Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 19:37
Cez kartu si nabiješ koľko chceš,výhodou HAC je,že už pri dobíjaní vlastne dostaneš tie % hneď v kredite. ARZ - ti nabehne toľko,koľko zaplatíš a odratáva % z prejetého úseku.Tak je to inak za jedno.Ja chodím 3-4x za sezónu a to sú pekné peniažky.Inak má niekdo skúsenosť s 33% zľavou- je to mimo sezóny/chodím i v III. mesaci,tak raz by sa dal mi urobiť otoč i na túto zľavu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 19:44
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cez kartu si nabiješ koľko chceš,výhodou HAC je,že
> už pri dobíjaní vlastne dostaneš tie % hneď v
> kredite. ARZ - ti nabehne toľko,koľko zaplatíš a
> odratáva % z prejetého úseku.Tak je to inak za
> jedno.Ja chodím 3-4x za sezónu a to sú pekné
> peniažky.Inak má niekdo skúsenosť s 33% zľavou- je
> to mimo sezóny/chodím i v III. mesaci,tak raz by
> sa dal mi urobiť otoč i na túto zľavu.


Díky,chtěl jsem to vědět jistě,že to není omezené jen na ten původní limit...protože když to koupím až zpět z Ploče,tak mi stačí ta menší verze..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2014 23:04
HonzaD:
ani jedna krabka na úseku Zagreb-HR/SLO hranice nefunguje, provozuje jej jiná společnost než ARZ a HAC.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 00:24
U Hac dobití ENC musí být větší než 100,00 a méně než 5,000.00 včetně těchto částek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 07:00
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U Hac dobití ENC musí být větší než 100,00 a
> méně než 5,000.00 včetně těchto částek


Díky thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 07:55
Tak s tím dobitím ENC ,že částka musí byt větší jak 100kuna, to není pravda.Jde dobít rovných sto kuna.
Vím co píšu!!!!!!!!!!

Zdarec

smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 08:11
No a můžu zajet k bráně kde se platí platební kartou? Osobně bych právě nerad najížděl na hotovostní bránu kde bývají fronty. V HR jsem byl před dvěma roky, na mýtnicích platil kartou, ale vůbec si nepamatuji jestli v té bráně pro kartu někdo seděl.

Morten napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pro "marpie" - Zajedeš na bránu, kde se běžně s
> ENC nejezdí. Je tam obsluha a ta vše s placením
> vyřeší - vezme lístek z mýtnice i ENC, to přiloží
> v kukani ke čtečce a z účty ti to strhne mýto se
> slevou... Osobně vyzkoušeno, bez problému.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 09:11
Pokud chceš vyřídit platbu s obsluhou, musíš zajet na hotovostní bránu. Myslím, že na malých mýtnicích (jako Šibenik) stejně není kartový automat, takže i kartou se platí u obsluhy ve stejné bráně.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 09:54
kartový automat okrem demerje nie je asi nikde.
Ale na ypsilone sú na každej bráne, to však prevádzkuje bina-istra, nie hac.

dobíjal som pred pár dňami enc a skúsil som dobiť čiastku 106 kuna, či berie aj takéto hocijaké sumy... dobilo mi 106.01 kuna, stalo sa to niekomu? smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 10:37
dollpa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak s tím dobitím ENC ,že částka musí byt větší
> jak 100kuna, to není pravda.Jde dobít rovných
> sto kuna.

> Vím co píšu!!!!!!!!!!
>
> Zdarec
>
> smileys with beer

Možná to napsal trochu nešťastně, ale píše tam včetně těchto částek smoking smiley

Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U Hac dobití ENC musí být větší než 100,00 a
> méně než 5,000.00 včetně těchto částek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 11:55
jaspa napsal(a):
-------------------------------------------------------

> dobíjal som pred pár dňami enc a skúsil som dobiť
> čiastku 106 kuna, či berie aj takéto hocijaké
> sumy... dobilo mi 106.01 kuna, stalo sa to
> niekomu? smiling smiley

