Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 01. 2011 15:24
trosečník-až to budeš rozdělávat,označ si délku spojení táhel,ať to pak nemusíš hledat zkusmo.Tím zašpuntovaným otvorem se dostaneš na spojku táhel (gumová zátka).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 01. 2011 15:36
Když jsem tam koukal tou dírou s gumovou zátkou,tak je tam vidět asi hnací hřídel ( připíná se jen při zařazený rychlosti ) a ještě nějaký táhlo.Asi budeš myslet tohle co....k čemu to táhlo slouží....rychlosti ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (14. 01. 2011 15:37).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 01. 2011 17:30
táhlo řazení..
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 01. 2011 19:05
sunrider napsal(a):
-------------------------------------------------------
> táhlo řazení..
A při sundávání nohy, pokud budeš měnit impeler ho musíš odpojit
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 06:28
To všem kutilom: na stránke jachting.info je výmena impeleru niekolkokrát prediskutovaná. Najdite si to a prečítajte. Ináč vôbec Vám nevadí, že toto vlákno sa volá "kotvenie, vyvazovanie...? Prečo si nezaložíte vlákno " výmena impelerov"???
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 07:43
Ozzie chvilku pobud, přečti a pak kritizuj prosím. Je to tady i o radách.... Jednu jsi tam napsal a to bylo ok.
a už nereaguj prosím na toto, jachting není o "dohadujících". díky

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 09:35
to Ozzie:
Ja jako zakladatel tohoto vlakna stim urcite nemam problem:-)

proto na konci je napsano "a dalsi rady"

kdyby se sem pokazde zakladalo vlakno na urcity problem, nemelo by toto forum to co ma:-)

ted se prave zde resi impeller a zitra zese neco jineho
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 12:08
Naše firma se mými ústy omlouvá za narušení téma vlákna,což se stane maximálně 1x za 10 let thumbs up smiley
Mám sice už vybráno asi na 100 let dopředu,ale našel jsem zde ochotné a komunikativní kolegy a jako správný čecháček jsem se snažil toho využít a podělit se o své starosti a vyzískat rady a postřehy. Doufám,že Ozzie přijme mou upřímnou omluvu.Až se to naučím,tak mu impeller vyměním grátis thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 19:26
Trosečníku držím ti palce a na ty slovenský keci nereaguj!!!thumbs downVšichni si tady rozdáváme rady kdo co umíthumbs up
Já bohužel musím letos brázdění ve vlnách vynechet ale snad se z toho dostanu a zase někdy něco koupím hodně štěstí ve vlnách vám všem přeje Bažináksmileys with beersmoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 20:30
To Trosečník: ja som tie moje "slovenské keci" som napísal len a len preto, lebo výmenu impelleru považujem za dôležitú problematiku a takto sa napísané cenné skúsenosti stratia v inej problematike. Keď tu môže byť vlákno napr o zátokách pre deti, či rôzne iné, prečo by nemohlo byť aj o výmene impellera. Ale samozrejme nechcem tu zavádzať niaké nuansy. A keď príspevok napísaný po slovensky niekomu vadí, stačí říct, můžeme se bavyt aj po česky, ili hrvatsky, oder deutsch, vagy magyarul. A dík za ochotu, impeler jsem měnil vloni.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 21:53
Už se porvali? thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 22:02
thumbs up smiley

kluci zlatí, život je tak krátkej,tak proč to brát všechno tak vážně.Já to beru jako srandu a nikdy jsem se tu nezmínil o slovenštině,nebo něco takového.Nejsem tu na fóru dlouho,ale nějak jsem si to tu vzal za své a prostě jsem jen řešil něco, co mne zrovna dřelo v botě a snad to nikomu moc nevadilo.Navrhuji vykouřit kalumet míru a jdeme dál....smileys with beer Ještě kdyby tak někdo vyvalil ohnivou vodu...kdo je tu majitelem palírny? yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 22:16
Majitel palírny sice nejsem ale jak pojedeš přes Přerov tak cinkni a ti taky vyvalím, třeba i slivovičku grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 01. 2011 22:39
jóó tomu se říká téma...slivovička smileys with beerhot smiley jó Morava je krásná zem thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 01. 2011 14:15
Chlapi, trochu vás tu čtu, bo mě voda nic neříká, ale jak je řeč o slivovičce a o víně, toš to ja. Tady na Moravském Slovácku sa dá ve sklepě o tem debatovat donekonečna...



