Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
18. 04. 2024 12:26
Ano tak je to v reálném životě. Ovšem problém je v tom, že oni uvádějí jenom to, co se jim hodí, resp. ten údaj, který vypadá na papíře nejlíp. A potom můžou tvrdit, jak to vypadá perfektně a jak normální auta už vlastně nikdo nechce. Reálná čísla se jim nehodí, protože by hned bylo vidět, jak je ta "ekologie" neekoligická a kdyby se veškeré ty nesmyslné věci kolem "zelené" energie vůbec nedělaly, by to daleko ekologičtější.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (18. 04. 2024 20:38).
Re: elektromobil
18. 04. 2024 18:16
Jo jo, Brusel natírá EV na zeleno.
EU docílila v honbě za zelenou jen toho, že se komíny stěhují do jiných částí světa, kde je jim nějaký ten toxický čoud u zádele. Pak se z těchto končin vozí vyrobky do EU, protože díky absenci omezování jsou levné. Jako ta čínská EV, která pak přiveze loď na fosil přes půl zeměkoule.
Vždyť o kolik by se snížily emise, kdyby se řídilo pravidlem, co si uvaříš, to si sežereš. Nepřeváželo by se vše sem tam, co by se tu vyprodukovalo, tak i spotřebovalo.
18. 04. 2024 21:58
Jenže spoustu věcí už tu nedokážem vyrábět ,zpřetrhala se návaznost a tak už budem odkázaný na dovoz.
25. 04. 2024 08:45
Pneu a elektromobil:
[magazinauto.cz]

A ještě: Co ta v článku uváděná životnost pneu v kilometrech u benzinových (možná i naftových) aut . Zdá se mi celkem dost vysoká. Já tak s bídou 50 000 km. Ale na měření dezénu do Rakouska už bych s tím nejel.
25. 04. 2024 21:22
Tyhle magazíny nemůžeš brát vážně. Bulvár a přehánění.
Opotřebení pneu hodně závisí na tom kde se jezdí. Máme s otcem stejná auta. On na pneu najede 40 tisíc a já 60. On jezdí po silnicích druhé a třetí třídy, kde se hodně zatáčí + město. Já po silnicích první třídy a dálnicích.
Dnešní široké pneu v zátáčkách hodně trpí. Vnější a vnitřní hrana pneumatiky se potřebují otáčet jinou rychlostí a to samozřejmě nejde, tak se víc obrousí, než když se valí rovně.
U elektromobilů to při jejich hmotnosti bude ještě horší.
29. 04. 2024 16:32
Nedávno se blábolilo v EK že Čína má na EV dovážené do EU dumpingové ceny ,chudák evropský skanzen [www.novinky.cz]

Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (29. 04. 2024 16:43).
29. 05. 2024 17:26
Něco snad pozitivního pro karavanisti a elektromobily: [autosalon.tv]
29. 05. 2024 19:17
Další debilita na silnicích kvůli EV lobby...
Osobně bych souhlasil, ale pouze pokud pro ně budou platit současné rychlostní limity jako pro vozidla nad 3,5t thumbs up smiley
Jedna věc je ridičák, druhá věc je velikost auta a třetí věc je hmotnost/fyzika, která platí pro všechny stejně...
29. 05. 2024 19:41
Tak si budu moci konečně koupit Hummera H1. Nechtěl jsem si kvůli tomu dělat Céčkosmiling smileysmiling smileysmiling smiley
Ano, jak napsaal Pavel, EV lobby nezná hranice.
29. 05. 2024 20:37
Michale, nekupuj si to, je to nehorázná sr*čka, nedejbože v civilní verzi... Má to problém přejet i tankové koleje a pokud si to "lehne na břicho", tak to fakt nechceš zažít hot smiley
Raději si kup nějakou Toyotu oblíbenou jinými bojovníky, tím nešlápneš vedle... thumbs up
30. 05. 2024 18:03
Pavle, psal jsem to samozřejmě v legraci, nechtěl bych to ani zadarmo. Svezl jsem se v tom v rámci nějaké akce. Jako atrakce dobrý, nic víc. Už jenom ta spotřeba....20-25 na sto. Mě když auto ukáže průměrnou 6, už zjišťuji, kde je chyba, že to tolik žeresmiling smiley
Sledoval jsem, kolik lidí nechá auto nabíjet a odejde na nabíječce, na kterou vidím v práci. A kolik lidí čeká. Poměr tak 1:20. Dvacet čeká. Včera koukám, auto prázdné, asi vyjímka. Nebyla. Majitel stál kousek dál pod stromem, protože by se v autě na sluníčku upekleye rolling smiley
Taky jsem tam viděl porsche. Vůbec jsem nevěděl, že se to dělá v elektrice. Degradace sporťáku na tramvajsad smiley
30. 05. 2024 20:19
Zahajskej

Degradace sporťáku na tramvaj

Perfektná hláška za 100vku!! thumbs upthumbs upthumbs up smileythumbs up smileydrinking smileydrinking smiley
30. 05. 2024 20:45
To je trefné. O víkendu jsem řídil BMW iX 40. Zrychlení slušné, ale 2,2 tuny prázdné váhy bylo sakra znát. V zatáčkách se to řídilo jako Avie. Zatáčet se tomu sakra nechtělo
30. 05. 2024 21:01
počkej není X40 XDrive ? Ty nové Xdrive mají přece vektorovaný úhel, zatáčet by měly v pohodě ... teda aspoň jsem si to do teď myslel .. vlastní zkušenost nemám, tohle jsem ještě neměl čest řídit.
31. 05. 2024 22:43
O pohonu iX nevím nic. Podvozek zvládne průjezd zatáčky s rezervou i přes šílenou hmotnost, ale řízení je tragické a to jsem to měl i ve sportovním režimu. Je to gumové, bez zpětné vazby. Jízda po úzké vesnické silnici je utrpení.
Mohu to porovnávat s Enyaqem a ten je proti BMW motokára. Kam tomu naznačíš, tam to jede.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 300
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.