Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 10:54
Na předchozí stránce je pár fotek jak to řeším já sme nato teda dva já a žena ale není žádný problém a jezdíme tak na 14 dní trochu práce to je ale stojí za tothumbs upvše vozím v Fabii krátké
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 12:08
kluci díky za všechny rady i postřehy !!
Jelikož ještě ani nevím o čem mluvím ( prože jsem zatím měl u vody vždy jen nafukovacího gumáka co měl sice asi 3,5m,ale byl bez zrcadla a úplně na prd ) tak já to vidím tak,že :
- mám Octávii combi kam mám problém narvat věci pro 3 lidi i normálně a manželka tvrdí že se vždy hroutím, když ty tašky
doma jen vidím kam to dáme ( má pravdu ta žena thumbs up smiley ) ...jenže jsem vždycky vozil minimálně 60 litrů nafty.
- namlouvám si,že když nebudu vozit naftu,tak váhovej rozdíl ( člun+motor) nebude zas takovej
- stále doufám že minimálně člun narvu do velký rakve na střechu ( teda doufám ) co má nosnost nějakejch 70kg
- u motoru mám hlavní kritérium .... spolehlivost ( samozřejmě cena) ! Bohužel to je asi trochu v rozporu s tou váhou motoru confused smiley
- váha motoru je pro mne taky VELMI důležitá ( všechno budu muset dělat sám,manželka je nepoužitelná eye rolling smiley) a to ani ne ohledně převozu k moři,ale spíš pro manipulace u vody. Možná naívně si ale říkám,že když unesu pytel cementu zmáknu i motor.Jde spíš o to jak se to nese a tam se bojím překvapení.
V konečném důsledku se toho všeho bojím jak čert kříže.( Jestli mi nebylo líp bez člunu a starostí yawning smiley ) Jen stále doufám,že ten pocit být s člunem ´´volný´´ ty všechny problémy potlačí do pozadí thumbs up smiley ,jinak by mne kleplo.

tvsat....máš kliku že máš dítě v sedačce.Ten můj klacek se celou cestu válí na zadních sedačkách a chrápe,takže jedno zadní sedadlo je pro věci nepoužitelné thumbs down



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (29. 12. 2010 12:23).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 12:33
Hele a co počkat až bude venku trochu přijatelně a najít na netu půjčovnu gumáků i s motorem. Je jich tady hodně. Za půjčovné na jeden den dáš cca 1000kč(spíš i míň) a zajeď si to vyzkoušet třeba na Orlík, Slapy, Rozkoš, Labe. Můžeš si vše vyzkoušet naložit do auta. Zjistíš co je to za pakárnu člun nafouknou a pak zase složit a hlavně si to vyzkoušíš s nějakým mototem. To už je jedno jaký je.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 13:25
Taky jsem řešil místo v autě, kam to všechno dám (Xsara Picasso). Prcek povyrostl, takže doma zůstane kočár a cestovní postýlka. Příčníky na střechu jsem kupoval kvůli jinejm věcem a u šváry v garáži zmerčil rakev, tak jsem si ji hned zabůkoval. Teď abych řešil, co všechno sebou ještě vzít, abych nejel napůl prázdej. grinning smiley
Už se těším, až to budu mít všechno doma v kupě, člun dorazí v půlce února, motor do března, dubna taky nějakej seženu. Na Labe to mám cca 18km, tak už jsou doma srozuměni, že mě pár víkendů asi neuvidí a budu se "školit". V nejhorším máme ve vsi zrekonstruovanou požární nádrž, tak půjdu udělat sousedům šou.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 13:55
S těma poplatkama za vozejk to není zas tak hrozný. Od Slovinských hranic (Trakoščan) do Ravče to je o cca 100kuna víc než bez vozejku. To je o dvěstě kuna víc na cestě tam a zpět. To je 800kč, které ušetřím za objetí slo dálnice.
Z toho vyplívá že mohu v klidu naložit člun, motor, kočárek, cestovní postýlku a spostu dalšího haraburdí.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 14:04
teda já bych někdy chtěl řešit jak vyplnit zavazadlovej prostor thumbs up smiley,předpokládám,že s tím nikdy mít problém nebudu spinning smiley sticking its tongue out

