Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 10:37
privítal by som ak by šiel niekto okolo a krabičku mi zakúpil yawning smiley)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 11:07
je to volajako čudné
to jako někomu na mýtnici na jeho pas nebo občanku prodají třeba 10 krabiček ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 11:39
Jitka2 napsal(a):

> To, ze omezili prodej 0-24 h pri vjezdu na dalnici
> a na druhych mistech je to mozne, me to potvrzuje.
> Ale...... tady me nic neprekvapuje.

Na těch vjezdech 0-24 h se dá dobít kredit buď hotově nebo kartou na stránkách Hac otom píšou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 12:27
Jirko,kredit ti nabeol k starému čo si tam mal asi pred 2012 rokom,lebo po zdražení v tom roku automaticky ti navýšili kredit o percentá,čo zdražili.KEď ti prihlasenie svieti vrohu na červeno,musíš sa registrovať.Postup a tlačivá sú tu na fóre,treba to len dohladať.Musíš to mať na modro vysvietené,potom sa dokážeš dobiť cez platobnú kartu.teraz ti to ide len cez kupón.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 12:39
Predajú, ja som kupoval dve ENC a bez problémov. Nemal som dojem, že by im väčší počet na osobu prekážal.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 12:51
Pro Vieru:
děkuji za info. Už jsem to všechno našel, vytiskl, vyplnil a jen to dostat zpět do PC a poslat. J.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 13:06
vrto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Predajú, ja som kupoval dve ENC a bez problémov.
> Nemal som dojem, že by im väčší počet na osobu
> prekážal.
dík za info, akorát by mne zajímalo v kterém roce a kde, nebo letos a kde ? kamarád jede za tři neděle, chce si krabku koupit a tak bych mu řekl, aby mně ji koupil také
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 13:16
vrto napsal:
Predajú, ja som kupoval dve ENC a bez problémov. Nemal som dojem, že by im väčší počet na osobu prekážal.

Vloni nebyla při koupi nutná registrace, tak to asi šlo bez problému.
Letos se při zakoupení zároveň provádí i registrace, takže by kamarád asi potřeboval nějaký Tvůj doklad (občanka, pas), tak tomu rozumím já.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 13:50
Už minulý rok, keď som kupoval ENC, som musel predložiť svoje doklady a podpísať zmluvu, zároveň mi pridelili prístupové meno a heslo na webportál HAC.
Obidve ENC sú od začiatku registrované na moje meno, preto si myslím, že s predajom viacerých ENC jednej osobe nemajú problém.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 15:19
Naskenuj a uvidíš.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2013 19:28
Jestli to dobře chápu, tak pro druhou kategorii vozidla(s přívěsem) musí být jiná krabička než pro první kategorii(osobní auto bez přívěsu)?
Koupil jste si to už někdo k druhé kategorii?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 02:49
No som z toho cely popleteni.
ENCcko mam uz asi 2-3 roky a tu som sa dozvedel ze ho treba do konca juna registrovat (nikde som si nevsimol co sa stane ak do uvedeneho datumu nebude registrovane) a Dalmaciu sa chysatm az v july
Hac web stranka priamu registraciu neumoznuje cuduj sa svetu tak som postupoval podla navodu autora ,,Nevolej,, a jeho prispevku z 28. 04. 2013 11:51
takze vyplnena a podpisana ziadost formularu plus priloha cislo ENC
odpoved formular je nespravny - uz zase maju novy formular smiling smiley nazov ma Pristupnicva ENC 21
a podpis na formulari musi byt vlastnorucny s fotokopiou osobneho dokladu zaslany postou alebo osobne odovzdani takze uz nie mailom ale kde tam mam dopisat ENC cislo ani zmienka
este som im napisal email s par otazkami ak sa neozvu do pondelka tak to poslem postou

PS: nemam ziadne meno/heslo na prihlasenie co HAC sytemu
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 08:16
chrobaklubo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No som z toho cely popleteni.
> ENCcko mam uz asi 2-3 roky a tu som sa dozvedel ze
> ho treba do konca juna registrovat (nikde som si
> nevsimol co sa stane ak do uvedeneho datumu nebude
> registrovane) ...........

