Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 06. 2010 09:16
s tím lanem jsi mi připomněl historku, jak jsme kotvili s velkou plachetnicí v jakési zátoce na Hvaru, přivázaný lanama z obou stran a samozřejmě o stromy. Nedalo se nic dělat, protože tam bylo dost hluboko a blbý dno, tak nás to neustále snášelo na břeh. A jak jsme se tak pořád z počátku urputně snažili tu kotvu zachytit, tahali jsme jí el. vrátkem stále nahoru dolu, bez nastartovanýho motoru, tak jsme postupně vymlátili všechny 3 akumulátory a ráno ani cvak. Ono bylo vlastně těch příčin a fatálních chyb hned několik : 1) bez motoru se kotva netahá, 2) bez el. přípojky se nesvítí jak na Vánoce a vypínaj se lednice, 3) nenechává se klíček v zapalování ve startovací poloze a 4) kontroluje se při přejímce lodi, jestli náhodou nějakej vůl nespojil okruhy všech akumulátorů dohromady. Když jste na odlehlým místě, zcela mimo sezonu, s 1,5 k ucházejícím gumákem, tak je to docela adrenalin. Naštěstí jsme byli samí chlapi, technicky zdatný, takže tam padaly fundovaný nápady jak z toho ven, že třeba jako roztlačit, třít ebonitovou tyč (neměli jsme žádný ohon, kromě vlastních) apod.. Nakonec se tam objevili nějaký domorodci a půjčili nám akumulátor k nastartování. Nebýt toho, jsme tam možná dodnes. Tak bacha neznalost nebo spíš laksnost na moři se nevyplácí !



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirkaK (26. 06. 2010 09:38).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 10. 2010 15:45
Jen takový postřeh: Dnes jsem předjížděl na D1 Audi Q7 s lodí na vleku a velmi se mě líbil způsob, jak ji měl zakrytou. Vždycky jsem viděl plápolající plachtu nebo bez zakrytí, tato byla ale zabalena perfektně do černé folie, navíc ale zřejmě na jedno použití - smršťovací. Nic nevlálo, vše krásně zakryté. Je to běžné nebo dobrý nápad dotyčného?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 10. 2010 19:53
jo toto je běžný způsob zimování lodí , např.
[rimafol.com]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 12. 2010 21:42
Zdravím všechny,
měl bych dotaz a prosbu zároveň.Asi jsem trochu špatně,ale jiná fóra s mojím tématem jsou zřejmě ´´mrtvá´´ tak prosím o radu zde.Chtěl bych si pořídit do Chorvatska nafukovací člun s motorem.Předesílám že jsem ´´socka´´ a parníky za spoustu peněz jsou pouze předmětem mé zavísti yawning smiley). Uvažuji po poctivém přečtení zdejších příspěvků o člunu minimálně 265cm a max 310cm ( dvě osoby a dítě ).Je velký rozdíl mezi čluny s lamelovým a plochým dnem a člunem s nafukovacím kýlem? Chtěl jsem člun 265cm,ale našel jsem teď 310cm s naf.kýlem a nevím jesli je to taková výhoda která vykoupí jak problémy které mne případně čekají v Chorvatsku s nálepkou a asi i registrací člunu zde.Menší by mi asi stačil a vše by bylo značně jednodužší.Motor předpokládám max 5HP a asi jetý,abych srazil cenu,ale zase jen v perfektním stavu abych dojel yawning smiley). ( nevím jestli 2takt,nebo 4 takt ??)
Moc děkuji předem za jakýkoliv názor a radu !!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (01. 12. 2010 21:43).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 12. 2010 07:15
Ahoj trosečníku.
