Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 01. 2011 18:12
To máš sice pravdu ale pokud tam koupíš i člun a výbavu tak je to celkem ranec co jen na Dph ušetříš a to nemluvím o nižší pořizovací ceně člunu grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 01. 2011 19:09
Dneska jsem dostal z Polska odpověď:

"Hello.
Prices on our website include VAT, on 01/01/2011 amounts to 23%. In the case of issuing the document on a company, it amounts to 0%
Shipping is possible, but to answer what are the costs of transportation, we need the exact address.
It is also possible debit card from our warehouse in Dorohusk (24 km from Chelm).

Regards. Rafał"

Slyšel jsem o tom, že chtějí zvednout DPH o jedno procento (kvůli "krizi"winking smiley, ale nevěděl jsem, že už od 1.1.2011. Hodlám jim napsat svoje DIČ, adresu a seznam zboží, co bych chtěl a budu chtít celkovou konečnou cenu...

Dám vědět.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 01. 2011 20:46
Jo jo, dnes jsem prodal první loď a hned jsem ji objednával u toho svýho výrobce a ten mi taky o tom dph říkal. Dohadoval se o cenu ale neuspěl :-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 20:39
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To máš sice pravdu ale pokud tam koupíš i člun a
> výbavu tak je to celkem ranec co jen na Dph
> ušetříš a to nemluvím o nižší pořizovací ceně
> člunu grinning smiley


to jako nakoupíš na DIČ bez DPH? a co potom? měl bys to dodanit v nejbližším termínu... úspora pár procent DPH...
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 20:52
tak já jsem tomu rozuměl tak,že tam bez DPH nakoupí každý i bez registrace plátce.
Co si budem namlouvat všechno je to kšeft a jim se asi vyplatí si s tím něco udělat,aby to papírově prošlo.Jako kdyby se tady podobný věci nedělaly taky.Nakoupíš...vykážeš jako ztracený,zničený,ukradený,vytopený,..... funguje všechno.Lepší je ale kolečko ...já tobě postavím člun a ty mě třeba dodáš kuchyň do baráku thumbs up smiley jo směnný obchod stále frčí thumbs up
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 20:59
Toto je velice zajímavá otázka. Jsme v EU a Polsko taky. Jak je to tedy s placením daně u nás za to co jsem koupil jinde v EU?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:07
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak já jsem tomu rozuměl tak,že tam bez DPH
> nakoupí každý i bez registrace plátce.
> Co si budem namlouvat všechno je to kšeft a jim se
> asi vyplatí si s tím něco udělat,aby to papírově
> prošlo.Jako kdyby se tady podobný věci nedělaly
> taky.Nakoupíš...vykážeš jako
> ztracený,zničený,ukradený,vytopený,..... funguje
> všechno.Lepší je ale kolečko ...já tobě postavím
> člun a ty mě třeba dodáš kuchyň do baráku thumbs up smiley jo
> směnný obchod stále frčí thumbs up

trosečníku, to vypadá že na daně jsme asi úplný lamythumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:08
já to vidím jako u nás.
Koupím někde něco na IČO ( i DIČ ) a to třeba někde kde mám jako firma slevu,ale do firmy tu věc vůbec nedám.Stát podle mne může oblíznout všech 10,páč jsem věc zaplatil s DPH a prodejce to DPH odvede státu,ale mě to stát vracet nemusí,protože jsem to nezaregistroval ve firmě.Vlastně stát ještě ušetřil. thumbs up smiley
No a v tom Polsku to bude něco podobného.On stejně ví,že já to tady nikde psát nebudu a papírově si to vyřeší jen u sebe jak chce.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (04. 01. 2011 21:09).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:14
je to takto - kupoval jsem tak auto v německu - pokud se tam prokáži daňovou registrací, prodejce mi může dát fakturu bez DPH, pokud naše DIČ uvidí v mezinárodním registru - no a pak to uvedu v nejbližším daňovém přiznání DPH u nás a doplatím, samozřejmě uplatním odečty, ale ty jsem již zaplatil... takto to funguje v EU, všechno ostatní je podvod.. pokud to tady nedodaním , jednou se to může setkat i s penále..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (04. 01. 2011 21:16).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:16
To znamená že tedy ušetřím 2% ceny. V polsku mají 22 a u nás 20?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:20
no u auta to je úplně něco jiného.Tam je to jasný jak píše sunrider ,já to beru třeba u těch šoumenů co ty čluny v Polsku vyráběj a nebo u těch motorů.
To se ještě u některých věcí dá hrát na to že se to prodá ´´ i s montáží ´´ za nižší DPH a montáž je za 1 Kč,ale v tom čluny asi nebudou thumbs up smiley

