Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 07. 2014 15:51
To Bukovec

Zkusil bych zvolit "Zaboravili ste lozinku?" a vypsat registrovany email smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 07. 2014 21:10
Chlapi, dík za pomoc,

z HAC-u se mi ozvali po 11 hodinách od vznesení požadavku na zaslání uživatelského jména a lozinky. A to na ÚAMK píšou, že jim to trvá 2-3 týdny ...
A tak mám login, lozinku a tím i přístup na stav účtu a dobíjení.

Hvala a dobro došli !!!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 07. 2014 15:42
Tak na Lučku jsem 25.7. ve 2:30 odbočil na parkovišti vpravo, hned před závorou jsem to vzal doleva a zaparkoval na tom prvním parkovišti vpravo. Stálo tam několik aut, povětšinou češi. Šel jsem do hlavní budovy, zaklepal na dveře a chlápek co vylezl se na dotaz, jestli můžu koupit ENC začal tvářit, že ho to strašně mrzí, ale že mají vyprodáno a poslel mě na další sjezd, že tam 100% pořídím. Vzal jsem lístek a jeli jsme. Zastavil jsem na jsezdu Benkovac (u Biogradu) tam jsem zastavil cca 50m před mítnicí vpravo a šel k budce, chlapík mi řekl, že nemají a poslal mě na předchozí sjezd cca 15 km zpět na Zadar 2. Vrátili jsme se, obsluha mě nasměrovala okolo budovy do malého kamrlíku, s chlapíkem jsme to během 5ti minut vyřídili, najel jsem k budce, podal obsluze lístek z Lučka a krabičku, hodila do stroje a během 10ti vteřin mi ji podávala zpět a jeli jsme. Teď mi přišel mail s heslem. Doporučuju si nastudovat mýtnice, kde se ENC prodává a zastavit se na některé z nich, na Lučku bych se v noci ani nezdržoval..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 07. 2014 15:45
Omlouvám se, poslední příspěvek měl být jako reakce dřívější příspěvek Aninkas yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 07. 2014 15:48
Však jsem sem loni psal, že jsem dopadl stejně. Akorát s tím rozdílem, že to bylo v sobotu a před parkovištěm stál chlapík. Tak jsem na něj z okýnka zavolal ENC, on jen tak nasraně zakroutil hlavou, že je pozdě a blablabla. Jsem si řekl, že na to seru, nebudu se s nima dohadovat a jel hned pryč.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2014 19:44
Riešite ENC? Toto som našla na stránkach cz [www.mtx.cz]
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2014 22:12
No tak 1200,- Kč jakožto vratná kauce? A pak se s někým dohadovat, že je krabička např. odřená? Ve výši více než 2,5 násobku? Za mne bych do toho určitě nešel.
Kdo jezdí každý rok určitě si pořídí vlastní, kdo občas, tak to řešit asi nebude.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mahony (27. 07. 2014 22:16).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2014 22:24
Ja ked som kupoval tiez som nedostal ziadne prihlasovacie udaje ani nikdy neprisiel ziaden email.

Prihlasil som sa: meno: cislo ENC heslo: cislo ENC
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2014 23:54
Dnes se opravdu kšeftuje se vším, ale toto je docela divoké:
Předplatné minimálního kreditu 500 HRK 1.900,- Kč + Půjčovné za 14 kalendářních dnů (+3 dny celkem na odeslání/vrácení) 349,- Kč + nějaké to poštovné = nesmysl....

- fa. MTX navýší minimální kredit 500 HRK se slevou a pak si nechá zaplatit 1900 Kč (kde je moje zvýhodnění)
- 349 Kč za zapůjčení je docela dost

- z Lučka až dolu k Čarapine to stojí 223 HRK, takže tam a z5 je to 446 HRK..... no zbytek propadne fa. MTX