Jinak zapůjčování člunu je pro mne asi zbytečné.Asi jsem se už rozhodl že do toho půjdu ( vlasy si už moc rvát nemůžu,tak jsem zvědav jaký to bude mít další následky thumbs up smiley ) tak teď už jen se někdy na chatě naučit dělat rozborku a sborku.
V nejhorším se budu muset rozhodnout,jestli doma nechat člun,nebo manželku smoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 14:30
Nojo, ale táhnout za sebou vozejk a jet maximálně osmdesát nebo stovkou, to by mě asi jeblo. Jet rychleji se nevyplácí, vím co umí vozejk, když se rozkáče a sponzorovat policii taky ne.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 14:31
Trosečníku,samozřejmě jednoznačně to druhé thumbs up smiley Někoho přece u moře určitě splašíš thumbs up
PS doufám,že ji to nedáš přečíst angry smiley Nerad bych někde náhodou přišel o zbytek vlasů confused smiley
Kup si na co máš,co zvládneš sám,nacpeš do Combika a co ji doveze na slunění.Nic víc na 14 dní potřebovat nebudeš.Místo kanistru nafty vezmeš kanistr benzínu.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (29. 12. 2010 14:34).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 14:40
Jj, ta stovka je otravná, ale kam spěchat. I cesta může být cíl. A jadran neuteče.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 15:07
tvsat ... máš recht...jak tady už Standa psal o člunech a babách,tak vozit manželku k vodě je nošení dříví do lesa thumbs up smiley...teda nesmím se manželku nikdy pustit aby to nečetla !! yawning smiley
Já ale vím,že jediná ženská co bych ji na ten člun klofnul by měla uniformu a chtěla můj průkaz thumbs up smiley

Jinak vozejk je dobrej,ale na dovču si nedovedu představit že bych něco táhnul za sebou.Taky je to asi něco jinýho nějakým ofroudem a nebo malou fábkou.Jo něco jinýho bejt jako hlemýžď tvsat a tahat si boudu na zádech thumbs up
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 15:20
jj Trosečníku,ono to je tak.Jedeš sólo,tak tě naměřej,máš za zadkem boudu,tak tě naměřej také.Přece turista je proto,aby přispěl na lepší bydlo. Jel jsem v loni přes Bosnu a číhali za každou zatáčkou.Kdo to nevydržel tak platil. V Chorvatsku stejně největší rychlost po té jejich přímořské magistrále je 80-tka. Hlavně že nám chutná smileys with beer

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 15:43
Jo kontroly....letošní rok byl pro mne velmi úrodnej. Dálnici ve Slovinsku objíždím po naučený cestě a při cestě domů jsem v Šentilj blbě najel a asi 150m jsem se svezl po dálnici.Tam už na mne čekali a bylo to za cca 5000,- Kč thumbs up smiley celej měsíc jsem měl potom ještě zkaženej za to jak jsem blbej.Takove ranec jsem nikdy v životě neplatil thumbs down A to při cestě vždycky sekám dobrotu, aby mne nenachytali ani na mé oblíbené zvýšené rychlosti .
No a s tou rychlostí v Chorvatsku máš taky asi recht.I ta dálnice- silnice je to perfektní,kam se hrabou Rakušáci ( tu jejich silnici nesnáším..naše prý nesplňuje normy ohledně poloměrů zatáček apd.,ale kam se hrabe na Rakušáky ) ale tuhle dovču vážně přemýšlím,že to vezmu zase po starý cestě přes Plitvice a na dálnici se vybodnu.Když jsem jel naposledy na Krk,tak moje průměrná rychlost byla asi 60km/h . smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (29. 12. 2010 15:44).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 16:51
tvsat já jezdím ze Sušic u Přerova a jezdíme přes Maďary. Cesta z Goričanu do Šestanovce nás s vlekem stála tam a zpět o 1200kč víc, když k tomu připočteš zvýšenou spotřebu auta při tažení 700kg vleku tak máš na 2400 km dalších cca 1000kaček. I s vlekem se dá jet 120 a bezpečně a cesta 1200km se dá zvládnout relativně rychle. 5 hp motor se taky přenáší celkem dobře když ho chytíš za úchyt, je to jako plná nákupní taška.

