Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2024 13:51
Nezapomeňte že na ENC je sleva, při čtení RZ nebude
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2024 14:23
Sleva na ENC je teď, ale v novém systému určitě nebude. Teď je sleva jako pobídka, aby se použilo ENC proti platbě v hotovosti nebo kartou, ale nový systém budou muset použít všichni, takže nebude důvod někoho zvýhodňovat. Naopak na konci toho článku je, že uvažují o dynamických cenách podle sezóny, dne v týdnu a intenzity dopravy. Takže za prázdninové víkendy se asi bude připlácet.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2024 19:34
Zatím jsou to vše jen spekulace, jaký ten systém chtějí mít a co si kdosi myslel či myslí. Počkáme si, až to zrealizují. A pokud to půjde tempem, jakým to jde, tj.že už to mělo frčet a stále nefrčí, tak se koupě krabky stále vyplatí i kdyby jen na jednu sezónu. Její výhoda není jen v nižší ceně za mýtné.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 04. 2024 20:18
Spuštění aktuálně plánují na 2026, takže stávající ENC bude fungovat ještě nejméně 2 roky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 04. 2024 07:08
Takže minimálne ešte dve sezóny po starom. No ak bude krabička ešte tento rok fungovať nemením za novú, ak nie, asi sa výmena stále oplatí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 04. 2024 13:19
já vystrčím ruku s krabkou z bočního okna správnou sranou.... a nikdy jsem problém neměl, lepit ji nemíním

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 04. 2024 13:47
Další možnost při nefunkční krabičce je, vzít si normálně lístek a na výjezdu podat lístek i s krabičkou a dělat blbého, že zrovna teď nefunguje. grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 04. 2024 19:53
Není třeba dělat blbého, ruční odpočet obsluhou je normální postup, dá se takto jet i více aut na jeden kredit nebo použít ENC pro jinou kategorii, než byla vydána. Přijde se tak pouze o možnost průjezdu Fast ENC na Demerje, u ostatních mýtnic je časový rozdíl zanedbatelný.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 04. 2024 20:26
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 04. 2024 10:21
Zdravim,
nie tak uplne...Na zaklade osobnej skusenosti musim oponovat, zaleži asi na mieste, obsluhe, teplote, tlaku, rosnom bode...
Min rok, som ziadal o odpipnutie 2 aut po sebe, kredit nabity aj na 10, a Dragan, ci Stojko ma poslal do bažin, na Lučku i na exite Sibenik. 1 auto no problem, znamy za mnou platil beznu taxu. Tož tak.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 04. 2024 11:54
Smysl ENC je že tam nemusí být výběrčí. A pokud budu chtít platit za x aut a chtít slevu tak mi to přijde divný.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 04. 2024 12:05
Jel jsem takto kat1 na kat2 krabku (místo Transportéra jsem jel osobákem) a OK. Bylo to narychlo a nechtěl jsem měnit kategorii.
Možná máte pravdu, teď si vzpomínám, že víc aut jsme jeli na Smartku...
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 04. 2024 12:15
Na nefunkcny aku v ENC potrebujes aj vyberčiho, ale ved nic len pre info ostatnym, skusil som.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 04. 2024 15:13
Osobně jsem 5 sezón používal Kat1 krabku s lístkem na Kat2 vozidlo (jezdil jsem s přívěsem s lodí) a bez problému, nikdy se nad tím výběrčí ani nepozastavili. 2 auta jsem nezkoušel, ale v minulosti to tu někdo popisoval jako funkční. Asi je třeba si krabku nějak nenápadně předat a ne říct výběrčímu, aby na tu samou zkasíroval i to auto za mnou yawning smiley A s použitím mrtvé krabky není vůbec problém, když doma nabíjíš kredit, tak nemáš jak zjistit, jestli je krabka ještě fyzicky funkční.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2024 17:43
Kdo jel teď první nebo minule poslední na Smart kartu?
Je vse při starém? Mám na ni z loňska přeplatek 50e po doplatlu nedoplatků z Lucka,kde mě pustila brána s 3e mankem.
Myslím, že jsme to řešili s Gryzlim. Tak takový všetečný dotaz. V zimě Jsem vás nestihl sledovat.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2024 18:19
Já na ní jezdím a nevím proč by ještě letos neměla fungovat. Na stránku s dobíjením se dostanu, mám tam 2,62E zůstatek, takže jí letos ještě asi naposled využijem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2024 19:12
Jel jsem v listopadu a fungovala, až skončí dají se zbylé peníze převést na enc.
Jak píše Valeri letos asi naposledy, pokud se to chorvatum povede bez zpoždění.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 04. 2024 10:07
Spuštění nového systému aktuálně plánováno na 2026, takže ještě minimálně 2 sezóny budou postaru
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 45
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.