Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 15:37
Zkušenost z úterý, zastavil jsem na Lučku dle popisu výše zajel na parkoviště zašel do kanceláře, pán sám ochotně vyplnil, já zaplatil 800 a nějaké drobné kartou, dostal krabičku, přístupové údaje a záručák a upozornění, že pokud mám nové auto, tak at to nalepím na boční okénko.
najel na bránu, ukázalo 1000 kn a jel jsem.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 17:12
Které boční okénko? Levé nebo pravé? U mně to bude problém, já nemám ve předu pevná boční okénka. Jedině že bych to nalepil až na zadní boční?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 17:32
Tak ro nevím, protože jsem ro nalepil na čelní, kde je vedle zrcátka takové šrafování, kam to přímo patří. Ale nevím zda zadní bude OK.
na konci dálnice jsme jeli přes fast gate a v pohodě 30 km rychlost.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 23:03
Letos jsem ani nemával krabkou z okna, pouze vytáhnul ze zásuvky, podržel za čelním sklem a bylo hotovo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2014 07:01
Taky nic nikam nelepíme, vždy včas vytáhneme z přihrádky a spolujezdec přiloží na čelní sklo. Za týden a den vyzkoušíme zda v krabičce z roku 2011 funguje baterie...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2014 07:25
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkušenost z úterý, zastavil jsem na Lučku dle
> popisu výše zajel na parkoviště zašel do
> kanceláře, pán sám ochotně vyplnil, já zaplatil
> 800 a nějaké drobné kartou, dostal krabičku,
> přístupové údaje a záručák a upozornění, že pokud
> mám nové auto, tak at to nalepím na boční okénko.
> najel na bránu, ukázalo 1000 kn a jel jsem.


V kolik to bylo prosímtě hodin,kdy jsi to kupoval??Díky J.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2014 07:33
Vytáhnu a priložim,nebo nechám na palubovce.
thumbs up
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2014 10:34
V úterý v poledne. měli jsme jet v neděli, ale k vůli nemoci, jsme to posunuly.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2014 11:34
Dobrý den.Moje zkušenost s dobíjením ENC.Při sjezdu na Šibenik jsem zašel k budce dal tam fešákovi 300kn ten si vzal moji krabičku a za pár vteřin mi dal účet formátu A4 i s krabičkou a jel dále.Celá akce cca 3min(pro některé puntičkáře od zastavení po odjezd).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2014 17:45
Čerstvá zkušenost,dnes pří výletu sem si řekl že za pokus nic nedám,zamířil sem si to na mýtnici ZADAR II,hned sem našel dveře kde je nápis ENC vlezl sem dovnitř pán za přepážkou se jen optal zda osobní nebo nakladák,pochválil předvyplněné papíry,já zaplatil kartou ENC za 800,- dostal sem bonus 200,- a ještě mě upozornil že když má auto vyhřívané čelní sklo,může to zlobit a proto lepší vzít do ruky resp.položit na palubku.A když budu dobíjet nejlepší je stavit se na mýtnici otázka 2 min (což sem viděl v praxi u chlapíka předemnou)Záležitost na 5 min,jako bonus bylo že jsme vše zvládli angličtinou :-)
Jeho slova se potvrdila u MB Třídy V to na skle nefunguje ale když se to jen položí na palubku vše OK

