Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2014 12:04
263735 Přesně tak. za prvé tam měl kredit víc jak 500 Kn, za druhé se dozvěděl, že si stejně jinou nemůže koupit. Ano od pána v kanceláři.

jajina Prý se to občas stává, mě bohužel ne. Neřeš to, nech to být. Tvoje povinnost není si to hlídat.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 07:53
no vyzerá to tak, že hac radi udeľujú zľavu cestujúcim prostredníctvom ENC.... požičal som rodičom krabičku a včera sa vracali späť... cesta benkovac-zagreb nie je zaúčtovaná, hoci normálne išli cez pruh ENC na diaľnicu vjazd Benkovac a v Záhrebe cez fast ENC na demerje.... všetko štandardne prebehlo, ale žiadny záznam tam nemám.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 10:06
Taky jsem se včera vracel.Úsek Šestanovac-Split,kde jsem sjížděl z dálnice z důvodu nákupu zaůčtovám.Ale úsek Split-Záhřeb není.Záhřeb projetý přes Fast ENC.Takové slevy se mi líbí..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 11:04
My sme sa vracali 21.8. Zagvozd -Demerje nezaúčtované. Dnes pozerám že už to zaúčtovali, takže si to pozrite po pár dňoch, oni to tam doúčtujú.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 11:58
My jeli letos na konci června,veškeré průjezdy zaznamenány a odečteny,byly čtyři. Poté jsem ENC zapůjčil známému,jel 10.7. Úsek Zagvozd - Zagreb nezaúčtován.Poté jsem krabku půjčil kamošovi a ten měl zase průjezdy OK.Varoval jsem ho,že je možné spětné stržení kreditu aby s tím počítal,do teď se nic nestalo.Asi v tom maj bordel,jsem připraven jim samozřejmě 195 Kn vrátit když o to požádají,to je jasné.Kredit na ENC je proto dostatrečný.
Vím ale zcela jistě,že už budu jezdit pouze s ENC,když jsme se vraceli zpět a viděl jsem kolikrát až několikakilometrovou frontu aut čekajících na mýto a já to projel za pár min.
Pamatuji si,když jsem ENC koupil 20.06.2011 12:06:05 tak jak na mě celníci mávali při vjezdu do ENC že jedu blbě a jaká byla jejich reakce když jsem jim ukázal vlastní ENC.
Baterii jsem ještě neměnil a ani to nehodlám dělat.Pokud dojde prostě krabku vyměním za jinou.Prostě se na tuto eventualitu předem připravím,příští rok v červnu.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 12:57
rado napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My sme sa vracali 21.8. Zagvozd -Demerje
> nezaúčtované. Dnes pozerám že už to zaúčtovali,
> takže si to pozrite po pár dňoch, oni to tam
> doúčtujú.


Rado, nám se to stalo taky a zatím stále nezaúčtovali, mezitím už byla krabička znova v Chorvatsku, tak myslím, že tu cestu už snad nedoúčtují nikdy... ale uvidíme....

Radomír určitě pak napište na forum, jak výměna krabičky proběhla, máme od roku 2012, půjčujeme ji dost, takže byla v Chorvatsku už mnohokrát a taky čekám, kdy nám ta baterie dojde a jak to pak budeme řešit.... "po česku" se mi do toho moc nechce :-D