Trosečník zavolej Valůchovi, má i půjčovnu člunů tak si to od něj můžeš půjčit a převoz se složením a sbalením vyzkoušet, projet se můžeš třeba na Vltavě.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 17:21
Je pravda ,že 4t nezabere o moc víc místa ,ale nemůžeš ho položit do kufru jak ti to vyhovuje, Toh.5HP 2t váží +-27 kg,mám ho z r.04,prakticky údržba skoro žádná,loni výměna impeleru pro sichr,práce na dvě hodiny a to jsem to dělal poprvní a podle návodu,na jaře přijdu k vodě a na max 3 zatáhnutí brblá,já jsem s ním max.spokojený.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 17:55
....fioma ..tak to je pro mne ťafka eye rolling smiley ten co mi nabízel stejnej motor ( Tohatsu 5HP,2takt - fotky výše ) mi tvrdil,že motor má tak 15kg a že je o HODNĚ lehčí než třeba Parson 5HP 4 takt,kterej by měl mít asi 25kg !!
Neudělali soudruzi z NDR někde chybu??? smoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 19:24
Ahoj všem mořským vlkům.
Nejdříve, než vznesu dotaz do fóra, přeji všem PF 2011 a samo že mnoho krásných zážitků při plavbě doma i na moři. Se zájmem sleduji veškeré Vaše diskuze a příspěvky a je to pro mne jak studnice - hlubina poznání, námětů k zamyšlení, ale také perfektní pobavení.
Mám jeden dotaz do placu:
Nevíte někdo, jakým jednoduchým a dostatečným fíglem připevnit (přikurtovat) externí nádrž k motoru v nafukovacím člunu ? Jde o to, že nedej bůh, vlastně Neptun, při převrácení člunu je dobré mít všechny věci nějak zajištěné proti potopení a ztrátě.
Jinak co se týče motorů, jsem pro 4T s přídavnou (externí) nádrží a nebál bych se Parsuna. Čluny doporučuji minimální délky 3,6 m se skládací podlážkou a nafukovacím kýlem - to jen názor možná využitelný pro ty, kteří uvažují si nějaký air titanic pořídit.

Vodě a moři zdar.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil old stenly (29. 12. 2010 19:40).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 19:30
Trosečníku co blbneš,vždyť moje 2.5-ka váží 12.5 kg

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 19:31
Luky to si děláš ze mne "KOZY" či co thumbs up smiley Odkuda,že si ????

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 19:47
to old stenly:
pokud mas pevnou podlazku tak popruh, ktery bude pres nerez plech pridelany k podlazce
takto jsem to mel kdysy ja resp. z vyroby uz to takto bylo propravene
to Zahajskej:
picasso mam i ja , clun s motorem 5HP 4T a ostatnima vecma v kufru zbytek v rakvy:-)
to trosecnik:
NDR za to nemuze, 2T a 4T jsou odlisne konstrukce tak proto
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 20:08
tady jsou technické specifikace jednotlivých Tohatsu motorů. Je to tam rozdělené na dvou a čtyř takty. Tak můžete hledat.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 20:28
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luky to si děláš ze mne "KOZY" či co thumbs up smiley Odkuda,že
> si ????
Ze Sušic u Přerova Okres Olomouc. grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 20:41
to Luky a tvsat:
:-) ze by sousedi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 20:45
..tvsat ...hele já blbnu skoro furt,ale teď jsem trochu mimo co myslíš. thumbs up smiley
Já jsem jen psal,že mne překvapil údaj od fioma, že jeho ´´Toh.5HP 2t váží +-27 kg´´. Na to že má být 2takt lehčí a údaj u 4taktu je 25kg se mi to zdálo moc. Jsem jen myslel ( zcela vyjmečně thumbs up smiley ) že fiona uděl chybu v údaji o váze. confused smiley
Na odkazu od stenlyho jsem našel třeba spotřebu a tak,ale váhu motoru ne.No ale po zvážení názorů že mnou zamýšlený Tohatsu 5HP 2takt je asi víc jetej ( a možná i něco dalšího ) to bude u mne asi ten Parson.
JInak jak StandaM narve všechny věci do rakve,když má v kufru člun a motor,tak to mi hlava nebere confused smiley já mám vždycky jak plnej kufr ,tak rakev a to tam má teď ještě přibejt ten člun a motor.Já bych potřeboval asi za auto nějakýho ´´páva´´ jak bejval za skůtr.thumbs up smiley nebo tu truhlu co měl starej Citroen ´´ kachna´´ thumbs up
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 20:59
Omlouvám se za dezinformaci. Myslel jsem že údaj transom ve spodní části tabulky je váha. Ale překladač to překládá jako traverza.
Nejsem v angličtině moc zdatný.

