Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2023 11:40
petr.olomouc ... ty poplatky si účtuje provozovatel toho bankomatu, to žádná banka v ČR neovlivní - ze strany banky to máš zdarma ... uměla to jen Aqua bank.. ale ta jaksi skončila

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2023 12:10
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem si myslel jak v pohodě dobiju kredit na
> ENC z eurového účtu. Ale vyskočila na mě hláška
> "Přirážka 3,59% oproti referenčnímu kurzu ECB je
> ve směnném kurzu zahrnuta.
> Směnný kurz a DCC-služby jsou poskytovány
> prostřednictvím Worldline."
>

Snazis se dobit pres web nebo v aplikaci ? Resim obdobny problem u Mbanky - karta svet - vyhodnejsi kurz - vsechny castky pri dobijeni v EUR, ale platba byla zauctovana v CZK... uz to resim asi 3 tydny s Mbank a stale nic...

Pak sem tedy dobijel kartou z euro uctu Moneta a vse OK.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (11. 08. 2023 12:10).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2023 12:17
bamra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dugopolje,jsem zastavil v pravo
> před závorou.Tak kde jsem ji před 9 lety
> kupoval,už to neni.Je to za bránama po levé
> straně.Malý baráček.Venku na plotě cedule ENC a
> něco napsáno?Uvniř chlap na jedné překážce.Jen
> jsem mu podal starou ENC se
> slovy.KAPUT...Pochopil.Krabičku položil na nějákou
> čtečku a do pěti minut mi vydal novou.Zaplatil
> jsem za ni 15 E.Měl jsem počkat ninimálně půl
> hodiny než se to aktivuje.A mohu projet.To jsem
> nechtěl.Ty necelé 4 E rozdíl jsem po 10h cesty
> oželel.Přebíhání za těmi branami,kde se platí je
> dost o hubu.Vyplatí se dojít k tomu kruháči.Tak je
> to užší a bezpečnější.


Tady ? [www.google.com]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2023 16:34
dj.DEKL.... karta mbanka svět je přeci korunová, takže to musí být zaúčtováno v CZK drinking smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2023 18:19
Equa bank ještě loni výběr bez poplatku. Bohužel už nefungují.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2023 13:24
bamra:
dík za info, budu ji měnit taky, akorát na sjezdu u Zadaru. Tam by podle HAC to mělo jít taky.

Stačila krabička, jak jsem pochopil? Nebylo třeba žádné heslo, osobní údaje a tak?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 08. 2023 20:49
Jak to dopadlo s dobíjením ENC. Původně jsem to zkoušel přes EUR účet u Raiffeisenbank, psalo to tu hlášku. Platbu jsem nerealizoval. Podruhé jsem to zkusil přes EUR účet u ČS. Opět se objevila ta hláška, ale tentokrát jsem měl možnost, zda chci platbu provést z účtu v CZK nebo v EUR. Bude to tím, že u ČS mám jednu kartu k eur i czk účtu. Vybral jsem eur a žádná přirážka se nekonala. Myslím si, že i kdybych u toho eur účtu u RB platbu provedl, že se nic dalšího nestrhne.

Jinak co se týká výběru peněz v bankomatu v zahraničí, což zde někdo zmiňuje, tak poté co jsou snad všude v zahraničí poplatky, jsem to začal řešit výběrem z eur účtu u RB na pokladně, jeden výběr měsíčně je zdarma. (výběr u nás doma). Česká spořitelna má všechny výběry z eur účtu zdarma, ale zase má poplatky při pohybu na účtu.
Jinak eur kupuji na Revolutu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2023 06:56
ENC koupeno 12.6. 2015. Zatím bez problému.thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2023 07:11
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dj.DEKL.... karta mbanka svět je přeci korunová,
> takže to musí být zaúčtováno v CZK drinking smiley

Ale kdyz platim v zahranicnim eshopu v USD, EUR apod. tak se platba uctuje v pozadovane mene dle jejich kurzu... coz v tomto pripade nebylo. Bylo uctovano primo v CZK dle bezneho kurzu. Karta Svet ma lepsi kurz na USD, EUR. Toto reklamuju... kazdym dnem bych mel dostat nejake vyjadreni reklamace...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2023 15:08
Fio - výběr cestou přes Slovensko (tentokráte ATM VUB ), samozřejmě bez poplatků smoking smiley

dj.DEKL, už má konečně i česká filiálka mBank účet v EUR, když matka už dávno?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2023 19:17
Tak jen pro info. Dnes měněná krabička na mýtnici Zadar-istok. Poplatech 15 Euro, jak je zmíněno výše.

