Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 21:21
Dobrý večer, čtu si tyto informace protože mně toto téma zajímá ale když si úplný lajk přečte Vaše informace vůbec nic se nedozví.

já jedu do biograd na moru a chtěl bych krabičku jsem z brna máte někdo na půjčení v termínu konec čevna anebo mi poradíte nějak tak aby to člověk pochopil pojedu v noci přes Brno, Vídeň, Graz, Maribor, Zahřeb, Karlovac, Otocac, Gospic a ješte kousek.

Moc děkuji a doufám že se najde někdo kdo to napíše tak že všichni ostatní co to přečtou budou vědet. ZAjímá mně postup děkuji.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 22:13
mzett-ENC koupíš zde [www.hac.hr] , já ji koupil ve cca 23:30 v Varaždinu , vypsal reg.papír,ranní směna zaregistruje,(podle mně důležitý udaj email)ENC je okamžitě funkční,[www.hac.hr] jsou useký kde jde použít a ceny ,co ještě ? podobné ne-li dtejné info 3 str.dozadu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavelostr (09. 06. 2013 22:21).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 22:19
Martine,
ten zmatek, který tady vládne, je způsoben překlady z oficiálních stránek HACu ( né vždy správnými), takže až pojedou první cestovatelé, určitě dají přesnější info.
Ve SLOvinsku jedeš po dálnici, nebo jako loni ? spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 22:25
tak teď jsem napsal kde a kdy jsem ji koupil , a ty napíšeš že jsou tady jen překlady stránek, je zbytečné cokoliv psát ,platťě radši kash a máte po starostech
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 06. 2013 23:38
Za jakou dobu byla ENC od HACu zaregistrovaná při registraci poštou z ČR?
Předpokládám, že za 2-3 dny to tam dojde, pak se to bude někde válet a pak pokud to neskončí v odpaďáku, tak to někdo zaregistruje. Jde mi o to kdy je začít uhánět (třeba e-mailem), že jim to nějak trvá.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 06:41
Jirka Napíšeš ,že jim to trvá a máš delší termín registrace.
Úředník je na to háklivý.
thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 06:45
pavelostr,
když si projdeš posledních 60 - 70 příspěvků, tak z 90% jsou to dohady a zprávy navzájem si odporující.
Ten Tvůj je v těch 10%, ale zase se určitě někdo najde, kdo ho zpochybní a zase bude nejistota.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 09:25
Zapomeňte na ENC od HAC. Daleko lepší komunikace je s ARZ. Prodej je na Lučku v modré kulaté budově u vjezdu na dálnici. Zastavíte na parkovišti, koupíte a po položení ENC na přední sklo se po pípnutí závora otevře.. Registrace přes internet a skvělé dobíjené přes platební kartu. Jen se nedivte, když projedete první cestu v roce, stav účtu se ukáže na sjezdu (např. Šestanovac) snížený o 197,- Kn (jako bez slevy 21,74%), ale ve skutečnosti sleva proběhla a odečetlo se pouze 154,- Kn. Společnost sama zaslala registrační e-mail s novým heslem. Prostě samá spokojenost. Já a moji přátelé ji používám.e od minulého roku. Každý řekne kudy pojede, před odjezdem si dobije potřebnou částku a hurá do světa.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 10:21
Jirka 76 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Za jakou dobu byla ENC od HACu zaregistrovaná při
> registraci poštou z ČR?
> Předpokládám, že za 2-3 dny to tam dojde, pak se
> to bude někde válet a pak pokud to neskončí v
> odpaďáku, tak to někdo zaregistruje. Jde mi o to
> kdy je začít uhánět (třeba e-mailem), že jim to
> nějak trvá.

Dopis dojde do HAC asi 4-5 dny a doručenka zpět 3-4 dny aspoň mně tak dlouho dopis šel

Jirka
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 10:44
S tím že moje info někdo zpochybnuje nic nenadělám a je mi to jedno.Nemám ve zvyku si vymýšlet .Popsal jsem jak jsem to provedl já.ENC je funkční,registrovaná a o to jde .Není to žádná věda . Navíc jet se dá i bez ENC.
ENC v praxi Maribor -> Zadar -> Split
10. 06. 2013 11:12
Včera jsem jel klasickou cestou vše-po-dálnici Maribor -> Záhřeb -> Split a přidávám své zkušenosti. Snažil jsem se koupit ENC co nejdříve a přitom nesjíždět z dálnice do žádného města. Před odjezdem z ČR jsem nic neřešil.