Mimo mísu,ale neskutečně mě zarazilo jak rychle jim tady funguje terminál jen sem zmáčknul Enter už vyjížděl doklad,to sem v ČR nezažil thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MirazG (02. 08. 2014 10:33).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2014 22:22
MirazG:
já si to zase vždy zamířím na mýtnici NAZDAR III ! spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2014 22:25
Proti gustu žádný dišputát, jak říkala moje babička. Ale ENC je super.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2014 06:26
Mám tedy dotaz,když koupím např. na Lučku krabulku od HAC,tak je tam psáno:
!POZOR! Neregistrované krabičky od společnosti HAC jsou od 4.12.2013 blokovány a dne 28.4. se od 6 hodin ráno mění mýtné v Chorvatsku.
Tak jak ji mám aktivovat,když se nedostanu na net,mám to chápat,že na ni v tu chvíli neprojedu?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirkatoledo (02. 08. 2014 06:58).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2014 07:17
Ne to dnes už nejde koupit neregistrovanou krábku. Tím vyplneným formulářem se vlastně registruješ. Rozumíš?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (02. 08. 2014 07:18).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2014 07:20
To píšu o starých krabickach, ktoré boli zakúpene dávnejšie a vtedy sa nemuseli registrovať na meno. Také zablokovali, pokiaľ si ich majiteľ nezaregistroval do toho datumu. Ak kupis novú krabicku, tu ihneď na teba zaregistrujú, ty sadneš do auta, vyložíš krabičku za sklo a môžeš zamieriť rovno do pruhu ENC, už to bude fungovať
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2014 07:28
Jasně ,díky za info.....thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 11:23
Jsem novým (šˇtastným?) majitelem ENC bazmeku. Zkusil jsem ho koupit při nájezdu ve Varaždinu - tam v sobotu odpoledne nefungovali. Na Lučku byl takový chaos, že jsem to ani nezkoušel. Po výjezdu v Karlovacu jsem zastavil a tam mi to bez problémů prodal (1000KN - 100 ten čudlík a 900 kredit). Teprve později jsem si všiml, že mi prodal ENC od ARZ. To mě vůbec nenapadlo, že tam budou mít zařízení od ARZ.
Tak se ptám: musím něco udělat, aby mi to fungovalo cestou zpět z Ploče do Zagrebu? A budte to fungovat i ze Zagrebu na Durmanec? Kde se dá u ARZ dobíjet a jak?
V návodu je, že by to mělo fungovat na "naplatnych miestach" ARZ, HAC i BINA.
Taky mě zarazilo, že je ve smlouvě napsané, že je to jen na 2 roky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 11:28
Jak to tady čtu tak ta krabyca není žádná výhra.thumbs down
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 11:51
tá krabica je veľmi dobrá výhra - keby si ju mal a cestuješ s ňou, tak už ju nedáš zanič grinning smiley

napríklad cestou domov na Goričane na poslednej mýtnici som prešiel cez závoru asi za 5 sekúnd, pričom vo vedlajších 2 pruhoch platilo v hotovosti asi 20 áut, ktoré som obehol a bol som pred nimi na hranici s maďarskom, kde bola dosť dlhá rada ajtak.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 12:53
Pre HonzaD platí ti všade ,ako HAC,dobíjaš tiež cez prihlasovačku,akurát je rozdiel v tom,že koľko si dáš,toľko dobiješ/najmenej je 75 Kuna a mýto sa odratáva so zľavou viď [enc.arz.hr] [www.arz.hr.] keď pôjdeš cez prehliadač Chrome,dá sa hneď prekladať.Alebo si to daj preložiť cez google.Platnosť dva roky-to si asi čítal záruku.Dobíjaš tak ako HAC-kupón,karta,alebo mýtnica patriaca ARZ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 14:35
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platnosť dva roky - to si asi čítal záruku.