Paní povídá, že bude funkční za půl hodiny. Nebyla funkční za půl hodiny, na mýtnici, kde jsem s ní chtěl zaplatit po 40 minutách, nebyla spárována s účtem, chlap říkal 2 hodiny nekompromisně. Po 2 hodinách a pár minutách už spárovaná byla.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2023 20:11
Takže se tam dalo přejet do protisměru?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2023 20:25
No nedalo, ale přejel jsem...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2023 09:35
Tzv. "Malý dopravní zázrak"😁

Karel
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2023 09:53
Asi tak. Nejsem nějaký pirát silnic, ale ten den jsem takto sjížděl kvůli ENC 3 x, na Zadar Istok není legální šance se otočit v dosahu kilometru, možná po 3 km, na Světi roku to šlo ovšem přes plnou na křižovatce, kousek za mýtnicí a za sjezdem Bosilevo, cca půl kiláku přes plnou přímo na cestě.

Zajímavé je, že před i za mýtnicí Zadar Istok se dá otočit, je tam dvojitá čára plná a přerušovaná, ale vždy jen tak, aby se dalo od mýtnice odjet bez projetí bránou...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2023 12:19
Plná čára není zeď....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 08. 2023 12:49
Když člověk není úplný vůl,trochu předvídá (protože vola může potkat),jde vyřešit spousta situací.Já tak řešil kdysi nákup ENC na Dugopolje.Sjet z dálnice,vedle mýtnice koupit krabičku,šup do protisměru a zpět na dálnici.

Karel
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 09. 2023 14:21
Dnes dobito ENC přes bon, který prodává Tisak. Je to nejjednodušší způsob.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 09. 2023 14:25
Přes PC taky velmi jednoduché a rychlé.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 03. 2024 15:49
Zdravím

Byl by mi někdo ochoten koupit a dovézt ENC?
Zaplatím předem.
Díky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 04. 2024 12:53
Letos Fast ENC na Demerje super fungovalo snad poprve kdy jsem byl spokojen ,že to bylo plynulé

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 04. 2024 13:21
Martas. Před dvěma lety jsem ji přilepil na sklo podle návodu a taky začla fungovat na 100 procent.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 04. 2024 17:45
Důležité je, aby byla krabička v poloze, jako když je přilepená. Ze začátku jsem s ní vždy všelijak mával z okna a bylo to špatné. Teď ji vždy manželka přidrží vedle zpětného zrcátka tam, kde má být nalepená a funguje spolehlivě. Lepit se mi ji nechce.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 04. 2024 19:12
Taky jsem s krabkou dříve mával jak na 1.máje. Pak ji stačilo otočit tak, jak má být a cajk. Ale zase mělo výhodu to, že nešla závora hned nahoru při placení, takže za mě párkrát zaplatili ti za mnou.
to dj_Paul....není problém krabku koupit kdykoli cestou dolů, i v noci, procedura na pár minut.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 04. 2024 21:00
Potvrzuji, co jsem ji přilepil na sklo, funguje perfektně. Když jsem jí držel v ruce, nebo válel na přístrojovce, bylo načtení tak 50 na 50. Uvidíme jestli letos ještě bude fungovat. Novou už kupovat nebudu, když to má končit.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 04. 2024 06:29
To som sa chcel opýtať, či sa ešte oplatí vymeniť starú krabičku (HAC tá väčšia) za novú s malými rozmermi?
Minulý rok stará ešte fungovala. Raz som ju už aj tak menil.
Kedy sa má prejsť na nový systém? Vieme nejaký presný dátum?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 04. 2024 17:42
A proč by se u nového systému měly měnit krabky? Jak by se to asi zvladlo ze dne na den u několika set tisíc krabek?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 04. 2024 19:52
Pokud budou jen číst SPZ jako např. SK, HU ap. a rušit mýtné brány tak ENC nedává smysl. Jistě nechají nějaký přechodný čas ale ostatní co budou platit předem nebo dají souhlas se strháváním z účtu budou frčet bez zpomalení a ENCkaři budou muset pomalu projet bránou. Což je hodně rychle přestane bavit a pojedou jako ostatní.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 04. 2024 20:18
Pokud vím, mluvilo se o dvou souběžných systémech a to krabky a RZ. Krabky by měly fungovat tak jako doposud. Na RZ se předpokládá hlavně pro návštěvníky. Psalo se o tom zde již mnohokráte.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2024 13:38
Ano, má být souběžné použití ENC krabiček a RZ. Jenže ty krabičky budou určitě jiné, protože tam počítají se čtením v plném provozu bez zpomalení, což by ty stávající nezvládly. Každopádně budou rušit stávající mýtnice, čtečky ENC i RZ budou na nových portálech nad dálnicí. ENC krabky budou povinné pro kamiony, pro osobáky potom volitelně ENC nebo RZ. Proč kombinují oba systémy se nikde neuvádí, když už tam bude čtení RZ, tak je podle mne zbytečné to ještě komplikovat ENC. Navíc ENC bude také vázána na RZ, takže se už nebude dát přenášet mezi auty podle potřeby (což mohla být jediná potenciální výhoda proti čtení RZ). Zahájení provozu aktuálně plánováno na rok 2026.
Viz Jutarnji
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.