Čas nákupu ENC: neděle 9.6.2013 11:30

Místo pořízení ENC: mýtnice Lučko, GPS: 45.749176,15.88395

Zaplatil jsem za novou krabičku ENC s kreditem 300 kn: 420 kn

Vydavatel ENC: ARZ (Autocesta Rijeka - Zagreb)



Podrobný popis:

Hraniční přechod Macelj SLO/HR
Na přechodu Macelj je hned vpravo za chorvatskou hranicí bílý likus Chorvatského autoklubu - nestavěl jsem, neboť na nálepkách na dveřích jsem žádné ENC nezpozoroval.
Na první mýtnici Macelj na kopci jsem neuspěl, i když jsem se snažil dobýt do přilehlé budovy na levé straně v protisměru (našel jsem tam aspoň čisté záchody). V mýtných branách jsou jen lístky na vyzvednutí, jinak nikde živá duše. (Jak jsem se zde dočetl před chvílí, úsek Macelj - Lučko provozuje jiná společnost a nejsou na ENC zavedeni. Žádná z bran taktéž není ENC označena.)
Na druhé (výstupní) mýtnici před Záhřebem totéž - žádné ENC, jen zaplatit vyzvednutou kartu v Macelj (48 kn).

Mýtnice Lučko (Záhřeb)
U další mýtnice, první na začínající A1 a třetí celkově v pořadí, jsem ENC zakoupil. Zastavil jsem vpravo před mýtnicí na malém parkovišti pod sladkým morušovníkem (GPS: 45.749869,15.884186). Došel jsem 100 m do prosklené budovy (provozuje spol. ARZ, vstupní dveře zleva), požádal o ENC paket pro osobní auto "molim ENC paket, kategoria 1", vyplnil krátký formulář (jméno, adresa, datum vystavení OP, telefon) a zaplatil kartou. Nečekal jsem žádnou frontu, pracovník byl svižný, nejdéle trvalo samotné vyplnění formuláře. ENC jsem vybalil, nalepil na sklo (integrovanou samolepicí nálepkou) pod zrcátko a projel mýtnou branou ENC. Návod i dokumentace je pouze v chorvatštině. Žádný registrační účet jsem neobdržel, pouze stvrzenku o zaplacení.

Při výjezdu exitem Benkovac mi brána ENC odečetla 105,65 kn (běžná cena je 135 kn) a zůstatek činil 194,35 kn.

Účet na portálu
Založení osobního účtu jsem provedl následně přes internet na portálu ARZ. Zvolil jsem si přihlašovací údaje a vyplnil 10-místné číslo ENC zařízení, které jsem nalezl buď na krabičce ENC samotné nebo na papírovém obalu zespoda (06 1234567890 1234). Asi po 26 minutách přišel na zvolený e-mail aktivační odkaz, po jehož navštívení jsem se mohl přihlásit.

Co se mi nepodařilo, byla registrace do portálu HAC, a to ani pouze číslem přístroje nebo následně jménem a heslem získaném z ARZ. Možná jde o dva oddělené systémy.

