Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 04. 2013 11:51
přesně jak píše učitelkadrinking smiley

jinak nechápu co dělaj na Lučku, to nikdo v tý frontě nemá platební kartu? však ty neutracený kuny se dají použít i za rok a možná i za 10let, páč euro nepřijmou jako mysmiling smiley

_______________________________________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 10:14
Někdo ji má doma ve skříni, na dovolenou si vzal hotovost. Jiný se bojí, že to bude složité, další, že mu započítají špatnou kategorii vozidla, jiný že mu ukradnou číslo karty nebo okradou jinak atd.atd. Hotovost a živý pokladní jsou přeci jistoty! eye rolling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 10:58
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
. Hotovost a živý pokladní jsou přeci jistoty! eye rolling smiley

Já bych napsal že toto je jistota že tě okradou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 12:42
Tiež preferujem bezhotovostné platby,hotovost nosím so sebo do 500E kdyby neco,ale v penaženke na očiach max do 50E a prefotené OP a doklady od auta.Ja som taký blb,že doklady a karty nosím v jednej penaženke a tak hotovost nosím mimo penaženku na .Z bezpečnostných dôvodov,kby mi niekto túto penaženku potiahol.Musím si zaklopať,zatiaľ sa to nestalo./dúfam že to nezakríknem/ Mám dve karty -jednu pre platby v zahraničí tzv kreditku,kde mám určitú max výšku peňazí a druhú k normálnemu účtu,v zahraničí ju používam len minimálne.Ak mi tú prvú aj niekto zkopíruje,tak si moc nepolepší a mne nevybrakuje účet.Chodím do chorvátska minimálne 3x do roka,tak preto že ušetrím as aj peniaze preferujem ENC
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 13:08
No nevím asi jak kdo chce sice kartu mám (občas mi připadá že to budou za chvíli přibalovat i k jogurtům) ale platím s ní velmi zřídka, a to proto, že mi vadí to že pak má velký bratr až moc velký přehled kdo, kde, za co, a kolik platil !! Takže já radši keš.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 14:02
velkej bratr tě i hlídá i tady a více než si myslíš, to je internet
to, že ti nědo hlídá tvoje platební karty, je banální blbost
doufám, že nejsi na fejsbuku smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 15:29
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Globík napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> . Hotovost a živý pokladní jsou přeci jistoty!
> eye rolling smiley
>
> Já bych napsal že toto je jistota že tě okradou
smiling smiley Doufám, že jsi pochopil, že nepíšu svůj názor, ale názory spousty jiných lidí
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 15:36
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> velkej bratr tě i hlídá i tady a více než si
> myslíš, to je internet
> to, že ti nědo hlídá tvoje platební karty, je
> banální blbost
> doufám, že nejsi na fejsbuku smoking smiley
thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 17:02
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> velkej bratr tě i hlídá i tady a více než si
> myslíš, to je internet
> to, že ti nědo hlídá tvoje platební karty, je
> banální blbost
> doufám, že nejsi na fejsbuku smoking smiley


Tak nějakej "blb" to musí živit ....
a ani mu nevadí že mu někde při platbě kartou účtují poplatek thumbs up
[finance.idnes.cz]



Upraveno 4krát. Naposledy upravil jirvo (05. 04. 2013 17:13).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 17:11
řekni kde smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 17:14
tam kde chtějí. TOS NEVĚDĚL? Tak teď jsi chytřejší eye popping smiley
[www.mesec.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (05. 04. 2013 17:28).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 17:44
Ano pánové. Buďme rádi za lidi jako je jirvo a jemu podobné. Díky nim je na Demerje stále volno. Ať si stojí na Lučku fronty, když jsou paranoidní a bojí se běžně platit kartou a ještě si myslí, že za to zaplatí něco navíc bez jejich vědomí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 17:49
není dobré ve fóru, když někdo upraví svůj původní příspvěk 4x poté,co na to někdo dříve už reagoval...
fórum je primárně o cestách do Chorvatska, tedy jak nejsnaději platit větší částky, mýtnice, benzinky, velké obchody....
ovšem když se někdo rozhodne mít na cestu balík kun va šrajtofli nabo v podprdsence manželky je to čistě jeho věc
a už toho nech, pro lidi jako ty byly asi vynalezeny skarty, ale snad to dobře skončí smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 17:49
Globíku plácáš úplně mimo mísu už to nechlastej ani ředěný.
Nebo mi najdi příspěvek ve kterým jsem psal že na DEMERJE platíš něco navíc !
Chápu žes to asi taky zřejmě nevěděl a nechceš vypadat jako "blb" ale přesně tak se chováš thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 18:01
J



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (08. 04. 2013 11:32).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 18:23
Ano, vraťme se na stromy. Zahoďme karty, zbourejme Demerje. Vrchol tukanství je si vyzvednout prachy z bankomatu v obchoďáku a zaplatit nákup hotově. Proboha proč? Vždyť v některých státech je platba hotovostí skutečně pomalu jen pro již výše uvedené majitele skaret. Obchodníci, kteří si budou za platbu kartou přirážet, dlouho nevydrží. Ale je to jejich problém. Já jsem se dokonce i obchodům, kde se nedalo platit kartou, vyhýbal. Karta je dnes už taková samozřejmost, jako toaletní papír. Budíž, držte se hotovosti, já až pojedu kolem nacpaného Lučka na Demerje, vždy si na vás vzpomenu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 18:23
hele Jirvo, už se na to vyser, ale trochu jsem zaskočen, že jsi asi z Práglu a máš asi PZ začínající A....
ale mám komlex, na tyhle namyšlemé blby "zn Pražák" opravdu mi schází hodně smoking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 18:56
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jiri.velmez napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Globík napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > . Hotovost a živý pokladní jsou přeci jistoty!
> > eye rolling smiley
> >
> > Já bych napsal že toto je jistota že tě okradou
> smiling smiley Doufám, že jsi pochopil, že nepíšu svůj názor,
> ale názory spousty jiných lidí

