Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 10:37
jj do Bobanu,ale už byla změna,vedle Čiste a jih,Černá Hora.Tam je moře pro vaše parníky,myslím tím otevřené,vlnky se jen vlní angry smiley a jezdí kdo má ruce a nohy. Žádné stupidní předpisy nebo nějaké "samolepky" není snad potřeba.Ptal jsem se Černohorce na toto a ten na mne hleděl jestli si dělám s něho srandu či co. Zatím je to tam asi jinak než v HR,ale vydělávají na všem na čem se dá.Lehneš na písek dáš karimatku a nebo deštník a platíš éčko.Jezdí se tam perfektně,systémem "větší má přednost",brzdí na nárazník a národním zvykem je neustálé troubení.Za týden jsem se vše naučil a ani domů se mi nechtělo. Nic si s toho nedělej,že tě vykradli,nás navštívili v Solarisu,naštěstí to odnesly jen nějaké prsteny,peníze a doklady jsem měl v trezoru. No to víš,Balkán se rychle učí. Proto říkám,pokud možno řetěz a pořádný zámek. Člun raději vozím do kempu a jistím přivázáním k autu. Mám tak malý,že by jej jeden odnesl na zádech hot smiley

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 10:56
stenly.stenly díky, už se nemůžu dočkat až ji na jaře pojedu projet. Sem dneska chtěl v lodi spát ale děcka chtěly hned taky a manželka říkala že sem blázen a ať na to zapomenu. thumbs up smiley

tvsat je to jak napsal StandaM, bohužel si trosečník nevybral nejlevnějšího koníčka a to se pak těžko radí. Zase je ale lepší někdy poslechnout než se potom mlátit do hlavy že jsi něco vzal jen kvůli tomu že to bylo "levné" . Už Tomáš Baťa řekl: Nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit kupovat levné věci. No a v jachtingu to platí dvojnásob.


Všem tady na fóru přeji hezké vánoce a šťastný nový rok ve kterém se vám splní všechna vaše přání. hot smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 11:04
to Luky ..Honda bude asi dobrej kafomlejnek.Už se mi ozval prodejce a je tam půl motoru vyměněnýho a ještě píše že chod je poněkud nepravidelný...závěr = určitě nebrat.
Jo a jinak ta lodička je fakty krásná.To bych ale asi musel prodat manželku a ještě hodně přidat abych měl na něco takovýho eye rolling smiley .
to tvsat .... teda ty jsi mne odhald úplně přesně smileys with beer ..a to mám napsaný v kolonce zaměstnání ´´ podnikatel´´ no ale když člověk vydělá tak 15 000 hrubýho tak to na takovou loď co má luky nedá ani v příštím životě.No bylo už i líp.

S mojím motorem to nakonec dopadne tak,že buď se někde naskytne nějaká dobrá koupě,nebo vemu asi novej Parson a budu se každý den modlit.

