Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 09. 2012 20:32
Klíd...nebuď tak uvzatý, blb nejsi, co nevíš, na to se zeptáš. Samosebou že to na sklo lepit nemusíš, zkrátka ji před mýtnou bránou vytáhneš s kastlíku, stačí položit na palubovku, uslyšíš písknutí a registrace provedena.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 09. 2012 22:07
2 hanah
Nevím, nepátral jsem po dalších firmách v areálu. Já si našel prodejní místo HACu, vlezl tam, za chvíli ven a bylo hotovo…

2 jeliman
Důležitý si nepřijdu, znečištění kalhot nechystám, díky za starost…Snad si jen říkám, že moje zkušenost mohla někomu pomoct, protože na rozdíl od tebe jsem si opravdu vyzkoušel to, o čem je toto vlákno. A proto to můžu posoudit. V tvém případě jsem reagoval na větu o ušetření času při průjezdu mýtnicí. Čas jsem ušetřil na všech mýtnicích, kterými jsem projížděl, to je prostě fakt. Někde víc, někde míň. Argumentu s letem do Splitu nerozumím, času jsem „ztratil“ jednorázově 10 minut i s tím záchodem a to vše zhruba v čase, kdy bych stejně stavěl na čůrpauzu a protažení. Pro mě ztráta nula. Akorát, že jsem čas trávil v klimatizované místnosti a s borcem co si chtěl povídat, jsem ještě probral proporce našich žen nenávist fanoušků Dinama Zagreb a Hajduku Split…

2 L.K.
smiling smiley Nenosím. U stojanu natankuju, vezmu doklady a prachy, prozkoumám případný výskyt spoluobčanů, zamknu, odcházím platit, od kasy hodím oko, co se děje u auta – nikdy nic podezřelého. Nehledě na to, že většinou se tam vyskytuje INA zaměstnanec, kterému jsem předtím řekl: Dizel do vrha, molim vas. Takže tam krádež nečekám a po dojezdu domů vycvaknutí a úklid k ostatní věcem.

