Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2023 18:34
My ale nejezdime lyzovat... :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2023 18:59
digisis: 43 krát si išiel v správnom časeyawning smiley
Pred Covidom som zažil gužvu už cca 4 km pred prvou tabuľou pred rozdvojením A1 na Demerje. A tesne pred Demerje mali policajti chytených možno aj 20 motorkárov a 4 osobáky s PL značkou, čo na drzáka predbiehali všetkých po odstavnom pásethumbs up smiley.
A raz som radšej zišiel zo Zagrebského obchvatu na križovatke Kosnica a premotal som sa stredom mesta až poza Lučko na cestu č.1 a po nej do Donja Zdenčina, ale rovno do kolóny na A1 od Lučka až po Jastrebarsko angry smiley.
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2023 18:39
Na Lucku smer Karlovac asi nove ENC na vsech budkach, nejen vpravo...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2023 22:26
ENC kúpená v 2013 a doteraz statočne makajúca v priemere 2x ročne, nám teraz doslúžila.
Nová zakúpená v predajni pri cestarine v Dugopolje - len krabička za 15,-EUR (myslím si že o rok ešte určite neskončia a ešte sa to oplatí).
Chcel som pôvodne kúpiť Packet S za 60€, ale predavač povedal že nemajú žiadne packety.

Funkčná vraj mala byť za 30 minút od kúpy. Čakať sa mi ale nechcelo, tak sme vzali lístok.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2023 06:54
Měl bych jeden dotaz na technické znalce. Je nějaká pravděpodobnost, že mělo vliv na výdrž baterie ENC krabičky to, že synovo přítelkyně ji nevědomky vozila půl roku v batohu do školy? Má na to nějaký vliv městský provoz(wifi, bluetooth,NFC, atp.? ENC mám 4 roky a teď když jsem ji poučel rodičům té slečny, tak jim prý nefungovala. Až se vrátí, tak změřím baterii, ale to už bude na oživení asi pozdě.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2023 08:58
Já krabku oo příjezdu vždy strčím do pokoveného pytlíku, co byl její součásti a strčím do skříně. Asi proto mi slouží již mnoho let.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2023 09:30
Já ji vyndavám z originálního pytlíku jen těsně před mýtnou branou a po pípnutí putuje opět do pytlíku. Taky slouží bezvadně už šestým rokem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2023 10:06
Já to tak také dělám, ale slečna nám vrátila jen prázdnou papírovou krabičku(pravděpodobně) a ENC jí zůstalo v batohu. Až po půl roce se ptala syna, jestli neví co to je, že to našla v batohu. Tak jí samozřejmě syn dal díl, se právě mohla vybít tím okolním děním kolem ní a jejího batohu.
Letos už asi nemá cenu pořizovat novou, když to mýto budou předělávat co?
Tak až pojedu já, tak asi budu dělat blbýho, že jsem to nevěděl, vezmu lístek a na sjezdu to nechám odepsat ručně.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 07. 2023 22:25
Dělal jsem to také tak,dokud nevyšel čas na výměnu.Vjel jsem na ENC pruh,vzal lístek a při výjezdu na normální bráně nikdy nedělali problém.Podal jsem krabičku s lístkem, vrátili krabičku a tradá.

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2023 13:29
Vzít na vjezdu lístek a při výjezdu si nechat strhnout kredit z krabičky (tedy se slevou) je normálně podporovaný postup. Dá se tím řešit i průjezd dvou aut na jednu krabičku nebo použití pro jinou kategorii než je krabička zaregistrovaná (dodávka, vlek). Je se tím přijde o ten rychlejší průjezd mýtnicí.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2023 01:04
Prujezd 2 aut se tim neda resit, vloni vyzkouseno, nefunguje.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2023 07:42
Ale funguje, obě auta si na vstupu vemou lístek a na výjezdu si podají krabku, kdy obsluha odečte oba z krabiy.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 08:13
Dobrý den,

slyšel jsem, že se dá projet od Záhřebu na Lučku více branami ENC. Že to letos dokonce rozšířili na všechny závory. Kdo už jel, prosím, je tomu tak?