sorry za OT

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 01. 2011 23:14
Tak se hlásím s výsledkem mého polského nákupu. Dneska mi DHL shodilo před dům paletu a na ní bylo všechno, dle objednávky:

1) Bush Crab CRK-360R: 2999 zł - VAT = 2439 zł (http://allegro.pl/ponton-bush-crk-360r-gwar-5l-cena-posezonowa-i1395619899.html)
2) GP-80B 455 zł - VAT = 370 zł (pumpa s akumulatorem)
3) Kotwica gumowo-metalowa 14 kg: 133 zł - VAT = 108 zł
4) Kółka transportowe: 400 zł - VAT = 325 zł
5) Manometr 119/1: 32 zł - VAT = 26 zł
6) Torba dziobowa Bush: 115 zł - VAT = 94 zł

S vypětím všech sil jsem to nanosil do baráku, ale je mi víc, než jasný, že s manipulací mi bude muset někdo (chudák má padesátikilová přítelkyně) na dovolené pomoct. Peníze jsem odeslal minulé pondělí, takže to trvalo čistý týden.

Faktura nese výrobní číslo člunu a vypadá to, že i všechny ostatní náležitosti, takže já můžu určite www.pontony.net.pl doporučit jako solidní prodejce!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 08:52
Gratuluji k úspěšnému nákupu.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 10:22
vážení potřeboval bych rozšířit obzory yawning smiley :
1) mám měnit impeller i když bude v pořádku ,ale motor je r.v.2003 ( hrozí nějaká únava materiálu?? )
2) má někdo zkušenosti s náhradou originálního impelleru,za náhradu od jiného výrobce? ( firma CEF )
3) dotaz laika...do prostoru nohy kde je z boku krycí gumová zátka pro kontrolu táhel se předpokládám normálně dostává mořská voda...nebo má zátka těsnit tak,že se tam voda nedostane??
4) jelikož mám integrovanou nádrž a nemohu najít žádnou gumovou mrchu na napumpování paliva.( u všech jinejch motorů na traktoru,sekačce,pile...mám vždycky klasickej gumovej půlkulatej čudlík na napumpování paliva a tady mi nějak chybí ) tady se palivo při startu nepumpuje??? confused smiley
Samozřejmě otevřu nahoře přisávání nádrže a dole kouhout paliva!!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 18:31
impeler by se měl měnit nejpozději každých 5 let, jelikož po delší době guma tvrdne a začnou se lámet lopatky na impeleru, to platí i používání motoru na slané vodě, pokud jezdíš na moři tak se impeler mění častěji jelikož slaná voda působí jako abrazivo a čas pro výměnu impeleru se zkracuje.
Nevím kolik stojí ta náhrada ale jestli je tam rozdíl pár stovek tak bych řešil originál kterej bude sedět na 100%
Palivo nepumpuješ ale zapínáš třeba sytič, a palivo jde samospádem. U externích nádrží je to něco jiného , tam ten balónek je.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 19:43
tak s palivem je to jasný,tak ještě jak je to s tou vodou v noze prosím...nějak pochybuji že by ta zátka těsnila tak,že by se tam voda nedostala eye rolling smiley,zase je mi ale divný že to bylo plný vody a táhlo a náhon běhaly ponořený ... tak nevímconfused smiley.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 19:46
to trosečník:
1. keď chceš mať istotu tak impeler sa mení po 200 mh, alebo po 5 rokoch
2.najlepšie kupovať originál cena cca 20 EURO
3 v nohe je voda, lebo keď termostat sa zatvorý, tak čerpadlo kde je impeler tlačí vodu cez prepadovú dierku prakticky do nohyO výmene si prečítaj moje slovenské keci treba tu:[jachting.info]
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 20:24
Ozzie, kurňa chlape nebuď tak ublíženej. Dyť sme byli Čechoslováci ne thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 20:26