ENC od ARZ dobijel jsem 170Hrk a stejnou částku mi odečetli z účtu.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 12:35
Pravda,cez net HAC -platba kartou,min.100 Kuna, kupon ARZ najnižší sa dá kúpiť napr.na pumpe 75 kuna ale odpovedala som hore na dotaz na dobtie k sume 300 kuna a viac
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 18:25
A co když mám na krabičce kredit, vybije se mně baterka a s ohledem na to, že za novou musím zaplatit 120 HRK se rozhodnu tak, že novou již nevezmu. Co se děje s tím kreditem? Jde to převést na účet nebo o to přijdu?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 18:31
lze to převést na jiný účet, krabička je jen elekronické pojítko, zajišťuje komunikaci s bránou. Peníze jsou vázané k účtu a dá se i v případě ztrát zablokovat.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 08. 2014 18:41
Normálně se to dá projezdit včetně slev. Pouze si vezmeš lístek a ten při placení dáš obsluze i s krabičkou.
Vrácení peněz si myslím,že nebude rentabilní vzhledem k poplatku při zahraniční platbě. Museli by umět poslat peníze zpět na platební kartu o čemž pochybuji.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (05. 08. 2014 18:45).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 10:10
A když pojedu po dálnici od Varaždinu po Šibenik tak mýtné budu platit až u Šibeniku nebo už musím i někde dříve, např. na Lučku?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 10:17
okolo Záhřebu se neplatí, takže budeš platit jednou před Záhřebem a pak u Šibeniku. pokud máš ENC tak tam funguje všude.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 10:26
Aha takže pokud chci platit vše s ENC tak bezpodmínečně musím koupit ENC už před Záhřebem a nestačí třeba až u Zadaru. Takže to vidím tak že budeme dobu plánovat tak abychom na Varaždinské mýtnici byli po 7. hodině ráno. Jedeme v noci z neděle na pondělí 17.-18.8. Je popř. před Varaždinskou mýtnicí nějaké parkoviště kde by se dalo zastavit a schrupnout v případě že bych před 7. hodinou ráno s nákupem ENC neuspěl?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 10:52
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (07. 08. 2014 10:53).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 12:18
Pozri si nedávne odpovede.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 12:48
Marpie, pokud pojedeš přes Varaždin, tak ENC můžeš zkusit koupit na této mýtnici. Spousta zde přítomných koupila ENC v noci jak na Varaždinu tak i na Goričanu. Bohužel byli i tací, kteří s nákupem mimo pracovní dobu neuspěli, takže záleží na jaké lidi narazíš. Každopádně s vjezdovým lístkem zaplatíš dálnici na mýtnici Sveta Helena, kde se taky můžeš zkusit zeptat na ENC. Obchvat Záhřebu se neplatí a dojedeš až na Lučko. Pokud bys tam dojel kolem té 7:00h, tak můžeš zkusit zaparkovat na parkovišti viz příspěvek s mapkama od bobicka zde. Pokud bys nebyl úspěšný na Lučku, tak si vezmeš lístek a můžeš zkoušet nákup na dalších mýtných branách obdobně jako Pavel viz jeho příspěvek.
Pokud se ti podaří koupit ENC po cestě, tak při výjezdu v Šibeniku nepoužiješ pruh pro ENC, ale ten pro hotovost či platební kartu kde sedí obsluha, které podáš ENC a kartičku. Za celou dobu co jezdím, tak jsem v Šibeniku neviděl otevřené více jak 2 brány.

U mýtnice Varaždin má HAC nějakou správní budovu a garáže pro technické zajištění dálnice, která se nachází na pravé viz Street View a její součástí je i parkoviště. Je otázka, jestli tam nemají nějakého hlídače, aby tě tam odsud nevyhodil. :-)
Hodně štěstí s nákupem. ;-)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil isquash (07. 08. 2014 12:50).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 13:12
Koupil sem ENC teď ve středu dopoledne v pracovni době na Dugopolje sjezd Split,bez problémů,paní příjemná vše v poho,zastavil jsem před mýtem a šel koupit,pak jsem projem přes "cash" podal ENC a lístek,obsluha bez problémů strhla z ENC a pak už jízda dál ENC až do Ploče...chtěl jsem to neprve vyzkoušet,proto jsem tam projel mýto a pak se vrátil na dálnici...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (07. 08. 2014 14:17).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 13:17
To jsem právě četl že s nákupem mimo prac. dobu vyvěšenou na stránkách HACu je to spíš o štěstí na koho člověk narazí, tak chci být připraven na různé varianty. Zajímavé je že jsem sám zkoušel přes street wiev na tu mýtnici kouknout a nějak mi to nefungovalo, ale přes ten odkaz to jde. Sveta Helena je mýtnice č. 9?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 14:08
No to je právě problém čím se člověk na webu má řídit. Zda informacemi z této stránky Prodajna mjesta nebo v Často kladených dotazech Gdje se može kupiti ENC uređaj i ENC paketi?. V těch dotazech to rozlišují na ENC zařízení a ENC pakety.
ENC zařízení se rovná pracovním dobám z Prodajna mjesta a ENC pakety lze koupit 0 - 24. smoking smiley V tom aby se p***e vyznalo. Někteří pracovníci se drží toho a druzí onoho.

jj Sveta Helena je 9.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 15:23
V těch dotazech jsem to právě našel taky tak jsem si to vytiskl a zkusím jim to tam ukázat, ale jak jsem četl tak pokud to bude neochotný člověk tak řekne že je vyprodáno a to mu nedokážu, no přinejhorším když to s koupí ENC nevyjde na cestě tam tak budu platit mýtné kartou. Nazpět to už kupovat nebudu. A možná nakonec na mýtnici ve Varaždinu dorazíme v pondělí po 7 hod ráno a bude to naprosto v poho.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2014 16:02
10.7.2014 jsem to udělal jak píše Jirkatoledo.Ta paní je velice ochotná,vyřízeno za 5 minut.
Fungovalo to bez chyby.
Jsem spokojen a dobíjel jsem ENC kupóny.
thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2014 10:03
Ahoj, chci se zeptet sestra letos koupila ENC a když jsem se jí ptal, tak říkala,že na začátku dálnice si musela brát lístek. Máte stím nikdo zkušenost jak to funguje? dík ahoj Pepa
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2014 10:21
pokud kopila ENC az během jízdy po dalnici tak jistě.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2014 11:18
Při výjezdu z dálnice najede na mýtnou bránu s obsluhou,dá lístek společně s ENC,kde se jí odečte částka s ENC.
thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 08. 2014 11:29
Přesně tak jak píše jirkatoleto. Pokud ENC nekoupíš ještě před nájezdem na dálnici, ale koupíš ho až v průběhu té cesty, tak lístek samozřejmě potřebuješ. Na výjezdu podáš ENC s lístkem obsluze a ta zadá projetý úsek do systému. Pokud již ENC máš, tak nájezdy a výjezdy z dálnice registruje a poplatek strhává ENC automaticky.

Jenom mě trochu mate ta věta od josef2180"....,že na začátku dálnice si musela brát lístek." Nebrala si sestra lístek při každém nájezdu i když už měla ENC? yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 117
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.