Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 10:16
Pavel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...ale všude zde v ČR se dá dočíst že to jde...

Asi se shodneme, že pro autoturistiku je jako oficiální zdroj informací UAMK, tam je to vše uvedeno i s otvírací dobou (7-20). Stejně tak na stránkách HAC. Kdo věří zprávám z Blesku, nemůže se divit... eye rolling smiley .

Ale tvůj článek samozřejmě chválím, je to potřeba opakovat. Stejně se zas někdo zítra bude ptát jestli v noci na Lučku jde koupit ENC.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 10:20
Pavel - Tunel Sveti Ilija samozřejmě obsluhu má. Letos mě krabička nefungovala asi kvůli baterii a tak jsem jel na Zagvozdu kde se dá vyměnit a musel jsem projet tunelem. Za tunelem jsem zazvonil na tlačítko pro pomoc a přišel maník dal jsem mu krabičku a on otevřel budku kam se strkají platební karty tam byl počítač a nacvakal číslo ENC do kompu otevřela se závora a hurá na výměnu. Informace pro všechny kdyby jim nešla krabička.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 10:34
Teď mě ještě napadlo, že spousta lidí může být vděčná lidem ve Varaždinu a Goričanu, že jim ENC prodali mimo pracovní dobu. Je vidět, že je to o lidech.smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 10:36
Pavle, těm pisálkům (i seriózním se opravdu věřit nedá)... pominu-li, že drtivou většinu přebírají jeden od druhého... Stačí se podívat na "nezávislé" zprávy, jaká je pravděpodobnost, že x televizí, webů atd. si najednou vyberou nějaké naprosto podružné téma mimo aktuální dění? Pak stačí, aby ten jeden vypustil nesmysl a už to jede... a n-krát opakovaný nesmysl se stává pravdou grinning smiley
K cestě do Chorvatska si např. konkrétně vzpomínám, jak (odborní) redaktoři nejmenovaného motoristického pořadu jeli autem fyzicky různé trasy přes Maďarsko (dálniční trasa vs. po 86-ce) a s osobákem objížděli M70, že je placená... přitom pro vozy do 3,5t je bez poplatku atd. Njn. bez přípravy, tupá navigace a jedem...
Takže tyto "odborné novináře" berme s velkou rezervou. Zdejší fórum je kvalitativně na úplně jiné úrovni, jsou zde zkušenosti matadorů, kteří mají reálně projeté kde co... Je zde několik členů ze smíšených rodin, tudíž opět zcela jiná kvalita informací od místních atd.
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 12:54
isquash: ano dostal jsem stoh papírů a je tam záruční list, návod jak to použít (kudy jezdit), návod jak to nalepit (na okno) a doklad o koupi a pochopitelně tam je i papír kde jsou moje přihlašovací údaje. Mluvím o HAC systému (kupováno v Dugopolje). Přihlašovací jméno je příjmení.jméno (opsáno asi z pasu) a heslo jsou nějaký čísla. První logování u moře bylo až s odstupem (asi druhý den - už nevím).

petr70: dík, že má tunel živou obsluhu jsem nevěděl. Čudl Pomoč jsem viděl a evokoval ve mě hrůzu, že ho stisknu a pak budu hulákat skrz okýnko do amplionu co se mi stalo a budeme si telefonovat v chorvatštině (případně polsky či jinak, ale rozhodně ne žádnou řečí které rozumím) na druhej konec tunelu kde mají tuším nějakou dozornu. A že když budu hodně nešťastnej, tak nakonec ještě vyrazí zespoda patrola HAC Hitna pomoč (to je asi slovinsky :-) s oranžovým majákem a pojede tunelem až nahoru ke mě mě z tý brány vyprostit... Proto jsem tlačítko pomoč radši nepoužil a couvl o dva metry k automatu, naládoval kartu, tehdy trucovitou krabici sbalil z okna aby to neodečetlo ze všeho naráz a rozmrzen tím že je to asi pro kočku vyrazil dolů k moři :-) Jediný co si vybavuju že jsem jí v tu dobu neměl v tom plastovým držáčku a že v návodu psali že funguje jenom v něm (no jo návod). Je to ale kus plastu a drží to tím na okně, fakt se mi nezdá že by to mělo vliv na funkci (rostlináře). Ale bůh suď - třeba to bylo tím... Každopádně pak už to chodilo dobře.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 13:47
cez bránu to mám hodené v strede predného okna na palubovke,číta rýchlejšie ako keď sa pridržala na mieste podľa návodu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 17:03
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------


> a s osobákem objížděli M70, že je placená...
> přitom pro vozy do 3,5t je bez poplatku atd. Njn.

ale když se dívám sem tak taky chápu tak že je placená, chápu to špatně?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (09. 07. 2014 17:27).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 17:37
Chápeš to správně. Nutno však říct že k tý mapě existuje ještě lejstro v maďarštině - Katalog vyjímek. Obyčejně to totiž sice platí jak je to v mapě, ale sem tam odněkud někam a pro někoho to může být i zadarmo a to se lze dovědět jen z toho papíru. Taky jsem to louskal a snad i pochopil, ale stejně jsem vyrazil zas na Rakousko. Tam je to aspoň přehledný na první pohled.

