Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
avatar Re: elektromobil
01. 04. 2023 10:26
Stačí nebourat v dešti, aby se k lithiu nedostala voda.
Ale dnes máme Apríla, tak aspoň elektrický Wartburg.
Baterky má mít obyčejné olověnky na dojezd kolem 180 km (po NDR se stejně o moc dál najednou nedalo dojet) a budou ho kompletovat asi ve stanu, protože z fabriky zůstala už jen vstupní budova s vrátnicí, všechno ostatní je od roku 1995 rozprodáno.
avatar Re: elektromobil
01. 04. 2023 11:49
Předpokládám, že každý si ze ZŠ pamatuje pokus z hodiny chemie - kousíček sodíku či draslíku vzozený do vody... thumbs up smiley
Pak už stačí pouze pohled na 1. sloupec periodické tabulky (alkalické kovy) a ejhle je tam samozřejmě i Lithium.
Re: elektromobil
15. 04. 2023 07:24
Hybridné auto sa samo naštartovalo v garáži a muža otrávili výfukové splodiny.
[www.topky.sk]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (15. 04. 2023 07:26).
Re: elektromobil
15. 04. 2023 08:46
Božie mlyny melú pomaly, ale iste thumbs up
Re: elektromobil
15. 04. 2023 12:09
svantovit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hybridné auto sa samo naštartovalo v garáži a muža
> otrávili výfukové splodiny.
> [www.topky.sk]
> --Zivot-hlavnemu-akterovi-emisnej-kauzy-vzali-emis
> ie

Co na to říct ?,můj ropák mě miluje ,tohle by mi neudělal thumbs up smiley
Oni to moudřejší ví že s tou novou technikou je lepší parkovat mimo dům ,proto se nabíječky a úložiště začínají montovat dál od domu ,aby se nestalo že je během pár minut z člověka socka která nemá čím odjed ani kde bydlet.tongue sticking out smiley
Re: elektromobil
15. 04. 2023 12:21
Spíš si mafiáni vyřizovali účty. A takhle se to zametlo pod koberec.
Re: elektromobil
15. 04. 2023 12:24
Jo mafie, ale z Bruselu.....grinning smiley
Re: elektromobil
15. 04. 2023 18:07
vlado tt napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Božie mlyny melú pomaly, ale iste thumbs up
Chudák človek je mi ho veľmi ľúto, je to strašná tragédia.
Keby božie mlyny mleli ako majú, tak je uhlíková stopa nepatrná.
Pointa je neparkovať hybrid v dome.
Re: elektromobil
16. 04. 2023 12:01
Tak co myslíte neujíždí nám v tom našem zasmrádlém koutu Evropy vlak?? [www.youtube.com]
Re: elektromobil
16. 04. 2023 13:46
Neshledal jsem na těch autech nic, co by se mi líbilo. Stejně jako z evropské produkce. Tablety, volant samý čudl jak v F1, automatické převodovky, miliony zbytečných systémů. Nejeden z výrobců už přišel na to, že tudy cesta nevede, třeba mazda, která se vrací k čudlům. Spoustu srágor určuje Brusel, auta to dělá složitá, mnohdy neopravitelná, ale hlavně je to značně zdražuje. Vyrobit jednoduché auto, s atmosférickým motorem, bez všech zbytečností a lidé jim budou rvát ruce. Bohužel si budeme ještě muset počkat, než automobilky začnou vyrábět to, co chtějí zákazníci a ne výrobce ruku v ruce s Bruselem.
avatar Re: elektromobil
16. 04. 2023 14:34
Mne fascinuje jak věříte všem nesmyslům.
Re: elektromobil
16. 04. 2023 15:03
No nevím ,toho manuálního ovládání(čudlíků) je tam víc než dost,na rozdil od špatně složeného Elonova tabletu,kterej tam má už těžkej problém s prodejem.
Re: elektromobil
16. 04. 2023 15:47
to RadekK: můžeš ty nesmysly upřesnit?
avatar Re: elektromobil
17. 04. 2023 17:19
mohu:

