Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 04. 2013 20:45
Jelimane jelimane
pokladej otazky a nefabuluj jinak je to k hovnu

registrace je povinna maš to na jejich webu (do 30.6.)
registrace nyní už při koupení a jen na cestarině ne na pumpě Po-Pa 8-17 víc na jejich webu
dobití lze po registraci udělat z domu - kdekoli, kuponem - koupenym v HR a sms jen hr síť
registraci jsem nejen já udělal den před odjezdem emailem z domu oni poslali potvrzení a pdf doklad s heslem


překlepy nedělam schvalně ale ptej se na konkretni věci a kdokoli kdo ví odpoví ale nemel tu blbosti
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 04. 2013 21:23
no vida, už se se to stříbří...
takže registrace povinná do 30.6. , jsme četli
Prosím, zkus sem poslat potrvzení od nich včetně toho jejich PDF dokladu s heslem, stačí slovy.....pokud není foto... což jsi vyřizoval z bydliště .smoking smiley

jinak znova :
Zásadní je sdělení na HACu :
"Žádáme všechny uživatele, kteří nejsou registrováni v systému kontaktovat prodejní místo dálnic chorvatské sro do 30.06.2013. let, aby mohli být zapsáni pro další[ použití ENC."

Jestli toto zde někdo smyslupně vysvětlí, čili JAK DÁL, ( KDO co už jí má, kde z domova, nebo až v HR ?) tak by to mnoho uživatelů krabiček uvílalo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (29. 04. 2013 21:51).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 04. 2013 22:13
asi se nedokážu soustředit a otázku zde nevidím

registrace stačí emailem vytisknete vyplníte ofotíte a pošlete zpět chorvatům
obratem vám potvrdí že email dostali,pak že provedli registraci a hned pdf doklad se jmenem a heslem k vaší krabičce
po té vstoupíte a zvolíte způsob dobití - dobijete


pochopitelně kopii toho pdf tu nedám neumím rozmazat nacionály
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 00:53
nevolej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jelimane jelimane
> pokladej otazky a nefabuluj jinak je to k hovnu
>
> registrace je povinna maš to na jejich webu (do
> 30.6.)
> registrace nyní už při koupení a jen na cestarině
> ne na pumpě Po-Pa 8-17 víc na jejich webu
> dobití lze po registraci udělat z domu - kdekoli,
> kuponem - koupenym v HR a sms jen hr síť
> registraci jsem nejen já udělal den před odjezdem
> emailem z domu oni poslali potvrzení a pdf doklad
> s heslem
>
ještě dotaz píšeš že "registrace nyní už při koupení a jen na cestarině
> ne na pumpě Po-Pa 8-17 víc na jejich webu"
to znamená že jí na PUMPĚ NIKDE NEKOUPÍM ? JEN NA CESTARINÁCH ?
pochopil jsem to dobře? Děkuju.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 13:07
Začněme fakty:

-ENC jsem kupoval před třemi léty na bráně ve Varaždinu v jednu hodinu v noci u "paní vedoucí".
-Při nákupu jsem musel vyplnit předposlední stranu návodu ke krabičce (pokud mne paměť neklame byla shodná s výše odkazovaným dokumentem).
-List s touto stránkou si "paní vedoucí" ponechala.
-Nyní mi v pravém horním rohu výpisu na prodaja.hac.hr svítí modrý obdélníček s nápisem registrirani partner.

A nyní trocha fantazie.

Předpokládám, že HAC chce (nebo spíš musí) mít všechny krabičky registrovány a že toto asi nějak souvisí s předpokládaným vstupem Chorvatska do EU od 1.7. Dále předpokládám, že mnou uvedený postup (nákup -> vyplnění a odevzdání registračního formuláře) při loňské a předloňské "letní akci" u dost velkého počtu cizinců neproběhl.
A co teď? Babo raď! Nejspíš vytáhnout návod a podívat se, jestli má poslední list, případně, zda na portálu máte onen modrý obdélníček. V případě, že tomu tak není, oskenovat či ofotit vyplněné obě dvě strany (je velice pravděpodobné, že na té úplně poslední stránce je číslo ENC přístroje) posledního listu a poštou, faxem či e.mailem poslat na :

Hrvatske autoceste d.o.o.