Ta M70 je prej neplacená pro osobáky od státní hranice do místa styku s tou druhou dálnicí, jenže to je 2km před přechodem. Takže mi z toho dedukcí vyšlo že ty poslední 2km stejně nějak moc nejde vyřešit - leda sjetím na starý přechod. Ale to jsme mimo téma vlákna.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 19:08
Ttom, tady je lepší obrázek:

D1: motocykly a motorová vozidla o maximální celkové hmotnosti do 3,5 t (včetně jakéhokoli druhu přívěsu)
B2: autobusy a karavany s připojeným přívěsem o hmotnosti více než 3,5 t.

Tady je to "lejstro" (samozřejmě v angličtině a z oficiálního zdroje)::
Seznam nezpoplatněných HU dálnic v *.pdf (ENG)

Jinak "lehké školení" na dané téma pro znalce jsem nedávno dělal zde na fóru grinning smiley

Nicméně jsme opravdu mimo téma tohoto vlákna... pouze jsem chtěl na konkrétním příkladu ukázat, jak pracují "odborní novináři", kteří radí masám...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (09. 07. 2014 19:17).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 19:38
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Teď mě ještě napadlo, že spousta lidí může být
> vděčná lidem ve Varaždinu a Goričanu, že jim ENC
> prodali mimo pracovní dobu. Je vidět, že je to o
> lidech.smiling smiley


Jo, nám ji prodali podle účtu ve 02:12 hod. a neprotestovali.....

Prosím, kdo už letos sjížděl na MAKARSKOU tunelem, kolik se odečte když pojedeme s ENC krabičkou - 20 nebo 10 kun a podle ceníku na chorvatských stránkách je poplatek ZAGREB-ZAGVOZD 195 kun, je to méně než loni, je to možné???? potřebuju dobít krabičku na půjčení pro známého, tak abych dobila přesnou částku, díky moc
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 19:44
KatkaV , dle čerstvých informací je tunel při platbě ENC stále za 10 lasiček...
Letos došlo k vyrovnání cen za kilometr... tudíž úpravy v ceníku, někde dolů, jinde nahoru... prostě technická kosmetická úprava.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 19:46
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> KatkaV , dle čerstvých informací je tunel
> při platbě ENC stále za 10 lasiček...
> Letos došlo k vyrovnání cen za kilometr... tudíž
> úpravy v ceníku, někde dolů, jinde nahoru...
> prostě technická kosmetická úprava.

Bezva díky, takže nabiju na tunel 10kun a budu doufat, že mu to vyjde.... (má tam můj pidi zůstatek 22 HRK kdyby něco) :-D
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 19:51
Obávám se, že minimum na dobití je 100Kn, ale musí to někdo potvrdit, tak malou částku osobně nevím.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 19:56
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Obávám se, že minimum na dobití je 100Kn, ale musí
> to někdo potvrdit, tak malou částku osobně nevím.


a tak to bude mnohem více, z Goričanu až po Zagvozd a k tomu tunel krát dva.... mě jde o přesnou částku, protože on mi to pak zaplatí, tak ať na tom není škodný.... tak spíš kdyby za tunel nebylo 10 ale 20, protože na stránkách HAC o slevě na ENC za tunel nic nepíšou, je tam pouze částka 20 kun.... tak aby mu to vyšlo :-D (22 zbylo nám, vrátili jsme se v noci, takže pro něj ta rezerva - tak to bylo myšleno)...
[www.hac.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KatkaV (09. 07. 2014 19:57).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 20:07
Aha, já jsem z tvého příspěvku:

KatkaV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bezva díky, takže nabiju na tunel 10kun a budu
> doufat, že mu to vyjde.... (má tam můj pidi
> zůstatek 22 HRK kdyby něco) :-D

pochopil, že chceš dobít jen těch 10Kn grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 20:37
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aha, já jsem z tvého příspěvku:
>
> KatkaV napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Bezva díky, takže nabiju na tunel 10kun a budu
> > doufat, že mu to vyjde.... (má tam můj pidi
> > zůstatek 22 HRK kdyby něco) :-D
>
> pochopil, že chceš dobít jen těch 10Kn grinning smiley

nene, počítám to tu, takže jsem přemýšlela, kolik přičíst na ten tunel, ale v jiném vláknu někdo píše, že za tunel na ENC stále 10 kun, tak by to mělo klapnout :-D
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 20:50
KatkaV: jel jsem to tunelem včera. Stojí to 10kn ale je v tom trochu zrada. Na bráně se napřed odečte 20kn a za nějakou náhodnou dobu (u nás 1.30h) se vrátí na účet 10kn zpět jako nadoplata. Jde o systém HAC. Problém je v tom, že pokud by chtěl jet hned dál a měl to vybít až na 0, pojede předpokládám až na Demerje (a zpět do Čech). Má tedy cca 4h času aby se to tam vrátilo. To je dost. Ale pokud se to nestihne, tak se mu ta celá velká částka 195kn neodečte a to jen kvůli poslední chybějící desetikuně ktewrá mu tam přistane 10 minut na to. Není tedy daleko taktičtější nabít to o pár kun navíc ať se tohle vůbec neriskuje? Anebo co když někde sjede - vzpomene si že chce cestou do krámu. Co když součet těch dvou úseků pak bude o kunu přes... Já bych to teda takhle do nuly nepokoušel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel (09. 07. 2014 20:51).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 20:52
Pavel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> KLatkaV: jel jsem to tunelem včera. Stojí to 10kn
> ale je v tom trochu zrada. Na bráně se napřed
> odečte 20kn a za nějakou náhodnou dobu (u nás
> 1.30h) se vrátí na účet 10kn zpět jako nadoplata.
> Jde o systém HAC. Problém je v tom, že pokud by
> chtěl jet hned dál a měl to vybít až na 0, pojede
> předpokládám až na Demerje (a zpět do Čech). Má
> tedy cca 4h času aby se to tam vrátilo. Tp je
> dost. Ale pokud se to nestihne, tak se mu ta celá
> velká částka 195kn neodečte a to jen kvůli
> poslední chybějící desetikuně ktewrá mu tam
> přistane 10 minut na to. Není tedy daleko
> taktičtější nabít to o pár kun navíc ať se tohle
> vůbec neriskuje? Anebo co když někde sjede -
> vzpomene si že chce cestou do krámu. Co když
> součet těch dvou úseků pak bude o kunu přes... Já
> bych to teda takhle do nuly nepokoušel.

Bude mít 22HRK co zbylo včera mě :-D, někde výše to píšu, takže snad to bude O.K.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 20:54
Pavel, to je zajímavá informace, díval jsem se na výpis z minulého roku a vracelo to hned.

edit:jednou to vrátilo hned, podruhé do 1 hodiny ( 2 cesty v rozmezí měsíce)



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Tony Stark (09. 07. 2014 20:56).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 21:22
Když se tady probírá to přesné dobíjení, tak mě napadá, co se stane, když při sjezdu z dálnice už nebudu mít dostatečný kredit? Byla by blbost aby mě to nepustilo z dálnice, takže asi budu v mínusu. Dokdy se musí dluh zaplatit? Má to vliv na slevu? Taky předpokládám, že když budu na nule nbo v mínusu, tak mě to už nepustí na dálnici.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 21:31
mrd
Zatím to vypadá že můžeš jít do mínusu pouze na 1 transakci vice info tady HAC
tady ARZ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 21:35
Tunel Biokovo: vyzkoušeno 3 krát v červenci 2014. Odečte se 20 Kn a do jedné hodiny se dobije kredit 10 Kn (naplata).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 21:41
Pavel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Má tedy cca 4h času aby se to tam vrátilo. To je
> dost. Ale pokud se to nestihne, tak se mu ta celá
> velká částka 195kn neodečte a to jen kvůli
> poslední chybějící desetikuně ktewrá mu tam
> přistane 10 minut na to. Není tedy daleko
> taktičtější nabít to o pár kun navíc ať se tohle
> vůbec neriskuje? Anebo co když někde sjede -
> vzpomene si že chce cestou do krámu. Co když
> součet těch dvou úseků pak bude o kunu přes... Já
> bych to teda takhle do nuly nepokoušel.

