Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
avatar Re: elektromobil
18. 04. 2024 12:26
Ano tak je to v reálném životě. Ovšem problém je v tom, že oni uvádějí jenom to, co se jim hodí, resp. ten údaj, který vypadá na papíře nejlíp. A potom můžou tvrdit, jak to vypadá perfektně a jak normální auta už vlastně nikdo nechce. Reálná čísla se jim nehodí, protože by hned bylo vidět, jak je ta "ekologie" neekoligická a kdyby se veškeré ty nesmyslné věci kolem "zelené" energie vůbec nedělaly, by to daleko ekologičtější.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (18. 04. 2024 20:38).
Re: elektromobil
18. 04. 2024 18:16
Jo jo, Brusel natírá EV na zeleno.
EU docílila v honbě za zelenou jen toho, že se komíny stěhují do jiných částí světa, kde je jim nějaký ten toxický čoud u zádele. Pak se z těchto končin vozí vyrobky do EU, protože díky absenci omezování jsou levné. Jako ta čínská EV, která pak přiveze loď na fosil přes půl zeměkoule.
Vždyť o kolik by se snížily emise, kdyby se řídilo pravidlem, co si uvaříš, to si sežereš. Nepřeváželo by se vše sem tam, co by se tu vyprodukovalo, tak i spotřebovalo.
Re: elektromobil
18. 04. 2024 21:58
Jenže spoustu věcí už tu nedokážem vyrábět ,zpřetrhala se návaznost a tak už budem odkázaný na dovoz.
avatar Re: elektromobil
25. 04. 2024 08:45
Pneu a elektromobil:
[magazinauto.cz]

A ještě: Co ta v článku uváděná životnost pneu v kilometrech u benzinových (možná i naftových) aut . Zdá se mi celkem dost vysoká. Já tak s bídou 50 000 km. Ale na měření dezénu do Rakouska už bych s tím nejel.
Re: elektromobil
25. 04. 2024 21:22
Tyhle magazíny nemůžeš brát vážně. Bulvár a přehánění.
Opotřebení pneu hodně závisí na tom kde se jezdí. Máme s otcem stejná auta. On na pneu najede 40 tisíc a já 60. On jezdí po silnicích druhé a třetí třídy, kde se hodně zatáčí + město. Já po silnicích první třídy a dálnicích.
Dnešní široké pneu v zátáčkách hodně trpí. Vnější a vnitřní hrana pneumatiky se potřebují otáčet jinou rychlostí a to samozřejmě nejde, tak se víc obrousí, než když se valí rovně.
U elektromobilů to při jejich hmotnosti bude ještě horší.
Re: elektromobil
29. 04. 2024 16:32
Nedávno se blábolilo v EK že Čína má na EV dovážené do EU dumpingové ceny ,chudák evropský skanzen [www.novinky.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (29. 04. 2024 16:43).
Re: elektromobil
29. 05. 2024 17:26
Něco snad pozitivního pro karavanisti a elektromobily: [autosalon.tv]
avatar Re: elektromobil
29. 05. 2024 19:17
Další debilita na silnicích kvůli EV lobby...
Osobně bych souhlasil, ale pouze pokud pro ně budou platit současné rychlostní limity jako pro vozidla nad 3,5t thumbs up smiley
Jedna věc je ridičák, druhá věc je velikost auta a třetí věc je hmotnost/fyzika, která platí pro všechny stejně...
Re: elektromobil
29. 05. 2024 19:41
Tak si budu moci konečně koupit Hummera H1. Nechtěl jsem si kvůli tomu dělat Céčkosmiling smileysmiling smileysmiling smiley
Ano, jak napsaal Pavel, EV lobby nezná hranice.
avatar Re: elektromobil
29. 05. 2024 20:37
Michale, nekupuj si to, je to nehorázná sr*čka, nedejbože v civilní verzi... Má to problém přejet i tankové koleje a pokud si to "lehne na břicho", tak to fakt nechceš zažít hot smiley
Raději si kup nějakou Toyotu oblíbenou jinými bojovníky, tím nešlápneš vedle... thumbs up
Re: elektromobil
30. 05. 2024 18:03
Pavle, psal jsem to samozřejmě v legraci, nechtěl bych to ani zadarmo. Svezl jsem se v tom v rámci nějaké akce. Jako atrakce dobrý, nic víc. Už jenom ta spotřeba....20-25 na sto. Mě když auto ukáže průměrnou 6, už zjišťuji, kde je chyba, že to tolik žeresmiling smiley
Sledoval jsem, kolik lidí nechá auto nabíjet a odejde na nabíječce, na kterou vidím v práci. A kolik lidí čeká. Poměr tak 1:20. Dvacet čeká. Včera koukám, auto prázdné, asi vyjímka. Nebyla. Majitel stál kousek dál pod stromem, protože by se v autě na sluníčku upekleye rolling smiley
Taky jsem tam viděl porsche. Vůbec jsem nevěděl, že se to dělá v elektrice. Degradace sporťáku na tramvajsad smiley
Re: elektromobil
30. 05. 2024 20:19
Zahajskej