Na tomto odkazu je váha 4t parsuna.

Kolik je váhe 2t tohatsu jsem zatím nenašel
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 20:59
jj, narvu resp. narval

pokud si pamatuji v kufru clun + motor a veskere potrebne veci ke clunu, lehatka, destniky, veci na vareni apod.

v rakvy
jidlo, obleceni atd

mam dve deti (zensky) a jako treti byla pani matka:-)

nevim...dle me to staci rozumne vyskladat

jinak vahu nereste:-)
5HP 2T cca 15 -17kg
5HP 4T cca 27- 30kg

samozrejme +-

auto pod pristreskem - rakev neni moc videt


tento clun + motor v kufru


a zde uz rakev nebyla potreba




Upraveno 3krát. Naposledy upravil StandaM (29. 12. 2010 21:28).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 21:25
to StandaM... teda ty máš snad veškeré jídlo i děti instantní thumbs up smiley Dyk jen jídla ta moje ženská vždycky veze asi tak dvě obrovský tašky co maj dohromady tak 60kg.Když k tomu přidám oblečení,nafukovačky,věci na potápění,...
tak mi to připadá jak ve filmu Na samotě u lesa....´´ a to máte ještě pilu,kladivo,háky,okapy,jo a ještě jsem zapomněl na rošt..´´ thumbs up smiley
Já si teda myslím že mám snad největší rakev,ale budu jí muset asi nastavit ještě 1 patro drinking smiley
jo a vyskládat budu muset asi manželku ...pojede za mnou jak za člunem na lyžích thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 21:28
Luky právě proto,poněvadž já jsem s vaším starostou do prázdnin učil na stejné škole,než zjistil,že za tu "almužnu" od státu se učit nedá,tak se chopil vlády nad vaší obcí.To jsem ani ve snu netušil,že mám skoro souseda majitela takového to parníku.Panebože jak je ten svět malý. Kolikrát za týden jezdíš kolem mého baráku ???? Lipník n/B. naproti vchodu kasáren,TV-SAT servis , tož můj ranč. Jak by se mi na dvoře vyjímala taková ta tvoje kocábka !!! hot smiley

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 21:34
to trosecnik:
10x sklenice s masem, olivovy olej, cukr, sul, koreni, rize, nudle, pribory, varnou konvici, panev, zehlicku, slivovici atd. cca se to vejde do vetsi plastove nadoby

zbytek nakoupime (pecivo, kazdy den, jinak asi 3x navsteva ve vetsim marketu, berem jen to na co jsme navyknuty, takove studene veprove na HR housce....mnam.

hele take jsem se snazil narvat clun (bez motoru) do rakve a muzu ti rict, ze tam pak nic nedas
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 21:37
to tvsat:
nemel jsi nahodou ten obchod i v dobe, kdy jeste nebyl hotovy obchvat resp. dalnice a vse jezdilo pres Lipnik?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2010 21:40
Tak s tím sousedem máš pravdu, starosta K. bydlí ob barák thumbs up smiley
Kolem kasáren už zas tak často nejezdím co udělali napojení na dálnici na Ostravu ale i tak je to cca 5x měsíčně. Jo a před měsícem jsme tam dělali rekonstrukci pro jednu rodinu vojáků na Hranická 1118/18 thumbs up smiley
Tak to můžeme někdy zajet na Moravu nebo na Náklo s parníkama grinning smiley a ten tv ranč je přímo naproti vchodu do kasína smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.