Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 18:16
hele Luky ale pak se nabízí otázka..proč si budu dělat živnost když to tam rovnou bez DPH koupím? Předpokládám,že myslíš že to tam bez DPH koupí každej a nejen plátce. Pak to nemusím ani kupovat na firmu ale rovnou do garáže.Asi tam bude nějaký háček ne? confused smiley To by to tam potom kupoval skoro každý.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 18:25
V Polsku platíš DPH stejně jako u nás, ale v tom budou ještě nějaká pravidla EU. Někde jsem slyšel, že pokud nakoupíš v třeba v HR nějakou věc. Tak si necháš na pokladně vyplnit papír a oni ti vrátěj na hranicích nebo potom tady v čr to jejich dph. Ale to platí prý jen u zemí mimo EU.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 18:31
No to je to co jsem dřív zažil v NSR thumbs up a o tom mluvím.Ale v tom je asi zase ta zatracená EU ...a je to asi zase v háji.Už jsem myslel že až mne to opravdu popadne a rozbiju prasátko tak půjdu nakupovat do Polska.yawning smiley Mě ty prachy tenkrát vraceli v ČNB ale musel jsem mít papír z hranic že jsem to vyvezl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (02. 01. 2011 18:32).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 18:51
Bohužel těmto věcem moc nerozumím, ale pokud je ta cena za ten bush 330R opravdu těch 2874 zlotých, tak to je cca18300kč. V avaru maj ten samej člun za 25000kč.
A to je sakra rozdíl. Můj člun tam mají o cca 5000kč levnější. Jsou ty jejich ceny už konečné? Pak by stálo za úvahu tam zajet nebo si nechat poslat.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 19:03
Trosečník abys koupil bez DPH musíš být plátcem DPH a při placení dokládáš doklad o plátcovství DPH. Já tam kupuju běžně za ceny bez DPH na firmu. Kopil sem tak Loď, přívěs pod loď atd.a to vše za cenu bez podatku Vat(dph).grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 19:21
Luky a je nějak zmáknutý to,že tam jako plátce nakoupím,ale tady to na firmu a do účetnictví nedám? Má to ten hajz FU už tak zmáknutý?

Jo a kde koukáte kluci na ty ceny člunů? Jsou nějaký www stránky v Polsku kde nakupujete?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (02. 01. 2011 19:22).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 19:33
trosečníku ty ceny jsou na stránkách co sem dal Gabriel. Nahoře klikni na cennik a jsou tam všechny ty čluny rozepsané v tabulce. Tento obchod je někde v Chelmu. Což je asi 900km od Prahy, takže zajet tam se až tak moc nevyplatí. Jak je to poštovným to netuším. Ale pokud by se od té ceny v tabulce ještě odpočítabalo DPH, tak už to stojí za zvážení.
Otázka je, zda se to vyplatí v tvém nebo i mém případě. Kupuješ loď za 00hovno. Luky si koupil loď za yx desítek tisíc. Myslím jestli se ti vyplatí kvůli cca úspoře třech tisíc(mořná ani ne) jezdit do pšonska. To nemluvím o jazykové bariéře.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 19:44
Ona je taky možnost že ta cena je za cenu bez Vat, tudíž bez DPH. Pozor, spousta poláků kteří sou plátci podatku Vat. udávají cenu bez DPH. Ono to de koupit i bez toho aniž bys byl plátcem DPH, vše je vždy o domluvě, většinou to řeší tak že ti napíše fakturu na menší peníz a díky tomu ti to pak může prodat levněji za cenu bez Vat. Mimochodem polské Vat je ve výši 22%. Vyplatí se ti to pokud tam máš kupovat celej set, dopředu si ale zjisti kolik je cena bez podatku Vat a jestli prodejce je plátcem podatku Vat. Bacha na záruku, ta je většinou v polsku na 12měsíců!!!!
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 19:51
A jak se bude tvářit český prodejce člunů Bush, když k němu přineseš člun na záruční opravu, který si koupil Polsku?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 19:53
Teoreticky se může tvářit jak chce, pokud je v servisní síti Busch tak to musí vzít na opravu.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 20:00
Jj, to je teorie. A jak je to s tou zárukou? Když koupíš člun nebo i jiné zboží v PL, tak si psal, že tam je rok záruka. U nás je dva roky. Předpokládám, že platí to co je na dokladu o koupi.