V čem stále nemám jasno
1. Proč na portálu HAC stojí v chovartské verzi paket 380,61 kn, kdežto v anglické mutaci je ten samý za 420 kn? DPH to nebude, to nevychází. Na stejné stránce je kredit 333 kn, zbytek krabička. Opticky je to od HAC levnější než od ARZ (300 kn kredit + 120 kn krabička), ale patrně to bude jiným účtováním (ARZ sleva po projetí branou). Třeba to tu někdo vysvětlí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil M2CZ (11. 06. 2013 20:25).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 12:41
Možno niekomu pomôže
[www.ta3.com]
Re: ENC v praxi Maribor -> Zadar -> Split
10. 06. 2013 12:57
Ahoj.
M2CZ - popsal jsi to přehledně a jasně.
Mne by ještě zajímalo zda na vozidla kategorie II /auta s karavanem/ mají stejnou ENC krabičku jako kategorie I a nebo jinou, popřípadě kolik stojí, nebo jaké jsou nabízené cenové možnosti?
Dále - zda lze na Zagreb - Lučko koupit ENC krabičku i kolem půlnoci?
Poslední věc - zda ENC krabička, která je zabalená, nebude na mýtních branách fungovat. Budu mít dvě, jednu svoji/ta bude za sklem a bude fungovat/ ta druhá bude zakoupena a vezena domů pro známého?
Dík Mirek
Re: ENC v praxi Maribor -> Zadar -> Split
10. 06. 2013 13:27
abys měl jistotu, že ti neodečtou kredit i z druhé krabičky, je lepší mít s sebou alobalový sáček. české jednotky premid se do nich také dávají pokud se převáží v jiném voze než registrovaném.
Re: ENC v praxi Maribor -> Zadar -> Split
10. 06. 2013 13:37
M2CZ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co se mi nepodařilo, byla registrace do portálu HAC, a to ani pouze číslem přístroje nebo následně jménem a heslem získaném z ARZ. Možná jde o dva oddělené systémy.

Je to presne tak. Su to dva oddelene systemy evidencie (HAC a ARZ), takze registracia pristroja je mozna len u toho, u koho bol pristroj zakupeny. Pouzitie ENC krabicky je potom samozrejme mozne na vsetkych usekoch, kde su brany ENC (t.j. je jedno ci ich spravuje HAC alebo ARZ).

mjlh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Poslední věc - zda ENC krabička, která je zabalená, nebude na mýtních branách fungovat. Budu mít dvě, jednu svoji/ta bude za sklem a bude fungovat/ ta druhá bude zakoupena a vezena domů pro známého?

Moja ENC krabicka bola dovezena presne tymto sposobom a kredit mala "plny", takze pokial ju hodis do palubky alebo do kufra, tak by ju nemalo nacitat. V prispevkoch z minuleho roka sa to tu tusim tiez rozoberalo, ci je treba balit tu prevazanu krabicku do nejakej ochrannej tieniacej folie pripadne do "alobalu" aby ju omylom nenacitalo.
Re: ENC v praxi Maribor -> Zadar -> Split
10. 06. 2013 13:47
Snímací zař je umístěno na hoře , jakoby směrem ke sklu auta.Tam má být krabička umístěna aby "viděla" na snímač.Navíc je to nastaveno na průjezd jednoho auta.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 13:58
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jirka 76 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Za jakou dobu byla ENC od HACu zaregistrovaná při registraci poštou z ČR?

> Dopis dojde do HAC asi 4-5 dny a doručenka zpět 3-4 dny aspoň mně tak dlouho dopis šel
>
> Jirka

Dík za info, takže cca dva dny a můžu se začít stresovat...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 76 (10. 06. 2013 13:59).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 15:44
Ještě jednou,mohl by to tu někdo shrnout?

Jedo 30.6 až dolů...Zagreb-Šestanovač
Mam pár otázek.
Jedu vozem druhé kategorie.
Potřebuji nějakou jinou krabičku ENC než na osobní vozy?
Jaký potřebuji cenový balíček ,jak je to z registrací když budu na Lučku v cca 7.00 v neděli ráno.
Pochopil jsem to zprávně že na Lučku zajdu do kulaté boudy a koupím ENC vyplním formulář krabka by měla hned fungovat.
Jak je to prosím z dobíjením ? pokud koupím nejdrážší balíček ,výjde my to tam i zpět Zagreb-Lučko a zpět na 2 kategorii?
Děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (10. 06. 2013 16:30).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 15:49
mne akosi dlho trvalo, kým som pochopil, že ako HAC vypočítal tie ceny jednotlivých ENC paketov, ale konečne na základe videa na TA3, kde bol záber aj na potvrdzujúci papier mi to došlo:

1. balíček: kredit: 333kn; z toho odpočítajú 21,74% (konkrétne 72,39kn); a potom pripočítajú cenu prístroja 120kn => 333-72,39+120=380,61kn
2. balíček: kredit: 555kn; z toho odpočítajú 21,74% (konkrétne 120,66kn); a potom pripočítajú cenu prístroja 110kn => 555-120,66+110=544,34kn
3. balíček: kredit: 1000kn; z toho odpočítajú 21,74% (konkrétne 217,40kn); a potom pripočítajú cenu prístroja 100kn => 1000-217,40+100=882,60kn