Já bych se toho nebál. Pokud by chtěl někdo neplánovaně sjet z dálnice, určitě bude mít kredit v té době vyšší než 10 kun a na dálnici se bez problémů vrátí. Po dvou průjezdech tunelem u mě vždy proběhlo vrácení 10 kn do jedné hodiny, takže předpokládám, že do dvou hodin to vrátí vždycky. To na Lučko stihne dojet maximálně ta ženská s Audinou, co ji před pár dny zinkasovali grinning smiley. A i kdyby vratka neproběhla, závora vás pustí ven, i když se aktuálně dostáváte do mínusu. Zřejmě se ale s mínusovým kreditem na dálnici už najet nedá.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 21:42
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pavel napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > .. a snaha koupit ENC přesně dle propozic co se
> všude vidí (tedy 0-24 na všech mýtnicích).
>
> Zajímavé povídání... ale asi jsi to trochu
> popletl. 0-24 na všech mýtnicích se dá ENC dobíjet
> (NADOPLATA ENC 0 - 24). Prodejní doba pro nákup je
> skoro všude 7-20. To že se dá někde na mýtnici v
> noci ENC koupit je výjimka (dle informací zde snad
> Varaždin).

no ak to správne čítam tak tu píšu, že:
ENC uređaji mogu se kupiti na svim prodajnim mjestima Hrvatskih autocesta d.o.o.
ENC paketi se mogu kupiti na svim naplatnim postajama u nadležnosti Hrvatskih autocesta d.o.o. od 00 do 24 sata.

[hac-onc.hr]

takže ENC pakety je možné kúpiť nonstop na každej mýtnici v správe HAC-u.
tak ako to teda je?
podla mna to je tak že sa im v noci nechce zapodievavať nejakými zblúdilimi turistami z česka a slovenska, napriek tomu, že to majú v pracovnej náplni. radšej sa vyhovoria, že sú vypredané.
btw: to isté píše aj ARZ [enc.arz.hr] vpravo dole



Upraveno 1krát. Naposledy upravil peter964 (09. 07. 2014 21:45).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 21:53
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mrd
> Zatím to vypadá že můžeš jít do mínusu pouze na 1
> transakci vice info
> tady
> HAC

> tady
> ARZ



Tady [hac-onc.hr] jsem to našel v angličtině. Vyrozuměl jsem z toho, že přečerpání je nutné zaplatit do 30 dnů a že pro vjezd je potŕebné mít nějaký minimální obnos na kontě, ale konkrétně tam není uveden (jsou to obecné podmínky). Zajímavé je i to, že tam píšou o záruce jen 1 rok a perlička - pokud chcete krabičku používat ve více vozidlech, jste povinen koupit si příslušný počet držáků a ty nalepit do všech aut eye popping smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 21:55
Přesně tenhle odstaveček jsem viděl taky a dle něj se řídil:
ENC uređaji mogu se kupiti na svim prodajnim mjestima Hrvatskih autocesta d.o.o.
ENC paketi se mogu kupiti na svim naplatnim postajama u nadležnosti Hrvatskih autocesta d.o.o. od 00 do 24 sata.

Já chtěl ENC paket a s mojí chabou chorvatštinou jsem i já pochopil jednoznačně (bez možnosti blbé interpretace) že to jde všude a vždy. Realita 10 dnů stará? Nešlo to nikde a to celou noc až do rána. Pokud jsem reprezentativní vzorek, pak je to tedy asi takhle. Nemá smysl se to snažit zlomit, výmluv je k dispozici vždy dost - např. že vyprodali celý Lučko. Proti tomu jste bezmocní s jakoukoli oficiální variantou jak to maj udělat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 07. 2014 23:01
Peter964 - tak to je tak trochu zmatek... na strance HAC "Prodaja i nadoplata" tahle informace jaksi chybí, ale v "častých dotazech" to zase uvedeno je. Jeden aby se v tom vyznal. Podstatné je, že v praxi to zatím moc nefunguje, ale třeba se to s postupující sezonou rozběhne (no moc tomu nevěřím)??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (09. 07. 2014 23:01).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2014 00:05
Našiel niekto v obchodnych podmienkach HAC alebo ARZ nejaku klauzulu o tom, ze za vymenu zariadenia po skonceni zivotnosti baterie sa plati? Presiel som si obe spolocnosti a nikde o tom ani zmienka.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2014 04:41
v obchodných podmienkach ARZ je to uvedené v bode 4.16 v predposlednek vete.
Nakon isteka jamstvenog roka zamjena uređaja naplaćuje se po prodajnoj cijeni.
[www.arz.hr]

o batérii sa tam síce nič nespomína, ale keďže tá je pevne spojená so zariadením, chápem to tak, že po skončení záruky jedine nová krabička za plnú cenu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil peter964 (10. 07. 2014 06:46).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2014 19:50
Ja som mal ten formular vypisany 2x, v Chorvatstine aj v Anglictine a pri predaji si nechal oby dva.

Niektory tu spominaju, ze dostali zarucny list. Ja som okrem krabicky dostal iba rucne vypisane potvrdenie o zaplateni a ustrizok z terminalu pri platbe kartou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 87
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.