Bez nafukovacího kýlu ti to nepojede rovně. Ani nevím, jestli se čluny bez kýlu dělají. Já jsem měl člun 298cm s kýlem a 6HP motor. Když jsem zapomněl kýl nafouknout, tak to bylo dost znát. Kup určitě 310cm. Ve skluzu si ve 2 dospělých a 1 dítěti nezajezdíš, ale někam určitě dojedeš. Dej si pozor při koupi staršího motoru. Kdybys ho chtěl někdy v budoucnu zaregistrovat, tak u starších 9ti let (???) to nejde. Já jsem vždycky měl (a mám) 2takt, takže ti moc neporadím. Co jsem vyčetl, tak 4takt je větší a těžší a dažší. Sice je tišší, ale to by mě tak netrápilo.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 12. 2010 18:29
Zdravím,
já jsem zase právě viděl čluny do těch 310cm všechny bez kýlu.Dokonce i u moře když jsem očumoval a tiše záviděl,tak kýl neměl asi žádnej.Jinak mám v ´´merku´´ tento člun,tak kdyby někdo o něm měl nějakou zkušenost,tak bych byl vděčen. Člun.Vzhledem k poplatkům a registraci by byl mnohem schůdnější tento varianta.Bude mezi nimi opravdu takový rozdíl v jízdě??Motor 5HP jsem si vymyslel jen z důvodu,že na něj snad ještě nepotřebuju žádnej ´´řidičák´´- teda jestli se nemýlím.Předpokládám,že bych jen člun musel registrovat u nás a pro klid duše si vždycky v Chorvatsku zajít pro vinětu.
Děkuji předem za všechny názory!!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 09:18
Pro "klid duše" musíš mít v HR papíry na cokoliv, co je nějak motoricky poháněno. Spalovací nebo elektrický, třeba i jen vrtačka na nafukovačce.
Pro tebou vybrané čluny Z-Ray pozor, série I má jen plaňkovou podlahu. Brát jedině sérii II. Zkus se podívat třeba na toto člun
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 09:26
Koukni se po internetu na lodní bazary, aukro,...
Já jsem všechny čluny kupoval jako použité. Dobré by bylo, kdyby člun mohl mít motor 10HP. Teď sice koupíš 5HP, ale brzy to bude málo. A s 10ti HP to už docela jede i ve třech (2 dospělí + dítě).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 10:20
Koukám na člun od ´´Zahajskej´´ a vypadá dobře.Cena dobrá a jde na to i o chloupek silnější motor než na ten co jsem koukal já.O kvalitě si nedělám žádné iluze.Jsem pesimista eye rolling smiley . ( Jako laik bych to skoro viděl tak,že tenhle je lehčí než ten co jsem koukal já a to pro mne může laicky znamenat např.slabší plášť a podobně ) U motoru 10 HP co píše ´´HonzaD´´ už bych asi musel táhnout přívěs.Takhle člun doufám nacpu do rakve na střechu a při trošce dobré vůle i motor.Rakev mám velkou,ale už takhle budu s motorem co má cca 22-25kg na hraně s nosností.( 2takt jsem nikde nenašel,tak to bude asi 4takt ).Motor o 10HP by mi asi promáčk střechu smiling smiley .Jinak motor bych vzal zatím možná tentoMotor . Je sice o chloupek slabší,ale pro mne pro začátek by stačil a vypadá poměrně dobře.Časem bych pak mohl koupit silnější.Co vy na to kapitáni??smileys with beer
PS : je v praxi k něčemu zásadnímu drenážním ventil pro odvod vody z vnitřku člunu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (03. 12. 2010 10:23).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 11:34
jj k vypouštění vody,vesměs po jízdě se nějaká do člunu nastříká.Většinou zůstává pod podlahou,je třeba člun zvednout /příď/ a otevřít tu zátku a voda vyteče.Jinak by jsi musel celý člun otočit či zvednout,tak aby voda vytekla.