Tím vším se snažím říct, že pro normálního člověka prostě nemusí platit žádný z černých scénářů, jak je tady pánové nastiňují. Celá věc lze bez námahy zařídit tak, aby člověk nemusel věnovat čas sbíráním informací, psaní mailů, strachu o zažízení.
Je to trochu podobné debatě o GPS. Někdo si jí pořídí, protože by netrefil, někdo trefí, ale proč to nevyužít k podpůrným informacím. Někdo nepotřebuje vůbec. S tím rozdílem, že ENC prokazatelně šetří i peníze. Za mýtné by člověk stejně zaplatil…
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2012 00:13
martin2106
Je to blbost kupovat, ale ty to prostě nepřiznáš. Za všechno mluví tvůj příspěvek na Jelimana... "Čas jsem ušetřil na všech mýtnicích, kterými jsem projížděl, to je prostě fakt." Pokud je mi známo, ENC se dá využít od Záhřebu dolů, nebo opačným směrem do Záhřebu. Tedy každým směrem jednou, pokud jsi neměl potřebu z dálnice sjíždět vícekrát.
Jakožto majitel ENC můžeš nejlíp porovnat klady a zápory. Proč to objektivně ostatním nenapíšeš od A do Z? Kolik času, hledání, zjišťování kde tu krabičku koupit, počáteční investice, nejistoty jestli to je aktivovaný atd, jsi tomu věnoval? A pak přijedeš na prázdnou mýtnici a veškerý plusy ENC jsou pryč.....
Já ti přeju ať ti to slouží, ať jseš spokojenej. Ale napiš mi aspoň jedinej solidní důvod, proč si to člověk má pořídit. Jedinej důvod, kterej zatím dokážu přijmout, je úspora několika desítek kun, jinak žádný další plus nevidím.
Jak říkám, je to čistá frajeřina
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2012 01:20
Valeri, ale proč bych přiznával, že je to blbost? Přesně jak píšeš - jsem majitelem krabičky a dokážu porovnat klady a zápory. Z nás dvou právě já to můžu porovnat, protože jsem roky jezdil bez toho a teď jsem si to pořídil.
Ale jaké zápory ti mám napsat, když nejsou? Napsal jsem za kolik jsem koupil, jaká je úspora. Popsal jsem, kolik minut mě to stálo - včetně toho, že časová ztráta se pro mě rovnala 0 minut, vzhledem k tomu, že bych někde v okolí stejně stavěl na WC a protažení.
Mám vyčíslit těch několik málo minut, kdy jsem o produktu hledal informace? Nedokážu to. Jako asi každý tady chodím průběžně na fórum a čtu různá vlákna. Většinou, stejně jako teď, u toho hraju poker, takže to není tak, že bych zoufale sháněl informace a nervoval se. Stejně tak chodím pravidelně na stránky HACu a tam během pár kliknutí jsem zjistil, co jsem potřeboval. Ceny paketů, prodejní místa...všechno zjistíš do pár minut.
Nervy? Z čeho? Zeptal jsem se frajera, jestli to už funguje, on že jo. Vylezl jsem z baráku, sedl do auta, za minutu jsem byl na bráně, píplo to, závora šla nahoru, jel jsem dál...
Prázdná mýtnice a plusy jsou pryč? No jestli je tohle problém, tak nevím. Samozřejmě ve Vrgoracu jsem byl rychlejší, než jenom jedno auto, takže ano, nejhorší, čeho můžu dosáhnout je, že jsem na tom v podstatě stejně, jako ostatní. Je tohle problém? Na Lučku, Slavonském Brodu, Zagrebu, Varaždínu (nenní to tedy tak, že by dalo ENC využít jen od Zagrebu k moři a opačně) jsem zase poměrně zajímavě čas ušetřil...
Samozřejmě všemi mýtnicemi, kde jsem čas ušetřil myslím pouze ty, kde ENC je, to jsem nepovažoval za nutné zdůraznit...
Důvody k pořízení? Jestli nestačí úspora času a peněz, tak jiné už nemám. Frajeřina je samozřejmě mimo mísu, na to nevím, jak se dá reagovat. Že bych čekal, až se mě někdo zeptá, co to mám v autě za krabičku, abych mu to mohl říct? Asi ne, v ČR je sundaná, v HR je běžná...
Hle, našel jsem jediný zápor, na který můžu přijít. Kdyby byla v autě spící osoba, to pípnutí by ji mohlo s leknutím vzbudit. Jinak nic.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2012 14:29
Je to jen samé blábolení,nevím proč pořád dokola vnucujete něco někomu o co dotyčný stejně nemá zájem a mít nebude,myslím si,že tu o ENC bylo napsáno dostatek užitečných informací na to aby se každý rozhodl po svém.Já osobně mám krabku od začátku a jsem s ní spokojený,měnit to nebudu, a také nehodlám nikomu koupi krabky vnucovat ba ani doporučovat.Prostě ta možnost tu je a basta fidli.Je na každém jestli si ENC pořídí.Howgh.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2012 18:56
Radomíre, je mi líto, pouze jsem se zeptal a pak reagoval. Zkuste číst pozorněji. Od začátku tvrdím, že chápu volbu každého a nebudu mu to kritizovat. Takže mu to rozhodně nevnucuju a už vůbec ne dokola. Ani jednou jsem mu necpal, ať si to koupí, že je to lepší. Ať si každý platí čím chce.
Pokud ovšem bez zkušeností s produktem v různých souvislostech použije slova jako frajeřina, blbost či 3,14čovina, tak na to jsem musel reagovat.
Tímto můžu téma uzavřít.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2012 20:25
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to jen samé blábolení,nevím proč pořád dokola
> vnucujete něco někomu o co dotyčný stejně nemá
> zájem a mít nebude,myslím si,že tu o ENC bylo
> napsáno dostatek užitečných informací na to aby se
> každý rozhodl po svém.Já osobně mám krabku od
> začátku a jsem s ní spokojený,měnit to nebudu, a
> také nehodlám nikomu koupi krabky vnucovat ba ani
> doporučovat.Prostě ta možnost tu je a basta
> fidli.Je na každém jestli si ENC pořídí.Howgh.
Asi tak. Mám pocit, že tady spousta lidí diskuzí o hovně ztratila víc času než ušetřila na mýtnicích. Vlákno je zasrané flamem a kdo se chce něco dovědět, musí listovat jako navedený. Kdo chce mít ENC ať ho má, kdo nechce ať ho nemá a nechápu, proč se jedni navážejí do druhých.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2012 21:51
Jak tady pročítám debatu nestačím se divit těm názorům. To jsou názory jak z pravěku. Se divím proč tady někteří nepíšou proč pořizovat mobil když tím tratím čas. Můžu přeci volat z budky né ? Vše dnes směřuje k automatizaci a bezobslužnosti lidským činitelem. Protože náklady na lidského činitele jsou stálé a stále se zvyšují, kdežto automatickou bránu se snímačem zaplatím jen jednou. Věřte tomu, že do deseti let platba v hotovosti zanikne. Takže si budete muset pořídit ENC naprosto všichni jinak na dálnici prostě nevjedete. A nebo platit kartou a to budou pak všichni a pak se z těch kolon poserete.

