Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
avatar Re: Gradac
08. 09. 2023 11:55
Vždyť Pepo víš jak vypadám, že nějaké to kilo navíc mám. ale zatím mi nevadí trochu se hýbat tak i ten kopeček v Gradacu se mi nezdá tak hrozný a to jsem tak i několikrát byl.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Gradac
11. 09. 2023 16:18
Tojo Jirko , ale přeci jen máš o pár křížků míň, jak já ... kopec ke studenacu se dá, ale Valeri psal ještě 150 m nad ním , tam už to je horší ... a jinak kopec ke kostelu v Gradacu, to je pro mě mor grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Gradac
11. 09. 2023 23:21
Ne 150m nad Studenac, je to v te ulici asi 100m smerem na Labinecu. Tam uz je rovina. Po tydnu si zvyknes. Stejne tak s tim kopcem ke kostelu. Prvni 3 dny plivu krev, nadavam, a na konci dovoleny bych to mozna dokazal vyběhnout. Zpatky jsme to letos brali kolem hasicarny, neni to takovej krpal a odpada ten kopec u Laguny kolem parkoviště.

Ale vite co mi ted doma chybí? Ty prochazky do Bristu. Meli jsme tam rocniho prcka, takze 2x denne prochazka s kočárkem aby usnul. Odpoledne kolem 2 uz bylo horko, to bylo naprd. Ale rano v pul 9 prochazka do Bristu, to byl balzam. A pak na 2 piva ke Gustovi ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (11. 09. 2023 23:29).
avatar Re: Gradac
12. 09. 2023 11:39
valeri thumbs up

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Gradac
15. 09. 2023 10:30
hrome valeri, to jsi nepsal, žes chodil i ráno , okolo 9-té už jsem většinou relaxoval na lehátku na pláži smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Gradac
15. 09. 2023 10:48
Okolo 8:30 jsem vychazel z Gradacu. Jednou jsem dosel k molu, jak jsou tam ty motyly kridla, jinak jsem to otacel dřív. Mohli jsme se videt?
avatar Re: Gradac
03. 10. 2023 09:01
valeri, tak kde jsou motýlí křídla nevím, ale když přicházíš do Bristu, projdeš kolem zavřené diskotéky , tak kousek za ní začínají apartmány , pak je zase kus bez AP , tak já bývám na té pláži, co začíná ten kus bez AP , pak je menší kopeček

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Gradac
22. 03. 2024 21:30
Procházky do Bristu taky miluji. Akorát poslední dobou jezdíme na kafe do Sidry na pádle..

Mám info od domácí Marie, že letos je už zavřená i Labineca. Tak jsem zvědavý, jaký tam bude "klid".
Re: Gradac
25. 03. 2024 12:47
Zdravím, tak letos to vypadá, že se pojede do Bristu. Jak to tam vypadá s obchody, restauracemi, zmrzlinou a celkovým životem v Bristu?

Díky moc za info...
Re: Gradac
25. 03. 2024 13:30
Loni se nám Sidra postavila do cesty, když nás při návratu do Gradace přepadla parádní bouřkacool smiley
Příjemné místo a za sluníčka určitě ještě víc.
Zapomněla jsem tam sluneční brýle, tak kdyby tam ještě ležely...yawning smileythumbs up smiley
avatar Re: Gradac
27. 03. 2024 07:43
irate

K dispozici je menší obchod Studenac, jinak pro větší nákup je cca před 2 roky postavený suproš Plodine v Zaostrogu. Za Hotelem Riva u kostela je malý Fast Food a Pekara, které fachčí v sezóně. Co se týče restauraci, tak chodíme do konoby, která je v hotelu Riva. Mají tam Ožujsko a ...Žuja je zakon!!! Pak ještě do konoby, myslím že Maslina, která je za částí Blatnice, hned na začátku Podace. A když je chuť na pizzu, tak většinou do Stelly v Gradacu. Zmrzka je v baru nad apartmány Zlatko, pak ještě v Blatnici v baru u pláže, a pak na více místech v Gradacu. Jinak Brist je klidná vesnička, i když už ne tak klidná jako před 15 lety, kdy jsme zde byli poprvé. Je, ale poznat, že už i sem dorazily EU dotace. Jsou opraveny chodníky ve středu obce a molo před Rivou. yawning smiley

