Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
avatar Re: elektromobil
18. 04. 2024 12:26
Ano tak je to v reálném životě. Ovšem problém je v tom, že oni uvádějí jenom to, co se jim hodí, resp. ten údaj, který vypadá na papíře nejlíp. A potom můžou tvrdit, jak to vypadá perfektně a jak normální auta už vlastně nikdo nechce. Reálná čísla se jim nehodí, protože by hned bylo vidět, jak je ta "ekologie" neekoligická a kdyby se veškeré ty nesmyslné věci kolem "zelené" energie vůbec nedělaly, by to daleko ekologičtější.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (18. 04. 2024 20:38).
Re: elektromobil
18. 04. 2024 18:16
Jo jo, Brusel natírá EV na zeleno.
EU docílila v honbě za zelenou jen toho, že se komíny stěhují do jiných částí světa, kde je jim nějaký ten toxický čoud u zádele. Pak se z těchto končin vozí vyrobky do EU, protože díky absenci omezování jsou levné. Jako ta čínská EV, která pak přiveze loď na fosil přes půl zeměkoule.
Vždyť o kolik by se snížily emise, kdyby se řídilo pravidlem, co si uvaříš, to si sežereš. Nepřeváželo by se vše sem tam, co by se tu vyprodukovalo, tak i spotřebovalo.
Re: elektromobil
18. 04. 2024 21:58
Jenže spoustu věcí už tu nedokážem vyrábět ,zpřetrhala se návaznost a tak už budem odkázaný na dovoz.
avatar Re: elektromobil
25. 04. 2024 08:45
Pneu a elektromobil:
[magazinauto.cz]

A ještě: Co ta v článku uváděná životnost pneu v kilometrech u benzinových (možná i naftových) aut . Zdá se mi celkem dost vysoká. Já tak s bídou 50 000 km. Ale na měření dezénu do Rakouska už bych s tím nejel.
Re: elektromobil
25. 04. 2024 21:22
Tyhle magazíny nemůžeš brát vážně. Bulvár a přehánění.
Opotřebení pneu hodně závisí na tom kde se jezdí. Máme s otcem stejná auta. On na pneu najede 40 tisíc a já 60. On jezdí po silnicích druhé a třetí třídy, kde se hodně zatáčí + město. Já po silnicích první třídy a dálnicích.
Dnešní široké pneu v zátáčkách hodně trpí. Vnější a vnitřní hrana pneumatiky se potřebují otáčet jinou rychlostí a to samozřejmě nejde, tak se víc obrousí, než když se valí rovně.
U elektromobilů to při jejich hmotnosti bude ještě horší.
Re: elektromobil
29. 04. 2024 16:32
Nedávno se blábolilo v EK že Čína má na EV dovážené do EU dumpingové ceny ,chudák evropský skanzen [www.novinky.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (29. 04. 2024 16:43).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hill , zdc
Hosté: 111
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.