Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 11:14
no člun je asi vybrán ten co píšu výše.Je to cca 3m s kýlem a pevnou podlážkou.V rámci svých možností jak peněžních tak dopravních to bude asi maximum .Motor vidím taky těch 5HP,ale nemůžu žádný patřičný najít.Mám v merku krásnou 4HP Yamahu a dle informací by se dala asi ´´otevřít´´ což by mohlo být někde u těch 5HP předpokládám.Všude slyším že by 2takt byl výhodnější,ale v prodeji nemůžu vůbec žádný najít.Tak nevím jestli se moc dělaj,nebo jsou tak dobrý,že je lidi neprodávaj confused smiley.
Jo a můžu se zeptat co ke člunu kupovat z výbavy? Schůdky určitě nepotřebuji,ale jde mi o lana,kotvu,.....
jo a dobrý zpráva dneska je léto zase o den blíž než včera hot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 12:44
Stenly, bohatě ti bude stačit to lano 8mm a délku bys měl vzít 30m, z toho si kdyžtak uřízneš i na vyvazování atd. Někdo dává ke kotvě kousek cca 1m řetězu a pak na to teprve naváže lano. Mně v HR letos stačilo taky to 8mm a kotvil sem na tom 450kg loď tak se nemusíš bát že by ti to prasklo yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 12:53
Trosečníku, povinná výbava je lano na kotvu, lano vyvazovací, kotva, výlevka, a není na škodu mít háček. Je to pro tvé dobro, jelikož s tímto člunem nemusíš na SPS přihlašovat.
Ty dvoutakty opravdu nejsou moc vidět, jsou spolehlivé a jsou lehčí než 4T. Spotřeba je obdobná + nějaké to deci oproti 4T ale u některých lidí hraje prim váha tudíž manipulovatelnost a taky to že 4T se musí převážet buď na stojáka o čemž pochybuji a nebo musí ležet na straně rukojeti kvůli oleji v motoru. U 2T musíš míchat do benzínu olej a u 4T je právě už v motoru
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 12:57
Trosečníku, jukni na todle, ten by tě moh zajímat a měl bys vyřešeno i do budoucna [www.lode-bazar.cz]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 13:09
s tímto pánem jednám ohledně toho motoru Yamaha 4HP -4takt.Tohle je dobrý,ale nějak se mi nechce do něčeho silnějšího než těch 5HP,protože si pořád říkám že se asi vybodnu v Chorvatsku na vinětu.( podle diskuze tady bych ji měl mít asi stejně )S tímhle motorem bych už měl hlavu na špalku tutově.Nejde mi o ty peníze za vinětu,ale o ty starosti a s mejma jazykovejma ´´neznalostma´´ to vidím jako značnou komplikaci yawning smiley. Mám dotaz úplného amatéra...co myslíš tím háčkem confused smiley . Hele chlapi a jak se člun uvazuje u břehu? Koukal jsem že většina uvazovacích ok je asi soukromá páč má popisku a i ty co nejsou popsaný asi někdo instaloval.Dá se člun uvázat k nepopsanýmu oku ( to samé jak je to s bet.deskama na dně?? ) Nějak mi to připadá ,že Chorvatům otrnulo a nějak nás už nemusí. Posledně mi lezli na deku a ukazovali,že tohle všechno kolem je jejich a jejich a jejich ( žádnej ostrov,normální pláž !! ) .No možná jsem kápnul na místní dementy no eye rolling smiley . Já jen že bych nerad aby mi člun někdo ´´ojel korunou...teda nožíkem´´ moody smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (05. 12. 2010 13:12).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 13:21
Vinjeta je od 3m a nebo 5kw výkonu, nikoliv HP. Ale jinak na vinjetu nemusíš umět jazyky, já to řeším na Makarské na kapitanátu a vše je naprosto v pohodě, k té vinjetě bys potřeboval papíry na ten tvůj komplet od SPS nebo by ti udělali technickou prohlídku v HR, znovu ale opakuji že tebe se vinjeta netýká. Háček [www.marinesport.cz]
S tím vyvazováním to bejvá trošku problém, většinou to mají domácí nachystáno pro svoje hosty nebo pro sebe. Pokud najdeš někde volné oko, tak neváhej a už si tam navaž lano a přidělej svoji bojku :-)
Něco obdobnýho se mi stalo při kotvení v maríně v Tučepech. Taky tam přijel chorvat a že at´mu uhnu že dvě místa sou jeho. Nakonec po dohadování sem mu uhnul a ten ocas opravdu zabral dvě místa, né že by měl tak velkou loď, měl stejnou vel. jako já ale panáček se vyvazoval ke dvoum okům.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 13:39
Móóc a moc se omlouvám ze neúnavné dotazy,ale jsem úplná lama v tomhle oboru.Luky můžu ještě poprosit o nějaký slovní popis jak by se člun měl vázat? Nemyslím uzel smoking smiley ale např: oko---3metry lana...bójka....3m lana...člun.Druhá strana se předpokládám kotví jen aby se člun neotáčel - to bych řešil asi kotvou ( vyrozuměl jsem že kotva 1,5kg by měla stačit ?).Bójka ( má předepsanou barvu ?? ) je předpokládám jen k tomu,aby mi lano nekleslo ke dnu a našel jsem ho.Ten háček je v pov.výbavě? Zapomněl jsem včechno u moře řádně okouknout a teď se bojím aby mne situace nenačapala s kalhotama dole yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 13:52
Od oka na dně po bojku potřebuješ tu délku lana co tvoří vzdálenost mezi okem a bojkou + cca 1m delší kvůli vlnám atd. k té bojce ti stačí lano do 1,5m. Jinak už tady tohle téma bylo probíráno přímo v tomto vlákně eye rolling smiley jo a Chorvati toy bojky běžně dělaj z kanystrů od mycích prostředků o oběmu 5L takže s barvou si hlavu nelam [www.marinesport.cz] Projdi si te shop pořádně a uvidíš že se ti z tama bude spousta věcí hodit
Ten háček oceníš při přirážení k molu nebo nějakým skalám, bude ti sloužit i k odrážení při vyplouvání z těchto míst. V povinné výbavě přímo háček není ale je dobré ho mít
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 17:37
to trosecnik:
jj, jak jiz bylo napsano vinjeta od 3m (bez ohledu na motor) nebo 5kW (ne HP, 5HP ma 3,7kW), jinak vsude se domluvis.
na 2takt se vyprdni, clun ti bude smrdet porad benzinem(od nadrze) a spalinam neujedes, takze zase budes cuchat.
a nejsem si ted jisti, ale mozna pokud koupis 2T motor, ktery byl u nas registrovany uz nepujde ted prepsat.