Díky za informaci.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 09:38
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 10:14
Už mají nové snímky :-) To je prima. A jak je to zpět s ENC? Mohu na Lučko? Tam má google snímky z roku 2019 :-( Ale co se dívám z druhé strany (od Zagrebu), tak pouze krajní pruh má na stropě průjezdu ENC čtečku. V ostatních pruzích jsou jen kamery na hlídání obyč vozidel. Tedy spíše s ENC využít Demerje?

Pro upřesnění - jedu do Chorvatska po dvaceti letech a chci si ve Varaždinu koupit ENC, tak s tím nemám zkušenost :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ivoch (10. 07. 2023 10:22).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 13:09
Jezdim Demerje a jedu vpravo, nepouzivam FAST ENC
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 13:10
Dobijel jste nekdo ted ENC pres aplikaci ? V jaky mene Vam to bylo zauctovano ? CZK dle jejich kurzu nebo v Eurech dle kurzu prislusne karty ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 14:12
Ja stale pouzivam "dobijanie" cez appku ... stale to berie podla aktualneho kurzu ... mne odpisalo EUR a podla kurzu pripisalo kuny ( povodne do roku 2022 ) ... toho roku to bolo 1:1 ( samozrejme zaplatis menej kvoli zlave... takze za 65€ kreditu som zaplatil 50,87€ )

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 14:27
Také nahrávám kredit přes appku. Naposledy jsem nahrával 45 Eur placeno něco kolem 35 a kurz byl cca 24
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 17:25
Jde o to, ze mam kartu s vyhodnym kurzem na EUR , ale dle banky se platba provedla v CZK (konverze EUR - CZK na strane eshopu HAC) a tudiz to moc vyhodne neni... 23.9 vs 24.5
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2023 19:12
Ja dobijim pres jejich webovy stranky. Prijde mi to pohodlnejsi. Aplikaci vubec nemam staženou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2023 07:27
Při dobíjení na webu mi platební portál nabízel DCC, to jsem samozřejmě odmítnul, protože tam byl kurz asi 24,80. Překliknul jsem to na eura a konverze proběhla podle kurzu banky.

DCC se teď hodně rozmohlo. Hodně často to mají nastaveno jako výchozí variantu i na terminálech v obchodech.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2023 12:48
Mohl bys to prosím zkusit znovu ? Já tam právě žádný DCC nemám, vše je v EUR

[ctrlv.cz]


Tak ted nevim zda reklamovat u banky ci HAC confused smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2023 13:33
Už letos dobíjet kredit nebudu. Nabídlo mi to platbu v CZK, nebo v EUR. Vybral jsem EUR a kurz byl podle mě banky.

Zkus to reklamovat v bance, tam ti řeknou jestli to bylo DCC, nebo ne.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2023 14:14
Je to tak, jel jsem tam 3.7. a na všech branách svítilo ENC. Jenže plynule se dalo projet jen těma vpravo, protože levé byly hodně ucpané. Nevidím žádnou výhodu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2023 14:26
S ENC mám veľmi dobré skúsenosti. Rýchlejší prejazd cez mýtnu bránu a hlavne úspora na mýtnom 21,74 %
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2023 19:16
Nemusis realne dobijet. Udelal by mi prosim nekdo screen dobijeni ideal na webu ?

[ctrlv.cz]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2023 20:00
Já jsem teď koukal jak to bylo přes aplikaci a bylo nahráno v kurzu 24,50. Cca 3 týdny zpátky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2023 09:58
dj.DEKL: zkoušel jsem vlézt do dobíjení na webu a vypadá to stejně jako u tebe, tedy jen Eura.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2023 14:43
DCC a cena v korunách ti vyskočí až po potvrzení objednávky a přesměrování na platební bránu. Platební bránu neprovozuje HAC, ale má na to s nějakou firmou smlouvu. Tato firma se nás pokouší pomocí DCC oškubat.
Musíš si dát pozor, aby tam byla cena v eurech.

Nevím jak to funguje v aplikaci, ale asi to bude stejně. Většina těchto aplikací pouze zobrazuje nějakou upravenou webovou stránku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 224
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.