To bych si raději krabku koupil a kdybych ji opravdu již nikdy nehodlal použít, tak ji třeba prodám.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2014 05:55
Našla som to úplne náhodou,ja by som tiež do toho nešla. No sme národ podnikavý.Zaujímalo by ma,koľko majú zákazníkov.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2014 07:42
Prkotiny!!!!!!!!!!!!!!
thumbs down
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2014 08:31
Samozrejme, že sa to neoplatí. Kto chce využívať ENC, kúpi si krabičku a kto nedokáže kúpiť krabičku, tak si nedokáže ani prenajať krabičku aby ju v Chorvátsku používal... pekné na ENC je, že okrem pohodlia, je tam ešte zľava, ale týto podnikavci žiadnu zľavu neponúknu a ešte zhrabnú 349kč za jej prenájom - takže v prípade prenájmu ideš do mínusu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2014 08:36
Jirka 76 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> - z Lučka až dolu k Čarapine to stojí 223 HRK,
> takže tam a z5 je to 446 HRK..... no zbytek
> propadne fa. MTX

Nevyčerpaný kredit firma vrací, je to napsáno v podmínkách. Přesto souhlasím že nastavené půjčovné je vysoké a pro kategorii I. se to nevyplatí. Leda by si to chtěl někdo vyzkoušet a cestou v klidu koupit krabičku vlastní.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2014 09:33
Tak zadarmo ani kuře nehrabe, nečekejte tedy, že se tímto někdo bude zabývat zadarmo. A je jen na nás zda to chceme a nebo ne. Pokud se moc lidí nenajde tak s tím brzy skončí a třeba ještě budou rozprodávat skladové zásoby krabiček za hubičku a nebo se najdou lidé co chtějí pohodlí a žádné starosti a ti si to půjčí a rádi za to zaplatí.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2014 13:32
Půjčovna ENC je zajímavý počin: vyřízení vlastní krabice je když to klapne na jeden zátah a za 100-120 Kn. Je to tedy skoro přesně za totéž co zde stojí půjčovné, jenže jen na jedenkrát 14 dní. Směšné. Navíc po cestě tam a zpět po dálnici nelze ani z největší myslitelné dálky slevou ušetřit na půjčovné dříve než při třetí jízdě, pokud uvážím že člověk jede tam a zpátky a krabici vrátí, je systém půjčování za poplatek totálně mimo realitu. A s poštovným pokud člověk bydlí mimo ty výdejní místa je to už úplně konečná. Navíc by mě zajímalo jak se řeší spory ohledně toho že to nefunguje - člověk si půjčí krabici na 350, nastrká do ní předem kredit za 2000 a natěšen vyrazí. Přijede ke šraňce a ta se neotevře... Může se jít dohadovat s chorvatem že má půjčený bazmeg a proč to tedy nejde, může volat do čech do firmy co to půjčila že jsou 3 ráno on stojí na lučku a nejde to, může si nadávat sám sobě že neví jak se s tím pracuje nebo může krabici zatratit rezignovat zaplatit ze svýho a jet dál. Po návratu pravděpodobně bude rozmrzelý, že to nesplnilo očekávání. Bude se tedy dít co, kdo bude arbitrem toho jak to tam vlastně bylo? Mohl to mít úplně blbě na okně a moct si za to jedině sám, ale taky mohla být vybitá baterka, systém mohl chorvatům zrovna dočasně nefungovat, krabička mohla při minulé cestě jet ve voze vyšší kategorie a systém ji díky tomu bohužel už zablokoval - možností ažaž... Kdo udělal chybu a za kým to tedy půjde?

Pokud bych si to měl někde půjčit, tak jedině od známých na pokus a na vlastní triko bez záruky funkce. Ale komerčně a za peníze???
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2014 15:22
To že něco nebude fungovat platí obecně u každé věci, Si můžeš půjčit auto a také nemusí fungovat a podobně. Já neříkám, že bych to chtěl si půjčovat, ale to naštěstí rozhodne nabídka a poptávka zda budou fungovat. A každá věc kdy se mohu já svobodně rozhodnout je podle mě vítána.
Hergot já píšu slovosled. Omlouvám se.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2014 08:20
Pavel to napísal dosť výstižne, nemám ani čo dodať.

Ja akurát idem požičať krabičku rodičom - aj to im musím po lopate vysvetliť, kde si ju majú dať, ako ju používať, čo urobiť ak náhodou im nebude fungovať, atď.... ak by sa dačo pokazilo, neobijú mi ju o hlavu, no mať požičovňu ENC krabičiek úplne cudzím ľuďom, ktorí nevedia čo s tým a potom mi prídu reklamovať že to nejde... no ja by som si to na triko nebral.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 09:25
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, mohu tu krabičku při nákupu u HACu zaplatit kartou? A je za to nějaký poplatek, vím, že to jde kartou dobíjet, ale nikde jsem nenašel jestli tu prvotní platbu tedy krabička + kredit mohu přímo na místě zaplatit kartou?

