Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 04. 2013 17:46
vilda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
> Na stránkách hac.hr jsou nějaké novinky a asi i
> akce o ENC ale já to nepřeložím. Tak jestli to
> někdo zvládne.........
>
> Dík

Tak to vypadá že se musí krabičky ENC registrovat do 30,6,2013 jinak se bez registrace nejede.
Takže budu posílat formulář
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 04. 2013 00:29
Platit kartou venku je fajn, ale ne s mojí bankou. Některé banky počítají kurz dle ČNB, některé mají kurz vlastní. Ta moje má vlastní a třeba na jednom ojru to dělá cca 1,25 Kč. Sice o prd jde, ale při větším pohybu je ten rozdíl znát. A nemluvě o tom, že ojra kupuji od souseda za cenu 2-3 Kč pod cenou ve směnárně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 76 (14. 04. 2013 00:30).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 04. 2013 07:40
To je aká banka??? Ja platím kreditkou hlavne preto že je tam kurz ktorý je skoro vždy lepší ako každá banka. Navyše sa nemusím obávať o stratu peňazí. Takže asi tak ...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 04. 2013 19:06
Protože neumim chorvatsky,muže to to někdo přelouskat ty změny a ta registrace? stačí projet mytnici do 30.6. nebo musí být vyplněn papír? jestli ano je tam formulář? děkuji a raději na email nevolejZnapismiTcz bo v patek jedu a nevím jakto v noci bude mam ji z lonska a zustatek na ní na cestu tam je ted aby to jeste fungovalo dik
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2013 08:50
Jirka 76 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platit kartou venku je fajn, ale ne s mojí bankou.
> Některé banky počítají kurz dle ČNB, některé mají
> kurz vlastní. Ta moje má vlastní a třeba na jednom
> ojru to dělá cca 1,25 Kč. Sice o prd jde, ale při
> větším pohybu je ten rozdíl znát. A nemluvě o tom,
> že ojra kupuji od souseda za cenu 2-3 Kč pod cenou
> ve směnárně.

Jakou máš banku?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 04. 2013 18:33
Zdravím, dopídili ste se co to je s tou registrací? přelouskali ste to? asi to chtěji nechat propadnout prazdninovým aby koupili nové???
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 04. 2013 17:13
Zdravím pánové a dámy. Dovolená se blíží tak by s se chtěl optat na nové info o ENC. Na HACovských stránkách jsem vygůgloval, že ENC je zatím za plnou cenu. Prodejní místa jsou jen Cestariny a na všech zpoplatněných mýtnicích ENC. Z Maďarské strany nejbližší Varaždín - mýtnice 3. Tady pojedu. A stačí si vzít sebou vyplněný přihlašovací blanket. Pokud jsem něco přehlédl dejtě vědět. Vyjíždím cca 30.6 - 1.7. Díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 04. 2013 12:12
pro Jirka 76, triplex, dejff:

Nespletli jste si náhodou vlákna? Co kdybyste se drželi názvu "ENC krabičky ....." a nepsali tu o platebních kartách a bankách? Ty asi v původním tématu nikoho nezajímají!!!!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 04. 2013 12:43
[prodaja.hac.hr] tuná je to tlačivko,len si myslím,že by bolo rozumnejšie to poslať poštou,môže sa stať,že toho 30.6 nemusia stíhať nahadzovať tie údaje do počítača a nebude Vás to načítavať.Ja by som to nenechávala na 30.6
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 04. 2013 15:40
Děkuji za info, tzn. pro laiky vytisknout formulář ,vyplnit body 1.1, 2.2, 3, 4, 5, 7, a odeslat na adresu Hrvatske autoceste d.o.o., Širolina 4,
Zagreb, Hrvatska. Nic víc?
Na cestu si stačí vzít kopii toho formuláře nebo mi pošlou nějaké info z HACu?
Předem dík.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 04. 2013 13:58
tak musim aj ja opat prispiet do tejto temy. co sa tyka zlavy, tak pri elektronickom dobyti je zlava 21% a to je uz celkom slusne ;-) kupim 500kn ale zaplatim len 395 no a pozrime sa, hned mam 7 piviek pri mori smiling smiley