člověče Ozzie ty máš z té slovenštiny nějaké koplexy thumbs up smiley dyk ti tu o ní nikdo neřekl ani slovo. Hele ty tvoje stránky mám samozřejmě proštudovaný i s obrázkama yawning smiley
chci to vyměnit jen preventivně a to právě z důvodu že je motor už z r.2003.Jen mi to nebylo jasný s tou vodou v noze.Když jsem tam koukal tak je to všechno krásně čistý.
Jo a díky za rady!!
Když je člověk v nouzi,tak je rád že mu někdo poradí a neřeší jestli je to třeba Maďar. thumbs up A vás vy kluci Slovenský máme stejně rádi.smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (18. 01. 2011 20:32).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 21:05
Já si iba robím srandu chlapci, ináč som maďarskej národnosti (nonazdar) a keby niekto chcel niečo vybaviť v maďarčine tak veľmi rád pomôžem. Na vojenčine 82-84 som sa celkom dobre naučil češtinu, až tak dobre. že každý sa ma pýtal " člověče ty seš z moravy žejo"? Odvtedy už uplynul nejaký ten pátek a teraz už by som sa hanbil rozprávat po česky. Dělali by ste ze mne prdel. Dodnes ale rád čítam po česky. Napr som čítal po česky Ponorku (Das Boot) . prihodím príhodu zo splavu malého dunaja:
Miesto: breh malého dunaja Tomašíkovo
Čas: po polnoci
Do vedlajšieho stanu sa vracajú českí chlapci z dediny, samozrejme z hospody
Zobudil som sa na nasledovný dialóg:
- hošííííí mám desnej hlááád
- dlhšia prestávka
- hošíííí jááá mááám desnej hláááád
- ďalšia dlhšia prestávka
konečne odpoveď:
- to je zvláštný tyvole, furtsmjel žízeň a najednou máš hlad
A práve pre takéto žvanení Vás mám rád!!!
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 21:53
hele chlapi z Moravy...vy jste k němu blíž..vražte mu tam jeden pohlavek...já mu dám žvanění. thumbs up smileyhot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 01. 2011 22:03
Vydrž už vybíhám z baráku a du na něj thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 08:23
Tak jsem se včera byl podívat na pana Valúcha (Marine Sport), měl jsem u něj objednané nějaké drobnosti. Prima chlap, jeho koníček se mu stal zaměstnáním. Kdybych nemusel bejt zase za hodinu jinde, tak tam kecáme ještě teď.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 09:10
já se za tímto bájným pánem chystám v nejbližší době ....něco nakoupit a něco se dozvědět...podle vaší chváli tady to bude unikát,který je třeba vidět thumbs up smiley...udělám si teda raději časovýho fóra yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 09:11
to zahajskej:
jj, me onehda pujcil 25HP motor (zanovni bazarovka) na vyzkouseni a jen na dobre slovo.
predal me ho v blizkost meho bydliste, kdyz jel okolo a take jsem snim 1hod. prokecal.

Kdyz jsem se rozhodl pro novy tuto 25tku odvezl a dovezl novy

Pri jeho cestach je to pro neho zajizdka pri cca 2x30km....to dnes malo ktery obchodnik udela
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 01. 2011 09:50
Pozeral som sa na jeho webstránku a môžem Vám Pražákom ticho závidieť. Dobrý sortiment a slušné ceny. Škoda že je tak ďaleko. A čo sa týka služieb, že Ti priviezol motor, považujem to za normálne. Keď dobrý obchodník vidí, že ide o vážný záujem tak to musí urobiť. Osobne chodím pre drobnosti typu impeller, lepidlo atď do Rakúska cca 100km. Sortiment super, ceny prijatelné a prístup k zákazníkovi milý ale aj profesionálny. Ja si myslím, že inakšie sa neoplatí. Mohol by som objednať cez internet, ale ten osobný kontakt a práve tie krátke odborné "konferencie" by mi chýbali.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 290
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.