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 11:38
Ahoj Trosečník než vybereš jak loď tak člun tak dost přemýšlej pozdějš prodat a koupit jiné větší loď silněkší motor ??? budeš li kupovat nové tak prodáš s velkou ztrátou.Finanční krize se projevila i u lodí kupuje se dobře hůře prodává.Koupíš li co popisuješ tak nastanou 2. možnosti chytne tě to a zjistíš,že plavidlo tě nestačí a podporuje tě v této zálibě celá rodina prodáš a jdeš do většího.Nebo ta druhá možost prodáš a nebudeš mít nic.Tohle co píšu vznikne vždy když se potkáš s jiným nadšencem pokecáte porovnáte lodě jízdní vlastnosti pak budeš nasranej co máš za pekáč a začneš takhle uvažovat.Vše je jen o cenovejch možnostech na čem se kdo zastaví a řekne dost.
Jinak žádná loď není tak velká abys nemohl mít větší to mne vždy říkali ostatní kapitáni.
Chceš li loď na moře tak pod 3,6m nejdi a motor pod 10Hp také ne.Určitě bych volil 2 takt je lacinější,lehčí a nenáročný na přepravu.Mezi 10Hp 2taktem a 5Hp 4 taktem je váhový rozdíl vzhledem k porovnání výkonu zanedbatelný.Když to bude na moři trochu foukat tak s posádkou co píšeš se z 5Hp nedostaneš ani ke břehu.

Já jsem začínal na tomto :


Dnes brázdím moře tímto,ale je to strop co jsem ochoten platit /ne pořízení ale provoz/

avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 12:04
jj vše se točí jen a jen kolem peněz. Když někdo sotva našetří na týden až dva dny u moře,má jen osobák,tak asi těžko bude na těch pár dní kupovat nějaký "parník". Je schopen jít do člunu,který splní jen ty nejnutnější podmínky. Minimální investice jak při koupi,tak provozu,minimální starost,pokud možno bez poplatků,možnost složit a odvést k moři osobákem + i osobní věci nutné k pobytu.A to je asi tak co potřebuje Trosečník.Za víc se už jen platí a platí. Myslím si osobně,že i investice do 50 000 Kč je na těch pár dní v roce u moře,velkým rozmarem a rozhazováním peněz. Pak je na rozmýšlení,jestli investovat a tahat k moři vlastní člun a nebo si jej půjčt a nemět žádné starosti. Je to Stando kruté,ale asi tak nějak,navíc musí být určitě i podpora a to ze strany druhé polovičky rodiny a také bohatý obnos sebou na provos takového parníku jaký máš ty.A na to my ostatní co děláme ve státní sféře mít asi nikdy nebudem.Po novém roce budeme mít problém se k moři vůbec dostat. moody smiley Ale člun máš perfektní a až "zbohatnu" tak si takový také místo svého minigumáka pořídím . thumbs up Ještě jedna otázka,kde budeš kotvit a kolik budeš brát za svezení ??? thumbs up smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (03. 12. 2010 12:09).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 12:16
Věc se má tak,že Standovu ´´kocábku´´ smiling smiley mohu jen tiše závidět.Když zvážím své možnosti a nebudu si lhát do kapsy ( moje priorita je chalupa ) ,tak se obávám že můj strop je právě ta varianta co píšu výše.Spíše se obávám,abych si za čas za tuto investici nerval i své skromné zbytky vlasového porostu tongue sticking out smiley ( Využití na 14 dní v roce je absolutně nerentabilní investice ) .Že mne to chytí o tom nepochybuji.Moře miluju a obzvláště šnorchlování a k tomu je člun jako dělaný.Vzhledem k mému zaměstnání bych se ale nerad dostal do situce,kdy při nákupu rohlíků budu smlouvat,jestli za nákup protihodnotou nechtějí svést na člunu yawning smiley. Z toho asi zatím vyplává,že člun asi bude někde kolem těch 3m.Moje nerozhodnost dostává zabrat spíše v tom jaký člun a hlavně co za motor.Dvoutak jsem koukal že se skoro už neprodává ( v prodejích je minimálně ) a v bazarových snad už vůbec.Tam jedině tak motor na Standovu jachtu,ale moje malé chrochtátko jsem žádný nenašel.Ze zdejších témat jsem si jasně přebral,že by to ale ten 2takt měl být,tak snad něco seženu časem.Jen abych se nedostal do situace, že koupím člun a pak zavařím pádla,protože motor neseženu hot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 12:16
Dvoutak 5HP je cca o deset kilo lehčí než čtyřtakt (25kg). Dvoutakt můžeš přepravovat v libovolné poloze, čtyřtakt ne. Dvoutakt více žere, v 5HP jsou to většinou dvouválce, mají kultivovanější chod, čtyřtakt jednoválec, na volnoběh většinou vibrace. Pozor, na střechu je většinou max.50kg, tam se člun s motorem váhově nevejde.
