Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 11:50
to Luky:
nezapomen o parnik bouchnout flasu:-)

pro zaryte gumaky:-) tohle mel letos najaky polak v kempu


avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 11:56
Tak tenhle gumák bych asi do kufru nenarval smiling smiley Hele Stando a jak se bouchá flaška o takovýhleho gumáka aby tě to nepraštilo odrazem do lebky? thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 12:51
Ahoj vypadá to pěkně ale gumák je pořád gumák s tímhle gumákem by se mne líbilo zajíždět v maríně mezi lodě místo mojí kocápky musím vždy couvat mám vzádu lávku.Někdy tě vítr sfoukne nebo proud odnese mám sice příďový motor s tím je to o 40% lehčí ale při větru stejně ???. Tenhle gumák to bych si připadal jak ve filmu vrchní prchni to je hadrák pane neškrábe ale leští.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 13:07
Stando měl sis nechat toho původního prcka a mohl jsi to nosit domů pod paží.Jo a když bys to dal na sloupky dnem vzhůru,tak parádní stříška na siestu thumbs up smiley .Teda já jsem klikař ...začínám vidět i ta pozitiva na kapesním člunu thumbs up .Ty to máš taky kapesní,ale jako měli němčouři ´´kapesní bitevní loď´´ yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 13:26
to trosecnik:
to flasa: blbe musis mit gelmu:-)

jinak ten gumak jak jsem dal foto... at se to nezda mel kolem 10m +- 1m spise - :-)
mel tam 15 lidi z toho 3/4 devcat



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (25. 12. 2010 13:28).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 17:32
Tak baby se dnes balej na gumáky, tý jo, tak to už nemám šanci nic klofnout thumbs up smiley
To StandaM flašku raději bouchat o lodi nebudu bo bych taky moch v trupu díru thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 17:46
Ja si sem jisty, ze ty a ani ja uz neklofnem na nic.... to by byl facan:-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 18:29
Kdyby jen jeden, mrskání důtkama by proti tomu byl procházka růžovým sadem grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 20:14
Někde jsme tu v minulosti řešili ty kolečka. Ježíšek mi nadělil tyto. Vypadají docela dobře. Jsou vyrobena z exolovanýho duralu, bantamová. A stály cca2000kč.






avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 20:24
kolečka vypadaj super a budou asi hezky lehký.Taky nejsou tak malý jak jsem někde vyděl v prodeji,to je pak na houby.Mne osobně by ale spíše zajímalo,jak se kolečka přidělávaj.Mám v plánu si něco vyrobit,ale potřeboval bych nápad jak je přidělat ať něco nevymejšlím.Doufám,že se kvůli tomu nemusí navrtávat zrcadlo confused smiley
Jo a doufám,že se používaj kola celogumový!
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 20:34
Jj, vyrobit by se asi daly. Navrtat zrcadlo asi budeš muset. Tedy já s tím počítám. Jak jinak je přidělat?
Dost jsem přemýšlel jak je vyrobit, ale pokud to uděláš ze železnejch jeklů, tak budou těžký. A vůbec netuším kde koupit nějaké jekly z tohoto nebo podobného materiálu. A kolik ty jekly stojí? Jsou v metrech? Myslím že dát za ně dva litry je cesta nejmenšího odporu.
Kola jsou bantamová. To je plášť s duší na plastovém disku(asi jako rudl). Ty stojej samotné asi 200kč/ks.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 20:56
jekl se sehnat dá třeba tady jekl a bývá to za metr.Kolečka třeba tady kolečka. Zase je to ale spíš o dobrým pocitu,že si to člověk udělal sám.Někdy se to vůbec nevyplatí dělat.To spíš že si to člověk udělá přímo na míru. S tím uchycením jsem tajně doufal,že to už někdo vymyslel nějak jinak než to navrtávat.Uvidím až budu mít v ruce člun.Doufám že se zrcadlo dá třeba nějak sevřít nahoře i dole.Na jedné straně bych to udělal pevné a na druhé by se to třeba jen dotáhlo.Budu mít alespoň co vymejšlet.Béda Trávníček hadr thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 21:21
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak baby se dnes balej na gumáky, tý jo, tak to už
> nemám šanci nic klofnout thumbs up smiley


