Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 22:08
jj Stando přesně tak,od roku 1992 se vrtám v televizorech a jiných nesmyslech,ale teď už je to skoro bezporuchové thumbs down tak už jen pro zábavu,abych nepřišel ze cviku tongue sticking out smiley
Luky pozdravuj starostu od Mirka z dílen z Lipníka. Že se o tu jeho strojní dílnu dobře starám. Jo v tom paneláku jsem také před mnoha lety bydlel.Než jsem koupil ten ranč naproti kasína. Sem tam jezdím Baťák,s přístavu ve Veselí.Náklo neznám,ale jezdí tam syn s naším gumákem,ale s tím tvým parníkem bych se rád povozil. grinning smiley Tomu věř. Budu muset říci kámošovi,že vím o někom kdo má s Polska kocábku,je to "magor" do všeho a o chechtáky nemá nouzi. Nedávno o polácích mluvil,tak nevím jestli už něco nezamýšlí,nebo nemá rozjeto ?? Má gumák s 15-kou motorem a zdychá,že je to šnek.

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 22:18
tak to jsem se pred lety malem za tebou zastavil, kdyz jsme byl nucen jezdit pres Lipnik, schanel jsem neco od JABLOTRONU
teda pokud tam nebyl jiny s napisem TV SAT
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 22:23
no tak až budeš zas něco od Jablotronu potřebovat,tak dej vědět.Alespoň se budu moct revanžovat za poradnu smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (29. 12. 2010 22:42).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 22:27
OK dik :-)
to uz je tak 10let, co jsem neco chtel, ale co to bylo uz nevim
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 23:06
Tak to ať si koupí něco s min. 90hp motorem. Ta 60HP Yamaha co mám já pojede max. 60km/hod. Nemá ten tvůj kámoš mašinu? Myslím nějaký enduro
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 07:32
Mě se vždycky do kufru vešel člun s motorem a se vším příslušenstvím a i jídlo a většina věcí. Rakev jsem skoro nepoužíval a když, tak na ploutve a podobné lehké věci. Jo a taky jsem tam dával nádrž, protože ať děláš co děláš, pořád smrdí. Měl jsem Octavi hatchback a pak combi. Člun jsem měl 298cm a 6HP motor, pozděli 9,9HP.
Pak jsem měl laminátový člun na vozíku, ale teď mám zase gumák 3,8m a 25HP motor - a to je ten problém, že má dlouhou nohu. Proto se mi do kufru vejde jen nakonec, tam jak jsou takové kapsy. Proto tam rozumně nenarvu člun, i když mám Superb combi s docela velkým kufrem. Vyřešil jsem to tak, že mám na kouli takový přidělávací forichtung od Thule (někdo na to dává kola a tak). Tam dávám sbalený člun a nádrž, aby nesmrděla vevnitř.
Chtěl jsem raději člun 4,2m, ale od něho se mi do Oktávky nevešly do kufru ani podlážky (na šířku), tak jsem musel jít do menšího.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 08:48
Píšou hned na hl.stránce dvoutaktů že The 5 weighs only 19 kgs, i když v následné tabulce mají uvedeno 20kg/44lbs. Takže asi ňák tak.
Ono taky záleží, kolik hrnků to má, zda dva nebo jeden. 2,5HP má opravdu nějakých třináct kilo.
Jinak pánové, chtělo by to trochu přibrzdit, nestíhám to tu číst.smoking smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 09:13
Tak zjišťuju,že u mne to bude asi rukama.eye rolling smiley
Co vy to toho kufru narvete pánové,to snad není ani možný.Budu si u vás muset udělat školení. Někde se tu psalo,že nemohl narvat do kufru člun asi 340 dlouhej a to hlavně z důvodu velikosti zrcadla a tady HonzaD tam narve 380 i s motorem 25HP!!!
Nemáte ty auta někde upravený? thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 10:48
Tvsat, vypadá to že se učitelům blejsklo na lepší časy grinning smiley
[www.novinky.cz]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 12:03
Jo učitelé ti se teď budou mít thumbs up smiley...tak už jsem v tom hnoji už jenom já moody smiley tvsat si hned od Lukyho koupí nějakej parník .
Sakra já chci taky aby mi někdo přidal hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (30. 12. 2010 12:05).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 12:25
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo učitelé ti se teď budou mít thumbs up smiley...tak už jsem v
> tom hnoji už jenom já moody smiley tvsat si hned od Lukyho
> koupí nějakej parník .
> Sakra já chci taky aby mi někdo přidal hot smiley