jinak:
clun musi mit padla, vylevku, lano, registraci CZ i mezinarodni
pak potrebujes nejake to naradi na (svicku apod)., bojku, kotvu, karabiny, lepeni, rezervu paliva a doporucuji nerez kolik na uvazani na breh
nauc se draci smycku viz. odkaz uzle
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 18:02
jako starej skaut uzluju jak divěj yawning smiley .Ten člun musím registrovat i když je to prcek cca 295cm ?? JInak sebou beru krabičku první záchrany smiling smiley a balíček na přežití na cca 2 dny smileys with beer .No to už jsem asi přehnal.Ten dvoutakt asi fakty neseženu,tak z toho ten 4takt vyleze tak říkajíc nechtíc.Teda když to vidím co všechno k tomu musím vzít sebou,tak budu asi muset manželce pomalu oznámit,že se mi do auta už nevejde a sehnat něco na místě tongue sticking out smiley .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (05. 12. 2010 18:06).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 18:37
vinjetu nezaplatis bez registrace na SPS, pokud budes mit 3m clun vinjetu v HR musis zaplatit, navic budes mit doklad, ze je clun a motor tvuj (hranice apod.)

veskere potrebne veci das do male sportovni tasky

jeste ohledne te Yamahy 4HP lze prekopat na 5HP, ale pouze B ckovy motor, A ckovy nelze ma mensi obsah, navic rozdil ceny u B ckoveho motoru mezi 4 a 5HP je cca 2000,- (jedna se o nove motory)
jinak marinesport.cz patri k tem nejlepsim prodejcum, pokud zavolas tak p. Valuch ti urcite neco nabidne. Mel jsem od neho mimo veskereho prislusenstvi i novou Yamahu 15HP 4 takt, dal me i velkou slevu z jeste lepsi prodejni ceny a dovezl domu, diky tomu jsem ji po roce 1/2 prodal za stejne penize co me stala:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (05. 12. 2010 19:05).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 19:58
Stando na 3m gumák a motor 5 hp nepotřebuje vinjetu a tím pádem ani registraci! Proto tuším volil i tento set, a stačí okopírovaná účtenka za člun a za motor kvůli hranicím ale to už je trošku jak kdybys čekal na hranicích gestapo který tě bude šacovat :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (05. 12. 2010 19:59).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 20:15
Chlapi,já vám řeknu,že kdybych měl teď kupovat člun /naštěstí jsem ho kupoval,kdy se tady ještě nediskutovalo/ tak bych věru na mou duši,žádný pravděpodobně nekoupil.Ještě,že mám prcka,který ""ZATÍM"" nepodléhá registraci na SPS a poplatkům v HR. Je to sice jen tak zvané "PŘIBLIŽOVADLO" , ale fakt jednou za rok na těch pár dní u moře až moc velká investice.Už letos dovolená v HR padla,vzhledem ke snižování platů o 5% a příští rok krouhnou dalších 10% , a pěkně všechno zvednou o 20% a bude tak na projetí po krásách Česka. Prostě pro mne až do smrti se může o člunech formátu Standy a nebo Lukyho jen zdát. Pracovníkům ve státní zprávě už odzvonili. Ještě k tomu uvazování,Chorvati jsou k tomuto tak přívětiví,že jsou schopni ti člun i potopit,když si jej člověk uváže na nějaké to jejich místo.Hned tam jsou a všechno je jejich i to molo,prostě přístup velice vstřícný. I ty jejich betony s okem v moři někomu patří. Dokonce jsem se setkal s takovou odezvou,že někdo propíchal i kola od auta,když stál mimo placený parking. S kamenem v blatníku se setkal kamarád,když zaparkoval u poštovní schránky a nějaký dobrák se naštval,že nemůže hodit dopis do schránky. Byl bych fakt obezřetný v tomto ohledu.Nevím