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KatkaV (25. 08. 2014 21:13).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 14:36
Už jsem tady psal o tom, že průjezd tunelem sv. Ilja cestou tam za mě nejspíš zaplatil někdo jiný. Při návratu z pátku na sobotu (přibližně půlnoc) na Demerje jsem to vzal na rychlý průjezd. Krabička pípla, otevřela se pravá závora, ale v zápětí jsem musel zastavit, protože už tam stálo 6 aut. Před tím prvním byla spuštěná závora a něco se tam bouřlivě řešilo. Domnívám se, že pán měl ENC na kategorii I., ale přitom měl přívěs s lodí. Ale po chvíli ho nechali sjet bokem (to nejspíš prvotně odmítal) a tak se to pomalu hnulo. Jenže před každým spadla ta výjezdní závora a nějak ji zvedali ručně. Když jsem přišel na řadu, řekl jsem té nouzové obsluze, že krabička pípla (a to jsem nelhal). Tak zkontroloval kredit a zvednul závoru. A závěr je zajímavý. Průjezd nebyl odečten. Že by odškodné za zdržení?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 14:45
Prosil bych o radu,nebo návod,jak dobíjet ENC přes internet a platit kartou.Díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 16:27
To Bellas
Nejsi tak tuchu lenivý.
Pár x klikni a najdeš to co potřebuješ.
hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 17:10
Díky..70 stran..názorů x lidí.Myslel jsem,že to je někde popsané jasně a stručně a není to zaházené jinýma příspěvkama a názorama.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 17:26
Bellas - otevri - klikni prodaja.hac.hr - přihlas se -klikni Račun -nadoplata -nadoplata karticom -napiš částku kterou chceš dobít - vyplníš údaje podle karty a skutečnosti potvrdíš -mělo by být zaplaceno a přijde ti potvzení na email.

Musíš mít povoleny platby na internetu na kartě a nevím zda to jde přes 3D secure bránu tak ještě vyplníš kod co ti přijde na mobil.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil petr70 (24. 08. 2014 21:06).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 19:14
Tak dnes podvečer pozerám ENC účet cez internet, kredit dodatočne stiahnutý...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 20:23
Dnes 24/8 Demerje, na ENC zdvhnutá závora, tak jsem to projel. Našemu druhému autu už šla závora dolů, poté jak jsem projel, ale ihned se zase zvedla. Bylo to v cca 12:00, teď ve 20:00 není strženo. Tak uvidíme jak to dopadne.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 20:32
Taky jsem půjčil krabičku cesta tam zaučtovaná do hodiny ale při cestě zpět ve čtvrtek se cesta ze Zagvozd na Demerje přes bránu fast se zaučtovala až dnes v 11:50
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 20:37
Je nutná nějaká registrace u HAC? Píše mě to,že se musím registrovat,nebo bezplatný telefon.ENC jsem jen zatím koupil a používal.Ještě nikdy nedobíjel.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 20:59
Bellas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je nutná nějaká registrace u HAC? Píše mě to,že se
> musím registrovat,nebo bezplatný telefon.ENC jsem
> jen zatím koupil a používal.Ještě nikdy nedobíjel.


Při koupi Ti musely vystavit přihlašovací údaje jestli se nepletu,tři papíry,
1 smlouva
2 daň. doklad o zaplacení
3 přihlašovací údaje včetně hesla...
a i reg. krabule...která lze použít ihned..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (24. 08. 2014 21:21).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 21:18
Bellas přečti si toto na uamk to píšou celkem dobře
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 21:38
to jirkatoledo.Mám jen Račun.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2014 21:44
Bellas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to jirkatoledo.Mám jen Račun.


Tam máš číslo krabule cca třetí políčko..Broj ENC
Jak píše víš Petr70

[hac-onc.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2014 06:54
Možno pracovnici hac nedávajú prístupové heslá len tak.... Niekomu dajú a niekomu nie ako vidím... Treba sa na kupu ENC dobre pripraviť. Ja hneď pri tom ako som predložil vyplnenú žiadosť som sa aj pytal či mi dá prístupové údaje pre dobíjanie cez internet ... Vytlačil mi to, možno keby sa neopýtam, tak to nedá a tiež by som tu zháňal info čo s tým... Mne napríklad ale neposlali žiadny mail o registrácii. Ja som dostal heslo, ktoré tvorí 8 čísel a meno, ktoré je v tvare priezvisko.meno, prihlásiť sa dá a viac nepotrebujem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2014 09:32
taky mi to vyúčtovali se spožděním, jízda byla ve čtvrtek dopoledne a strhli to až v neděli.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2014 19:26
jaspa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Možno pracovnici hac nedávajú prístupové heslá len
> tak.... Niekomu dajú a niekomu nie ako vidím...
> Treba sa na kupu ENC dobre pripraviť. Ja hneď pri
> tom ako som predložil vyplnenú žiadosť som sa aj
> pytal či mi dá prístupové údaje pre dobíjanie cez
> internet ... Vytlačil mi to, možno keby sa
> neopýtam, tak to nedá a tiež by som tu zháňal info
> čo s tým... Mne napríklad ale neposlali žiadny
> mail o registrácii. Ja som dostal heslo, ktoré
> tvorí 8 čísel a meno, ktoré je v tvare
> priezvisko.meno, prihlásiť sa dá a viac
> nepotrebujem.