Vždy jsem platil dálnici hotově až letos jsem si pořídil ENC. Doba zabitá nákupem cca 5 minut i s platbou kartou na Lučku u HAC. Těch 5 minut se mi už dávno časově vrátilo. A to ihned po nákupu při nájezdu na Lučku na dálnici. Na odběr lístků byly takové kolony, že to tam řídilo víc než 10 policajtů. Dále při sjezdu v Dugopolje bylo taky x aut a minimálně těch 5 minut bych tam zabil. Průjezd ENC luxusní. A při cestě zpět o kolonách na Lučku ani nemá význam psát a průjezd ENC - 40 km/h bez zastavení.

A uvedu zde ještě jeden důvod, který zde asi nikdo neuváděl. Při platbě v hotovosti mě na mýtnici už 4 x od roku 2005 okradla obsluha. Asi mám smůlu. Nebo Vy všichni ihned poté co Vám na mýtnici vydají peníze jsi je okamžitě přepočítáváte. Ta obsluha s tím počítá. Sezóna. Obrovské kolony. Stres. Atd. Atd. Jednou jsem to zjistil ihned po vyjetí z mýtnice. Zastavil mimo, šel reklamovat a výsledek. Prý mi vydal tak jak měl. Takže smůla. A dokazujte někomu něco. To s ENC nehrozí.

A ty kecy o nějakém studiu toho kde koupi enc, jak ho aktivovat, jak ho dobít atd. jsou úplně mimo mísu. Dobití přes platební kartu po přihlášení ke svému účtu je úplně primitivní a okamžité.

Toť můj názor.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2012 22:39
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:47).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 09. 2012 22:50
A třeba ztrácet čas chlastáním kořalky, to není ztráta času? Čumět na přiblblý fotbal není ztráta času? Blbnout si mozek deseti pivy denně není ztráta času? Psát sem do fora není ztráta času?
Proboha lidi, jedu na dovolenou, chci mít ENC, věnuji pouhé 1/4 hodiny jejímu pořízení a potom mám o něco příjemnější průjezd mýtnými branami, navíc při x násobném použití o něco levnější. Tak proč ne, když to někdo chce. Až se to zavede v Česku, budeme to mít všichni.
Stejně tak bychom se mohli pustit do lidí, kteří mají navigaci v mobilu a navíc i navigaci klasickou.
Já ENC nikdy neměl, ale uvažuji o ní, jezdím někdy i do CH. 2 x ročně.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 11:09
Díky krabičce ENC mám kromě jiného zpětně časově přesný přehled o tom, jak dlouho mně trvá cesta po dálnici, protože na výpisu je přesně čas vjezdu i výjezdu na příslušné mýtnici. Je sice fakt, že takto mě může sledovat Velký bratr, ale to může při placení kartou také. Já jsem bohužel udělal tu chybu, že jsem si držák hned aktivně připevnil na sklo, ale drží to tam dobře už více jak rok a krabka se dá pochopitelně používat i bez držáku. Možná to je pro někoho samozřejmost, ale já si tím nebyl jist do doby, než to kolega, který je právě v HR, vyzkoušel. Zatím na tomto fóru chybí zkušenost s výměnou krabičky po vybití baterie, asi proto, že ENC mania (myšleno pochopitelně v dobrém) vypukla teprve nedávno. Vím, že kdosi tu před dávnou dobou uváděl, že ENC jednotka by se v takovém případě měla vyměnit zdarma na prodejních místech, ale není info, že by to už někdo vyzkoušel. Kdo by ale tu zkušenost měl, tak sem s ní. Dík. M.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 12:11
charman1 napsal(a):
-
>Dobití přes platební kartu po
> přihlášení ke svému účtu je úplně primitivní a
> okamžité.