Já jsem se v poslední době dost vyškrtal na stavbě chaty,kterou mi už letost stihly 3x vykrást.To pak člověk nemá žádnou radost ze života.Teď v týhle zimě se tady alespoň masíruju myšlenkou na moře a teplíčkohot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 11:15
To Trosečník díky, a toho Parsuna se fakt neboj, já ho měl ve větší kubatůře a šel bych do něj zase. Dokonce si tu 5HP budu kupovat jako záložák a rozhodně mě ani nenapadne že by se pokazil. Na těch tvých 14dní v roce tě přežije thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 11:32
to Luky ....No vzhledem k tomu že mne asi už brzo klepne,tak by mne přežila i ta šmajdavá Honda co na ní tu byl odkaz thumbs up smiley.Jelikož jsou ale teď ty svátky,tak se možná přežeru k smrti chlebíčkama a nebudu muset nic řešit eye rolling smiley .Jo a s tím Parsonem jsi mi vlil novou krev do žil...konečně povzbuzující slova. Jdu zabalit manželce dárek ( asi moc zlobila ) a dát si panáka.Nejdřív se ale ještě jednou ´´zmrskám důtkama´´ při pohledu na tu tvoji loď thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 11:56
Tak důtkama mě možná zmrská nebo taky ubije k smrti žena jestli mi tu loď co nejdříve nedovezou thumbs up smiley
Sice už mi před hodinou volal že vyjíždějí ale ke mě to má ještě 260km a pojede to nejmíň 3-4 hodiny.
No a já bych měl jet zatím manželce koupit taky jeden dárek, ta moje totiž tuze zlobila grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 12:14
Luky ty si jdi hlavně vyházet příjezdovou cestu,ať se k tobě s tím parníkem dostanou smoking smiley . Hele je v ceně výbavy lodě nějaké příslušenství v bikinách na přední palubu?? thumbs up smiley No asi ne co...to by tě manželka ubyla určitě..asi se objednává zvlášť yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 12:22
Chvilku tady nejsem a ono to tu pěkně fičí. Poptával jsem Parsuna u jednoho prodejce, jak jsou na tom s reklamacema. Prozradil, že měli jen dvě a to z toho jednu neuznali, protože zákazník natočil motor na stojanu bez vody, tak ho upek. Prý hodně záleží na předprodejním servise. Oni hlavně prodávají motorky (YUKI), tak by asi motorům měli rozumět. Jak jsem psal již dříve, jsem ve stadiu hledání jako trosečník. Příští týden se jdu juknout na Jonsona 4,5HP 2t, za sedm smetanů, tak uvidím. Parsun, pokud by se ukecala sleva 10% dolů by byl za 17,5 tisíc a to už taky vypadá dobře. Parsuna 5HP má z fóristů guttenberg, poptával jsem zkušennosti a oni ho zrovna dávali do servisu na reklamaci že zlobí startování. To se stát u moře, je to velkej problém, motor nejde roztlačit jako auto.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 12:41
můžu říct že právě Parsuna 5HP 4t a člun 3.10m mám loni koupenej jetej na Labi a Chorvatsko uplně bez problémů smiling smiley,tichej chod a spotřeba za 10dní asi 8l podle pobřeží supr a na ostrůvky taktéž vše vozím v os. autě můžu zaslat foto na email hezké vánocethumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 12:57
Trosečníku já odhazovat sníh nemusím, já si vemu šortky, tryčko s krátkým rukávem a půjdu si tu lodi přebrat před dům. Sníh nám roztál bo je tady na moravě 10 stupňů nad thumbs up smiley. Baba k tomu bude jen moje ženuš a dcerka thumbs up smiley naštěstí je ženuš pěkná tak se bude k lodi hodit thumbs up smiley Volal že už sou v Česku a za hoďku že sou u mě.
Vidíš, parsuny sou aj tady na fóru, netřeba se vlka báti. Pokazí se ti i suzuka nebo yamaha
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 13:10
Jinak tady [www.vltava2000.cz] Vilda prodává 2,5Suzuki za 13000.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 13:12
Trosečníku,nejsem žádný podnikatel,jsem učitel,kterým vláda v očích ostatních přidává do mínusu a tvrdí,že do učitelů cpe miliardy.Opak je pravdou,každým rokem 5% mínus,zvedne tabulku,a vezmou s osobního.Tak se to ve zkutečnosti dělá thumbs down Jinak abych si mohl sem tam zaskočit na Jadran tak jsem si vyřídil živnostňák,ale poněvadž se dotkla krize i mé peněženky,tak letos zbylo jen na pár výjezdů po krásách Česka a lodička zůstala zabalená ve sklepě.Ono fakt za 16 litrů měsíčně se nedá vyskakovat. Co mne těší,tak je to,že do důchodu je jen skok hot smiley .Doufám,že je do té doby nezruší,penzijko bohužel naše generace neznala confused smiley

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 13:44
Bažináku hoď se nějaký fotky jak píšeš prosím.Já to musím všechno nacpat do Octávie tak jsem zvědav jak to dopadne.Už takhle vždycky nadávám co všechno berem a že se nám to tam nemůže vejít eye rolling smiley .Ještě že mám velkou rakev na 70kg.Zatím mám bláhovou představu,že člun i motor tam narvu confused smiley . No a nejlíp se má Luky ...v šortkách přebírat loď 24.prosince no to je teda klikař.Ti moraváci teda uměj žít thumbs up smiley .
Jo tvsat tak jsemsi spočítal ted důchod a já jdu až za nějakých 15 let.Teda jak to do tý doby doklepu se svou zchátralou tělesnou schránkou to teda nevím thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 13:59
Tak foto mohu poslat na email na stránky to bohužel nějak nezvládámconfused smiley jo a já to vozím ve fábii krátké ale jsme jen dva
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 14:12
Tak mi to pošli na maila zahajskej@seznam.cz, já to sem pověsím.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 18:43
to tvsat:
16tis. to je velka ostuda naseho sklostvi resp. statu, nevim zda se jedna o hrubou mzdu
zacatecnik pise 15 tis. hrubeho coz je smutne, ale takova je asi realita a pruzkum ukazuje na 23 tis. prumerneho platu v CR, kde se na tuto castku nedostane vetsina lidicek.
A dovedu si predstavit, ze z tohoto platu se neda nic nasetrit, pokud druha pulka na tom neni lepe nebo aspon podobne.

to Luky:
jsem zvedavy co bude dalsi sezonu tj. 2012 :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (24. 12. 2010 18:44).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 21:17
to StandaM příští rok snad 7m a 200HP s váhou 1600kg. Budu u nás ty lodičky co sem koupil prodávat, mám to domluveno s výrobcem jelikož mi nabídl postavení výhradního prodejce pro ČR.,a nabídl mi na příští rok tu 7m grinning smiley