co sa tyka platieb kartou, tak musim povedat, ze tento rok budem vyberat z bankomatu priamo v HR, kedze je ovela lepsi kurz. pri vybere 200€ usetrite v pohode 10€ a viac. a dalsia vec, ze nedam tymto nasim prasivym bankam zarobit ani korunu smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 04. 2013 15:07
Akú máš banku keď nebudeš platiť za výber z bankomatu?Ja som cca dva týždne nazad menila v Chorvátsku v banke 7,55 za E u nás pred cestou v Tatrabanke okolo 7,33 Kurzy sa dajú pozrieť na www stránkách bánk splitskabanka.hr a pod.Ale niektoré už začínajú vyberať províziu,tak teba si aj to na spodu pozrieť.Inak sa snažím platiť kartou,kurz mi cez Prima banku šiel 7,6 za E
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 04. 2013 16:51
to bender111:
zaplatis 500Kn a na ENC racunu ti pripisou 638,90Kn
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 04. 2013 07:36
no ja som pokusne kúpil 100kn a prišla mi potom aj faktúra na cca 78kn, čiže tebe pripocitaju presne sumu ktorú chceš dobit, ale zaplatis menej. takto to funguje pri platbe kreditkou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 04. 2013 07:39
to Viera
ja mám mbank a tam mám minimálne 1 výber v zahraničí zadarmo. a keď platim alebo vyberam z bankomatu tak mi prepocitava stredovym kurzom čo ma Visa.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 04. 2013 07:56
ďakujem za info.Chlapci mám pocit že sa bavíte o dvoch typoch ENC AZR -funguje že menej zaplatíš a dajú ti + 21% a HAC zaplatíš + ku kupónu dostaneš 21%.To len zasa aby sa tu nepísali rozsiahle diskusie o ničom
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 04. 2013 13:25
Dle mého se registrovat ENC nemusí prostě se používá jako ANONIMNI KORISNIK Registraci má provést pouze organizace,podnikatel v dopravě s IČO ostatních osob se registrace netýká.Takže pokud pojedu soukromě a použiji ENC registrace by na mě neměla být vyžadována.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 04. 2013 15:24
Ako myslíš,na benzínkach už pakety neboli,len na mýtnici a pri predaji zadával údaje z OP
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 04. 2013 16:39
co takhle napsat našemu Jirkovi z Rjeky, co by soudnímu překladateli konkrétní dotaz a ne vyzobávat info z překladače gůglu
myšleno pouze SZ a pokud to bude odpověď obecná, tak ji hodit sem smoking smiley
je tu bordel smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 04. 2013 16:54
No bordel tu je, já už ani nevim co a kde bych měl koupit, vyplnit, poslat... grinning smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 04. 2013 19:27
Zdravím, přispěji kousek do mlýna.
formulář zde: [www.hac.hr]
pro registraci.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 04. 2013 02:41
Jen ze zvědavosti, kam se do toho formuláře píše číslo ENC krabičky?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 04. 2013 11:51
jinak stryček gůgl to přeložil takto a ja to jen vyplnil do pdf chorvatskeho a vložil podpis a za hodinu byla emailem registrace hotova a v dobil jsem 400kun z karty z domu přes net na mytnici OK
okolí Karviné ENC půjčím za dobití (bez odměny), psal jsem jim gugl překladačem že jsem turista a nejsem firma, vratil jsem se dnes ve 3 rano Split-Nagykaniszya a dale klasika Szombately,csorna

ad číslo - ja jsem napsal do předmětu emailu - registrace enc me jmeno a čislo krabičky a pak ten formulař do přilohy s podpisem v pdf v něm to čislo není :-)

Molimo mogu prijaviti na sljedeći način
Obrazac za prijavu nalazi se u privitku
Tvrtka Ja sam privatna osoba i volim se voziti svoj ​​moru
tek tako? Ako ne kako da radim dobro?
Puno vam hvala za informacije idem da vam ova subota, 20. travnja, 2013, a ja želim da imaju sve što je dobro.




POUŽITÍ - HAC ETC PŘEDPLATNÉ

Uživatel Info

1.1. Jméno a příjmení fyzické osoby,

1.2. Plný název společnosti nebo obchodní jméno a příjmení osoby oprávněné k zastupování

1.3.Funkce oprávněného zástupce

2.1. DPH DPH nebo obchody majitel firmy

2.2. Daňové identifikační číslo nebo číslo průkazu nebo číslo pasu jednotlivci / Datum a místo otázka

3. Název a adresa jednotlivých zaměstnavatelů


4. (Ulice a číslo popisné, PSČ, město, stát)