couddy

Mám takový pocit, že Labineca zavřela vrata už předloni. Protože když jsme tady byli ke konci září, tak nikde ani noha. A na plážích bylo znát, že Laguna s Labinecou jsou zavřené.
Re: Gradac
28. 03. 2024 13:40
Sk@nes Díky moc za info....jen tu konobu Maslina jsem nenašel...
Re: Gradac
30. 03. 2024 08:39
Nejsem si 100% jistý, ale Labineca byla zavřená již koncem srpna 2021. Na procházku z Bristu jsme šli 2x a pokaždé tam byl až podezřelý klid.
Re: Gradac
02. 04. 2024 11:01
Kde se dá zaparkovat (nejlépe zdarma) v Gradaci?
Re: Gradac
02. 04. 2024 13:04
My parkovali vždy zde: [maps.app.goo.gl]
jestli je to ještě zdarma, to netuším.
Není to sice úplně v Gradacu, ale stačí dojít jednu zatáčku po silnici.
Re: Gradac
02. 04. 2024 17:51
Já parkoval v ulici Šetaliště dr.Nike Andrijaševiča, je to na jihu Gradace u vody.
Re: Gradac
03. 04. 2024 10:46
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já parkoval v ulici Šetaliště dr.Nike
> Andrijaševiča, je to na jihu Gradace u vody.


Díky..na to jsem koukal....vypadá, že ve stínu, ale placené a na celý den asi i drahé...
Re: Gradac
03. 04. 2024 16:56
Ešte za kuny (foto 2020) tam bol automat [www.google.com] 1h - 10kn / 1 dan - 80 kn.
Teraz podľa recenzií celodenne 0 - 24h, 1h - 1,5€ alebo 1,5h - 2€ ... prípadné iné viac hodinové zvýhodnenie som nenašiel.
A ako píšu v recenziách, iba na mince thumbs up smileythumbs up smiley !!

smileys with beer
Re: Gradac
03. 04. 2024 19:43
Já jsem tam parkoval grátis, žádný automat jsem neviděl, cedule taky ne. Bylo to v půlce září, cca dva roky zpět?
Re: Gradac
04. 04. 2024 19:56
Zahajskej
... no podľa toho kde si zastavil thumbs up smiley [www.google.com]

smileys with beer
Re: Gradac
05. 04. 2024 08:07
vlado tt napsal(a):
-------------------------------------------------------


toto je ale fotka 4 roky stará...yawning smiley
Re: Gradac
05. 04. 2024 14:16
irate

... však preto som tú fotku sem dal.
Zahajskej písal, že pred dvomi rokmi tam žiadny nevidelyawning smiley (na 100 metrov by som ho ani ja nevidel), ale vtedy tam už určite bol.
Aj podľa ďalších fotiek od iných fotografujúcich:
[www.google.com]
[www.google.com]
[www.google.com]
[www.google.com]

Chvalabohu, že ho pokuta obišla grinning smiley!
Ale určite tam automat nebol v roku 2014: [www.google.com] thumbs up smileythumbs up smiley

smileys with beer
Re: Gradac
05. 04. 2024 21:09
Spíše bych řekl, že to v půlce září nikdo neřešil. Ani já, ani nikdo jinej.
Re: Gradac
05. 04. 2024 21:26
vlado tt napsal(a):
-------------------------------------------------------