svantovit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hybridné auto sa samo naštartovalo v garáži a muža
> otrávili výfukové splodiny.
> [www.topky.sk]
> --Zivot-hlavnemu-akterovi-emisnej-kauzy-vzali-emis
Re: elektromobil
17. 04. 2023 19:41
RadekK pár správ.
Pokiaľ nie sú komplexne spravované znalecké posudky tak sa vyšetrovanie nemôže ukončiť, rok je cca tak akurát na komplexné znalecké posudky, predpokladám , že bola vykonaná obhliadka, vyšetrovateľ si vyžiadal min. posudky z odboru súdne lekárstvo, chémia, určite aj znalca z odboru konštrukcia motorových vozidiel.
Vyhodnotenie posudkov, prácu vyšetrovateľa ako aj celkovú dôkaznú situáciu dozoruje príslušná prokuratúra jedná sa o fakty a žiadne nezmysly.
[www.aktuality.sk]
[www.cas.sk]
[bratislava.zoznam.sk]
[www1.pluska.sk]
[www.topky.sk]
Re: elektromobil
19. 04. 2023 10:39
Už dlouho jsem se tak nepobavil thumbs up smiley dovozce aut veze zákazníkovi elektrogolfa thumbs up smiley od druhé půlky videa jsem se málem po ,zkoušejí ho dobít thumbs up smiley [www.youtube.com]
avatar Re: elektromobil
19. 04. 2023 16:38
Kubrtovo videa znám, on elektroauta běžně nevozí. Nejhorší je, že tohle čeká každýho elektrickýho začátečníka, já v tom úplně vidím sám sebe.
Re: elektromobil
19. 04. 2023 22:28
Kubrta sleduji , nejlepší hlášky má Davud
Re: elektromobil
22. 04. 2023 17:52
Pobavil mě článek o elektrických kamionech. Cena je 4x vyšší, než naftová verze, dojezd až 300km. Úsměvné. Ekonomika provozu? Prý kupují firmy, které se chtějí chovat ekologicky. Kolik se spálí uhlí, než se vyrobí elektřina pro nabití takového kamionu?
avatar Re: elektromobil
22. 04. 2023 18:05
Však neboj, Němci zavřou jaderky a vše neekologické...
Následně elektřinu koupí od nás za "jejich" ceny... a pak my těžce "zasolíme" emisní povolenky smoking smiley
Němci budou eko-zelení a tak bude EU pod šéfkou EK Uršulou z Lejnova, každý rok zdražovat emisní povolenky na neekologickou výrobu elektřiny... thumbs up smiley
Re: elektromobil
22. 04. 2023 18:40
Proto chtějí stavět naši ne jeden reaktor, ale minimálně dva. Prý to vyjde levněji. Ale hlavně bude co vyvážet. Už před lety řekla jedna pomazaná hlava z ČEZu, že kdyby bylo po jejich, všechno vyvezou, protože dostanou za kW násobně výše a my si máme svítit petrolejkama.
Je svět pokřivený až hrůza....
Re: elektromobil
22. 04. 2023 23:17
Uršula z lejna skoro zlikvidovala bundeswehr, tak že je ta pravá na svém místě thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (22. 04. 2023 23:21).
Re: elektromobil
23. 04. 2023 09:35
Skoro jsem se lekl, že jsi napsal.... ta pravá chvíle, jak jim nakopat zádel....
Re: elektromobil
25. 04. 2023 11:09
Za tu cenu bych si to jako postrka na dojíždění do práce atd. uměl představit ,kolik že stojí podobný lidový vůz z koncernu?

Čína nás školí ve všech směrech ,jen si to někteří mírně retardovaní zatím neuvědomují.

[www.garaz.cz]
Re: elektromobil
25. 04. 2023 11:36
Šikmouši mají problém s homologacemi pro evropský trh. Jednak si to zalobovali zdejší výrobci, aby jim sem nikdo nelezl, druhak se šikmouši nekakají s nějakým plnění norem. Asi by je to něco stálo, takže ve výsledku by bylo auto o dost dražší.
Ale už jen to, že v případě nedostatku elektřiny se budou vypínat jako první nabíječky aut, je EV nepoužitelné. Večer píchneš na nabíječku, ráno jdeš na autobus. A autobusem budeš jezdit častěji a častěji....teda pokud nebude taky na elektřinugrinning smiley
Re: elektromobil
25. 04. 2023 13:06
No tak ti povím že nemáš pravdu,tahle auta jsou homologovaný pro EU a mimo jiné číňan pochopil že se našim konstruktérům nebude chtít trmácet do Číny a tak mají zázemí v Německu nebo kde mi to vyprávěl kolega .Koukni třeba na výsledky [www.euroncap.com] Přesně o tom píšu myslet znamená ho...o vědět ,třeba každý tepelný čerpadlo nebo solár na vývoz do EU má TÜV zkoušky v německu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (25. 04. 2023 13:14).
Re: elektromobil
25. 04. 2023 19:43
Njn, když nám elektrosrágory nenacpe Brusel, tak se to povede šikmoušůmconfused smiley
Re: elektromobil
25. 04. 2023 20:45
Jo jo ,zrušíme průmysl protože je neekologický ,a všichni budem zaměstnanci státu na nějakém ministerstvu thumbs up smiley
Re: elektromobil
26. 04. 2023 11:18
No a už tu máme další lidovku ,a kdo pak vlastní Volvo, Polestar, Lotus, Smart a další yawning smiley
[www.autojournal.cz]
Re: elektromobil
26. 04. 2023 11:54
Taky zkušenost [autozine.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 170
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.