Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 18:38
Ja ho parkoval na bojce v miste vyhrazenem pro plavce, zde se to, ale nesmi. Jednou rano jsem ho sel zkontrolovat a krve by se ve me nedorezalo. Clun me uplaval i s kvadrem a zachytil se o vyticenou hranici pro plavce, takze ploutve a pro clun:-)
Bylo to me prvni kotveni a podcenil jsem vahu kvadru na dne. Od te doby jsem i clun + motor tahal vzdy na noc do kempu.
U meho dalsiho clunu, kdy jsem byl z tohoto mista vyhozen:-) pod pohruzkou pokuty, daval jsem clun na molo, kde, ale zase hrozi odreni a zaspineni od jinych clunu...to, ze tvuj clun nekdo prevaze apod. aby mel misto je temer bezne a musis znovu prekontrolovat tve poctive vyvazani.
Krade se vse a vsude, i kdyz pravdepodobnost je mala, porad zde je. Pokud nechas na vode clun + motor budes to chodit porad kontrolovat. Mozna po par dnech prestanes:-)
Pokud budes mit moznost tahej to k AP bez ohledu co rika domaci nebo ostatni, mas svuj rozum.
Rano na vodu, vecer z vody.

Pokud si dobre pamatuji dokonce Luky mel uvazany clun...kotva ve vode dalsi na brehu a rano mel tu brehovou odriznutou
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 18:51
tak to už mám infarkt skoro dopředu eye rolling smiley . Jelikož u mne fungujou Marphyho zákony úpně na 100% tak nevím jestli tu obejdnávku člunu nemám ještě zrušit smoking smiley .Musím se někde teda zeptat alespoň na to pojištění.Nenajít ten můj nafukovací samohyb uvázanej u břehu,tak mne klepne. Teda to mám koukám vyhlídky.drinking smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 18:56
-Letos jsem byl v Novigradu. Apartmán jsme měly asi čtyřicet metrů od moře. Kousek vedle byla půjčovna šlapadel a jedné laminátové loďky. Majitel této půjčovny každý den všechno tahal z vody ven a ráno zase všechno svážel do vody. Bylo to cca 3-4šlapadla a laminátka do čtyř metrů. Z lodi sundal motor a všechny šlapadla provázal řetězem.
Za člun jsem dal spoustu peněz a přijít o něj by byla dost rána.
-V 2011 jedem poprvé s člunem. Vybíráme pečlivě apartmán, aby měl možnost stání jak na bóji, tak aby se dal člun vytáhnout na břeh. A nejlépe ho přivázat k autu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 18:57
clun ti nikdo nepojisti, take jsem se ptal.
jj, byla to ma chyba z ktere jsem se poucil
ale vis co me napadlo hned jako prvni vec...sam to nechapu,
rikal jsem si hmm to abych si koupil jiny, ale opravdu:-) a jak jsem ho uvidel... jsem rekl takze nic:-)

priznam se, ze v te dobe to nebyl problem, dnes kdy delam velkou a nakladnou rekonstrukci baraku, pujdu do clunu az po rekonstrukci, ktera je prednejsi a snad se podari nasetrit dalsi penize.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 19:04
no já taky koukám na takový ubytování a moc se mi zatím líbí ubytování na Pelješacu co mi poslal stenly.stenly ( ještě jednou díky!! ).Vypadá to tam dobře a ani tam nebude asi tolik lidí,tak se snad nebude tolik krást ( nebo že by se právě proto kradlo víc?? ) . Teda kurnik šopa už aby bylo léto.Dneska jsem si akorát málem zlomil nohu na tom ledě venku.Už chci řešit člun !!!! hot smiley
Stenly kam nakonec pojedeš? Třeba tě tam potkám.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (26. 12. 2010 19:05).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 19:51
Ještě nejsme rozhodnuti. Vypadá to Luku Dubravu. Ale je možné, že náš termín bude obsazen. Zprostředkovatel ubytování nám napsal, že ordinuje až po svátcích.
Ale určitě to bude severní strana. Máme člun 3,6 a motor 5HP. Tak vyhledávám spíše klidnější hladinu. Vigajn ať si nechaj kajtisti.