Jsem ve stejné situaci jako ty, vybírám. Ale mám toho nastudováno, že mě z toho bolí hlava. Jak píše Standa, taky nevím, jestli mě to chytne a pak budu chtít něco silnějšího a většího a nebo s tím po sezóně praštím. Koukám po člunu kolem třech metrů, ale aby uměl 10HP, s tím, že když mě 5HP omrzí, vyměním jen motor za silnější.
Zkus se podívat třeba ještě sem
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 12:22
jj...TVSAT mi mluví z duše.Asi viděl hodnotu mého konta smiling smiley .Jsem přesně tenhle případ.Původně jsem dokonce uvažoval o člunu tak 2,5 a motor max 3HP.Jen jsem tu asi někde chytil bacil od majitelů parníků z Missisipi a trochu člun natáhl spinning smiley sticking its tongue out.

..´´Zahajskej´´ díky za odkaz.Ty čluny vypadaj dobře a cena taky.No ale teď si z toho vybrat confused smiley .Střechu i rakev bych měl mít na 70kg,tak snad to tam narvu.K jakýmu člunu se nakonec kloníš ty??
Jinak musíme dávat bacha,až kolem pofrčí Standa s parníkem,aby mne vlna nevyhodila na břeh smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil trosečník (03. 12. 2010 12:29).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 15:12
Trosečníku,neboj, se svým člunem budeš plout kolem břehu k nejbližší soukromé plážičce a Standa bude frčet někde kilometry od tebe.Vlnka tě jen zhoupne.Já mám člun pro dva s 2.5-kou motorem a jel jsem skoro v metrových vlnách,sice pár metrů od břehu a dojel.Na otevřené moře nejezdím,mám se ještě rád a navíc jezdím jen na půl "zajíce" jinak se mnou plavčík odmítá jet. Na motoru mám pro jednoduchost rychlosti želvu a zajíce.Jsem rád i za to málo co mám,ale víš jak to je.Nějaké peníze byly,chuť také a když teď je člun tak už zase není tolik peněz jezdit tam na víc jak tři týdny. Prostě situace se změnila,a ještě počítám asi změní. Navíc tolik benzínu co Standa potřebuje na zahřátí motoru tak já na to jezdím půl dne grinning smiley Uvidíš,ale asi tak,nejhorší investice,která se ti nikdy nevrátí je do Ma...želky,auta,počítače a člunu a když to zestárne tak my chlapy toužíme po novém,lepším,mladším a z větším výkonem thumbs up

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 12. 2010 15:39
Tak to jsi můj člověk.Je vidět že je chleba všude o dvou kurkách smiling smiley .Takhle nějak to vidím taky.U vody je to tak,že oči by chtěli ,ale peněženka nedovolí ...teda teď mluvím o člunu a ne o manželkách smileys with beer .Jinak já už jedu na půl plynu i v jiných věcech,tak u toho člunu to bude asi stejný . Moře je naše slopečná radost doma a člunem si jí chceme trochu ještě vyšperkovat.Alespoň se už od zimy budu mít na co těšit. ( a hrozit se,jestli motor někde nevysadí ).Mám starýho gumáka, kde jsem naložil rodinu a jako motor jsem za člunem fungoval já,ale to šlo tak k ostrůvku cca 150m vzálenému smiling smiley . Už tohle bude u nás značný posun kupředu .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 18:30
tvsat, to co spotřebuje standův parník na zahřátí tak na to bys ty s tvým motorem moh jezdit celej týden grinning smiley
Jinak trosečníku, vždy je lepší ten větší člun a silnější motor, před koupí bys měl mít jasno zda chceš jezdit ve skluzu, či bude člun pouze přibližovadlo, při rozhodování to bohužel někdy někomu nedovolí konto angry smiley
