Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2012 13:21
Ano bude to tak. HAC prodava na mytnicich ENC ktere jsou "mrtve" nejsou v systemu vubec zadane (aktivni) takze pracovnik zada cislo do systemu napr. 01010010 ten zkontroluje jestli cislo vubec existuje v databazi a pak mu pracovnik priradi "akcni" tarif a da povel aktivaci v systemu. Podle mne budou jen v hlinikove folii a na nich cislo ENC. Zadna papirova krabicka, tak jako na pumpe nebo frafice s oznacenim hodnoty a tarifu. Tam je ENC v papirove krabicce v systemu je aktivni a prirazen tarif ENC paket a bony . Pripominam ze "akci" prodava i ARZ ale me tvrdil ten pracovnik, ze je budou prodavat az do konce roku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (18. 06. 2012 15:22).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2012 14:06
Na www.arz.hr je toto:





Upraveno 2krát. Naposledy upravil Markox (18. 06. 2012 14:08).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 06. 2012 16:01
dotaz....
jednoduše, prodají mi na můj pas více krabiček ENC nebo jenom jednu, myšleno ty akční confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (19. 06. 2012 08:07).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2012 10:48
Děkuji zejména isquashovi a buffovi za info ke 100 kunovému bonu - jinými slovy, dobít ENC kreditem v celkové výši 121,74 HRK lze určitě zakoupením příslušného bonu v jakékoli trafice TISAK (něco jako u nás bylo dříve PNS). To je paráda, protože to lze udělat třeba někde na promenádě při pobytu u moře a nezatěžovat se tím cestou zpátky u benzínek či mýtnic. Mimochodem ENC lze dobít snad i v bankomatech peněžního ústavu Zagrebačka banka. Ještě jednou díky ! Jen se bojím, že při tom letošním ENC šílenství vyprovokovaném HAC-em těsně před hlavní turistickou sezónou bez odpovídajícího logistického a organizačního zajištění budou pruhy na mýtnicích se znakem ENC beznadějně plné, a že rychlost průjezdu bude horší, než při klasickém způsobu placení. Já odjíždím 1.7. - návrat plánujeme nejpozději do 15.7., takže dám určitě k dobru všechny praktické zkušenosti, které by mohly být k užitku. M.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2012 13:28
Zkoušel jste někdo u těchto akčních ENC zjistit kredit? Pokud zadám výrobní číslo, podle instrukcí i do hesla, tak to hodí chybu. Byla braná na občanku, tak jedině, že by se tam zadávalo jméno, pak ale nevím, co dát do hesla. Kupoval mi ji jeden moc hodný pán tady z fóra (Díky Michale...).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2012 13:42
Zkus jenom posledních 12 čísel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 06. 2012 16:51
Jedu až v srpnu 4.8.2012 ale pokud by mi ji někdo byl nyní ochoten koupit nebo prodat tu svou po své jízdě za cenu kreditu nebo půjčit za drobný úplatek formou navýšení kreditu kontaktujte mne na email nevolej@napismi.cz případně se pak sejdeme

OSTRAVA a okolí případně Olomouc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nevolej (19. 06. 2012 17:15).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2012 22:07
Na Lučku 3 pruhy pro ENC žadne fronty...
Dobijeni 100,300,500 a 900 HRK bony
Zkousel koupit vsude na benzinkach INA .Nikde nic.
Koupil bez problem přimo na dalnice
na "čvoru.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2012 22:07
pre Ribik:
Mozes sem hodit foto z Google Maps alebo Google Earth s vyznacenim konkretneho miesta?