Jinak k těm krádežím. Myslím si že se krade všude stejně. Každopádně lepší než to zjišťovat je s tím počítat a zařídit se podle toho.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 21:21
Proti krádeži nic nezmůžeš, když ti někdo bude chtít ukrást třebas ten motor tak ti ho ukrade i z app. z pod postele na které budeš zrovna spát smiling bouncing smiley
Dneska sou zámky na motor aby se nedaly odšroubovat šruby co ti drží motor na člunu, stojí cca 900kč, já ho měl. Krádež člunu nebo motoru sem ještě v HR nezažil, to u nás v Čechách to je jiný kafe. V hr jsme předminulý rok a i letos měli člun v přístavu, letos jsme sice platili za stání cca 2500kč na 3týdny ale zase sme měli pokaždé svůj flek volnej a jen pro sebe. Obecně se v přístavech prý krade míň než když kotvíš někde na bójce.
Nevím jestli jde pojistit tak malej gumáček s tak slabým motorem ale má lodi pojištěná bude, pojistky ti udělají Alians nebo Česká pojišťovna, ovšem nevím zda hodnota pojištění bude úměrná ceně pojištěného. Na mou loď chtějí v České 9000kč na rok, na půl roku je to o cca 1tis. míň.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 12. 2010 21:35
Jj, už jsem to tu také někde psal. A to je pojištění spíše jako povinné ručení než proti krádeži. Prostě a jednoduše platí rčení:
Mala brodica male starosti. Velka brodica velke starosti!
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 00:39
Trosečníku,víš jak to je když někde houká alarm na autě ?? Nikdo se ani nesnaží nějak reagovat,není přece jeho grinning smiley Je to to samé s člunem.Měl jsem ho uvázaný u břehu u mola v kempu Boban.Kdo tam byl tak ví oč se jedná.Je to celkem velké molo hned pod hospodou. Šli jsme se projít,do Blata,tak asi 1 km.Mezi tím přišla nějaká ta jejich bura s bouřením a samozřejmě vlny.Můj špatně ukotvený člun popojížděl až ke břehu,kde se do něj pěkně nabírala voda až byl plný a každý příboj jej pěkně hodil až na břeh a zase zpět.Myslíš,že se někdo s té hospody hnul aby jej aspoň vytáhl na břeh? Ani jeden takový nebyl.Od té doby i s tohoto důvodu,každý večer tahám člun do kempu,zamykám motor a člun k autu.Před lety mne tento komplet stál asi 40 000 Kč a nerad bych o ně přišel,i když třeba dnes nestojí ani 20-cet. Velký člun je již moc nápadný,těžký a jen tak jej asi nikdo neschová,ale malý je během několika minut v kufru auta,a nikdo si toho ani nevšimne. Navíc,vše co je na moři je podle Chorvatů jejich a neradi se o to zadarmo dělí.Každá bojka /kanistr/ na hladině je ukotvena někde na dně u betonu a někdo ho tam dal a ten kvádr si z Čech nepovezeš. A přijít a uvázat si člun někomu k bojce tak ti jej určitě odřízne. Kotva ti člun neudrží a místo stojí nemalý peníz a většinou jej ani nenajdeš. Jedině kde jsem nechával člun na moři bylo v Molunatu,to je uzavřená zátoka,spousta ok na přivázání a nikdy tam nejsou vlny,ale motor jsem vždy zamykal a jakmile jsem se ráno probudil tak jsem přesto okem kontroloval zda je tam. Obezřetnost je fakt na místě. Po zkušenostech kdy nám karavan navštívil někdo ve středisku Solaris u Šibeníku tak vše dávám pod zámek. Už není bezpečno ani cestou na odpočívadlech a benzinkách,i tam bylo okradeno v poslední době nemálo turistů.Dnes takový to "odborník" se dostane do auta během několika vteřin a pomocí spreje pojistí spánek unavené posádky a bezpečně ti vybílí auto a ani si toho nikdo nevšimne. Zatím je,ale Chorvatsko jedním nejbezpečnějším státem,horší je na tom Francie,Itálie atd. Tam ti vykradou auto dříve než stačíš zastavit thumbs up smiley Tam přespávat na čerpačkách je přímo "sebevražda". Tak jako u nás na D1,než se najíš a nebo vypiješ kafe,tak jsi bez auta,v lepším případě máš prázdné pneumatiky,ale ochotný pomocník je vždy na blízku,aby ti pomohl s výměnou. sad smiley