Zajímalo by mě jestli už jsi to zkoušel a kolik je poplatek v Bance ( a jakou banku máš)
Dík za odpověď
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 15:04
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> charman1 napsal(a):
> -
> >Dobití přes platební kartu po
> > přihlášení ke svému účtu je úplně primitivní a
> > okamžité.
>
> Zajímalo by mě jestli už jsi to zkoušel a kolik je
> poplatek v Bance ( a jakou banku máš)
> Dík za odpověď
Poplatek v bance za platbu kartou?confused smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 15:49
Ano už jsem ENC dobíjel. Přímo v Chorvatsku z noťasu. Minimální dobití je 100 kun (těch které se ti přičtou na tvůj účet) takže platíš 78,26 kuny (odečtení slevy 21,74 %). Poplatek bance žádný. Mám více bankovních účtů. Toto zrovna placeno přes Mbank. (zahraniční platbu přes ně už nikdy více - mají absolutně nejhorší kurzy - u těch 78,26 kun to bylo pár korun oproti třeba ČSOB, ale při platbě v tisících už by to byl rozdíl větší).

Lze dobíjet taky těma jako oni tomu říkají "nadoplata bonom". Nejmenší bon je za 100 kun. Takže se Vám na účet přičte pak 121,74 (přičtení bonusu 21,74) Ty koupíte ve stáncích s tiskem, na benzínkách atd. A jsou 100, 300, 500 a 900 kun. Lze dobít i přes sms. Ale jen z chorvatského mobilu nebo přes přihlášení ke svému účtu.

ke svému účtu se přihlásíte zde -

[prodaja.hac.hr]

Korisničko ime - uživatelské jméno - číslo Vašeho enc
Lozinka - heslo - přednadstaveno stejné jako číslo Vašeho enc


Platba kartou - po přihlášení kliknout na "nadoplata". Poté na "nadoplata karticom". Pak zadat částku - odkliknout - a pak už klasická platba kartou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil charman1 (13. 09. 2012 20:50).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 16:15
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 16:27
charman1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano už jsem ENC dobíjel. Přímo v Chorvatsku z
> noťasu. Minimální dobití je 100 kun (těch které se
> ti přičtou na tvůj účet) takže platíš 78,26 kuny
> (odečtení bonusu 21,74 %).

> Lze dobíjet taky těma jako oni tomu říkají
> "nadoplata bonom". Nejmenší bon je za 100 kun.
> Takže se Vám na účet přičte pak 121,74 (přičtení
> bonusu 21,74) > ke svému účtu se přihlásíte zde -

Sleva (tedy "bonus"winking smiley na mýtném je 21,74%. Tedy po zakoupení bonu a dobití se Ti nemůže přičíst "bonus" ve výši 21,74%, ale ve výši 27,78%. Při dobití stokunovým bonem se TI tedy přičte 127,78 kn.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 16:41
Globík má pravdu. Je to těch 127,78. Těch 21,74 není bonus, ale sleva. Hlavně, že to na začátku svého příspěvku píšu. A pak napíšu takovou blbost. Píšu z kanclu a než jsem to dopsal tak jsem x krát dělal něco jiného.

Takže nejmenší platba kartou musíte zadat 100 kun - odečte se z karty 78,26 kun. (sleva 21,74)
Nemenší bon, který lze zakoupit je 100 kun - přičte se na účet 127,78. (opět sleva 21,74)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 19:54
Od té doby co jsem tady nebyl zde přibylo docela dost názorů, včetně těch rádoby chytrých že se ENC nevyplatí, atd. Zkusím tedy připojit svoji zkušenost, snad to někomu pomůže.