No a když sem ti chtěl přidat práci, tak to né, to je pro panáčka moc daleko thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (30. 12. 2010 12:27).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 12:46
houby daleko ty kecko tongue sticking out smiley .... jsi neměl zadání ( bezdrát to určitě nebyl ) a pro mne není problém jet udělat něco z Prahy do Českých Budějovic ( už jsem tam montovat byl),ale nikdo kdo má všech 5 pohromadě si nevezme firmu na instalaci z takový dálky a to hlavně z důvodu servisu. No a taky zase na druhou stranu jet se na akci jen podívat pro vytvoření nabídky do vzdálenosti třeba 200km a víc není zrovna rentabilní smoking smiley
No a jak asi časem tvsat potvrdí,tak ono to s tím přidáním nebude zas tak horký.Udělat tabulku kde se něco na oko přidá,ale někde zase trochu ubere u nás v tomhle státě není problém.Kde by na to stát v tomhle svrabu vzal prachy ( navýšení je to poměrně velký ) to teda nevím. Dyk by už nic nezbylo na ty chudáčky v parlamentu !! eye rolling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 12:52
Zvyklali jste mě ,šel jsem to zvážit ,motor Tohatsu 2T 5HP mám 2O kg,26,5 kg to je i s přídavnou nádrží s kurtama na uchycení asi jsem měl tu váhu zafixovanou celkem.A je to bez oleje a zabudované nádrže.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 13:19
Pro jadranské mořské novice, tj. i pro mne jsem našel něco málo z pravidel, jejíchž nedodržování se tvrdě trestá:
- motorové čluny a plachetnice se při plavbě nesmějí přibližovat k pobřeží na vzdálenost menší než 50 m
- lodě, čluny a jachty mohou výjimečně plout i v menší vzdálenosti od pobřeží v případě vplouvání do přístavu a na kotviště, nebo přistávání k pobřeží, pokud to vyžaduje konfigurace plavební cesty, ale jsou přitom povinny snížit rychlost v takové míře, aby se mohly snadno a rychle zastavit nebo otočit.
- ve vodním prostoru u pláží musejí jachty a čluny plout ve vzdálenosti větší než 50 m od ohrady upravené pláže nebo 150 m od břehu přírodní pláže.

Ještě jedna zajímavost, jakékoliv vodní přibližovadlo smí ovládat pouze osoba starší 12 let. Takže když dítku nafouknu lodičku a dám mu pádlo nebo člun má vesla a je mu méně než 12 let, tak musím stát na břehu s naditou peněženkou a čekat na skasírování.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 14:15
Zahajskej až tam budeš s tou naditou peněženkou stát tak dej vědět, stavím se tě skasírovat thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 14:31
Stát tam možná budu, s naditou peněženkou asi těžko, ale když pojedeš okolo, tak v ní na nějaký pivo určitě najdu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 16:56
Tak už zbývá jen zjistit kdy a kam jedeš grinning smiley
My jedeme asi od 10.7.-31.7. do Drašnic, je to kousek pod Makarskou, a na to pivko tě pozvu já, ať tvá peněženka nedoplácí na nezvané hosty thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (30. 12. 2010 16:58).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 17:33
Luky díky,dobrý vtip na konec roku ""Tvsat, vypadá to že se učitelům blejsklo na lepší časy"" ,došel jsem jen na prvních pár řádků a už jsem totálně nasr..ný. Pokud budou peníze,zůstane mi to co mám,ale počítám,že nebudou thumbs down