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 01:05
ahoj kluci posádka byla jen pro pobaveni nějak by se mne nevešla do rozpočtu to bychom se museli šábnout z trosečníkem kupuje člun tak né zahajskej zdravotně také ne, možná tvsat by se přidal,ale vůbec by se to nelíbílo mojí ženě tak z opatrnosti plavbu v tomhle složení ruším.Zústanu u svojí kocábky.Už jsem to jednou zažil lodě ženy víno zpěv jmenuje se Valinka je jí 6 let a zrovna leží nahoře v pokoji.To jsem vždy říkal každý kapitán má v přístavu dítě a švagrové mne říkali,ale Ty jezdíš jen do Punatu a stačilo to.A proto já už budu hodný ?????
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 01:16
no tak to zase zbude na mne. Už úplně vidím jak na ten můj novej gumák bude brát jedna buchta za druhou.thumbs up smiley Musím jen hlídat až Standa pojede kolem a od vln z toho jeho parníku budou holky padat z madraček dolů...no a to tu budu hnedle já alias Davida Hasselhoff a to bude mela thumbs up smiley jen manželku musím někde upíchnout abych to neodnes. smoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 08:45
Tak sem dávám pár foteček od Bažináka. Omlouvám se mu za zpoždění.

avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 09:59
můžu poprosit o váš názor na tenhle motor? smoking smiley
Tohatsu 5HP,2003,prý najeto cca 8 motohodin ( skoro bych i věřil ),cena cca 16 000,- Kč

, , ,

avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 16:04
Já mám také tuhle značku,ale v nižší kubatuře a jsem spokojen.Nikdy mne nezklamal,pokud manželka,která se bojí hloubek nesekla pojistku na vrtulce. Prostě ona musí vidět břeh grinning smiley Je to 2-takt ???

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 16:10
Tak změna..je to prý 2 takt.To by snad mělo být dobře ne?? Vypadá podle mne celkem dobře,ale někdo tu psal že je problém s náhradními díly na Tohatsu ( značka prý dobrá ),tak nevím jestli si případně nenadělám do kalhot s dodávkou těch dílů confused smiley

Jak to vidíš Mírku a ostatní ? Co cena dobrá ??



Upraveno 4krát. Naposledy upravil trosečník (27. 12. 2010 17:17).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 19:16
jeste zareaguji na ty kradeze, me nekdo vykradl chatku v kempu 3hod. po prijezdu v dobe, kdy jsem daval clun na vodu resp. zrovna jsem jel ke Hvaru zachranit nejake nemce, kterym dosla stava v baterce (odvaha na elektromotor)
bylo to cca behen 15min a jeste nam zavrel nase pejska do kufru aby ho nerusil