Děkuji
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 09:29
jan155 - můžeš a je to bez poplatku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 10:41
Ahoj fóraři, čtu toto vlákno už asi pátý den, louskám to dvacet stran dozadu, stalo se z toho velice nepřehledné a zašpiněné vlákno, kde důležité informace zanikly. Kupříkladu ARTZ karta, copak to je? To je levnější sestra ENC krabice? Zatím sem pochopil že slouží jako kdybych platil normální bankovní kartou, ale s tím rozdílem že tam budu mít jejich kredit a i mě se bude počítat sleva 21,74% což mě jako typiše čechiše nejvíc vyhovuje protože stojí jen 30kuniček a proto pokud pojedu do dubrovníku tak se mi vyplatí, je to tak? Nemám o tom moc zkreslené představy?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 10:57
Paramediku, a kde jsi to nasel, tu ARTZkartu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 11:13
Jak sem napsal výše, toto téma je naprosto nepřehledné, Kartu sem našel asi deset stránek dozadu, už nemám sílu hledat, ale je o ní jen zmínka v jednom příspěvku (a je tam právě i napsáno že stojí jen 30 kun) a proto mě zajímá zda o tom někdo nevíte více. Nepotřebuju projet mítnicí bezdotykově a rychle ale hlavně levně!!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 11:28
Paramedik zřejmě myslí ARZ Smart Card, kterou zmiňoval peter964 tady.
Jedná se o to, že si koupíš místo krabičky kartu, která má taky nějaký kredit a pak se ti to z ní odečítá. V případě ARZ platí na jejich dálnicích. Obdobnou Smart kartu můžeš koupit u AZM, která spravuje dálnici z Macelje do Záhřebu. U AZM stojí 200 Kn + záloha 20Kn a sleva na dálnici je 25% pro skupinu 1 a 2.
Pokud pojedeš dolů na Split, tak od dálničního křížení v Bosiljevu, je dálnice ve správě HACu a tam ti je každá smart karta na prd.
Konec offtopic, když tak si založ nové vlákno k smart kartám v Chorvatsku, tady probíráme ENC. drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (31. 07. 2014 11:29).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 11:50
LOL ISQUAS díky za krásná nadřazený tón. Zřejmě seš Alfa samec ve své smečce a proto ti odpouštím poslední větu, jen pozor na ostatí smečky! Tak sem to nevěděl ty chytráku. Klidně poslední příspěvky smažte aby lolokokotůňo nebrečel!!
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 12:20
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 12:58
Smard kartou se dá platit na stejných dálnicích jako krabičkou ENC vice info tady

PS:Já si myslím že Smard karta by měla patřit do nového vlákna



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (31. 07. 2014 13:45).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 13:31
Děkuji Jiri.Velmez a proto si myslím že i tato karta patří do této sekce, a někdo tu je trochu za jantara (isquash).

V tom případě asi pro mě bude volba jasná, zkusím tuto kartu ...

Ještě teď se směji isquash děkuji za krásný den
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 13:59
paramedik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Děkuji Jiri.Velmez a proto si myslím že i tato
> karta patří do této sekce, a někdo tu je trochu za
> jantara (isquash).
>
> V tom případě asi pro mě bude volba jasná, zkusím
> tuto kartu ...
>
> Ještě teď se směji isquash děkuji za krásný den


thumbs up

Dá se koupit na stejných místech jako ENC?
yslím,že to sem patří také....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 14:39
Pokud ta karta nepodporuje bezkontaktní otevření brány, tak bych preferoval nové vlákno smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2014 15:31
Paramedik,
nechápu kde si vzal ten nadřazený tón, myslím si, že ten opíjející se smajlík na konci, mluví snad za vše. Dále píšeš , že toto vlákno k ENC je již dost nepřehledné a zašpiněné, proto když jsem si všiml, kolik řádek jsem k tomuto mimo tématu napsal, tak jsem to tam dopsal. Tvoje poznámky k alfasamcovi a vůdci nějaké smečky nekomentuji.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 127
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.