Širolina 4, Zagreb, Hrvatska
faks.: + 385 1 46 94 692
e-mail: info-naplata@hac.hr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 17:41
NOVINKA!

Od 02.04.2013 zavadza ARZ moznost dobitia ENC kreditu cez SMS. Dobijanie je mozne o 75, 200, 400 a 800 Kn.

Na navysenie kreditu treba odoslat SMS na cislo 099 6515 555.

tvar SMS: ARZ(medzera)xxxxxxxxxx(medzera)oo

"xxx..." je 10-miestne cislo ENC uredaja
"oo" je vyska kreditu

Obratom by mala prist potvrdzovacia SMS a kredit by mal byt navyseny okamzite. O spoplatneni SMS resp. o tom, ci je mozne poslat SMS zo zahranicia som sa nedocital nic.

Okrem toho je u ARZ uz mozne aj navysenie cez internet - kreditnou kartou (VISA, MasterCard). Prave som si to uspesne vyskusal. smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 18:20
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> NOVINKA!
> Od 02.04.2013 zavadza ARZ moznost dobitia ENC
> kreditu cez SMS. Dobijanie je mozne o 75, 200, 400
> a 800 Kn.
> Na navysenie kreditu treba odoslat SMS na cislo
> 099 6515 555.
> tvar SMS: ARZ(medzera)xxxxxxxxxx(medzera)oo
> "xxx..." je 10-miestne cislo ENC uredaja
> "oo" je vyska kreditu
> Obratom by mala prist potvrdzovacia SMS a kredit
> by mal byt navyseny okamzite. O spoplatneni SMS
> resp. o tom, ci je mozne poslat SMS zo zahranicia
> som sa nedocital nic.
------------
> Okrem toho je u ARZ uz mozne aj navysenie cez
> internet - kreditnou kartou (VISA, MasterCard).
> Prave som si to uspesne vyskusal. smileys with beer

první odstavce jsou k ničemu, neboť se to týká samozřejmě uživatelů co mají operátora v HR a mají tam u něho kredit
druhý odstavec o "Prave som si to uspesne vyskusal" by se hodil rozšířit a napsat jak to udělalo, začalo a probíhalo smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 18:48
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> první odstavce jsou k ničemu, neboť se to týká samozřejmě uživatelů co mají operátora v HR a mají tam u něho kredit druhý odstavec o "Prave som si to uspesne vyskusal" by se hodil rozšířit a napsat jak to udělalo, začalo a probíhalo smoking smiley

Jelimane, Jelimane..... yawning smiley

AD1) Pisal som mail do ARZ a slecna Gracijela mi odpisala totok:

2.       Return messages surcharge comes immediately to phone and payment is immediately visible on the ETC account
3.       SMS is charged by mobile operators
4.       SMS can be sent from foreign mobile phone operator - number for sending messages for a fee +38599 6515 555 ( number and instructions printed on the voucher)
Payment can be made by another person with their mobile device if it is a known number of ETC devices (mobile device does not need to register).

AD2) Priebeh dobijania ENC od ARZ cez internet:

1. enc.arz.hr (klik)
2. prijava (klik)
3. korisnicko ime: lozinka: prijavi se (klik)
4. zalozka NADOPLATA RACUNA (klik)
5. nadoplata kreditnom karticom (klik)
6. vyplnis IZNOS (min.100 Kn) NADOPLATI (klik)
7. vyplnis BROJ KARTICE a ostatne kolonky (ime, prezime, ulica, atd....) NARUCI (klik)
8. a je to (ta-ta.... tadadada ... ta-ta-taaaaaa)