Člun opravdu vem s nafukovacím kýlem a pevnou dřevěnou nebo hliníkovou podlahou. Ten motůrek skus vzít radši 5 HP, cenovej rozdíl tam velkej není a dá se koupit za 19500 novej, sice je to značka Parsun ale na to tvé použití bohatě stačí a máš na to stejně 2roky záruku [www.marinesport.cz]
Vždy je lepší mít motor malinko silnější i když to nevyužiješ, protože se můžeš dostat do situace kdy ti ty 2,5 koníků navíc může hodně pomoct. Ohledně velikosti člunu a podlahy, měl jsem člun Honda 2,5m a měl laťkovou podlahu, nevýhody sou v právě v těch laťkách, 1. nejsou tak pevné a díky tomu i když lezeš do člunu tak máš co dělat abys nespad protože se propadají, 2. při jízdě tě tato podlaha brzdí jelikož se voda hrne pod člun a u zrcadla se tvoří díky měkkosti podlahy vodní boule která hodně brzdí. Jukni třeba sem, je tady bazar kde můžeš koupit set za slušný peníz, na Aukro bych se nespoléhal, většinou jsou tam věci dražší
[www.plavidla.cz]
[www.lode-bazar.cz]
[sport.sbazar.cz]
[www.annonce.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (04. 12. 2010 18:32).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 19:35
Tak znovu děkuji za názor.Pomalu si začínám dělat jasno.Dnes jsem byl kouknout na člun o délce cca 270cm a asi už vím,že to bude člun cca 300cm a motor 4-5HP.Víc určitě ne i když chápu,že to musí být super.Vzhledem k tomu že člun bude opravdu jen na popojíždění to musí stačit.O skluzu si můžu nechat jenom zdát ---to je mi jasné... ale to nevadí.Člun by to asi mohl být ten,co posílal odkaz ´´zahajskej´´ člun a tímto ještě jednou děkuji za odkaz !.Motor vzhledem k tomu co se tu píše bych asi chtěl nějaký trochu značkový.Jak to chápu tak bezpečnost nejvíc záleží na motoru a pohodlí a jízda na člunu.Vzhledem k financím bude ale muset být motor z druhé ruky páč na nový nemám chechtáky eye rolling smiley .Pak si můžeme s TVSAT dát závody .smiling smiley
Teda jenom tady píšu a už cejtím tu slanou vodu...sakra už aby bylo léto hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (04. 12. 2010 19:38).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 19:48
Tak to máš recht, už aby bylo aspoň jaro. Taky sem teď řešil koupi lodičky, nakonec se mi podařilo najít polského výrobce a ten mi sehnal i motor Yamahu 60HP za krásnej penízek, sice použitou rok.v. 2007 ale vypadá jak nová. S tím motorem bych to tak nehrotil, já měl 9,9hp Parsuna a byl bez problémů a o pěknejch pár tis. levnější jak ostatní značky
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 20:40
tý brďo 60HP to je něco jako má Standa ne? yawning smiley . Pošli obrázek ať se mi má zase o čem zdát smiling smiley . Teda kluci to musíte k tý vodě tahat tarovkou ne spinning smiley sticking its tongue out .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 21:15
Standa tam bude mít min. 160HP. navíc má vestavák a já přívěšák :-). I tak sežere okolo 14-20L na hodinu provozu smiling smiley
Standa už to musí spouštět jeřábem, já zatím ještě z vody vyjedu i s vlekem
[luky2chybny-odkaz-rajceNasi_motorovi_mazlicci]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (04. 12. 2010 21:15).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 21:30