jo stenly.stenly možná ušetříš i 3 %,páč tu někdo psal že už maj Poláci snad 23% yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (04. 01. 2011 21:21).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:22
ano, úplně přesně... všechny ostatní způsoby patří do kategorie primitivních daňových úniků, na které platí řčení - jak na sviňu... spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:26
sunrider není nad správnej daňovej únik.Oni by ti to mohli ve vládě ukázat když by to šlo. Ale musím smeknout před posledním mohykánem poctivosti. thumbs up
Ono to někdy není ani tak podvod,jako dobře vymyšlený obchodní tah.Šikovnej daňovej poradce by mohl vyprávět, jak se co dělá a vše v souladu se zákonem. yawning smiley

příklad..jak se asi vykazujou dovolený a podobný věci? Normálka jedu na služební cestu,navštívím při tom třeba výstavu v oboru,okouknu něco z oboru a pak se 10 dní cachtám u moře.No a oficielně to bylo co? Školení a vzdělávací pobyt za účelem rozšíření znalostí a získání praxe v oboru. Není to tak dlouho co byly tyhle pobyty v TV ohledně doktorů a podobně.Všichni věděj že je to podvod,ale ofiko na ně nikdo nemůže. Přiznejme si to že je to tu džungle a kdo umí,ten se veze smoking smiley

Nutno podotknout,že já neumím tak čumím,ale mám spoustu známejch co to takhle dělaj a v pohodě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (04. 01. 2011 21:36).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:36
Dle mého názoru tady nejde o daňové úniky. Jde jen o to že živnostníci mají svoje cesty a návody jak to udělat. Jen je nechtějí veřejně hlásat. Což je samozřejmě pochopitelné!
Mě a dalších takových co si chtějí pořídit člun do HR se tyto způsoby netýkají. Je důležité koupit "loď" a mít z toho radost.smoking smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:39
stenly.stenly souhlas thumbs up

Já jen že život je džungle.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 21:40
Já jsem spokojený, výsledkem této transakce bylo velice slušné auto, sice drahé, ale bez toho že by s ním přišel do styku tady nějaký autobazarový.....(doplňte si co chcete...) s poctivou a doložitelnou historií..
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 22:26
Poláci napsali, že mi to pošlou na EUROpaletě za 116 Euro.

Tak to zatím vypadá, že koupím tohle:

1) Bush Crab CRK-360R: 2999 zł - VAT = 2439 zł (http://allegro.pl/ponton-bush-crk-360r-gwar-5l-cena-posezonowa-i1395619899.html)
2) GP-80B 455 zł - VAT = 370 zł (pumpa s akumulatorem - Bravo Superturbo uz pry nemaj)
3) Kotwica gumowo-metalowa 14 kg: 133 zł - VAT = 108 zł
4) Kółka transportowe: 400 zł - VAT = 325 zł
5) Manometr 119/1: 32 zł - VAT = 26 zł
6) Torba dziobowa Bush: 115 zł - VAT = 94 zł

Za v přepočtu 25 000 Kč sakum prdum. Je sice srandovní, že doprava je z toho 3000 Kč, ale pořád ušetřím proti českým cenám bez DPH nějakých 5000 Kč.

Vážně nikdo nechcete ani třeba tu pumpu? Určitě se domluvíme tak, že dost ušetříte..
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 01. 2011 22:40
Já jsem asi trubka ,ale našel jsem tam jen ten tvůj člun ( parádathumbs up ).Jestli máš třeba obrázky toho ostatního tak něco pošli.Motor už mám vyřešenej a člun objednanej,ale něco dalšího bych bral.Sice jsou to blbosti,ale jestli to k té tvé objednávce jde přihodit,tak by se třeba něco našlo.Mám na mysli ale jen nějaký lana,kotvu,kolečka si udělám..ale kdo ví,....

tak jsem to teď počítal a u toho příslušenstí to asi člověk koupí tady za stejný peníze mám dojemsmoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (04. 01. 2011 22:42).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2011 00:47
sunrider napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luky napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To máš sice pravdu ale pokud tam koupíš i člun
> a
> > výbavu tak je to celkem ranec co jen na Dph
> > ušetříš a to nemluvím o nižší pořizovací ceně
> > člunu grinning smiley
>
>
> to jako nakoupíš na DIČ bez DPH? a co potom? měl
> bys to dodanit v nejbližším termínu... úspora pár
> procent DPH...