Viera předevčírem napsala toto :
Asi si ju budú musieť zaregistrovať na mýtnici,a môže to trvať do 5 dní,tak sa môže stať,že pôjdu za normálne tam,Zastavia,zoberú krabičku a pôjdu si ju dať zaregistrovať na predajné miesto .A na ENC späť.Ak ich to na vstupe nenačíta,musia si zobrať lístok,na výjazde zaplatiť.Takto som pochopila upozornenie.
Kde je to upozornění jsem já na jejich nepřehledných stránkách nenašel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 08:55
Nesmysl, okamzite po registraci vas ENC na dalnici pusti - osobne vyzkouseno na zacatku kvetna. Slecna za pultikem mi tvrdila, ze to trva max. 2 hodiny. Tomu odpovida i to, ze se kredit odecita s mirnym zpozdenim.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 09:17
Nový formulář máš tady i s místem na číslo krabičky
A tady máte otvírací dobu kde se dá registrovat okamžitě i s otvírací dobou dole je adresa kam lze poslat formulář
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 10:44
no Morten a Jvelmez se nějak nevypořádali s tím, jak to po 30.6. udělá ten, co do toho termínu nezaregistruje svou starou krabku . Viera se myslím snažila odpovědět na tento případ.
----------------
mne také zajímalo, zda jedna osoba může na prodejním místě koupit více nových krabiček. Toto mi z HACU dnes odpověděli :

Poštovani,
ENC uređaJ možete kupiti samo na naplatnim postaja HAC ONC-a d.o.o. od 0.00 do 24.00, i na prodajnim mjestima HAC ONC-a d.o.o.:
Jedna osoba može kupiti više ENC uređaja. Prilikom kupovine potrebno je priložiti kopiju osobne iskaznice ili putovnice (ako se radi o fizičkoj osobi), te istu dati na uvid djelatniku.
Ukoliko imate pitanja slobodno me kontaktirajte na mail ili na 053/653-622.
S poštovanjem,
Ivana Butorac Galac
Hrvatske autoceste održavanje i naplata cestarine d.o.o.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jeliman (31. 05. 2013 11:06).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 11:32
Na stránkách Hac je napsáno že kdo nebude zaregistrován tak neprojede Bránou ENC (respektive projede ale vezme si lupen a na výjezdu buď bude couvat nebo zaplatí obsluze hotově nebo kartou + můžete dostat pokutu )



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (31. 05. 2013 11:43).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 14:23
Tak jsem dnes vytisknul registrační formulář, vyplnil, podepsal, projel scanerem + udělal kopii občanského průkazu a e-mailem poslal na HAC. Do hodiny přišla tato odpověď:


Poštovani,
Pristupnicu i kopiju osobne iskaznice treba dostaviti osobno na jedno od prodajnih mjesta ili:

zde tabulka "známé" pracovní doby

poštom na jednu od adresa kako bi Vas registrirali u sustavu da možete ENC uređaj nesmetano koristiti nakon 30.06.2013.:
• Prodajno mjesto Zagreb, Širolina 4, soba 26, 10 000 Zagreb
• Uprava Sektora za naplatu cestarine, Jadranska avenija 6, LUČKO, 10 250 Zagreb


Takže pokud to správně chápu, tak registraci lze udělat pouze na místě, nebo do obálky a šupajdit s ní na poštu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 14:42
Jirka 76 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže pokud to správně chápu, tak registraci lze
> udělat pouze na místě, nebo do obálky a šupajdit s
> ní na poštu.
Bohužel přesně tak.
Prosím Tě, ta tabulka zahrnuje jen prodejní místa s omezenou pracovní dobou nebo tam jsou i všechny "účtovací domečky" na výjezdech z dálnice?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 15:03
jen prodejní místa s omezenou pracovní dobou:

[www.hac.hr]

A jsou to od: Uprava Sektora za naplatu cestarine, Širolina 4, Zagreb až po N.P. BREGANA (je to ten první odstavec).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 76 (31. 05. 2013 15:17).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 16:25
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 18:36
blbost, letos není zařízení zadarmo, loňská akce není
dobře to propočetl nedávno Rubbs...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2013 20:36
"Lipanjska akcija" sa tohto roku nekoná, ale ponúkané balíčky s kreditom, za ktorý zaplatíš opticky len o niečo viac, sú dobrým marketingovým ťahom HAC-u. Pri tej 21,74% zľave, (vlastne navyšovaní kreditu) si kupujúci zaplatí prístroj v plnej výške. Súhlasím, že Rubbs to prepočítal s prehľadom.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2013 00:04
Rubbs asi opsal ceny z auto.idnes.cz tyto ceny platí pro Hac
ale na Arz jsou jiné ceny za balíček (sleva na mýtném je stejná) tam platí že