K otázce platů se nemá cenu vyjadřovat, je v tom u nás bordel, proto jsem si před 12lety vyřídil ŽL. a začal podnikat sám na sebe. Začátky byly krušný ale teď jsem za to rád. Prošel jsem si i dobou kdy sem se rozhodoval zda koupit plíny nebo nějaké nářadí. Naštěstí provádíme kvalitní práci a tak o zakázky nemáme nouzi a tím pádem ani o příjem. Ťuk ťuk ťuk, to bylo zaklepání na dřevo abych to nezakřiknul. Tak nějak razím heslo: Každý strůjcem svého štěstí.
Doufám že mně za to neukamenujete smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (24. 12. 2010 21:18).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 21:44
tak já mám koncesi už asi 17 let a zlatý časy už dávno minuly.Dělám trochu nestandardní slaboproud a v dnešní době je to trochu nadstandard.Neivestujou už ani firmy,takže doba je trochu nepřející mému zbohatnutí smoking smiley Bohužel je mi houby platný že mám dobré jméno, které si člověk léta budoval,ale dneska je to spíš o známejch a provizích.Taky o oboru v kterým člověk jede.Já to mám prostě obráceně...byly doby kdy jsem točil skoro každý rok jiný auto a momentálně je doba kdy každou kačku obracím 4x. Nějak jsem zapomněl nastřádat do prasátka thumbs down. Jinak po těch letech jsem názoru,že pořádnou práci umí udělat kde kdo,ale to hlavní je ji sehnat!!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 22:03
S těma úplatkama, ty to nazýváš provizí je to taky bordel a taky jsem si tím byl nucen projít. Je mi líto že máš takový obor který už pomalinku vymírá. Já dělám kompletní rekonstrukce bytů a další stavebně zednické práce, auta sou nutná investice která se ti bohužel nikdy nevrátí. S tím střádáním do prasátka to je i tak že když se ti daří tak to neřešíš a uvědomíš si to až je pozdě a kopa peněz za zbytečnosti v prdeli grinning smiley
S tou pořádnou prací s tebou ale nesouhlasím, po těch pořádně zrekonstruovaných koupelnách dnes chodíme a po těch kde kdo to bouráme a děláme znova. Dnes je právě doba, alespoň u mě v oboru sehnat třebas dobrýho zedníka a ještě horší je sehnat dobrýho obkladače. Co sem jich skoušel tento rok ani počítat nebudu a ustál to jen jeden a toho sem zaměstnal smoking smiley
Není zedník jako zedník a nebo mám prostě laťku na ty chudáky nastavenu příliš vysoko, ale díky tomu máme uzavřeny smlouvy na zakázky půl roku dopředu.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 22:18
věc se má tak,že jsem přesvědčen,že je spousta lidí co jsou fakt šikovný a makat uměj,ale ti většinou nejsou zase ´´obchodníci´´aby se uměli prodat.Pak je spousta blbů,který se prodat uměj,ale jsou zas levý na ruce a kazej renomé jinejm.S těma řemeslníkama máš pravdu.Loni jsem dostavěl chatu a nakonec to dopadlo tak,že jsem všechny řemeslníky vyházel a všechno mimo rozvodů vody a topení si udělal sám.Jsem celkem hrdej na to,že umím jak zedničinu tak dlažbu,obklady,sádroše,silnoproud a podbně ( stará generace modelářů yawning smiley ).Sice mi to trvá asi dýl,ale výsledek byl 100x lepší než od těch ´´odborníků´´ od řemesla.Jo a to že mi třeba zedníci ještě ukradli moje nářadí a zničili plovoucí podlahu.V tom tvým oboru máš kliku,že to se prostě udělat musí.Podobně je na tom silnoproud,televize,tesaři,pokrejvač...prostě všechno co být musí.Já dělám kamery,el.zabezpečení a pod. a to si dneska lidi nechaj maximálně vykabelovat s tím,že se to někdy osadí.No to už ale asi budu v důchodu thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 22:22
Hele a vod kama ty si, já mám dělat zakázku na nějaký bezdrátový zvonky atd. to bys zvládnul ne?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 22:30
já sů z Prahy smiling smiley .Jinak bezdrátový zvonky dneska zmákne kde kdo.To je jednoduchý.Jen bacha na to,aby byly homologovaný!! Většinou se na to nekouká,ale někdy to může být problém! Už se mi stalo že nás honili Telekomunikace že rušíme signály.( Pokud by tu někdo potřeboval,tak se můžu kamarádům na zdejším fóru za rady revanžovat nákupem některýho slaboproudu se zajímavejma slevama,ale to jen pod čarou .Von to asi doma stejně využije málo kdo )
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 22:33
Jo a bylo by to na 13 patrovým paneláku s nějakýma 68 bytovejma jednotkama thumbs up smiley ale bohužel pro tebe v Přerově u Olomouce sad smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 12. 2010 22:39
Tak to budeš mít asi horší yawning smiley bezdrát v paneláku s tolika bytama asi bude chybný zadání.V paneláku se to dá dneska tahat třeba jen dvěma drátama a použít k tomu i starý rozvod,ale pořád jsou to dráty.
No a ten Přerov je fakt trochu z ruky thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 10:33
to Luky:
trosecnik ma 100% pravdu, zde budes muset jit klasikou tj. drat resp. nejlepe jen prenos dat
coz bude chtit udelat jine naceneni zakazky
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 10:43
Ahoj pánové mohu jen potvrdit vaše tvrzení je jednodužší sehnat dobrou práci než dobré zaměstnance alespoň pro mne.Elektrkář,obkladač,dobrý zedník problém.Při nástupu všichni všechno znají a práce dělali už několikrát a pak neumí dát ani sds vrták do vrtačky.Z mladých chce být každý manažér,ale rukama se dělat nechce.Když vemu kolik se nám tu letos vystřídalo zaměstnanců tak mne to už někdy unavuje někoho brát.A pozor není to penězma u nás má i ten největší neodborník cca14t.Naši stálí montéři už také trochu rezignují,když je někdo nový a třeba měsíc po jeho nástupu rozděluji ráno práci tak ty nové nikdo nechce.Paradox je když 22letý montér který je u nás 2 roky a v pohodě jde dělat s novým 40 letým kterého to teprve učí a dá se říci,že ho strčí do kapsy.No všude je něco jinak když tu nemám tyhle nové pracovníky tak jde firma bez problému řídit z chorvatska ze zátoky a o tom to je.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 10:54
to Standa:
to mas pravdu
ja to beru zase s pohledu zamestnance, jsem u firmy cca 16let a dovolim si rict, ze diky sve poctivosti a snaze se i sam ucit
jsem tam kde jsem tj. pres vyrobu, servisniho technika, projektanta jsem na ted uz par let na vyvoji SW. Jsem tzv. jen vyucen jako elektrikar. Ale pokud by zamestnavatel nemel podnimky jake znam apod. tocily by se zde zamestnanci jak na kolotoci.