Cele to trva minutku az dve (podla toho ako rychlo pises), potom pride potvrdzovaci mail. Kredit naskocil okamzite, takze teraz je tam Gorican - Sestanovac tam aj spat, zostane mi kredit 1Kn (pre stastie) do buduceho roku. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 19:24
Markox, hvala thumbs up
a poslední, možná stupidní otázka, ale nevím :
jak se tebe týká ten termín 30.6.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 20:18
Strucne: ENC som kupoval od ARZ minule leto. Pri kupe na Lucku som vyplnil formular "u okynka", takze som nebol uplne "anonimni korisnik" z pumpy. Krabicku som potom doma zaregistroval na email a cislo ENC uredaja na starych strankach info.arz.hr Pred par dnami mi dosla na mail vyzva na registraciu na novych strankach enc.arz.hr

Registracne udaje na novej stranke enc.arz.hr sa daju menit VSETKY (meno, adresa, email, mobil,....), takze krabica je teraz registrovana a kedykolvek predajna - prenosna na noveho majitela.

Minuly rok som lutoval, pretoze ARZ bolo na tom co sa tyka dobijania horsie ako HAC. Teraz vsak maju k dispozicii vsetky moznosti dobijania: SMS kupon (bon ako ma HAC v Tisak-u), SMS sprava (aj od zahranicneho operatora), internet - kreditna karta, bankovy prevod, platba sekom na poste. drinking smiley

Takze mna sa ten 30.06.2013 asi velmi netyka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (30. 04. 2013 20:27).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 20:44
Este zom zabudol dodat: z minuleho roku mi zostalo cca 177Kn kredit, teraz som navysoval +300Kn, platil som VISA kartou, aktualny ENC kredit "poskocil" na 477Kn, na vypis z karty si pockam (kreditka je bez uctu v banke) , ale predpokladam platbu mensiu o 21,74% (namiesto 300Kn cakam, ze zaplatim cca 234Kn a aj to vo vyhodnom kurze). Dam vediet ked dorazi vypis.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2013 21:24
.... a este raz ja yawning smiley

Pre vsetkych, ktori sa boja "Velkeho Brata", pri registracii uredaja su v profile uzivatela iba meno, priezvisko, adresa, email a cislo mobilu => vsetko bezne dostupne udaje, ktore maju o vas vasi znami, susedia, kolegovia a pod.

CISLO KREDITKY SA V PROFILE KORISNIKA NEUKLADA!!!

Zadava sa vzdy jednotlivo - pri kazdej platbe znova a znova. Ako ked si uzatvarate cestovne poistenie cez internet.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2013 10:14
Taky přidám svojí čerstvou zkušenost s registrací ENC u HAC. Předevčírem jsem vyplnil poslední stránku brožury, co je ke krabičce, ofotil a poslal mailem na info-naplata@hac.hr. Okamžitě mi přišel potvrzovací mail, že můj email zaregistrovali a budou se mu věnovat. Dnes přišla tato odpověď:

Kako bismo mogli izvršiti registraciju molimo da original pristupnicu i fotokopiju osobne ili putovnice pošaljete na adresu

HRVATSKE AUTOCESTE D.O.O.

ŠIROLINA 4

10000 ZAGREB

Takže pristupnicu a kopii osobního dokladu musím poslat poštou.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2013 10:59
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Este zom zabudol dodat: z minuleho roku mi zostalo
> cca 177Kn kredit, teraz som navysoval +300Kn,
> platil som VISA kartou, aktualny ENC kredit
> "poskocil" na 477Kn, na vypis z karty si pockam
> (kreditka je bez uctu v banke) , ale predpokladam
> platbu mensiu o 21,74% (namiesto 300Kn cakam, ze
> zaplatim cca 234Kn a aj to vo vyhodnom kurze). Dam
> vediet ked dorazi vypis.

Když nabiješ ENC tak se ti kredit zvýší o 21,74%
Příklad dobiješ 100 kuna na učtu budeš mít 124,74 Kuna více
potom platíš už stejnou cenu jako ostatní
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2013 12:38
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když nabiješ ENC tak se ti kredit zvýší o 21,74% Příklad dobiješ 100 kuna na učtu budeš mít 124,74 Kuna více potom platíš už stejnou cenu jako ostatní

Myslim, ze som to napisal uplne jasne, ale pre istotu este raz:
- z minuleho roku som mal zostatok 177Kn
- teraz som dal cez internet dobit 300Kn
- aktualny (online) stav konta je 477Kn
- platil som VISA kartou ku ktorej nemam v banke ucet, takze stiahnutu sumu sa dozviem az pri vypise v poste (1xmesacne)
- ENC krabica je od ARZ (!!!)