Mám dlouhé vedení :-D
Re: Gradac
06. 04. 2024 13:48
Zahajskej, irate

Naposledy som bol s vnučkami v mestečku Pag (7/2021), ubytko v app. Domenika Palčičthumbs up - 700 metrov od veľkej mestskej pláže Prosika. Stále miestečko na pláži rovno pod tobogánom, cca 30-40m od parkoviska oproti.
Tých 700m som chodil každý deň autom, kvôli nákladu všetkého potrebného pre aktívne vnučky. Od malej loptičky ... komplet troch sád šnorchlov, okuliarov, plutiev, sitiek na bambusových tyčkách, komplet drogérie, malej box chladničky s prvou pomocou, badmintonu, dvoch slnečníkov s podstavcami, karimatiek, osušiek a diek, nejaké tie hry (ostatné radšej nenapíšemgrinning smiley) samozrejme dvoch dopoly nafúknutých nafukovačiek, aby sa dlho nefúkali...
Zaparkoval som, kúpil lístok, zobral box, slnečníky, podstavce a davaj na jedného čapáka. Ostatné si nosili z auta podľa aktuálnej potreby dievčatá a preventívne aj odnášali, čo už nepotrebovali. Tak preto každý deň autom, kto by to nosil hore dole.
No a jeden večer, keď sa dievčatám nechcelo ísť pešo do mesta na korzo, na zmrzku, kolotoče ... šup teda do auta a do mesta na to isté parkovisko. Večer prázdne, kúsok od centra, v meste nemáš kde. Ale lístok som už nekupoval v domnení ako píše Zahajskej, len on v polke září... však prázdna pláž, prázdne parkovisko, nikde nikto... no a pri návrate kukám, kto mi to baterkou svieti do auta??!! Kontrolór parkovania, na tričku visačku s fotkou a razítkom mesta, aj s malým iPodom - platilo sa mincami alebo papierovými a dalo sa aj smskou.
No ale mňa podľa ŠPZ v databáze nenašiel, tak si svietil na prístrojovku a dokonca aj cez moje bočné okno, či asi nespadol lístok na podlahu. Ale ozaj slušný bol, pozdravil dokonca prvý. Zahral som to na neznalého, hovoril som mu, že tam parkujem už týždeň vždy s lístkom, aj som mu ich ukázal. Ale on mi vysvetľoval, že zvýhodnené celodenné parkovanie platí do 20.00h (čo som vedel aj jayawning smiley). Ale presvedčila ho už teplá plechovka Plzne a Nealko Birella z kufra. A ani som nevedel, koľko by ma stála pokuta thumbs up smileythumbs up smiley

A ako píše maarly: "Prekvapilo ma, že v porovnaní s minulými rokmi začali Hrvati kontrolovať parking aj mimo hlavnej sezóny, dosť áut malo za stieračmi pozdrav s účtom." ... tak už sa poučili aj Hrvati. Zisk je zisk!
Už len rezidentské zóny, tam kde ani nemusia byť, ako u nás v TT, im tam chýbajú. thumbs up smiley

smileys with beer
Re: Gradac
06. 04. 2024 15:33
Lístek od Policie za stěračem kvůli nezaplacenému parkování jsem měl jen jednou, v Omiši. Hodil jsem ho do koše a jel. Že tam byla cedule jsem netušil, přijel jsem z druhé strany. Je to už více jak 15 let a dosud mě nezatklismiling smiley
Re: Gradac
10. 04. 2024 11:34
Čauec. Se nám to tady ale "urodilo".
Za peníze se v Gradaci parkuje u Studenace nového směr Bosňácký hotel na konci. Kousek od bývalého CK Neptun tuším. Jinak v centru i přilehlých ulicích, když to jde. Loni nově jezdil po promenádě městký policista a trošku tam dělal vyrvál, když jen někdo přizastavil na vyndání věcí. Sám stojí každé ráno na kávě v zákazu smiling smiley

Labinece ještě před loni fungovala, chodili jsme tam na kafe. Loni už jen půjčovna a pláž. A zdálo se nám jako by hotel zavřený byl, ale apartmány depandance přilehlé k němu nikoli. Letos tam nebude ani noha, ale také podle toho vypadá již nyní obsazenost apartmánů.

Moje domácí mi není schopna vyjít vstříc s termínem už nyní, tak nevím smiling smiley
Re: Gradac
10. 04. 2024 22:07
Možná jste zaregistrovali, nebo viděli. Téměř celá promenáda bude mít novou dlažbu. Otázka je, jestli většina toho nového nebude sloužit jako předzahrádky pro restaurace. Každopádně dle fotek se tam pracuje ve velkém stylu.
Re: Gradac
15. 04. 2024 08:19
TOTTI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Možná jste zaregistrovali, nebo viděli. Téměř celá
> promenáda bude mít novou dlažbu. Otázka je, jestli
> většina toho nového nebude sloužit jako
> předzahrádky pro restaurace. Každopádně dle fotek
> se tam pracuje ve velkém stylu.


Kde lze juknout na fotky?
avatar Re: Gradac
15. 04. 2024 09:43
Třeba tady stačí klikat další
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]
Určitě se toho dá najít více.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (15. 04. 2024 09:46).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 239
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.