To bohuzel nekdy je i u stavebnich firem, par jsem jich na baraku mel a hned druhy den jsem je vyhodil. Nakonec vse delam sam a dokonce by se o de me mohl i nekdo ucit:-) Bohuzel dnes dokaze izolaci, SDK, obklady, omitky kde jaky zufan, ale vysledek stoji za prd a o pouziti nesptavneho materialu pro dany ucel ani nemluvim.
Samozrejme je mnoho dobrych remeslniku, ale porad malo a podle oci to nikdo nepozna:-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 11:22
s prací i lidmi je to všechno moc složitý.Na kvalitu někdy podle mne tlačí i investor a to nevědomky v tom obráceným směru.Dneska je to všechno o tom,že ´´někde na internetu ´´ viděl to a ono levnější a pod. Nakonec to skončí na tom,že třeba Ytong dává firma na lepidlo na obklady jen aby se vešla do vysazenýho balíčku peněz.Bohužel jsem na stavbách viděl že to dělaj i velký firmy,který v nabídce maj originál materiály ,ale ve skutečnosti se to očůrává různě.Někdy za to firma ani ´´nemůže´´,protože 90% prací řeší dodavatelsky a očůrává to ten dodavatel a firma to jen nestačí uhlídat. Já jako starej poctivec kterej začínal s tím,že když umím máknout a odvádím dobrou práci za dobrý peníze budu mít práce dost,jsem pak jen znechucenej jak to dneska chodí.Když jsem hledal práci že se nechám zaměstnat,tak jsem v Praze sehnal tak maximálně něco za 15t hrubýho a to můžu zůstat u toho jak to je.Jo a to maj všichni představu jak je to v Praze super.Opak je pravdou.Na chalupě bych se uživil mnohem líp než v Praze.Teda kurňa to sem se zas rozepsal eye rolling smiley se vždycky nakrknu když si vzpomenu jak to tady teď chodí.smoking smiley
Něco pozitivnějšího....Luky už jsi vyzkoušel ten parník ve vaně? thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 11:25
Kluci já byl na ty zvonky včera osloven SVjéčkem, jdu se na to podívat po novém roce s majitelem fa. která pro mě dělá větší zakázky el. instalací.
Já když jedu na dovču tak musím dát celofiremní dovču, kluci nejsou špatní, jen mají bohužel GPS v autech a tak bohužel vím jak se chodí do práce když jsem já na dovči grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 11:30
To Trosečník ještě ne, ale už se na to chystám thumbs up smiley
Večer sem furt chodil ven a prohlížel si ji grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 224
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.