Nechci zpochybňovat koupi čehokoliv v zahraničí. Sám jsem to všechno už proserfoval u svého člunu(a ne jen u člunu), ale jde jen o to, že je potřeba si uvědomit další s tím spojené věci. A v případě útraty do dvaceti nebo pětadvaceti tisíc se to vůbec nevyplatí.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 20:05
já jsem už na začátku situaci vyhodnotil tak,že mě osobně se to nevyplatí jak píše stenly .Zajímá mne to ze zvědavosti abych nebyl tak úplná lama a taky pro případ jak tu všichni píšete ,že se mi to s člunem tak zalíbí ( a nějakým zázrakem se finančně okotím thumbs up smiley ) že bych si pak chtěl koupit něco jiného.U některých vašich parníků kde se jedná o statisíce už je to ale celkem solidní masáž mozku tongue sticking out smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 20:15
Tak tak. Ale nutné podotknou, že to jsou pouze moje úvahy a moje zkoumání. Nikdy jsem tam nic nekupoval.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 20:28
Ono je to o něčem jiném, ty lodě co se tady prodávají okolo 160tis. se tam prodávají za cca 110 tis. a jeté lodní motory sou tam taky o cca 20-30 tis. levnější, teď se bavím o obsahu cca 50-100hp.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 20:45
To chápu. A pravda, že takovéhle loďe a motory jsem tam nesondoval. Mám člun 3,6m a motor 5hp. To je asi tak moje cenová relace. A o to jsem se zajímal. Ne jen v pšonsku, ale i v německu. Nakonec to je všade stejné.
Ty větší lodě tam asi vážně vyjdou lépe. Už jenom to, že poláci i němci mají moře. My máme tak akorát mapu SPS "kdeplout"thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 20:59
já mám zatím prd.ale už se těším na ten letošek thumbs up smiley jestli vyjde člun,tak mám vyřešíno a ještě ty zatra...zkoušky eye rolling smiley ..už abych to měl za sebou. Jo zkoušky...tak mne napadá je potřeba na zkoušky u toho povrzení od doktora nějaký zvláštní formulář,nebo je to napsaný jen jako ´´ splňuje ´´ ? confused smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 21:49
Mě dával doktor papír na kterým bylo že "splňuje" i když mám páteř skoro v haj..u.
Ten tvůj gumáček bych řešil koupit tady, nemá cenu si kvůli cca 5tis. komplikovat život. Tady koupíš, tady bez keců případně reklamuješ a servisuješ. V tom polsku se to vyplatí při trošku dražších věcech a i těm kteří tam jezdí často. Na můj vkus tam poslední dobou jezdím až moc často a díky tomu že ty lodě tady prodávám tak to vypadá že budu jezdit ještě častěji thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 21:51
gumáka mám objednanýho tady,tak teď jen aby opravdu byl.No když nebude tak už mám vyhlídlej i jinej tak se nepicnu.Hlavně aby bylo už léto!!! hot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:01
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:11
Pánové, zde vznesené dotazy jsem kladl i do mailu, který jsem posílal Polákům a sice: Jsou vaše ceny s DPH a jste plátci DPH v Polsku. Pokud bude dvakrát ano, může se právě vyplatit i osobní návštěva, ale jen za předpokladu, že se koupí víc, než jen set pro mě.

Čekám jak se vysloví jak Poláci, tak Němci s člunama Bush. Určitě vás budu informovat o dalším průběhu!