Trosečníku ty kecko jedna,přečti si to pořádně,zvýší jen těm nastupujícím,ale ti se zase nehrnou do školství,poněvadž ví že už nic nikdy navíc nedostanou.Ti,jako já /30 roků praxe/ utřou hubu a budou rádi,že jim zůstane co mají. Takže Luky zase utře,chechtáky na parník v nedohlednu a podnikání v slaboproudu jde do sraček angry smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (30. 12. 2010 17:40).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 17:50
Tvsat tak to je mi líto, ale jsem rád že ses aspoň zasmál, brečet už nemá cenu grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2010 17:54
tvsat...jsem to fakty nečet,ale hned mi bylo jasný že tam bude nějaký hák a ne jen háček thumbs up smiley...tak já jdu malovat transparenty a dáme si sraz v Praze smileys with beer ...kurňa kde sou ty Blaničtí rytíři mrchy jedny ochrápaný thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 12. 2010 08:33
Luky to já budu tou dobou už tři neděle doma z ID. V prázdninových měsících zásadně nejezdím.
Jinak s tou naditou peněženkou jsem to myslel obrazně. Již jsem zde i jinde četl, že v HR porušovat pravidla na vodě se nevyplácí, pokuta 5000 lasiček pro úřady je taková standartní taxa.
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 12. 2010 08:42
edit



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prt (12. 01. 2011 17:02).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 12. 2010 17:42
to prt:
a tak to nejak dopada, zavislost:-)
na skoro dva roky stary komplet i docela slusna cena
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 12. 2010 19:57
Tak pánové,blíží se vstup do nového roku a jelikož jsem tu v poslední době s vámi strávil víc času než s manželkou thumbs up smiley,tak vám všem přeji,aby ten rok 2011 byl pro nás všechny úspěšný a ať tu všichni řešíme jen starosti jak koupit nový,větší a silnější člun a jestli se nám nevyplatí si najmout někde na Jadranu celý molo pro nás smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 14:53
Ahoj kapitáni,

Chystám se koupit člun Bush Crab 330R a k tomu asi Parsun 15HP. Našel jsem zajímavé zahraniční obchody:

[www.pontony.net.pl] (Polsko - spousta člunů, motorů, příslušenství)

[www.schlauchboote-bush.de] (Německo - jen čluny Bush, ale za super ceny)

Napsal jsem do obou obchodů email s dotazem na nákup bez DPH (jsem plátce) a především na cenu přepravy do ČR a k tomu se právě váže můj dotaz:

Nechtěl by někdo uskutečnit společný nákup člunu a/nebo motoru ze zahraničí a ušetřit tak desítky procent?

Ať už by se toho víc posílalo spediční firmou nebo by se pro to mělo zajet autem do Říše nebo do Polska, je jistý, že společný nákup se vyplatí.

Na tohle fórum teď chodím pravidelně, takže v případě zájmu buď SZ nebo email na bds@email.cz

G.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 15:15
čauky Gabriel smileys with beer
teda musím říct že jsi mne dostal.Jsem taky plátce DPH ale aby mi to k něčemu bylo,tak bych musel člun napsat na firmu a finančák mi asi těžko uvěří,že s ním jezdím do práce,nebo na monáže thumbs up smiley
Hele jestli máš nějaký nápad jak to DPH odečíst,tak to bych byl fakty jedno velký ucho a asi by nám bylo víc.takovej Luky by asi ušetřil pěknej balík thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 15:29
Trosečníku, poslal jsem ti SZ.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 17:48
Trosečníku Stačí si udělat živnost na pújčování pronájem věcí grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 17:55
hele chlapi já jsem o tom nikdy takhle moc nepřemýšlel,ale když o tom teď dumám,proč to nefunguje jako kdysi když jsem si z NSR něco přivez a na hranici mi potvrdili že jsem to skutečně vyvezl tak mi tu vrátili asi to DPH ( říkalo se tomu nejaký melverštor nebo jak eye rolling smiley) a to jsem nemusel být vůbec plátce DPH.Šlo o to,že se zboží vyvezlo ven.Jen nevím jestli to zase nesabotuje to,že se z toho třeba musí zaplati nějaká daň. smoking smiley Voni to maj určitě nějak podchycený,ale tenkrát to fungovalo.
To¨jen že jsem si na to vzpomněl,ale asi je to celý blbost tongue sticking out smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 18:06
Trosečník výhoda nákupu třeba v polsku je že to tam už zaplatíš (koupíš) bez DPH!!!!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.