Degradace sporťáku na tramvaj

Perfektná hláška za 100vku!! thumbs upthumbs upthumbs up smileythumbs up smileydrinking smileydrinking smiley
Re: elektromobil
30. 05. 2024 20:45
To je trefné. O víkendu jsem řídil BMW iX 40. Zrychlení slušné, ale 2,2 tuny prázdné váhy bylo sakra znát. V zatáčkách se to řídilo jako Avie. Zatáčet se tomu sakra nechtělo
avatar Re: elektromobil
30. 05. 2024 21:01
počkej není X40 XDrive ? Ty nové Xdrive mají přece vektorovaný úhel, zatáčet by měly v pohodě ... teda aspoň jsem si to do teď myslel .. vlastní zkušenost nemám, tohle jsem ještě neměl čest řídit.
Re: elektromobil
31. 05. 2024 22:43
O pohonu iX nevím nic. Podvozek zvládne průjezd zatáčky s rezervou i přes šílenou hmotnost, ale řízení je tragické a to jsem to měl i ve sportovním režimu. Je to gumové, bez zpětné vazby. Jízda po úzké vesnické silnici je utrpení.
Mohu to porovnávat s Enyaqem a ten je proti BMW motokára. Kam tomu naznačíš, tam to jede.
Re: elektromobil
04. 07. 2024 21:02
Dnes jsem byl svědkem humorného divadla. Na charger přivezla odtahovka Teslu. Šel ksem se ze zvědavosti poptat kočího. Pocukávali mu koutky, prý to pro ně není nic neobvyklého, vozit chcíplá EV k nabíječkám.
avatar Re: elektromobil
04. 07. 2024 22:17
A byla ta odtahovka aspoň taky elektrická? grinning smiley
Re: elektromobil
11. 07. 2024 08:25
Ahoj,
jedeme příští týden Teslou Model X (r.v.2024).
Někde jsem zahlédl ne-úplně dobré recenze na SCH v Mariboru. Jel už někdo letos?
Reálný dojezd máme 450-500 dálničních km, tak přemýšlím, jestli se mu vyhnout a vzít víc v Rakousku a pak třeba až dole v Chorvatsku.
Re: elektromobil
11. 07. 2024 10:19
...jestli máte"obavu" - jde pro jistotu trošku sjet v Grazu...kolega Maribor použil 4.7. : bez problémů,vše fungovalo - možná bude omezení v obsazenosti - podle času,kdy pojedete...jako záloha je kus dál Bystrica - s lepší kapacitou. Ale z Grazu přes Maribor to bez problémů vystačí až do Karlovace/cca 220 / - podle toho kam míříte....možná "mariborská cena"? [scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net]
Berte z rezervou/ˇod kolegy/ - pro mě"neteslu" není Maribor otevřený - až Leskovec