to trosecnik:
motor ma podle vrtule a osoupane barve od deklu vice nez 8mth. , ale vypada pekne, orig. barva na karbecu (sroub), podle sroubu a tesneni do motoru nebylo vrtano.
jestli pojedes na prohlidku, omrkni zda nekde na tesneni nekouka silikon nebo zda neni viditelně vymenene tesneni a hlavne nech si jeste poslat fotku neporuseneho stitku!!, kde jsou udaje
jeste by to chtelo foto samotne vrtule at je jasno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (27. 12. 2010 19:29).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 19:36
Stando je to asi tak,že bych musel zaplatit malou zálohu a motor si pak vyzvednout až bude venku trochu líp.Je to v podstatě nákup podle fotky. Pravdou je,že jsem v lodních motorech úplná lama a při osobní návštěvě poznám akorát tak chod motoru.Jestli bylo s motorem něco děláno nepoznám určitě.Poslal jsem žádost o fotku tý vrtule a štítku tak uvidím.Hned bych to sem dal. Myslíš že mne může čekat nějaká záludnost ( samozřejmě může ),ale motor se mi zdá v celkem dobrým stavu a musím říct že sehnat teď 2takt je asi nadlidskej úkol eye rolling smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 19:57
Chlapi, ještě jedna otázka ke kolečkům. Na té sedmé fotce, jak je člun u břehu Labe. Vypadá to, že kolečka nejsou přidělána na zrcadle zcela rovně. Jakoby svíraly úhel do V. Po sklopení dolu tedy mají jiný menší rozchod než při vyklopení nahoru. Ale možná to je jen můj dojem nebo optický klam. Každopádně jsem se nad tím pozastavil a smysl by mi to dávalo v obráceném případě. Tak aby kolečka byla při pozici dole spíše od sebe. Pro lepší stabilitu při jízdě po zemi. V jakém úhlu doporučujete přidělat kolečka?

Jo a ještě jedna informace. Zvážil jsem je a jedno váží 1,9kg. To je celkem tedy 3,8kg.

Skoro bych zapoměl. Ty fotky jsou báječné. Bažiňáku máš pěkný člun. Úplně se mi zastesklo po dovolené.

Standa
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 20:07
to StandaM ..tak mám ty fotky co jsi chtěl.Musím říct,že majitel u mne boduje rychlostí.Během cca 0,5 hodny jsem je měl na mejlu. Řeknou ti něco o tom motoru???

, ,

ten stojánek na té třetí fotce mám slíbenej jako prezent thumbs up smiley

to stenly.stenly není to na tý fotce s těma kolečkama co píšeš jen klam tím,že je asi trochu skloněný zrcadlo?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (27. 12. 2010 20:15).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 20:15
to trosecnik:
pres SZ me dej email, pokud mas foto ve vetsim rozliseni, lepe se pak hodnoti
to stenly:
bude muset sdelit majitel, ale muze to byt opticky klam....divas se zvrchu na sikme zrdcadlo
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 20:22
StandaM ...fotky můžu poslat,ale do SZ ti dokážu dát jen to co je tady.Jedině poslat mejlem. Můj mejl je případně u mne v nastavení,tak nech kontakt a pošlu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 20:23
Ahoj tak ty kolečka tě klamou jsou rovně a takle sem to tahal za autem od moře cirka 800m jelo to parádně jel sem i s motorem ale je tam špatná cesta tak motor vozím v autě jinak kolečka když se sklopí zajistí čepem tak se zajistí ještě mezi kolečkama vzpěrou kůli stabilitě jednoduchá samovýroba.A musíš je přidělat tak at ti nedřou při zvedání člun!
Taky sem to chtěl prodat kůli těm záplavám u nás ale sem to nějak ustál.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bažinák (27. 12. 2010 20:50).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 20:24
to trosecnik:
ten motor nema 8mth, ale vypada pekne, u nas za tuto cenu asi "hezci" nesezenes.
chtelo by to jeste ty orig. fotky

tak jsem ti napsal e-mail



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (27. 12. 2010 20:29).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 20:31
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to trosecnik:
> ten motor nema 8mth, ale vypada pekne, u nas za
> tuto cenu asi "hezci" nesezenes.
> chtelo by to jeste ty orig. fotky

