Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:44
to trosecnik
papiry si udelej a rovnou registraci at mas klid (stoji to par kacek)
to Luky:
posledni parnik byl viz odkaz parnik
ted mam vse prodane, delam rozsahlou rekonstrukci baraku, tak az bude hotovo bude parnik, stejne mam plnou garaz stav. materialu :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:59
teda já jdu raději spát páč začínám mít komplex když vidím ty vaše necky thumbs up já tu řeším jestli koupit člun co má 300cm nebo menší a tady si v garáži lebedí kolesovka z Missisipi smiling smiley . Musím se ženy zeptat,jestli nemá nějakého strýčka v Americe protože to chci takýýýý hot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 22:45
jj, je to nakazlive, ale plati cim mensi clun tim mensi starosti:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (05. 12. 2010 22:46).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 23:01
Jo tos mi posílal. Já teď známýmu našel taky v Polsku toto [anmarin-marine.home.pl]
Mně osobně se více líbý tato [anmarin-marine.home.pl]
Motor Honda 50hp byl teď na Lodě bazar za 75tis. tak by ho k tomu vzal. Já budu mít 60hp Yamahu za 110tis. i s budíkama a manetkou od svýho Poláka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (05. 12. 2010 23:04).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 05:56
Jo Poláci dělají pěkné lodě a je vidět, že jim rostou do šířky jak amíkům :-) , nu což, máme se dobře, osobní váha už taky neváží do 120 kg, ale 150smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 09:05
Tak to se mám tak středně, na svých 204cm vážím 110kg thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 09:27
Tak to už vím proč máte takový velký čluny yawning smiley Velkej chlap potřebuje velkej člun no thumbs up

Kapitáni - volal jsem na STÁTNÍ PLAVEBNÍ SPRÁVU a tam mi řekli,že můj člun 295cm a s motorem cca 5HP se registrovat nedá protože má malý výtlak a malý motor.Tak prý jen ten mezinárodní průkaz vůdce plavidla.Vzhledem k tomu že vinětu bych potřebovat neměl ( tam jak píšete by´´ techničák´´ byl potřeba) tak asi registraci člunu nemusím řešit ne? Na člun i motor budu mít předpokládám sebou doklad o koupi.Člun bude nový a k motoru doklady dostanu.
Závěr : stačí teda jen ten list vůdce plavidla?? Já jen abych měl úplně jasno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (06. 12. 2010 09:44).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 10:21
Musel bys přesáhnout buď výtlak nebo výkon motoru, u nás přes 5HP aby ti ho registrovaly. Vinjetu s tím tvým setem nepotřebuješ a tak ti stačí ony ofocené účtenky a to stejně jen kvůli celníkům. Když by jsi přeci jen toužil po vinjetě tak se dá koupit i tak, musel bys ale s člunem u nich( v HR) na technickou. Znovu opakuji že se tě to ale netýká!!!!! To jen kdyby do budoucna náhodou tak ta možnost tady je. Ten mezinárodní průkaz vůdce plavidla je napřed naše testy a pak rozšíření na moře. Nechají tě to pokud uděláš ty naše testy dělat v jeden den i ty na moře.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (06. 12. 2010 10:22).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 10:34
Luky:A v tomto případě cena mezinárodního průkazu?Pls v okolí Prahy?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 10:44
Když to budeš dělat na SPS Praha tak tě to vyjde i s učebničkama na 1tis. Mrkni na www.spspraha.cz měly by tam být i termíny zkoušek. Zavolej tam a informuj se, já ty papíry dělal před dvěma lety a to stály 3 brožury cca 450kč a testy tuším kolek 400kč na VMP+rozšíření na moře. Ceny by se neměly moc zvedat, mělo by to být +- pár korun. Na stránkách sps se podívej která pobočka je pro tebe nejblíž a zavolej tam pro informace.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 10:56
Luky:díky moc,ještě malá otázka,jak jsou moc těžké testy?Jak dlouho to trvá celý kurz,jestli je to jednodenní nebo jak to funguje,Děkuju
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 11:05
je to jen na par minut cca oba testy mas do 40min. hotove
testy si natrenuj na webu SPS, hodne to pomuze
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 11:07
Díky všem
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 12:06
Už jsem trénoval a asi ze 20 otázek 6 špatných eye rolling smiley no ale na to že jsem to nikdy neviděl to nebude zas taková hrůza---teda doufám.Ke zkoušce je prý jeden opravný termín jsem četl. Cena pro moře je 450Kč a prý se dokonce dá literatura u nich na webu stáhnout.To se mi ale nezdá,protože jsem to pročuchal snad celý a nikde jsem nic nenašel.sad smileyJo a na test je prý asi 30 minut. To jen pro slofíka smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 12:18
delas dva testy, ktere na sebe navazuji (teda za predpokladu, ze chces i mezinarodni)
me prisel mezinarodni lehci, myslim, ze jesem to zvladl za 2x10min. s jednou chybou, ale mel jsem to naucene z webu kde jsem po case ani nepotreboval cist otazku :-) , ted uz nevim asi skoro nic.
jak pises jeden je 30min a druhy nebo prvni take neco kolem 20-30min., uz si to nepamatuji:-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 15:41
Ty testy pokud si ty brožury párkrát přečteš uděláš bez problémů, byli se mnou na zkouškách tři týpci a chlemtali ráno pivisko z plecháčů a měli strašně machrovský keci jak to zvládnou i když se na to vůbec nedívaly. Dopadlo to tak že po 1 testu za cca 10min. jsem si šel ven dát čouda a pak se pustil do toho druhýho na moře a taky cca 10min. s jednou chybou celkem. Ti kumpáni se zrovna domořily s prvním testem a zjistily že to udělal zázrakem jen jeden z nich no a i ten měl trošku smůlu protože před začátkem testů máš nahlásit na co vše chceš testy dělat, týpci to nějak nepobrali a dali si jen VMP a ten jedinej co to udělal a skoro jásal měl smůlu právě v tom že nenahlásil i na to moře, poslaly ho taky domů ať přijde k dalším zkouškám že si tam může ty testy dodělat. Další zkoušky byly za 3 týdny thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (06. 12. 2010 15:43).
