15:54
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ony ty nehody na dálnici, způsobené mnohdy
> mikrospánkem mají co do činění i s tímto vláknem.
> Je třeba odpočívat. A věřte takměř
> padesátníkovi, když napíše, že je třeba zastavit k
> odpočinku neprodleně, jakmile TO na Vás přijde .
> Snaha ještě to překonat a dojet o padesát kilometů
> dál se může tragicky vymstít. Proto, neplánujte
> místa odpočinku, odpočívejte, jakmile ucítíte
> potřebu odpočinku.

thumbs up ano, tohle tesat do kamene !!
na prvně se stane toto: přivřu oči, a hlava trošičku klesne, ale v desetině vteřiny se proberu a hlava škubne nahoru...nic se neděje... pohoda....
ale pak s tím okamžitě něco dělat...ale, jakmile jedu dál a opakuje to, dokonce v mám v tom mikrospánku i vteřinový sen !! tak holt prosektuře
vstříc...smoking smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 08. 2009 08:51
Tu Rosmarine

2x jsme spali v městečku Hrvace - Restoran Venezia (před Sinjem směrem k moři). Téměř na konci, po levé straně, info tabule jsou cestou.
Mají i internet. adresu v češtině. Vždy jsme spali ve čtvrtek a vždy prázdno bez objednání, víkendy nevím.
Letos chtěli za 4 osoby (2 pokoje s koupelnou a WC) 600Kun, když jsme to začali počítat slevili okamžitě na 500Kun.
Není to žádný luxus, ale čisto, pokoje jsme si mohli vybrat. Nabízeli snídani, ale tu jsme nechtěli.
Jezdíme sice jen do Živogošče, ale tento způsob odpočinku se nám osvědčil. Ráno vyjedeme z Hrvace kolem 6, cestou se stavíme se v Makarské na trhu, nakoupíme ovoce a zeleninu, v samošce oblíbené potraviny a tradá se koupat.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 08. 2009 09:26
Děkuji za tip, alespoň si můžeme vybrat thumbs up
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 08. 2009 09:56
Mikulov Shell...tankování, kafe, WC
Rakousko Zóbern dálnice A2 ...cca 80 km pod Vídní...svačina, WC , odpočinek
Maďarsko odpočivadlo polodálnice M70 ...cca 15 km před Goričanem...svačina, WC, odpočinek
Chorvatsko dálnice A4 ...cca 40 km za Goričanem tankování
Chorvatsko dálnice A1 odpočívadlo Zir...cca 204 km od Lučka...WC, káva, odpočinek, dětské hřiště...smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 08. 2009 02:48
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:13).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 08. 2009 17:45
MartinR:
Já jsem vždy měl dost hotovosti, ale myslí, že platit kartou se dá. Loni jsem se ptal, jestli můžu platit kartou (ubytování) a řekl mi že ano, ale při platbě v hotovosti dostanu slevu 10 % ( tehdy to měli taky uvedené na internetu ), takže ke své vrozené lakotě jsem jsem rychle kartu schoval.
Dá se platit v hotovosti také Eurem.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 08. 2009 21:52
Odpočíval jsem zatím vždy na čerpací stanici Tifon na Dobra. Je to za Karlovacem směr Zadar. Letos mi ale dostali tři věci. Mezi cca 3 a 5 hodinou ranní. Přijede dán s Octávkou a zaparkuje vedle nás a dveřma flákne do mého Tranzita. Za 20 minut přijede ital a to samé. Za dalších asi taky tak 20-30 minut přijedou nějaký český troubové a řvou na celé parkoviště jak a kudy jeli a co viděli a zažili. Takže jsem se setkal s multikulturníma blbama ve Velebitu, nebo spíš na jeho úpatí. To si člověk opravdu odpočine.
Ran
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 10. 2009 07:41
Nazdárek!
Taky spíme, a to ve Slovinsku při cestě na Krk. Velmi dobrý nocleh to není, ale ty 2 hoďky pomůžou(řídím sám).
Odpočívadlo "Lukovica" ...NON-STOP...pumpy i restaurace se samoobslužným prodejem.