Ahoj pánové kolem lodí se vždycky motali baby,ale tady bych chtěl dělat kapitána :


avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 21:26
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stando měl sis nechat toho původního prcka a mohl
> jsi to nosit domů pod paží.Jo a když bys to dal na
> sloupky dnem vzhůru,tak parádní stříška na siestu
> thumbs up smiley .Teda já jsem klikař ...začínám vidět i ta
> pozitiva na kapesním člunu thumbs up .Ty to máš taky
> kapesní,ale jako měli němčouři ´´kapesní bitevní
> loď´´ yawning smiley


To byl svatej klid a žádné starosti doprdlal jsi do zátoky a koupal ses také v porovnání nákladově s dneškem tak skoro zadarmo.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 21:26
tak tohle by se dalo používat místo bójek thumbs up smiley . Jsem myslel že tu kocábku máš o něco menší...ses nepochubil Stando .Ses bál že bys měl nával co yawning smiley . Jen ta kosatka má nějej splihlej ocas spinning smiley sticking its tongue out . Tak až příště pojedeš,tak dej vědět a nebuď hamoun jo !!
Jen mi furt nejde do hlavy,proč jezdíš pod cizí vlajkou ...to bude asi kamufláž před manželkou co thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 21:28
Kapitán by byl naprd, lepší by byl stevart co jim dává občerstvení a masíruje ty krásný záda thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 21:32
jo s Luky bych se podělil...on záda a já předek thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 21:40
Trosečníku jelikož mám ke staším lidem úctu a chci aby ses dožil důchodu, tuším za 15let, obětoval bych se a vyměnil si s tebou masáže partií grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (25. 12. 2010 21:42).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 21:42
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jo s Luky bych se podělil...on záda a já předek
> thumbs up smiley


Tak to né to by na mne nic nezbylo jen opravdu řídit loď a na to bych v téhle sestavě nebyl zvědavej
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 21:44
Standa* napsal(a):
-------------------------------------------------------
> trosečník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > jo s Luky bych se podělil...on záda a já předek
> > thumbs up smiley
>
>
> Tak to né to by na mne nic nezbylo jen opravdu
> řídit loď a na to bych v téhle sestavě nebyl
> zvědavej

Chtěls bejt kapitán, chtěl. Tak nech posádku aby se postarala o hosty grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 22:24
jo já jsem totiž hrozně obětavej a nechám pro Lukyho to lehčí.Když tak na to koukám,tak bych měl o hodně ale hodně víc práce.No ale já jsem do práce jako ďas,tak to neva thumbs up smiley.Standa mne pak snad nechá na chvíli zatočit kormidlem .Teda ale řeknu Vám,ještě že sem dal Standa jen jednu fotku z dovolený !! Ale umí si vybrat návštěvu jen co je pravda thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 12. 2010 22:39
to stenly
bacha na ty kolecka, muzou se zlomit, resp. jen ohnout. Vim videl jsem.
ja mel z nerez trubky a ohnute u urovni spodku zrdcadla aby to kladlo co nejmensi odpor
jinak vzdy budes muset neco vrtnout do zrdcadla
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 07:57
Dík za radu. Beru na vědomí.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 10:46
to stenly:
pokud narazis na nejaky velky odpor kde to bude chtit poradne zabrat aby jsi pohnul s clunem, tak radeji druheho co ti nadlehci zadek clunu, nebo nenechat veskerou vahu clunu na tech koleckach napr. pri umyvani clunu nestavet vzhuru tak aby veskera vaha sla na kolecka, to radeji oprit o burty.
to co jsem popsal drive se stalo v loni jednomu v kempu na malem clunu

jeste ti doporucim, po navratu z dovolene hned ty plastova kolecka sundej z hridele nebo sroubu (nevim jak to mas udelane)
a vyplachni jinak ti to zaroste a uz stim nechnes.