Co je nad 20Hp tak je pro moje chápání móóóóóc velké yawning smiley .To už je pro mne velikost co si už beru bryndák jak slintám.smiling smiley Luky cos to provedl s tím obrázkem? Mám tam jen ERROR confused smiley A to jsem se tak těšil na ty tvý necky.Udělej s tím něco pls.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 21:38
Klikni na to imáge error a mělo by ti najet album na rajčeti. Jsou tam fotky starého člunu s motorem Tohatsu 40hp a jako poslední obrázek je tam ta Yamaha. Jinak koráb ještě nemám doma, 11 v sobotu se jedu podívat do polska za výrobcem jak pokračuje a rovnou mu povezu nějaké věci které chci na novou lodi namontovat. Jinak skus tento odkaz
[luky2chybny-odkaz-rajceNasi_motorovi_mazlicci]#
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 22:02
Jo tak teď jsem v obraze. Teda proč já jsem se líp neučil hot smiley . No mě by bohatě stačil tenhle tvůj Titanik smiling smiley a mohl by být i bez té paní yawning smiley .Jenže moje autíčko by to asi neudejchalo. Teda tohle fórum dává mému egu hrozně na zadek..to vám povím spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 22:05
Pokud myslíš loď tak na té je naše známá co snima jezdíme do HR(starší paní okolo 50let) pokud myslíš tu mladou blondýnu u toho červenýho auta tak to je moje ženuš se svým prckoletem grinning smiley ta nová lodi bude s kajutou ale de fakto jen o 20cm delší a o 40cm širší a o 40cm vyšší bort thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 22:14
Jsem myslel samozřejmě tvojí lepší polovičku yawning smiley i když vzhledem k mému věku by i ta ´´starší paní´´ mohla být vhodným doplňkem tongue sticking out smiley na můj člun. ( teda jestli tohle bude číst žena,tak budu opravdu trosečník na pustým ostrově thumbs up smiley ) .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 12. 2010 22:26
Pokud jste spolu již delší dobu tak by ti žena jistě prominula, a kdo ví třeba by jste jezdily na dovči ve třech a ty bys holky obskakoval a vozil na tom tvým novým člunu thumbs up smiley
Jen je mi trošku líto že jsem ten člun prodal, co na něm padlo času a potu, o finacích ani nemluvě a nakonec šel za 50tis.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 09:18
Budu muset koupit nějaké kotevní lano. Mám nafukovák 3,6m. Kolik asi doporučujete délku lana? A jaký průměr? Koukal jsem na net a daj se sehnat od 8mm až po 20mm. Co doporučíte? jakou máte zkušenost?
Jsem v tomto oboru nový a moc zkušeností nemám. Díky za každou radu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 12. 2010 09:22
zdravim all kapitany
kurna, to se to tu nejak rozjelo:-)

to trosecnik:

jestli muzu prispet, neber 2,5m + motor (2,3 - 4HP) opravdu malo mista a na vlnu je potreba trochu vice clunu:-)
vyber parnik kolem 3m s kylem, delaji se s nafukovacim kylem a dale je jen rozdil ve skladaci podlaze tj. preklizka, hlinik nebo jen nafukovaci, doporucuji preklizku nebo hlinik, pak vyber motor. Mrkni na Yamahu a Hondu 5HP 4 takt.
par parniku jsem jiz mel a take jsem zacinal na 2,5m + 2,3HP a to je to prave utrpeni, proto nedoporucuji.

takze 3m + 5HP tj. min. na more dle tve penezenky a bez problemu ho slozis do kufru
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.