Tvoje tvrdenie sa tyka krabice od HAC. Uz to bolo opakovane rozoberane.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2013 15:24
Ještě si chci zeptat jestli dobíjení ENC přes kartu se dělá přes tento portál nebo jinak
Já když ťuknu Nadoplata kreditnom karticom tak se nestane nic (respektive se protočí kolečko)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2013 15:36
Ano, to je presne ono. Mas pravdu, ani mne to nechcelo prejst na prvykrat (z PC), takze som to nakoniec zrealizoval cez iPad.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2013 16:09
Zdravim,
zkuseni , prosim vyvedte me z chybnych zaveru, pripadne poradte nezkusenemu, jak si poridit krabicku ENC . Vychazim z informaci na www.arz.hr.

1. Koupit ENC na ZAGREB Toll Plaza (lze si i nechat zaslat ,ale z duvodu ceny za postovne uplna hloupost)
2. Cena napr.package 610Kn (110,-krabicka+ 500,- credit) - otazka 500 kredit nebo 500*1,21 ?
3. Registracni formular vyplnim primo na toll plaza
4. mohu projezdit ma dalnicich od Zagrebu dal k mori (resp. Zagreb - Macelj musim platit cash nebo kartu)

Dekuji
Ludek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2013 16:42
pre ludek72:

Ak sa bavime o ARZ:

ad 1.) Na strankach enc.arz.hr je napisane "ENC pakete moguće je kupiti i na svim naplatnim postajama od 0 - 24.", takze na KAZDEJ mytnej brane. Podla toho by si teda mal ENC paket kupit aj na prvej mytnici na useku Macelj-Zagreb, cize na Lucku uz mozes ist cez ENC branu.

ad2) momentalne nie je na uredaj "akcia", cize aktualne startovacie pakety su:
- paket 420 (120 Kn uredaj + 300 Kn kredit)
- paket 610 (110 Kn uredaj + 500 Kn kredit)
- paket 1000 (100Kn uredaj + 900 Kn kredit)
Co si myslel tym *1,21 ???

ad3) ANO

ad4) usek "Macelj - Zagreb" kartou cash alebo card, "Lužko - more" uz ENC. V plane je aj ENC "Zagreb-Macelj", ale kedy to bude neviem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2013 21:41
Dekuji za odpoved , doplnujici otazky vpisovany

Markox napsal(a):
> Ak sa bavime o ARZ:

Ty krabicky prodava i jina firma ???

> ad2) momentalne nie je na uredaj "akcia", cize
> aktualne startovacie pakety su:
> - paket 420 (120 Kn uredaj + 300 Kn
> kredit)
> - paket 610 (110 Kn uredaj + 500 Kn
> kredit)
> - paket 1000 (100Kn uredaj + 900 Kn
> kredit)
> Co si myslel tym *1,21 ???

To jsem spekuloval jestli zvysuje ten kredit o tech 21,74% ,ale ted jsem pochopil ze asi ne...

Jak je rizikove koupit/pujcit od nekoho jineho jiz funkcni zaregistrovanou krabicku ?


Diky Ludek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2013 09:22
ludek72 napsal(a):

1 To jsem spekuloval jestli zvysuje ten kredit o
> tech 21,74% ,ale ted jsem pochopil ze asi ne...
>
2> Jak je rizikove koupit/pujcit od nekoho jineho jiz
> funkcni zaregistrovanou krabicku ?
>
>
> Diky Ludek

1 kredit při nabíjení se automaticky navýší a při nákupu Příklad paket 610 zaplatíš za kredit 500kun a navýší se na 608,7kun
2 Koupit registrovanou krabičku to nevím jak by to bylo z převodem na tebe (neregistrovaná to by šlo pokud to potom stihneš zaregistrovat na sebe do 30,6,2013).
Jinak půjčení záleží jak se domluvit na kreditu kdo ho bude platit (záleží na domluvě)
Já bych to udělal tak že bych krabičku (účet) nabil na částku dle destinace kam se pojede v HR a+ něco navíc si vzal zálohu na celou částku -21,74% +120kun (nebo přepočet na koruny) na novou krabku kdyby se něco stalo a krabičku nevrátil (při vrácení bych vrátil 120kun+ Kredit-21,74%)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2013 09:52
Diky vsem za odpovedi