jak kdo se s něčím takovým kde setkal,ale domorodec může vše,parkovat třeba uprostřed křižovatky na zebře,turistu hned odtáhnou. Jinak jezdím do kempů a můj mini člun pěkně vezmu za příď a šup s ním k autu,uvážu lankem a motor pěkně zamknu zámečkem,to jen pro jistotu,přece v HR se nekrade. Jo,jo,také jsem si to myslel,do nedávna,než nám auto navštívil nějaký dobráček a pomohl manželce od všech klenotů,jež si tam obezřetně nechala aby si je neničila slanou vodou. Přece jistota je jistota,do auta nikdo nemůže vlézt,když je kolem tolik lidí. Pěkně si schrupnout cestou někde u benzinky je prostě jistota,až na to,že nic není nedobytné ani trezor v bance,ne tak auto.Rychle to od nás postupuje přes Rakousko až k moři. I tam jsou učenliví človíčci. Možná ne Chorvati,ale jsou. Turista je lehký cíl.Krade se cestou,krade se na mýtech,krade se už i u moře.

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 20:18
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stenly, bohatě ti bude stačit to lano 8mm a délku
> bys měl vzít 30m, z toho si kdyžtak uřízneš i na
> vyvazování atd. Někdo dává ke kotvě kousek cca 1m
> řetězu a pak na to teprve naváže lano. Mně v HR
> letos stačilo taky to 8mm a kotvil sem na tom
> 450kg loď tak se nemusíš bát že by ti to prasklo
> yawning smiley

Jj, dík to jsem si myslel. Kotvu už jsem koupil. Má 4kg a metr řetězu. Také jsem uvažoval o 30m lana.
Co se bóje týče, tak od domácího mám slýbenou. Ale stejně bych raději loď vyndaval na břeh.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 20:33
tvsat neboj,nejseš v tom sám.Já se snažím už mnoho let podnikat a to jak to vypadá teď, jsem neviděl ani v nejhorším snu. A to jsem Praha ,kde jak jak se většina populace domnívá padaj pečený holubi do pusy thumbs up smiley. Dlouho jsem si neuděl ničím radost tak alespoň ten malej člun a motorek thumbs up ( na stočenou gumu to asi jezdit nebude ,ale bylo by to dobrý yawning smiley .)Hele klucíí když jste tu samej nasolenej kapitán,nemáte někdo kontakt na nějaký dobrý a lidový ubytování ?? Jezdím do apartmánu a rád bych zase zkusil něco novýho.Poslední roky to zaseknu vždycky v okolí Primoštenu.Zkoušel jsem i Lošin,ale asi jsem byl jedinej koho nenadchnul.Nebuďte hamouni a podělte se smoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 20:37
to Luky:
uz jsme to zde tisickrat resily, mas 3m musis mit vinjetu, mas 2,99m neni potreba (pokud motor je pod 5kW)
to stenly:
kup si jeste malinkou kotvicku, ktera ti poslouzi pri castem parkovani a zastavovani na peknych zatokach pridam foto jak je to myslene, ja mel take velkou kotvu + retez a nikdy jsem to nepouzil:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (05. 12. 2010 20:39).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 20:40
...no dyk proto jsem si vybral člun 295cm hot smiley . Mám malý člun mě na nohy tááááhne ...ale vinětu nepotřebuju.Rozšoupnu se u zmrzliny na tu jsem ujetej thumbs up
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 20:41
Ahoj pro tvsat moje polovička už na loď moc není nějak je na pohodlíčko apartmánek atd.možná se to teď trochu změní naše oblíbená plážička Naama Bay v Egyptě dneska tam řádil žralok tak už tam neletíme takže bude v kurzu zase HR.
Jinak kotvím v Solarisu a povozím tě zadarmo když na sebe narazíme Standa.
Pro ostatní co to zajímá motor Volvo Penta 5,00Gl 220HP duopropeller nerez spotřeba od 20 do 40l/h provozu