5. Telefonní 6. Fax 7. e / mail


Pod trestem křivé přísahy potvrdit pravost všech údajů
uvedené v této žádosti a dohodnout se (na) celek Všeobecné požadavky na elektronické
sbírka sezónní mýtného. Podpisem této žádosti potvrdí, (o) I (my)
představil (a / y) s obsahem všeobecných podmínek ETC a potvrdí (o) jejich převzetí.
I (my) I / plně uhradit veškeré náklady vzniklé použitím
ETC zařízení. Veškeré údaje jsou přísně důvěrné. Autorizovat (o) CH
Zkontrolujte, zda všechny tyto údaje, a sbírat další informace. Také souhlasím (na)
že HAC má právo odmítnout tuto žádost bez udání důvodu. Souhlasí s tím, aby (a) Mám CM
Daňové identifikační číslo nebo občanský průkaz nebo cestovní pas, je používán jako způsob, jak identifikovat a
se používá ve všech svých záznamů.


Podpis osoby / podpis osoby oprávněné zastupovat společnost
nebo obchody




Datum a místo konání Razítko



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nevolej (28. 04. 2013 15:49).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 04. 2013 18:02
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 04. 2013 21:07
Ten humbuk s formulářem je asi jen pro ty, co chtějí cenu dobíjecího kuponu platit platební kartou.
Nevolej záhadně vynechal bod 8. kde jsou údaje o platební kartě. A to povídání " pod trestem křivé přísahy ...." se zřejmě vztahuje jen na tyto případy. Když si, tedy podle mne, koupím za hotové dobíjecí kupon někde na cestarině, tak co je komu do toho jak se jmenuji nebo číslo pasu? Vždyť krabičky, jak píší, jsou přenosné na kohokoli.
Nebo je to jinak? Som zmätený. eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 04. 2013 21:18
žadne udaje po mně nechtěli o kartě to je jen když chceš aby ti hlidali zustatek pro ty co jezdi často, udělal jsem tu registraci emailem a necitimse byt ohrožen velkym bratrem více než dosud :-)
číslo pasu bych řek že je ochrana proti kradeži, kradenou si nabiješ kuponem sam ale zablokovat mužeš jen s dokladem :-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 04. 2013 21:28
teď už jsem z toho úplně blbej, jaké hlídání zůstatku? kde ses to dočetl ? eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 04. 2013 15:48
pokládejte otázky víc konkrétně

ad číslo platební karty - je to jedna z možnotí v internetové aplikaci u ENC kde lze navolit svou kartu a nastavit jakou částku mají hlídat např aby tam bylo nejméně na cestu domů 200kun a oni ti to bud sami stahnou aby tam bylo 200 nebo pošlou sms abys to dobil ale to je služba kterou asi jako turisti nevyužijem, jedina vyhoda registrace je že si dobijete kredit na ENC přes net svojí kartou (nemusíte být na internet bankovnictví) a tak to třeba uděláte i na wifi z apartmánu.

ENC zkušenost - koupil jsem ji loni v akci a loni v srpnu jsme projížděli bez zastavení auta, letos mně to na některých pustilo po chvíli na některých jsem musel požádat obsluhu aby to udělali na čtečce asi slabá baterie tak ji budu muset nechat vyměnit ale trval jsem na ENC tak jsme projeli všechny mytnice, životnost mna byt 5 let je možne že ta moje ležela někde dlouho ve skladu :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 04. 2013 16:40
No já teda vůbec nechápu eye rolling smiley jak bych měl udělat registraci emailem a tam napsat číslo krabičky když jí ještě nemám a chtěl bych jí koupit cestou ?!?
Někdo tu psal že registrace má být do určitého data..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (29. 04. 2013 16:41).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 04. 2013 17:51
klídek
Nevolej před 3 nedělemi ještě nevěděl nic a pátral o info zde ne fóru....
Potom, protože nezná interpunkci, tak z jeho dalšího sdělení se nedá dočíst, zda jeho původní krabička byla dobita v HR (kde byl zřejmě na mýtnici), nebo mu to bylo bylo dobito z poslaného formuláře z netu doma.

Zásadní je sdělení na HACu :
"Žádáme všechny uživatele, kteří nejsou registrováni v systému kontaktovat prodejní místo dálnic chorvatské sro do 30.06.2013. let, aby mohli být zapsáni pro další[ použití ENC."

Jestli toto zde někdo smyslupně vysvětlí, čili JAK DÁL, ( KDO co už jí má, kde z domova, nebo až v HR ?) tak by to mnoho uživatelů krabiček uvílalo.
smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (29. 04. 2013 17:59).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 257
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.