čiže už pri druhom balíku je prístroj akoby "zadarmo" + trocha kreditu naviac oproti tomu, koľko človek za paket zaplatí



Upraveno 1krát. Naposledy upravil thomas (10. 06. 2013 20:54).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 16:09
...ENC-em se muže platit i na Istrijskem Ypsilonu...ale...(vice na w.bina-istra.com)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (10. 06. 2013 16:10).
Re: ENC v praxi Maribor -> Zadar -> Split
10. 06. 2013 16:31
Čauko,paket pre II skupinu je len za 882,60 kuna/dobíjanie potom klasika ako ostatné je to tuná:[www.hac.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 19:32
Pro informaci ostatním, jel jsem přes Lučko v sobotu 8.6.2013 ve 23:40 hod. a chtěl jsem zakoupit ENC. V kanceláři mi bylo sděleno, že mi nic neprodají. Prodej pouze v pracovní dobu. Podle neochoty si myslím, že moc zájem prodávat ENC nemají.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 22:00
Jak to vypadá tak koupím ENC na Lučku a jelikož pojedu až na Pelješac tak vemu ten kupon za 555Kn, nebudu online tak nemá cenu brát menší a budu to mít na příští rok. Tady někdo psal, že baterka resp. ENC vydrží 4roky tzn. že za 4 roky se kupuje zase nová krabice nebo se jen dokoupí baterka. Díky za info a všem klidnou cestu - šrutan put
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 22:09
Nefunkčné ENC zoberieš do kancelárie/nie je mi jasné čo ak nebude pracovná doba?/a na nete po prihlásení ti tvoj kredit presunú do novej ENC bezplatne takto to bolo propagované
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 22:20
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nefunkčné ENC zoberieš do kancelárie/nie je mi
> jasné čo ak nebude pracovná doba?/a na nete po
> prihlásení ti tvoj kredit presunú do novej ENC
> bezplatne takto to bolo propagované


Díky za info, ale bůh ví co bude za 4 roky :-))
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 22:37
Je to v podmienkach.Čo bude za 4 roky naozaj neviem,ale ja som ENC mala ešte rok pred zdražením a všetok kredit po zdražení mi navýšili automaticky o tie % cca 22 čo zdražovali.Zdá sa mi,že pristupujú k tomu férovo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2013 23:00
JJ díky a už aby to bylo a mohlo se vyrazit na cesty. Ale nebude problém, když vše vyřídím na Lučku koupím ENC a koupím kredit a budu platit kartou a nebudu online, abych se ještě někde přihlašoval apod
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2013 14:40
Tak v tom mám zase trochu zmatek. Když budu kupovat ENC na Lučku, tak koupím od HAC nebo AZR? Jesliže od HAC a pojedu na Šestanovac, což je normálně tam i zpět 394 kun a koupím nejmenší balíček s kreditem 333, bude mi to stačit (započítá se tam ta sleva 21%)nebo je potřeba tam mít ten kredit minimálně 394?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2013 14:58
HAC nabiješ kupón za 300 kuna zaplatíš 300 kuna a dostaneš kredit +
21,74 % teda 365,22 kuna za úsek napr.za 80 kuna, zaplatíš 80 kuna
AZR- koľko chceš nabiť za napr 300 kuna,zaplatíš 300 kuna a dostaneš 300 kuna kredit platbu za dialnicu nezaplatíš príklad normálne 80 kuna,ale 80 - 21,74% to jest 58,26 kuna
Zhrnutie HAC ti dá v kredite % naviac-dialnice platíš podľa cenníka.AZR ti nedá kredit naviac,ale zľavu % na poplatku na dialnici.
V konečnom dôsledku to je zajedno.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2013 15:04
Díval jsem se na stránky ARZ a tam je možnost si ENC zakoupit přes internet a nechat poslat domů. Už to někdo vyzkoušel? Zajímalo by mě, jaké je poštovné. Koupit to přes internet má výhodu, že nemusím doufat, že mi prodají ENC i mimo pracovní dobu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Nalim70 (11. 06. 2013 15:41).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.