Upraveno 2krát. Naposledy upravil brad (11. 07. 2024 10:28).
Re: elektromobil
14. 07. 2024 08:09
Na Maribor koukam a tem byva dost plny, ale cestou je pomerne dost Elen nebo Petrol nabijecich stanic 175-200kW za velmi peknou cenu, takze asi no-stress. Kdyz uvidim, ze SCH bude plny nebo obsazeny, popojedeme na Elen nebo Petrol, prekvapive toho tam ke dost, ale teda nic co by melo vykony 250+.
Jedeme na Hvar.
Re: elektromobil
14. 07. 2024 09:20
thumbs up-tak štastnou cestu... Já Petrol nevyužívám/ nemám je po trase- jsem "okresní janjetinový courač"// - Ano,ELEN mají 50kW,pro Vás trošku nevýhoda - pro mě /max "75"/ normál.Navíc jedu dolů jižní trasou přes HU- BIH-zpět mám zmapované stanice na staré cestě Makarská-Knin - Udbina - Karlovac - takže s mou 64 kapacitou není žádný problém- přejel jsem s 80% celou Bosnu 420km/ kde není nic/ od Gradišky na Pelješac . Jen mimochodem: app ELEN máte,že? Letos budu testovat Kauflandy : mají stanice se 120kW , navíc s kiakartou za slušných 0,49€... Takže : sretan put i ugodan odmor
Re: elektromobil
14. 07. 2024 09:41
0,49 při spotřebě cca 20kW je 10 éček. I kdybych jel za 6 litrů nafty po 1.45, je to pod deset. Z toho má stát, ať už kterýkoliv na trase, půlku. Z elektra má jen DPH.
Takže stát z EV má prd, přesto to tlačí. Fosiláci jezdí levněji i když z poloviny ceny živí stát. Přesto to chtějí zakázat.
Re: elektromobil
14. 07. 2024 10:27
Promiňte - moje informace nebyly pro Vás,ale pro kolegu,který se vydá na cestu/ není toto forum od toho?Nějak jsem nepostřehnul,že by někdo jiný dal příspěvek k jeho dotazu. :Navíc,tyto ceny jsou v zahraničí,v čr jsou ceny daleko nižší.
Vy taky brečíte v HR u ceny "piva" že je na vyšší urovni? V Hr třeba já u ELEN platím daleko méně - toto byl můj výhled u hr kauflandu- kde budu stanice testovat pro kolegy,kteří se tam někam dostanou a budou mít zájem o ně/ taky nekomentuji místní hojné příspěvky."kde je benzín- nafta levnější".....Navíc : na 20kW se já nedostanu ani na dálnici - při běžné jízdě je to 12-14kW.Navíc,po nějakém státu je mi velké h/omlouvám se pro citlivky/-tito "debilní odborníci" snad dokáží okrást občany/mimo sebe a .../ snad ve všem,nejen v palivech..
Mě osobně k ničenu nikdo netlačil - a z nějakých "budoucích zákazů"si ve svém věku taky moc nedělám...
Takže,prosím,jestli chcete pouze kritizovat a porovnávat malicherné výhody - opravdu můj příspěvek nebyl pro Vás...
Re: elektromobil
14. 07. 2024 11:48
Tak váženej, toho debilního odborníka si nech k chargeru, k sobě rovnejm. Tam ti ty tvý kecy možná sežerou. Svým příspěvkem si jen potvrdil, že se v tom plácáš, stejně jako ostatní s EV srágorama, odtržen od reality. A když už to píšeš jen kolegovi, tak mu to napiš v SZ. Forum je veřejné, číst a psát si může každý, i do tohoto vlákna.
Re: elektromobil
14. 07. 2024 14:33
Jednou pochopíš, že EV není jen o penězích. Pro mne je to hlavně luxusní svezení.
Do Chorvatska dojedeš i na oslu a bude tě to stát jenom bodláky kolem cesty.
avatar Re: elektromobil
14. 07. 2024 16:12
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jednou pochopíš, že EV není jen o penězích. Pro
> mne je to hlavně luxusní svezení.

Není, ale pořád to tu tlačíte. A nebýt dotací na ty sračky už od výroby (ano i automobilky to dotují ze stále, uměle, se zvyšujících cen spalováků). A včem je to jako "luxusní"? V tom, že musím čumět na nepřehledný tablet uprostřed palubovky, místo toho abych měl vše potřebně jednoduše přímo před sebou? nebo v tom, že musím cestu plánovat podle auta a né podlo toho jak chci já? A nebo třeba podle toho, že mám rád hru najdi volnou/funkční nabíječku? :-D :-D :-D

> Do Chorvatska dojedeš i na oslu a bude tě to stát
> jenom bodláky kolem cesty.