Omlouvám se, ale nějak mi to uniklo. Kde ho trosečník kupuje? To jen pro představu, abych věděl kde mám koukat po dalším silnějším.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 20:43
Stenly ten motor je reakce na můj inzerát. Vzdálenost je sice asi 150km a víc,ale co se dá dělat.Někdy mi to připadá,že v Praze a středních čechách jsem jen já.Všichni ostatní aktivní lidi jsou někde od Ostravy a podobně tongue sticking out smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 20:55
Aha, takže v čr? Já jen nevěděl jesti to není třeba Polsku nebo někde jinde v zahraničí.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 21:08
to trosecnik:
tak to, ale je Prazaci kupuji na morave a moravaci v Praze:-) v mem pripade to tak bylo, vse co jsem prodaval koupily Prazaci

a ted k motoru:
podle me vrtule byla uz strikana a znovu osoupana, motor ma vice vetsich oderku, ktere vzniknou jen za provozu resp. jen kdyz se dava na clun, bouchne nohou apod. v takovem rozsahu to nikdo neudela za 8mth.
odhaduji to cca na min. 100mth., ale opravdu zalezi jak se k tomu majitel chova
moje motory po 50mth. byly jako nove na vrtuly a ani jinde zadny oder. nebo osoupana barva chodem
at kapne bozskou nebo at vyrazne ubere na cene.
Motor podle toho jak vypada (a vypada docela dobre) ti udela dobrou sluzbu (vymenis impeller) a bude slouzit.

otazkou je jak vypadji streva (vlozka, krouzky) vzdy je nutne pokud neni motor v provozu udelat konzervaci aby nam vlozka a krouzky nerezavely, bohuzel tj. rysk jetych motoru, kde jsi pouze odkazany na to co ti rekne prodavajici
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 21:29
stenly ...jo motor je tady od nás od Plzně.

StandaM ... majitel tvrdí ,že ´´motor jako takový je naprosto netknutý, zvenka pár malinkých oděrek , na gumáku byl jeden víkend na Orlíku, jinak s námi jezdil jako záložák na výlety s větší lodí, ale nakonec jsem ho nahradil elektrickým, který je na lodi na stálo a tak je tento nadbytečný ´´.
Fór je v tom,že jet se teď na něj podívat je nad moje síly. Na druhou stranu mi takhle už utekly dva motory a tak než se rozhejbu si myslím že bude tenhle taky pryč.Celkem se mi líbí že je to ten 2takt co jste tu svorně říkali že je lepší.Prý má snad jen asi 15kg !! . Jo a s cenou hejbnout nechce!
Stando co je ten impeller ??? ten prodávající říkal,že se něco takovýho mění asi po 100 mh a každejch 50mh volej v noze.Vůbec ale nevím co to je a kolik to stojí?? confused smiley
Ještě je jedna možnost,že vezmu potom ten novej Parson 5HP 4 takt. Co vidíš jako vhodnější variantu??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (27. 12. 2010 21:31).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 21:49
můj názor je vem novej rozdíl není velkej a máš záruku mně ho poslali i po záběhu a výmněně oleje a spokojenost chodí bez problému
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 12. 2010 22:00
to trosecnik:
ano impeller se meni az po najeti predepsanych mth, ale zde byl dlouho bez provozu a muze byt nejak narusen
je to takove gumove, plastove ozubene kolo, ktere slouzi k chlazeni motoru je v noze za vrtulou.
olej v noze se meni pred zazimovanim nebo drive pokud najedes predepsane hodiny, ale to by jsi musel byt zavodnik:-)
olej stoji par korun tak radeji kazdy rok nez cekat na napr. 50mth.

jinak ja nejsem zastance 2T a ani cinskych motoru:-)

ale.... a rika se me to hoooodne spatne radeji novy Parsun nez 2T bez zaruky
4T si bude jen bublat a bez zapachu, 2T je hlucnejsi a budes citit palivo je sice lehci, ale tech 12kg navic te nevytrhne, pojede to stejne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 138
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.