Chce to pořádně číst grinning smiley mám půjčovnu a na tu si to můžu koupit bez daně tím pádem doplácet nic nemusím.
Jde ale vidět že jsi asi ještě nic v polsku nekupoval, dokonce i ten můj prodejce by ti jako neplátci DPH prodal tu loď bez daně jen aby ji prodal :-) ostatně tak sem kupoval tu svoji loď a proto byla za relativně dobrej peníz.
Trosečníku už moje babička říkávala, MYSLET ZNAMENÁ HOVNO VĚDĚT smileys with beer
Mimochodem, je vidět že někteří fakt věří že mezinárodní kontroly DPH fungujou grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luky (05. 01. 2011 00:57).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2011 09:44
Doufám, že to tu nečte někdo z finančáku, asi by to s ním seklo.
Na to aby kontrola přišla na daňovej únik v tomto případě (koupím v Polsku bez a tady nedodaním), musel by to někdo napráskat. Na křížovou kontrolu dokladů nemají čas. I když. Tchán před pár lety kupoval v Rakousku kameru taky bez a ono mu přišlo cca za čtrnáct dní od FÚ výměr daně se složenkou. Tak to radši zacáloval.
to Gabriel: asi bych do něčeho šel, možná i do motoru, ale je to na mě moc hrr. Kasička ještě nedostoupila odpovídající hladiny.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2011 16:09
Omlouvám se, ale jsem nový jako trosečník. Já mám vyřešenej člun mám již doma 3,6m (o výkonějším motoru neuvažuji a novější než r. 2003 jsou dost drahé). Mám dotaz na trosečníka ačkoli jsem četl co zde napsal zajímalo by mě jak vyřešil motor - nikde jsem to nenašel. Já nemohl koupit kratší člun maje 3 děti a jednu manželku, ale zase s ním nechci do Chorvatska. Jezdíme do Itálie a tam je jim to tuším jedno - spíš chhtěj "povinné ručení". Moje úvahy o motoru jsou podobné (raději než ojetinu koupit Parsuna ale...????).
Proto by mě zajímalo jake rozhodnutí si ohledně motoru udělal.
Sám uvažuji o Selva Capri 2T 6hp ext. nádrž, kterej se dělal jen 5hp/6hp takže přeštítkuji, včetně výrobního štítku -> nepoznatelné. Navíc pro větší člun a mojí větší rodinu to bude lepší mít trochu větší výkon. Klidně bych to i registroval ale uvažuji o motoru r.v. 2000 (v pátek se na něj jedu kouknout). 2T se nebojím klidně ho i celej rozeberu zkontroluji a zase složím (dílnu mám), je určitě jednodušší než autoveterán co vlastním a také jsem ho rozebral a zase složill. Rozhoduji se tedy mezi Parsunem a jetým 2T motorem. Jetý 4T neuvažuju to je lepší Parsun. Je to těžké rozhodování u 2T: jednoduchost malá váha 17kg, trasportovatelnost v jakéko-li poloze, větší výkon a živost, proti je kultivovanosti, záruka, nesmradlavý vyfuku a tižší chd u Parsuna (zase v záruce do toho nemůžu hrabat). Hlučnost u 2T není moc příjemná jezdil jsem s Johnson 8,5hp a Tohatsu 3,5 a specielně ten malej se musel točit a nic moc příjemné. Oba měli výfuk do vody.
Číny se nebojím skoro vše jde opravit. Sice opravím určitě všechno, ale ne na moři nebo uprostřed přehrady NE. Na moři může jít i o život a u ojetiny člověk nikdy neví. U veterána mi také již za jízdy upadlo kolo a jednou jsem na přechodu prošlápl brzdu až na podlahu není to příjemné a je to hlavně nebezpečné. Ikdyž si myslíte, že je vše Ok zase se vysype něco jiného. U těch motorů to bude stejné, ale zlobit může i Parsun je o dost složitější než jednoduchý 2T a pokud bude smůla na kus. Taže opravdu nevím.... Škoda, že nejsem ochotnej dát 27000Kč to mají teď ve slevě Suzuki 6Hp.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2011 16:51
boal máš to v SZ ...držím palce ve výběru thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2011 17:27
Zahajskej, já zase nemůžu moc čekat, neboť na ten člun, který tvoří jádro mé objednávky, je momentálně posezónní sleva. Motor taky nechávám kvůli prašulím na později a budu ho kupovat v Marinesport Praha kvůli záruce.