A bude to příjemnější cesta, než tabletem na kolečkách.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Peťas (14. 07. 2024 16:16).
Re: elektromobil
14. 07. 2024 18:50
Tieto vojny spalovaky vs elektro, mi prídu ako z dôb tlacitkovy telefón vs smartfon dotykový. Tiež nechceli spočiatku dotykové telefóny a kde sme dnes.

95% km jazdím EV, prevažne nabijam z FVE a dlhšia cesta na dovolenku na UFC za drahšiu kWh/€ my až tak nevadí, i keď sa dá napríklad so slovenskou kartou Greenway nabíjať za ceny ako na SK a tým pádom sa to neoplatí ani riešiť. Spalovak používam hlavne na ťahanie ťažšieho prívesu ako 1600kg kde mám limit na EV (i keď potiahne bezproblémov aj 2000kg ale policajtom vysvetľovať …) alebo keď potrebujem 7miest. Technika ide dopredu a každému vyhovuje niečo iné. Mne na EV najviac vyhovuje nabíjanie doma, v práci z FVE počas roka.

Dotácie niesu a neboli len na EV. Nebolo to tak dávno 2009a bola dotácia takzvané šrotovné na spalovaky na Slovensku. Ja som kupoval EV bez dotácie. Nech si každý vyberie to čo mu najviac pasuje.

V Chorvátsku som bol naposledy na EV 2022, som zvedavý ako sa posunula infraštruktúra za dva roky.
Re: elektromobil
14. 07. 2024 20:45
jako tlačítkový vs. dotykový smartfon to určitě není ani z legrace. každopádně je dobře, že se spalovací motory "vracejí" - Mercedes, Ford, .... automobilky přehodnocují situaci a fanoušci elektra tak mohou těžit z nezájmu většiny lidí a tedy i poklesu cen a široké nabídky. letos se mi zdá, že je v HR i na cestách méně čistých elektromobilů než bývalo 2-3 roky zpět. možná v garážích doma čekají na oblíbené cesty kolem komína až se majitelé vrátí z dovolenky.
Re: elektromobil
14. 07. 2024 22:44
Vaculík to řekl dobře
"Když dnes přesednu z elektromobilu do naftové Octavie, mám úplně stejný pocit, jako když jsem v devadesátých letech presednul z naftové Octavie do Škody 120."

A pod to se pánové klidně podepíšu. Nemám EV protože na nové nemám. Mít milion na auto, tak o spalováku vůbec neuvažují.
Re: elektromobil
15. 07. 2024 07:04
pan Vaculík je jistě skvělý novinář, který o autech ví moc a moc, má fajn videa. no a potom si u Dajbycha půjčí Landcruiser tuším řady 70 v pískové barvě s žíznivým benzínovým motorem, spartánskou výbavou, prehistorickým rádiem, stahování oken pěkně na kličku, dlouhé minuty kolem toho auta křepčí radostí a prohlásí, že pokud by si měl koupit auto pro sebe na dlouhá léta dopředu, byla by to právě tato Toyota. pokud si ovšem nekoupí naopak Toyotu GR86 ....

v jedné bondovce novinář-padouch říká "dejme lidem to co chtějí" (myšleno vraždy, tragédie, neštěstí, války, bulvár a jiné negativní zprávy). tak snad to nejen automobilky vyslyší, ale naslouchat budou i úředníci v honosných bruselských budovách a výsledkem toho bude, že si každý dospělý člověk bude moct koupit po zralé úvaze co sám pro své účely potřebuje. někdo čisté elektro, někdo hybrid a jiný třeba auto se spalovacím motorem. během let tyto technologie udělají další pokrok (dokonce i fosil) a trh potom ukáže co je u mladších generací tzv. v kurzu a pohodlně použitelné pro další roky. třeba to bude zrovna to elektro.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.