Na ENC jsme letos jeli podruhé. Plusem je rychlejší, pohodlnější a levnější průjezd, to je bez debaty. A minusy? O žádných nevím, ENC jsme koupili na benzince při normálním tankování, takže žádné zdržení, ENC bon potom zase při tankování, dobil jsem potom v klidu na terase hotelu přes internet na stránkách HACu u sklenice piva, takže spojení příjemného s užitečným. Teď to řešíme tak, že po návratu nám v ENC zůstane kredit na další cestu, případný další ENC bon koupíme cestou tam, dobijeme opět v místě pobytu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2012 20:25
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od té doby co jsem tady nebyl zde přibylo docela
> dost názorů, včetně těch rádoby chytrých že se ENC
> nevyplatí, atd. Zkusím tedy připojit svoji
> zkušenost, snad to někomu pomůže.
>
> Na ENC jsme letos jeli podruhé. Plusem je
> rychlejší, pohodlnější a levnější průjezd, to je
> bez debaty. A minusy? O žádných nevím, ENC jsme
> koupili na benzince při normálním tankování, takže
> žádné zdržení, ENC bon potom zase při tankování,
> dobil jsem potom v klidu na terase hotelu přes
> internet na stránkách HACu u sklenice piva, takže
> spojení příjemného s užitečným. Teď to řešíme tak,
> že po návratu nám v ENC zůstane kredit na další
> cestu, případný další ENC bon koupíme cestou tam,
> dobijeme opět v místě pobytu.

thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2012 14:56
To Jelimane: takových zasiracu vláken je tu také dost ....podívej na počet mých příspěvků...já celkem vážím slova,ale teď bez omluvy jseš kok.t....a nes.r se do věci které tvůj uniformni mozek nechápe ;-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2012 17:10
to jsi se po týdnu teprve probral ? neměl jsi nějakou otravu třeba metylem ?
já tehdy reagoval na tvoji doměnku že " dříve narození a tudíž, promiňte mi všichni, jsou nasáklí minulým stoletím"
takže znova, hlavně se neposrat svojí důležitostí, tentokrát konkrétně, mlaďochu spinning smiley sticking its tongue out...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 09. 2012 08:04
Ne kámo je mi 42 v Hr jsem byl autem 17 krát, tvrdé nepiji a nebráním se novým věcem....věk v tom nehraje roli.....jinak všechno dobré smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 09. 2012 09:34
inu, za totáče se mi to podařilo 2x, po válce jsem byl letos popatnácté, takže už vím, v kterých termínech jezdit, abych považoval nějakou úsporu času na mýtnicících s krabičkou za banalitu...samozřejmě je to můj názor a nevím, proč bych to zde nemohl prezentovat.... co se týká tvrdého, tak ten já piju a v týdnu vyrážím do dojčlandu pro doplnění zásob....smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 09. 2012 20:16
Úspora času na mýtnicích přes ENC je v celkovém času průjezdu opravdu možná banalita, ale koupit a provozovat ENC je banalita ještě větší, tak proč to nevyužít, že?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 09. 2012 20:44
Taky je otázka, jak kdo a kdy mítnice a dálnici využívá. Tento rok jsme na dálnici najeli u Varaždinu, sjeli na obchvat Zagrebu, za Zagrebem zase na placenou dálnici, sjeli v Karlovaci, ubytování v Korenici, druhý den jsme na dálnici najeli v Gornja Ploča, sjeli v Šestanovaci. Na všech mítnicích jsme se zdrželi řádově vteřiny, podle kolon při placeni i při pouhém odebrání lístku při vjezdu na dálnici si troufnu tvrdit že jsme takto uspořili celkově řádově desítky minut a to už zanedbatelné není, zvlášť pokud člověk veze malé děti...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 09. 2012 08:10
Tak jsem jel nakonec až v neděli. Na Lučku měli prodejnu na ENC zavřenou (v neděli neúřadují). Takže jsem sjel z dálnice v Ogulinu a ENC zde koupil. Vyplnil jsem registraci (skutečně jen jméno, příjmení, adresa, telefon a číslo OP nebo pasu. Platil jsem 544. Na účtence jsou údaje, kterým rozumím jen částečně:
Vrijednost cestarine: 555 kn
Popust -120,66
ENC uredaj 110
Ukupno zaplatiti 544,34
PDV 25 % 108,87
Osnovica 435,47 kn

Jel jsem z Ogulinu do Šibeniku. Dnes jsem se přihlásil na stránky HACu. Do obou přihlašovacích políček se zadává skutečně prvních 12 čísel z aparátu. Naběhne stránka, na které se objeví již moje jméno a číslo aparátu a průjezdy branami.
Na výpisu z účtu je:
Za cestu Ogulin - Šibenik 112 kn, zůstatek 443
Následující den (v pondělí) mně společnost na účet připsala 555 kn a od nich odečetla nedělních 112 kn za cestu Ogulin - Šibenik.
Zůstatek 443 kn. Takže aparát je i nyní patrně zadarmo.