1.Paket 420: za 420 kn v ceně je kredit 383,33 kn a přístroj v ceně 120 kn … (300-120) 300 / 0,7826 =383,33

2,Paket 610: za 610 kn v ceně je kredit 638,89 kn a přístroj v ceně 110 kn … (500-110) 500 / 0,7826 = 638,89

3,Paket 1000: za 1000 kn v ceně je kredit 1150,01 kn a přístroj v ceně 100 kn … (900-100) 900 / 0,7826 = 1150,01

Ps: opravavy výpočtů aby byly srozumitelnější
Co je modré a podtržené v mém textu to jsou odkazy na zdroj kde jsem čerpal



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (01. 06. 2013 13:41).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2013 00:56
Ano, vycházel jsem z článku Autem na Jadran v páteční (24.5.) příloze MF Dnes – vždyť tento zdroj uvádím na konci mého příspěvku smiling smiley A týká se – jak je patrno z článku – samozřejmě HAC.

Teď trošku odbočím – při dobíjení kupony u ARZ zřejmě platí (uvedeno například zde), že za připsaný kredit v hodnotě uvedeném na kuponu se zaplatí o slevu 21,74% méně. U HAC je to naopak – za zaplacenou částku uvedenou na kuponu se připíše o 21,74% kreditu více. Nevím tedy, jak ARZ počítá (a tedy kolik za ně ve skutečnosti zaplatíme) své balíčky.

A Jiří, ten tvůj výpočet je nějaký divný: (300-120)/383,33 rozhodně není 0,7826… stejně tak ty další dva.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2013 07:44
Experti na ENC: Ten kdo si chce koupit krabičku ENC tak ten si jí koupí.Ať to stojí co to stojí.Neztrácejte čas hašteřením.Každý má svoje propočty a ty jsou z jeho pohledu správné.
Ať je dobré počasí v Chorvatsku,jestli bude špatně, tak asi polovina lidí nepojede a nebudou potřebovat ENC.
To je vše.
Hezký víkend.
thumbs upsmileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2013 08:03
Rubbs - varianta s dobijenim u ARZ je stejna jako u HAC. Aspon pri platbe kreditkou pres net. Kdyz u sveho zaregistrovaneho ENC zadam platbu kartou, napr. za 100 Kn, chce mi to ve finale stahnout z uctu jen cca 78 Kn. Pokud jsem ale dobijel primo na mytnici u terminalu, tak mi to naopak ke 100 Kn pricetlo bonus.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2013 08:54
Presne ako uvádzaš:
- pri dobíjaní na mýtnici alebo pri kúpe BON-u sa zakúpený kredit navýši o bonus 21,74% ,
- pri platbe kreditkou cez web sa pripíše kredit v požadovanej výške a HAC účtuje za tento kredit menej o zľavu 21,74%.

Aj prepočítavací kurz HRK-EUR, aspoň v mojom prípade) bol priaznivý.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrto (01. 06. 2013 09:42).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2013 13:57
Opravil jsem výpočty aby to bylo srozumitelnější (výsledek je pořád stejný)

Já jsem zkusil dobýt kartou přes ARZ kde se se z učtu strhlo 100 kun sice se nepřipsaly na můj účet viz tady
Potom jsem se zaregistroval správně u Hac tam jsem zkusil dobýt 100kun a z účtu odešlo 78,26kuna
Takže je rozdíl v dobíjení mezi ARZ a HAC i když za stejné peníze dostanete stejnou službu
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2013 16:23
Zdravím,
už se v informacích trochu ztrácím, prosím o shrnutí:
1) lze krabičku ENC koupit již na bráně TRAKOSCAN (A2) i když ji provozuje společnost, která prozatím ENC nevyužívá?
2) hodlám koupit ENC a registrovat u HAC, pro využití dálnic A6, A7, A8, A9, které předpokládám provozuje AZR, bude nutná registrace též u nich?
Děkuji za info
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 209
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.