Já vše dostal hned při koupi a bez ptaní paní mi dala tři paíry ,když jsem vyplnil formulář a nic jsem nemusel řešit...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2014 21:12
... tak koukám pořádně na výpis, jízda 20.7. a pořád nestrženo, to už asi nikdo nestrhne :-D, nebo strhli někomu i po více jak měsíci?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 09. 2014 10:21
Tak po roce nám přestala ENC krabička fungovat. Samozřejmě jsme Chorvatskem projížděli v neděli ráno. Na Lučku nic, mával jsem tam s tim jak na prvního máje, pak přišla obsluha, zakroutila hlavou, dala nám lístek a frčeli jsme dál. Nedalo mi to a sjel jsem na Jastrebarsku. Tam mi taková moc milá mladá slečna povídá, že je krabička vybitá a že nefunguje ani manuální odečet z ní, takže musím platit kartou nebo cash. A že mám zkusit vyměnit v Zadaru. Hrnu si to teda na Zadar zapad, kde jsme krabičku loni koupili. Obsluha potrvrdila, že je krabička vybitá, ale protože je neděle, tak je kancelář HAC v Zadaru istok, kde výměnu krabičky provádí, zavřená. Ale že i z vybitý krabičky se dá odečíst kredit, že to není problém (pro slečnu na Jatrebarsku očividně ano). No jeli jsme tedy dál, sjeli jsme na Prgometu, obsluze dali lístek s Jastrebarska a vybitou ENC, něco naťukal do PC a hurá, závora se otevřelasmiling smiley Cestou zpět (jeli jsme v pátek) jsme se ještě zastavili v Zadaru istok na výměnu krabičky, nebyl žádnej problém, trvalo to cca 5 minut, dostali jsme papír s novou 2 letou zárukou a frčeli směr Demerje, kde už žádný problém nebyl. Tož taksmiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 09. 2014 11:13
Takže jste normálně vyreklamovali krabičku, která byla ještě v záruce, takže jste za výměnu neplatili nic? Měli jste nějaký doklad o koupi té původní?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 09. 2014 11:44
Přesně tak, šlo to přes reklamaci. Měli jsme s sebou "račun" o koupi té původní, ještě jsem se sepciálně ptal zaměstnance HAC, jestli ho bude potřebovat, on že jo, vzal si ho, schoval a dal nám doklad nový.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 09. 2014 12:53
Krabičku máme tři roky, tedy po záruce. Vážně přemýšlím, že ji otevřu a baterii preventivně vyměním. Lepší než si za poplatek vyřizovat novou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 09. 2014 14:44
Ono to zas netřeba hrotit, i když je krabičky vybitá, tak s ní lze normálně projet, akorát se nesmí do ENC pruhu, ale do pruhu, který končí v mýtné bráně budkou a oni to tam naťukaji ručně. Na druhou stranu - výměnou baterky nic nezkazíš, když to pak nepůjde, tak si koupíš novou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 09. 2014 14:56
Ano, máš pravdu, ale pokud bych nejel přes ENC pruh tak přijdu o podstatnou výhodu platby s ENC. Asi to zkusím, několik návodů a rad tady k tomu bylo.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 09. 2014 14:57
Tak to prubni a pak poreferuj jak to funguje :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.