Startujeme ve 4pm v pátek a jsme na odpočívadle v sobotu kolem 1am. Vše proto, že musíme minout zácpu v Rijece. Projíždíme Rijekou úplně v klidu kolem 05:30...na Bašce jsme za 2 hoďky....snídaně v restauračce a je to...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 10. 2009 08:47
Já byl zatím teda jen 2x na Pagu, vždy jsem vyjížděl v 23:00 a stál jsem jen 2x cca. 10 minut na tankování a 1x v rakousku na koupení SLO známky a potřebu spánku jsem neměl.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 10. 2009 21:24
Nocleh u Vučetů neměl chybu - 18 Eur za osobu, Ivan a Bernarda velmi příjemní lidé. Odpoledne prohlídka Rastoke, večeře v hospůdce Petro a ráno po bohaté snídani jsme vyrazili opět směr JIH. Zastávka v Rastoke stála opravdu za to:







Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rosmarine (26. 07. 2012 14:09).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 10. 2009 16:29
Cestou tam jsme v noci z pátku 4.9. na sobotu 5.9. spali v pensionu Zagi v Oroslavje. Je to kousek od dálnice, minimální zajížďka, pěkné ubytování, jídlo dobré a za lepší ceny než u moře, pivo neměli točené, musel jsem si dát lahváč Karlovačko. Snídaně švédský stůl. Cena myslím 19,-€ za osobu. Původně jsme chtěli přespat i cesotu zpět, ale nakonec jsme rezervaci zrušili a jeli na jeden zátah. Každopádně si ale myslím, že cestou tam není ubytování vůbec špatný nápad.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 10. 2009 14:30
U Vučetovcov sme prespali tento rok aj my - sú to veľmi príjemní ľudia, mali sme pocit, že sa s nimi poznáme už dlhé roky.

Som tu viac-menej nova, ale forum sledujem dlhší čas. Fotografia Rosmarine pri nádherných muškátoch pani Vučetovej ma "donútila" reagovať, lebo mám takmer takú istú z júla tohto roku.
V skratke sa teda predstavím : mám 34 rokov, rodinku s dvoma deťmi- 15 a 2 ročnými chalanmi a veľkú záľubu poznávať Chorvátsko. Dúfam, že tu nájdem dobré rady a príjemných ľudí, samozrejme na oplátku sa rada podelím s mojimi skúsenosťami a dojmami z tejto nádhernej krajiny.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 10. 2009 18:21
no to je všecko dobré..ale kde vlastně ti Vučeti přebývajou..ta Ráztoka je kdeeye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (23. 10. 2009 18:42).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 10. 2009 18:43
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no to je všecko dobré..ale kde vlastně ti Vučeti
> přebývajoueye popping smiley


[forum.ihvar.cz]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 10. 2009 19:10
Kolisto,
odbočíš ze staré cesty a mapa je zde:
[www.crossingways.com]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 10. 2009 19:28
díky..u nás blízko na Rusavě je taky ráztoka..ale stavuju se tam na pivo..Rohal to tam zná určitě takysmileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 10. 2009 21:15
Ano, v Raztoke je to pěkné. Kdo tam nemá ubytování a jede se tam jen podívat tak se dá zaparkovat po pravé straně příjezdové cesty, hned po odbočení z hlavní cesty. Jsou tam na pravé straně taková podélná parkovací místa. V sobotu dopoledne 5.9. tam byla místa dost. Nevím,jak je to v sezonu a zda se dá parkovat i dole mezi domy. Chtěl bych jen upozornit, že ta pěknější část je za poplatek, myslím 20 Kn nebo tak nějak. Je to v pohodě, jen že se o tom tady nemluvilo a aby to někoho nepřekvapilo.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 11. 2009 15:16
Rastoke u Slunje - opravdu to stojí cestou za zastavení. Jezdíme autem do HR už několik let, a o skanzenu jsme se dozvěděli jen díky fóru, každý mluví jen o Plitvicích a tohle krásné místo bylo třešničkou na dortu při naší cestě od moře.
(víc obrázků tady:[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2009_-_cesta_z_Hvaru_domu])





my jsme našli ubytko během pěti minut v úplně novém baráku o pár kilometrů blíž k Plitvicím:





Upraveno 1krát. Naposledy upravil waja (05. 01. 2010 11:23).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.