Ludek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2013 11:13
ludek72 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dekuji za odpoved , doplnujici otazky vpisovany
>
> Markox napsal(a):
> > Ak sa bavime o ARZ:
>
> Ty krabicky prodava i jina firma ???
>
> Jak je rizikove koupit/pujcit od nekoho jineho jiz funkcni zaregistrovanou krabicku ?

1) ANO. Ta druha firma je HAC (Hrvatske Autoceste)
www.hac.hr
prodaja.hac.hr

Krabicky od ARZ aj od HAC su funkcne na vsetkych chorvatskych dialniciach. Rovnako aj poplatky za jednotlive dialnicne useky su zhodne. Rozdiel je v systeme navysovania kreditu. ARZ ti za ENC kredit zauctuje menej (za 100Kn kreditu zaplatis iba cca 78Kn), zatial co HAC Ti ku dobijanemu kreditu pripise viac (pri zaplateni 100Kn ziskas ENC kredit 121Kn).

2) Krabicky su registrovane na osobu a nie na vozidlo. Nevidim dovod, preco by nebolo mozne krabicu preregistrovat na inu osobu (predaj) alebo pouzit v inom vozidle (pozicka). Nie som pravnik, moze to asi nejako suvisiet so zodpovednostou (?)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2013 11:32
Môj názor je ten že dá sa prejsť cez bránu keď ti nenačíta ENC /mne sa to stalo na výjazde mi to nenarátalo prejdené,odčítalo mi to po niekoľkých dňoch keď som už bola doma.Kredit som mala asi 600 kun tak bolo z čoho.Tiež je niečo v tom zmysle aj v podmienkach,že to musíte zaplatiť./Keď to nemajú ako zaúčtovať potrebujú k tomu Vaše doklady.Keby niečo.Aby Vás vedeli vyzvať na zaplatenie,keď nebudete mať kredit.Po druhé možno takto budú vedieť koľko turistou im na ENC jazdí a môže sa stať že to buď zdražia,alebo inak znevýhodnia./Dúfam len,že nemám v druhom prípade pravdu/
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2013 12:01
Viera,

Co sa tyka sledovania statistiky (poctu) domacich a turistov cez ENC.... neviem, mozno. Ale nemyslim si, ze maju v plane diskriminovat ENC "turistov". Obzvlast, ked Chorvatsko planuje vstup do EU.

Okrem toho pises: "Aby Vás vedeli vyzvať na zaplatenie,keď nebudete mať kredit". S tym by som suhlasil.

Zaujimalo by ma, ako je to:

1. Ak vchadzas na plateny usek a nemas dostatocny kredit na cely planovany usek. Zdvihne sa rampa pri VYJAZDE? (predpokladam, ze pri vjazde na plateny usek ano - system predsa dopredu nevie kde opustim dialnicu)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 05. 2013 12:06
Stačí pár drobných,nie nula apustí ťa.Potom si môžeš zakúpiť dob.kupón a nabyť kredit.Mne sa stalo,že pri výjazde mi napísalo že nenašlo ENC signál,ale pustilo ma to.Kredit zostal.Kontrolovala som ho aj po niekoľkých hodinách.Strhli ho asi po č dňoch.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 05. 2013 08:05
Prepáč,zle som si prečtala otázočku.No na výstupe som bez kreditu nešla.Tak ak má niekto skúsenosti dajte.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 05. 2013 22:24
Markox poslal jsem ti SZ prosím na tu z 5,5,2013 odpověz předem děkuji
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2013 08:10
Mas to tam.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2013 23:36
Dobrý večer, tak to je asi na p.d. V noci nekoupím ENC na těch Cestrinách .JE ZAVŘENO! A nebyly by ke koupi na pumpách jako minulý rok? Děkuji za info
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 215
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.