Příďový prpeller

Kabina

Kuchyňka

WV a sprcha

Posazení na moře

Před rozjezdem do skluzu

Tohle je to kouzlo

Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 20:44
Stando, ruku na srdce a tisíckrát řešení. Pokud máš 3m gumák tak po tobě neštěkne ani pes, obecně chorvati tolerujou i 30cm rozdílu, osobně vyzkoušeno. Pokud neděláš s člunem bordel u břehu tak po tobě s takovým motorkem neštěkne ani pes! Hlavně mít papíry k vedení plavidla i na moře a 1cm opravdu neřeš smiling smiley
Ohledně ubytka to chce zadat do vyhledávače na Googlu místo kam chci jet a přidat slovíčko APARTMENS
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 20:53
já jsem myslel nějakou osobní zkušenost s ubytováním a třeba kontakt přímo na domácí.Ubytování je spousta,ale na místě člověk zjistí, že je třeba všechno jinak.Není nad osobní doporučení.
Standa by na tu spotřebu potřeboval tahat za sebou tanker Exxon Valdes drinking smiley
S těma papírama na člun jsem zase mimo mísu.Jsem po studiu tady myslel,že na ten člun 295cm a motor cca 4-5HP nepotřebuju vůbec nic. Nestrašte mne chlapi .eye rolling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:01
Trosečníku, bohužel i ne ten tvůj komplet potřebuješ papíry vůdce rekreačního plavidla+rozšíření na moře. Potřeboval bys to i na elektromotor nebo na vrtačku s kvedlákem, prostě jak je to poháněný jinak než pádlama, musí "řidičák" bejt
Mrkni se na www.spspraha.cz a trošku si to projdi, maj tam i testy v el. podobě, pokud si koupíš brožurky (učebnice) tak je v nich vše potřebné včetně testových otázek. Pokud si to párkrát přečteš tak nebudeš mít u zkoušek problém, dle mýho je zbytečné platit si kurz za cca 3tis. když takto to jde za 1tis. včetně poplatku za zkoušku.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:08
tak to jsi mi dal pecku do vazu sad smiley .Já ve svým věku musím chodit s botama na sucháče,páč se nepamatuju jak se dělá klička smiling smiley a teď ještě nějaký testy.Boha jeho to jsem si teda na starý kolena zavařil. Asi tam pošlu manželku je o rok mladší,tak jí učení půjde líp thumbs up smiley .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:17
No vidíš, manželce přilep fósa a hurá na testy thumbs up smiley
Ty testy nejsou těžký ale jsou hodně užitečný, jako řidičák na auto.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:18
to luky:
jen rikam co mam z kapitanatu (Makarska) ...nebudu se hadat, radeji zaplatim a mam klid, me na Blatu lapla kontrola a bordel jsem nedelal :-), bylo to tu sezonu co jsme tam byly spolu chvilku na vlne a dokonce mozna i ten den.
to stendly:
foto kolecka a kotveni s pidi kotvou + kolik na brehu






Upraveno 2krát. Naposledy upravil StandaM (05. 12. 2010 21:24).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:23
StandaM..dotaz.Předpokládám,že tenhle parník s motorem nevozíš k moři složenej,ale na vleku! smoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:26
Stando, stejně ten člun má 295cm tak je tím pádem z obliga.
Co parník, máš už nějakej?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:29
jj, ma lamin. kyl a 100kg bez motoru, takze vlek, ale diky lamin. kylu + 15HP motor jede skvele max. rychlost 43km/h. a skluz okamzite, to je vyhoda lamin. kylu, proste neni clun jako clun. S predchozi Hondou + 5HP se clovek jen bori do vody

Luky muze potvrdit jak nam to frcelo :-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:33
Jo to teda frčelo thumbs up smiley
Máš nějaký foto toho novýho parnidla? Je to něco jak měls jako poslední nebo něco úplně jinýho
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:33
no já si s tím co mám vybráno můžu o frčení jen nechat zdát.Mě teď spíš bolí hlava z těch papírů co říkáte že potřebuju na ty necky o 295cm eye rolling smiley .Jsem si pořád myslel jak jsem v tom vykličkoval.thumbs down
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 21:36
U nás na ty necky nepotřebuješ nic, bohužel u moře ano a kvůli tomu musíš napřed udělat VMP a pak teprve ti povolí udělat testy na rozšíření na moře moody smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

job
Hosté: 180
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.