Rozmysli se tudíž, zda nevzít aspoň nějaké příslušenství. Pro mě je poštovné utopeným nákladem, takže i když na něm společným nákupem ušetřím jen menší část, je to pro mě pořád výhodný.

Trosečníku, s tím, že ceny jsou stejné, máš pravdu jen z malé části. Třeba ta pumpa s akumulátorem a kolečka jsou za peníze výrazně lepší než v ČR.

Zítra to chci uzavřít a vyžádat si od Poláků bankovní údaje.

Luky, sdílím tvůj názor na mezistátní kontrolu odvodů DPH (mám nějakou praxi), ale stále ctím tato přísloví:

1) Můžes kousat, ale nesmíš mlaskat.
2) Pýcha předchází pád smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gabriel (05. 01. 2011 18:45).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 01. 2011 20:11
Trosečníku Dík za SZ.
Jinak stejný duralový kolečka teď vyrábím kolečka stojej 70kč jedno (maji i mnohem dražší, ale tyhle jsem vyhodnotil že budou OK průmer myslím 150) a ALU profily dohromady asi 300Kč ještě neco za osičky trocha práce a budu mít ty stejné zhruba za 500-600 Kč. Zrovna včera jsem koukal v BAUH.. na materiál a večer videl tady ty fotky skoro stejně jsem to měl vymyšlené. Hodně mi to pomohlo. Jen jsem to chtěl udělat opačně kolečka mít na U profilu a na zrcadlo uzavrený rpofil (nebál bych se o zabalený člun) takhle ten U profil na zrcadle bude třeba při balení člunu raději nečím zakrýt no udělám na to návlek a bude. Každopádně jak je to na fotkách to bude fortelnější a jednoduše se kolečka překlápí (mnou vymyšlený systém měl s překlápěním problé) do pozice jedem a plujem ten U profil přímo na kolečka by asi navíc nebyl dost fortelnej.
Moc dík za inspiraci. Bimini a provazový žebřík vyrábět nebudu (to levnějc nevyrobím), ale koupím. Vyrábět budu ještě , v budoucnu oplachtění. Budu dělat malou arabskou plachtu a konstrukci nevím ještě jakou plochu plachty (max. tak 2x větší než surf). Ještě koupím elektromotor právě kvůli nádžím kam motory nesměj anebo když přestane foukat, ale to tak nespěchá. To je do budoucna rád něco vyrábím a vylepšuju a pak mám radost když to funguje.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 01. 2011 09:44
to Bažinák, koukal jsem, že svoji sestavu prodáváš? Copak? Jdeš do většího?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 01. 2011 16:12
To by bylo to co shání trosečník.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 01. 2011 17:12
Trosečník už je mimo hru eye rolling smiley navíc tohle je trochu mimo můj rámec yawning smiley ,ale vypadá to velmi dobře thumbs up

Motor jsem ve chvíli své neskonalé slabosti zakoupil uvedený 2takt Tohatsu 5HP co jsem hu tu uváděl a člun mám objednaný cca 300cm.
Tímto se zároveň omlouvám všem,co mi kamarádsky radili vzít novýho Parsuna .Podlehl jsem dojmu z prodejce a dodatečné nabídce slevy a příslušenství smoking smiley Doufám,že se nebudu dodatečně věšet thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 01. 2011 20:46
Trosečníku, neboj to bude v poho.
Můžete sem prosím dát někdo odkaz na ten inzerát? Nějak to nemohu najít.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 01. 2011 21:02
Inzerát je zde
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 01. 2011 21:24
Dík.
Ještě nám sem Bažiňák musí dát fotku toho co si bude kupovat na letošní sezonusmileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 86
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.