Tie 2 roky mi stale vrtaju v hlave... Co je to vlastne za zaruka? Na mechanicke poskodenie sa aj tak nevztahuje a z ARZ mi odpisali, ze pri skonceni zivotnosti baterie mi pristroj vymenia besplatno. Niekto tvrdi, ze ak baterka skonci, je nutne kupovat novu krabicu. Ak predsa niekto jazdi Chorvatsko 1x rocne, vysoli za krabku 120Kn, potom s nou urobi 6x Lučko-Zadar Istok (aktualna cena 121Kn, pri ENC zlave je to cca 100Kn) usetri za 3 sezony presne 120K (=cena krabky). Potom mu napr. baterka skonci a musi si kupit novu krabku za dalsich 120? To je teda pekna blbost... Este ze moja krabka ma stala 1Kn. To mi jej nebude luto ked raz poleti do Mury... grinning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 14:41
Asi každé pohodlí něco stojí.....také o tom uvažuju ji letos koupit,ale vždy se něco ukáže a začnu váhat,taky jezdím jen jednou...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 14:56
Markox, poněkud ignoruješ výhodu průjezdu ENC vs. platba hotově smoking smiley ... pro někoho i slevu na tunel Sveti Ilija
Ostatně při využití na trase Goričan - Šestanovac už ty počty také vypadají jinak...
Baterku si můžeš vyměnit sám za 120CZK(?)... můžeš jezdit častěji... podělit se o krabičku s kamarády...
Nevím, odkud z SVK jezdíš, zda by nebyla vhodná optimalizace trasy přes HU s využitím ENC na A4 (Goričan - Zagreb) apod.
Nicméně krabičku nikdo nikomu nenutí... každý si to musí zvážit sám smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 15:20
treba do toho rátať samozrejme pohodlie - zato to stojí. Ja som kupoval ten najlacnejší paket, lebo iné nemal a za 380kuna som dostal krabičku aj s kreditom 333kuna, takže krabička vlastne stále 47 kuna a tie som už ušetril... akurát v sobotu idú rodičia a berú krabičku - len na trase goričan - benkovac ušetria takmer 75 kuna, čo je viac ako 10eur - okrem toho plánujú ešte nejaký výlet, možno zájdu až na makarsku... o polovicu bude lacnejší prejazd svetim iljom... určite sa to oplatí - ale ako píše Slavkov - nikto nikoho do toho nenúti smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 15:44
Bola tu taká debata,že pýtali peniaze za krabku po skončení baterie,ale myslím si a je to ako píšeš,bezplatno.Možno len mal smolu na nejakých brigádnikov,resp.si peniaze za krabku ulial pre seba.Na začiatkoch vlákna sa tiež píše že menia krabku zdarma.Tak uvidíme,ako to bude.Keď kúpiš krabku,máš tam cca 21% naviac,čo ti vráti čiastku za krabku,na druhej ceste už máš zaplatenú krabku a ideš so zľavou,tak by som povedala,že toto pohodlie ťa nestojí nič a na druhom prejazde/druhej dovče/ ideš so zľavou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 16:41
Mám takový technický dotaz. V případě že by se mi nepodařilo koupit ENC u Varaždinu kde na dálnici budu najíždět tak vezmu lístek, zkusím to třeba u Zadaru (kde ale nebudu vyjíždět a jen se otočím) kde třeba uspěji a ENC koupím. Pak budu vyjíždět u Šibeniku. Na kterém typu brány to u Šibeniku obsluha s lístkem a ENC krabičkou vyřídí aby se to z ní strhlo? Na hotovostní nebo na ENC? To jsem z příspěvků které tuto formu popisovaly nepochopil. Ani nevím jestli na ENC bránách vůbec nějaká obsluha je.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 16:58
Pro všechny opakuji znova. Záruka je 2 roky a po tu dobu vymění krabičku zdarma. Po záruce se krabička platí 120 HRK. Obsluha nepozná, že je to pouze baterii. Pro ně krabička nefunguje tudíž je nefunkční. Tak to je u HACu. Letos ověřeno mají na to přesný postup. Obsluha jela přesně podle manuálu .Po dvou letech je možnost si baterii nechat vyměnit nepřijde se již o záruku.
Ještě doplním.Zda použijete krabičku jednou nebo každý den je pouze rozhodnutí vaše zda se vám ENC vyplatí. Krabička je nerozebiratelná ( není šešroubovaná ) ,baterie není vyměnitelná je napevno připájena.
Zná někdo zařízení, kde když se po záruce vybijí baterie, vám aspoň ty baterie dá někdo zdarma nové? Já o ničem takovém nevím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (04. 08. 2014 17:36).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 17:02
pro "marpie" - Zajedeš na bránu, kde se běžně s ENC nejezdí. Je tam obsluha a ta vše s placením vyřeší - vezme lístek z mýtnice i ENC, to přiloží v kukani ke čtečce a z účty ti to strhne mýto se slevou... Osobně vyzkoušeno, bez problému.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Morten (04. 08. 2014 17:16).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 17:53
@ Slavkov a ostatni:

O tom, ze ENC je fajn nikto nepochybuje. Krabicu mam od ARZ, roky jazdim Goričan - Šestanovac, od minuleho roku Zagvozd+Sv.Ilja. Za tie roky som usetril celkom slusne (+za krabku som vtedy platil iba 1Kn). Kazdym rokom som blizsie ku koncu zivotnosti baterky, takze uvidime ako to dopadne eye rolling smiley

Jedine, co som nadhodil je, ze pokial niekto chodi "kratke" trasy, pripadne nechodi od Goricanu, tak jedina uspora je cas. Financne to pre cestovatelov napr. len od Zagrebu po Zadar az take vyhodne nie je, pretoze to co usetria na ENC, daju po case za novu krabku. Cestou domov vzdy Demerje.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 18:11
Tak už mne stále přesvědčuje to,že to pořídím,zítra vyrážíme... Asi bude jedno od koho to bude krabule..

Ještě jedna otázka ,pokud koupím tento pack:[hac-onc.hr]
nebo jíný,mohu pak přes kartu nabít jakoukoli částku i vyšší než byla ta původní? Vím,že je nejméně 100 Kn,ale raději se zeptám.Díky Jirka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (04. 08. 2014 19:10).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.