A to je vše. Koupení ENC je skutečně primitivnost, používání rovněž.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 09. 2012 17:41
Aparát zadarmo nyní není. Nepleťte si počty. Napíšu zde dvě nejpoužívanější ENC a rozbor jejich ceny.

1. ENC 380,61 Kn - platíte - a teď 380,61 - 120 (cena ENC) - 260,61 (kredit) + 72,39 (bonus) = 333,- KN - neboli 333 x sleva 21,74 % = 72,39

2. ENC 544,34 Kn - platíte a teď 544,34 - 110 (cena ENC ) - 434,34 (kredit) + 120,66 (bonus) = 555,- KN - neboli 555 x sleva 21,74 = 120,66


Zakoupením ENC s vyšším kreditem ušetříte vždy jen 10 nebo 20 kun na ceně samotné krabičky. Ta je v té dražší sadě vždy levnější o 10 kun.

1. 120 kn - 380,61 celková počáteční cena
2. 110 kn - 544,34
3. 100 kn - 882,60

tady máte odkaz

[www.hac.hr]

Při dobíjení se Vám vždy přičte ten bonus jak je uvedeno výše. Viz např. dobijete 100 kn + 27,8 kn (bonus) - 127,80 - máte nabito

neboli 127,80 x 21,74 % (sleva) = 27,80 KN - 127,80 - 27,80 = 100 KN - co jste zaplatili.


Na mýtnicích se Vám vždy odečítá plná cena - viz např. Lučko - Dugopolje - 181 KN

Ten bonus nebo sleva jak chcete se Vám přičte při dobíjení.

Po celkové rekapitulaci je to prakticky asi takto např. viz úsek Lučko - Dugopolje - 181 KN x 21,74 (sleva) 39,35 KN = 141,65 KN - tolik Vás ten úsek stál. Takže náklady na pořízení ENC se vrátí cca poté co projedete 3 x úsek Zagreb - Split.


Snad už je to všem jasné. TAKŽE KRABIČKA UŽ ZDARMA NENÍ !!!!! - tím uvádím na pravou míru to co zde uvedli ostatní přispěvovatelé.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil charman1 (18. 09. 2012 18:03).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 09. 2012 18:10
A ještě. Četli jste už ?

[byznys.lidovky.cz]


Připomíná mi to Českou republiku. Zvedneme daň z nafty, zvedneme daň z lihu a vybereme víc. A ouha ti lidé nejsou ovce. Takže naftu tankujeme všude jinde než v Česku pokud to jde, chlast se pančuje, a dálnice se objíždí po staré cestě.


Jedno pozitivum to má ta zpráva. Nejen u nás si vláda myslí, že bude jen dojit, dojit a ty ovce budou platit a platit. Chyba lávky.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 09. 2012 20:28
no vzhledem ktomu ze do HR jezdime behem roku vicekrat tak zacinam koupi ENC zvazovat :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 09. 2012 21:29
Pánové, já sebou nemám kalkulačku a ani se mně nechce počítat. ENC má pro mě význam, že nemusím prakticky zastavovat, ani lovit kuny, ani bankovní kartu. Každopádně jsem koupí ENC nijak neprodělal. Zaplatil jsem 544 kn, cestou po dálnici odebral 112 kn, zůstatek kreditu je 443 kn, tak o co jde. Nejsem nijak bohatý člověk, abych mohl rozhazovat, ale jestli o 20 kn víc nebo méně, je mně srdečně jedno. Je mně líto lidí, kteeří si svůj život užírají počítáním, jestli flašku piva koupí za 10,99 nebo 11,00.
Ale pořád mně to vychází tak, že když jsem zaplatil 544, cestou po dálnici odebral 112, zůstatek je 443, tak holt je ENC aparát gratis. Sleva nesleva, prostě to tak je. V momentu, kdy poprve dobiji, tak již získám 21,74 % navíc.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 234
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.