Je mozne platit akciovy ENC kartou?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2012 22:58
pro blbější co špatně gůglí (já)

1) akční krabička je pouze s kreditem 500Kn nebo i 100Kn
2) po registraci a zaplacení Vám dají jen účet a zabalenou krabičku kontrola stavu a dobíjení je s heslem? kde a kdy se vytvoří to heslo?
3) při krádeži lze zablokovat jen s heslem? nebo s doklady kdo registroval?
4) mužete zde vystavit screen z toho jejich webu po přihlášení? děkuji
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2012 00:28
Akční krabka ENC nejnovější info [www.hac.hr].
.[img12chybny-odkaz-rajced1201]

+Stav kreditu nový -starý [www.hac.hr].
.[img12chybny-odkaz-rajced1201]

Toto je screen registrovaného zákazníka ENC ... Přeloženo Gůglem
.[img12chybny-odkaz-rajced1201] [img12chybny-odkaz-rajced1201]

.A toto je screen neregistrovaného zákazníka ENC (moje)
[img12chybny-odkaz-rajced1201]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (14. 07. 2012 15:15).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 06. 2012 19:55
Asi posledne moje otazky:

Podla toho co som sa tu docital, tak zivotnost baterie v ENC krabicke by mala byt niekolko rokov a po jej skonceni by mi mali krabicku vymenit za novu a zostavajuci kredit previest na tu novu.

Zaujimalo by ma, ako sa riesi pripad, ked krabicke "skonci bateria" pocas cesty - myslim napr. v noci PO alebo aj PRED vstupom na plateny usek.

Je vymena ENC krabicky ktorej skoncila bateria bezplatna?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 06. 2012 22:08
Výměna je bezplatná psal to David [forum.ihvar.cz]
Jak to bude v noci s výměnou to nevím ale předpokládám že pokud to bude před vjezdem na dálnici tak máš dvě možnosti zavolat obsluhu ta ti vymění ENC (podle mého výměna je něco jiného než koupě nové krabičky) nebo si vzít kartičku a zaplatit hotově nebo kartou .Pokud budeš na dálnici tak ti ji musí vyměnit.
Toto je můj názor třeba to bude jinak ale nedokážu si představit jak
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 09:34
Je to tak, balicky jsou nabite na ~688 HRK. Byla tam v sobotu nehrazna fronta ( kupoval jsem to na Lucku ). Dva urednici to tam prodavali jak na bezicim pasu. smiling smiley Byl jsem tam evidentne jediny turista. Jinak pokud pujdete na Lucko, dejte si pozor - vpravo je kancelar co provozuje dalnici do Rijeky a do Splitu. Nemaji to moc viditelne oznacene a ja si kvuli tomu musel vystat dve fronty. hot smiley

Jinak prujezdy branama bezproblemu krome Zahrebu, kde me to nechtelo "sejmout" a musela pribehnout obsluha a neco tam s krabickou zakouzlit. Neni ani nutne ji lepit na celni sklo, staci polozit pri prujezdu branou na palubku, nebo prilozit v ruce ke sklu. Obcas kdyz krabicka sklouzla do uplneho rohu tak to nereagovalo, ale stacilo ji posunout vic do stredu a uz ji to odpiplo. Na kazde brane to pri vyjezdu ukaze na svetelne tabuli kolik bylo strzeno a jaky je zustatek.

Kdo by chtel, tak muzu zapujcit - cena 10Kc/kalendarni den + 90% utracenych HRK * CNB stred. Vzhledem k tomu, kolik ta sranda stala, tak vratna zaloha 2000 ( idealne prevodem ) je nutnosti sad smiley - z ni pak odectu to utracene myto a "pujcovne".

Jsem z Prahy, takze asi jen Praha&okoli.
mail : petr(bodka)falcon(uzenac)gmail(bodka)com



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Noclaf (25. 06. 2012 11:01).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 10:27
Noclafe, tak si myslím, že jsi tu frontu podruhé stál dle mého zbytečně. ENC prodávají obě společnosti a platí na "skoro" všechny dálnice. Mimochodem nahoře na této stránce máš obrázek Lipanjské akcije od Davida, který je ze stránek azr.hr

Došel jsi až k okénku AZR? Co ti řekli? Proč jsi přešel k HACu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 10:41
1) Protoze v AZR kancelari nikdo nemluvil anglicky ( jenom nemecky a tu mam zase pro zmenu ja jenom zakladni - rozhodne ne dost dobrou na dotazy o elektronickem mytnem smiling smiley ).
2) Protoze me do te druhe fronty z kancelare AZR poslali - me se ptejte proc. smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 11:33
Noclaf

> Kdo by chtel, tak muzu zapujcit - cena
> 10Kc/kalendarni den + 90% utracenych HRK * CNB
> stred. Vzhledem k tomu, kolik ta sranda stala, tak
> vratna zaloha 2000 ( idealne prevodem ) je
> nutnosti sad smiley - z ni pak odectu to utracene myto a
> "pujcovne".