Koupit to rovnou očištěno o DPH by bylo perfektní, přeci jen jsem kvartální plátce ...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:14
StandaM to čumím, tohle za mě nebylo třebatongue sticking out smiley

Trosečníku sem se díval na ten odkaz do toho polska a šly by tam ušetřit pěkný peníze pokud bys to bral za cenu bez podatku Vat (DPH) motor by byl za 16tis. kaček to je o 3500 dolu jak u nás a ten člun by byl za 15200kč, bez Vat a tam máš oproti nám úsporu okolo 8tis. dohromady cca 12tis. a to už se vyplatí nechat si to poslat a sesmolit email v polštině přes Googl překladač thumbs up smiley
Líná huba=hotový neštěstí
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:16
Já to tam vždy kupoval od plátce za cenu bez Vat. Ještě lepší by bylo nechat si to poslat na adresu za cenu bez Vat a jsi vysmátej jak lečo thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:20
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já to tam vždy kupoval od plátce za cenu bez Vat.
> Ještě lepší by bylo nechat si to poslat na adresu
> za cenu bez Vat a jsi vysmátej jak lečo thumbs up smiley

Jasně, lečo já rád! :-) Ptal jsem se jich i na cenu přepravy. Pokud vím, Polské silnice nejsou nic moc a já se mám rád a mám fungl nové tlumiče ...

Email jsem psal anglicky, domnívám se, že výsledek by mohl být lepší, když Google translate použijí spíš oni než já už "na vstupu" :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gabriel (02. 01. 2011 22:20).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:25
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to trosecnik:
> lekarsky posudek

Stando, celkem jsi mě vyděsil, neboť já se na zkoušky chystám 25.1. a pořídil jsem si takovéto potvrzení od doktora.

Koukal jsem se na stránky SPS Praha a ten formulář, cos linkoval je nadepsán takto:

Formulář posudku o zdravotní způsobilosti pro vůdce a členy posádek jiných než malých plavidel
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:28
Ze zkušenosti vím že raději odpoví na zkomolenou polštinu než perfektní angličtinu. Já to tomu svému polákovi posílal poprvé jak v angličtině tak češtině a zabrala až polština. Naštěstí není polština jazykově až tolik vzdálená češtině a tak se s nima bez větších problémů raději domlouvám telefonicky
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:29
Gabrieli ty ale máš malé plavidlo a tak ti stačí ten tvůj formulář
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:32
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Gabrieli ty ale máš malé plavidlo a tak ti stačí
> ten tvůj formulář

Vím, vím. Klidný jsem byl už když jsem si přečetl ten nadpis odkazu na stránkách SPS, ale díky.

Dám na tvou radu a pokud mi do úterý neodpoví na můj anglický email, napíšu jim nějaké superdílko "polsky"..
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 22:50
Tak ulozenej posudek od StandyM mažun a ukládám posudek od Gabriel smiling smiley neboť mé mlavidlo bude víc jak malé thumbs up smiley.
tak se pak podělte kluci jak jste dopadli s těma Polákama.Ono to bude asi nakonec fungovat i v jiných věcěch než jen se člunem,tak by mne to celkem zajímalo.Zatím mne nikdy nenapadlo něco kupovat v cizině,ale doba si žádá zásadní kroky,tak proč ne thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 01. 2011 23:35
trosečníku, říkáš to zcela správně - není to jen o člunech. Mají tam spousty věcí za zajímavé ceny.

Kupříkladu:

Kompresor Bravo BST 12 Turbo s akumulátorem. U nás pokud vím ne míň než 3900 Kč, tam cca 2950 Kč:

[www.pontony.net.pl]

Pěkná gumová kostka k výrobě vlastní bojky o váze 14 kg = 870 Kč:

[www.pontony.net.pl]

Kolečka ke člunu = 2900 Kč:

[www.pontony.net.pl]

Prostě bych tam rád nakoupil ... smiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 01. 2011 08:53
Koukal jsem na jejich Parsun 5HP, přepočet aktuálním kurzem je cena stejná za jakou se dá koupit tady, takže asi cena včetně jejich DPH. Pokud je to jejich Vat 22%, tak by bez něho byl za 15350,-. Kousek přes 4 tis. úspora. K tomu připočíst dopravu, jen rok záruka, v případě trablů jet k nim reklamovat. Je to na zvážení. Pokud by se kupoval set, kde je úspora větší, asi bych do toho šel.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.