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 15:48
Ahoj kapitáni,
já mám zoom 310 a 5 hp tohatsu a mám kartičku s registrací od této soukromé firmy
Rekreační plavidla posouzení shody, klasifikace. Český lodní a průmyslový registr, s.r.o.. Praha, Soběslavská 2063/46 130 00 Praha 3 tel. 271 000 011 ...
www.clpr.cz
a v chorvatsku nemám problém při přihlášení na vinětu už druhou sezónu.
Poplatek za přihlášení od CLPR nevím, bylo to v ceně člunu.
pro Trosečník:
pokud bych sám neměl člun tak koupím bush 300 s mercury 5hp v ceně 50 tis. Je dobře hodnocen v testu a sloužíš to do kufru auta.

Jinak samozřejmě i já sám jsem nakažen vodní nemocí a pořád pokukuji, co kdyby se najednou našlo pár peněz, tak bych hned koupil větší člun.
Líbí se mi např. to co má lukáš Vlk stránky: [www.arimarseapioneer430.cz].
Ale jak se říká malá loď -malé starosti, velká loď - velké starosti(viď stando). Letošní dovolená orebič-korčula byla super, projeté všechny ostrůvky u korčuly, bez člunu by to bylo poloviční.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 15:49
Ty testy jsem dělal v září. Musíš furt dokola dělat testy na tom jejich vebu. Tu knížku taky doporučuji koupit. Pomůže si to alespoň jednou přečíst.
Cena celkem je asi 1200kč. Je potřeba ještě výpis rejstříku trestů a foto. Kolek asi 500kč a učebnice asi 450kč.
Já z toho měl hrozný deprese, ale nakonec jsem to zvládl levou zadní. Nejdůležitější je dělat furt dokola testy.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 16:09
Ono by si měl ty brožury přečíst. Potřebuješ vědět PROČ to tak má být a ne jen že to tak má být!! Jinak ty testy vážně nejsou těžký
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 16:14
dobrá tak jste mne přesvědčili že bych to mohl zvládnout ....vyklepu si tedy kalhotygrinning smiley a občas zamakám na testech.Teď v zimě tam stejně nepůjdu a do tý doby bych už pomalu mohl vědět kde je parvobok a kde levoboksmoking smiley . Jinak pro prt ...na svý poměry si dost vyskočím i s tím co jsem si vybral.Je mi jasný že něco za 50tis by bylo mnohem lepší,ale vem na dlani chlup když tam není thumbs down
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 20:58
Možná bych šel zrovna teď v zimě. Možná tam bude volněji. V dubnu a květnu budeš mít problém s termínem zkoušek. Před sezónou tam bude nával. V červenci a srpnu nedělaj(mají prádniny). Já čekal na zkoušky tři měsíce.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2010 21:40
vyrazím na to hned jak sleze ta hrůza ze silnice.V Praze se nedá nikde ani zaparkovat.Půlka aut je tam zabetonovaná asi až do jara thumbs down.Určitě to nechci nechávat na poslední chvíli...už jenom abych v nejhorším stihnul opravný termín thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2010 06:59
Trosečníku - přihlaš se na nějaký volný termín zkoušek. To budeš teprve mít motivaci se něco učit. Opakováním testů na webu se to dá naučit. Když už to mám za sebou, tak se mi to jednak zdá lehké, ale taky si už nic z toho nepamatuju.
Takové ty obecné věci nejsou těžké, ale když ono to taky různě bliká, svítí, troubí, ...
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2010 09:41
Testy na webu jsem už zkoušel několikrát ale má to asi jeden háček do kterého jsem zatím nepronikl.Na konci testu se sice dozvím kolik jsem měl chyb,ale nevím kde jsem tu chybu udělal, což je tak trochu na houby.Jediný jak to obejít co mne napadlo je, udělat vždy jen jednu otázku a hned ji nechat systém posoudit.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2010 11:49
to trosecnik:
nebudu to ted zkouset, ale pokud si pamatuji bylo mozne se dostat na chybnou odpoved
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2010 12:18
Jde si test po ukončení a zobrazení výsledku prohlídnout, občas je potřeba zarolovat trošku níž, tlačítko tam je.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2010 12:22
Ok díky okouknu to pořádně.Jak jsem starej tak jsem slepej ...doufám že při zkouškách nekontrolujou zrak thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2010 12:26
K papírům musí být ale lékařská prohlídka - potvrzení od doktora. Tak doktorovi při kontrole nevrážet do nábytku grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2010 14:39
Jj, vlastně ta prohlídka. Na tu jsem zapoměl. To je asi 500kč.
Na těch testech se můžeš určitě kouknou zpět na chybné otázky. Teď z hlavy to nevím, ale prozkoumej to a najdeš.
Držím ti palce. To dáš.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2010 14:44
Teda důvěra od el capitáno zavazuje yawning smiley to abych se pochlapil thumbs up smiley no dám pak vědět jak jsem dopadl. No ale zkoušky daleko a teď spíš řeším problém jak se dostat s autem z parkoviště thumbs down
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.