Pochopil

několik lidí znám že kreditku mají na výběr z bankomatu jinak leží doma v kredenci. Na dovolenou si berou hotovost na Lučku si potom vystojí frontu potom nadávají že je okradli při platbě mýta. Přitom jejich otec platí kartou co se dá včetně dovolené
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 19:55
jeliman napsal(a):



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirvo (08. 04. 2013 11:13).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 04. 2013 20:19
výzva: přestaňme krmit trolla
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 04. 2013 15:59
Tak jsem zde nakouknul, jestli není nějaké nové info o ENC a ejhle sračky, sračky a debata o placení a neplacení kartou.
Jděte se bodnout !
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 04. 2013 18:58
Mirusu, klídek, velký bratr Tě hlidá, jednou si napsal "Do HR jezdím jednou ročně a to až na poslední dva týdny v září ". Ale i jestli i v tomto termínu chceš využít ENC brány, tak thumbs up, sretan put.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 04. 2013 22:04
Jelimane, nedočetl jsi to celé:

Do HR jezdím jednou ročně a to až na poslední dva týdny v září, takže žádné čekání na mýtnicích i hranicích, takže o koupi ENC neuvažuji, nemá pro mne žádný přínos, ale letos při cestě dolů bych ji využil, ikdyž zas tak velý problém to bez ní taky nebyl.
Sv. Rok kvůli větru uzavřen, na objezdu (po půlnoci) u jedné vesničky uzávěra (prasklý vodovod), takže pracné hledání jiné trasy.
Názvy těch pidi osad ani na mapě nejsou, takže docela špatná orientace, následně jízda do kopců i potom dolů za dvěma kamiony s dřevem (nedaly se předjet). Po příjezdu na Maslenici zjištění, že i zde uzavřeno, takže cesta na nájezd za mostem.
Tam jsem byl ale nemile překvapen tím, že pro najetí na dálnici byla pouze jedna brána a to na ENC a nepomohla ani domluva s obsluhou (zde by se ENC šikla), takže opět cesta mimo dálnici na další nájezd (tuším Zadar).

Takže jeden důvod pro koupi jsem vloni viděl a napsal, nižší poplatky za projeté km by taky mohly být důvod a pokud by se letos znovu opakovala loňská červnová akce "krabička za 501 kun" (krabka za 1kunu+500 kun kredit), tak to už stojí za úvahu, jelikož jezdím každý rok.

Vlákno jsem otevřel, jestli tam třeba už nebude upozornění na případné opakování loňské akce, bohužel, našel jsem pouze to , co jsem už zmínil. yawning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 04. 2013 20:28
Jezdím také v září, ENC máme se švárou, který jezdí v jiném termínu a zatím se mi vyplatilo nejen po stránce finanční úspory, ale taky tím, že při návratu nestojím ve frontě na Lůčku. Do Chorvatska jezdím v týdnu a v noci, tedy bez front. Jsem spokojen, máme to dávno zpátky. Mirek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 04. 2013 21:33
-----> mjhl
jo, když jste dva tak je to dobré kvůli úspoře peněz , ale o tom Lučku bych se nezmiňoval, což nemáte platební karty ? (odbočka na Demerje, kde se nestojí ve frontě)
-----> Mirus
trochu nevěřím, že by průjezdem ENC bylo možno projet na uzavřenou dálnici, když jsou ostatní brány uzavřeny závorou, ale nebyl jsem tam, tak nevím
ale máš pravdu s tou loňskou červnovou akcí ....psali, že zařízení se koupí za symbolickou jednu kunu, podmínka získání setu ale je nabití na 500 kun, což je cca 1700 Kč, což je ovšem na jednu dovolenkovou cestu dost
-------

Takže výzva Miruse : už ví někdo, zda bude letos zase nějaká akce ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 04. 2013 21:59
Ak ideš napr.okolo 200 kuna jedna cesta Goričan -Šibenik + 200 Euro späť.Tak Vám zostane okolo 100 kuna cca 13,6 Eura potom sa dá dobýjať najmenej tuším za 100kuna a vyššie.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Viera (09. 04. 2013 22:08).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 04. 2013 22:04
Ta dálnice odtud už nebyla uzavřená, pouze byl v provozu jen nájezd s ENC, klasický "Uzmitě karticu" smiling smiley byl uzavřen.
Těch 500 kun (1700 Kč) nemusíš utratit celých ten rok, kdy jsi zakoupil, můžeš použít i v dalším roce, pokud zbytek nestačí, dobiješ.
Letos by měla platit ENC už i z Macelju do Zagrebu, takže to vyjde skoro přesně.
Kolik je sleva oproti klasice teď přesně nevím, ale dělá to myslím nějakých 10 - 15 %



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (09. 04. 2013 22:10).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 04. 2013 13:50
Mirusi kde jsi prosím četl že by se ENC dalo použít už od Macelj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (10. 04. 2013 13:50).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 04. 2013 21:23
Ahoj
Na stránkách hac.hr jsou nějaké novinky a asi i akce o ENC ale já to nepřeložím. Tak jestli to někdo zvládne.........

Dík
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 04. 2013 07:42
Pro majitele ENC od ARZ.........novinka dobíjení přes sms.....[arz.hr]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.