jen pro predstavu:
ja jsem si je delal z nerez trubky, kde trubka byla tak naohybana aby to tvorilo jeden celek vcetne uchyceni kolecka, proste neco jako do "L". V plastovem kolecku jsem mel udelane pouzdro a jako jisteni slouzila nerez podlozka + zavlacka, ktera byla prostrcena trubkou
Cela kolecka byla prisroubovana na zrdcadle 2x2 M10 nerez.
tj. sroub, velka podlozka, zdrcadlo, velka podlozka, trubka (kolecka) a matka
po sundani kolecek (cca 1min) jsem je hodil na plaz a vyrazil na vodu. Misto kolecek jsem dal zpet na tyto srouby nerez oka pro vyvazovani, tahani apod., takze doslo pouze jen na dve nove diry ve spodni casti zrdcadla.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 12:11
Jj, dík za rady. Když jedu někam s člunem, tak jsme stejně dva. Většinou já s tátou. Tak to nejní problém člun nadlehčit. Jde hlavně o to, že raději koupím kolečka, než abych nechával člun na bojce.

Kolečka jsou navléknutá na hřídeli. Po dovolené určitě udělám očistu celé loďi od slané vody.

StandoM díky za rady.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 12:26
"Jde hlavně o to, že raději koupím kolečka, než abych nechával člun na bojce. "

jj, souhlas
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 12:47
Klucí,Standa M se určitě s váma nepodělí o posádku. Já "chudáček" se svou nafukovačkou na motorku 2.5 jsem se dobelhal na plážičku nedaleko Živogošče Blata a vyložil svoji drahou polovičku a nedaleko mne na vedlejší zabublal parník s českou vlaječkou a za kormidlem statný junák staršího již data,který hodil zpětný chod ke břehu a na zádi krásná mladá nahoře samozřejmě bez mořská pana v tmavých brejlích.Ten junák ji v náručí zanesl na oblázky,došel zpět do člunu pro nafukovacího delfínka,kterého ji na plážičce nafouknul a pak ji nechal svému osudu slunit.Nafouknutí jej asi stálo mnoho sil a dechu.Tak zase stanul u volantu kormidla a jel trošku poškádlit těch několik desítek koníků.Mne nezbylo než tiše vedle závidět vše co jsem viděl,ne opravuji se nezáviděl jsem mu ty roky,to jediné jsem v tu dobu měl. Nevím fakt zda to byl StandaM,Standa nebo Luky,ale parník to fakt byl krásný,tehdy jsem si uvědomil,jak je ten svět spravedlivý,kdo má v kešeni má pak i na palubě grinning smiley

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 14:31
Přičuchnout k takový "posádce" tak bych potřeboval mít v záloze sanitku. Už jenom ta představa, že je to všechno "moje", by se mnou sekla.grinning smiley
Jinak ty kola budu řešit taky. Asi navštím obsouseda, ten dělá hodně s nerezem, tak tam nějaký odřezky určitě najde. V ID na Hvaru je až do vody betonovej sjezd a k apartmánu 50 m po kolech bude hračka.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 18:18
to tvsat:
a pak jsi se probudil:-)

uklidnim te, vlajku nepouzivam, do duchodu daleko...jedine ta pana nahore bez ve tmavych brylich:-)

hele dneska poradny parnik muze mit kde kdo (kdejaky hnup, ktery bude delat frajera a nakonec mu nezbude ani na dalsi dovolenou), je to jak s barakem:-) pujcit si dnes muzes na vse

umeni je dnes dokazat nasetrit penize napr. i na clun co mas ty nebo co mel ja

nemas foto tveho parniku z Blata? trebas jsme se videly.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 18:22
hele kluci když pominu téma posádky u Standy ( musím uznat že moc hezký téma,ale vzpomenu při něm na dětská léta když jsme při pohledu na něco hezkého všichni křičeli...to je moje a to bych chtěl.... thumbs up smiley ) tak mám dotaz.
Fakt je potřeba člun vždycky vytahovat z vody? Já bejvám v apartmánech a vidím v tom dost problém.Když jsem se někde v prodeji ptal,jestli se třeba dá člun pojistit na těch 14 dní,tak mi bylo řečeno,že se čluny nekradou,ale někdy prej motory.Tak jsem se už pomalu připravil na to ,jak ze člunu budu vždycky sundavat motor a potáhnu ho do apartánu.Člun budu ale téměř určitě muset nechat uvázanej někde u kola.Máte s tím nějaké špatné zkušenosti?? confused smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (27. 12. 2010 17:44).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 232
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.