Nechceš si třeba zařídit na ENC Ičo
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 11:35
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Nechceš si třeba zařídit na ENC Ičo

Mám, nabízím, nevnucuju.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 17:12
nápad je tu novej.... ale vždy platilo, že čas jsou peníze,,,,
než projít peripetiemi u "obchodníka", bankovní převody peněz, poštovné, nebo někde v Práglu vyzvedávat, apod bych zesral....smoking smiley
jen kvůli tomu, že mohu projet oranžovou cestou pro ENC a platba kartou vedle mne stojí o pár šupů více a jen s minimálním zdržením yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (25. 06. 2012 17:27).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 18:27
Krabičku mám - za akčni cenu 500 + 1,25. Koupil jsem ji cestou zpět od moře na Lučku teď v sobotu asi ve čtyři odpoledne (takže úplně mimo prodejní dobu uváděnou na jejich webu). Budova je z pohledu cesty domů vlevo úplně na kraji řady mýtných bran až za protisměrem - je úplně stejně modrá, jako brány. Za ní jsou schované ještě tři brány právě pro ENC, ale ty z jihu nejsou vidět. Lze tam zajet brutálně napříč přes protisměr Přítomný policista mi na dotaz, jestli se to fakt smí, dokonce ochotně zastavil v protisměru dopravu. smiling smiley Asi asi 120 m před ENC branou směrem na jih je odbočka na malé parkoviště. Tam se zajede a přeběhne přes ENC pruhy do budovy. Při odjezdu z parkoviště směrem domů je dokonce nakreslený čárkovaný pruh napříč pruhy směrem na jih až do pruhů na sever!!! Fakt bomba. smiling smiley

Cestou na jih to není problém vůbec, stačí se držet úplně vpravo podél kraje silnice jako do ENC pruhů a 120 m před nimi odbočit na to parkoviště. Když to šlo v sobotu odpoledne, možná to půjde zařídit i v noci cestou tam. Doporučuji si to předem prohlédnout na Google mapách, v satelitním pohledu je to krásně vidět: [goo.gl] - (modrá budova s jednou stranou kulatou).

Uvnitř seděl relativně ochotný Chorvat, vyplnil jsem mu asi tři údaje na formuláři (kupoval jsem dvě, tak dvakrát) a zaplatil kartou. Vše bez problémů.

Pak přišlo první překvapení. Úsek Zagreb - Macelj (zatím???) ENC nebere, žádný "elektronický" pruh tam není. angry smiley
Takže jsem krabičku nemohl vyzkoušet. Ale moje chyba, při podrobnějším studiu to jde opravdu na webu Hrvatske autoceste vyčíst.

Problém nastal, když jsem se doma chtěl přihlásit na jejich web a podívat se na stav kreditu. Zkoušel jsem to jako anonymní uživatel. V anglické verzi píší, že jméno i heslo je desetimístné číslo zařízení. Bohužel zařízení má šestnáctimístné číslo a nikde se neříká, které číslice se mají zadat. Prostřední blok číslic sice má deset míst, ale ta to nebere. Ale nebere to ani prvních deset, ani posledních deset. V chorvatské verzi přihlašovacího dialogu pro jistotu chtějí číslic dokonce 12! angry smiley Prostě nic a nic.

Takže dotaz - netušíte někdo, co se tam má vlastně zadat?

Díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 21:03
Nebude to tym, ze si ENC este nepouzil? Mylim, ze tu niekto pisal, ze zariadenie sa v systeme aktivuje jeho prvym pouzitim. Az potom sa dostanes do zakaznickej zony.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 21:10
Pokud je někdo ochoten nest připadna rizika nechapu proč zde dotyčného jiní kritizují a sami by to neudělali ani za těchto podmínek. Nabídka odpovídá poptávce proto komu nevoní tak at nabídne lepší nebo nereaguje.

Holubová říkala: "Neplatíš nepřepínej" nebo podobně



Noclaf napsal(a):

> stred. Vzhledem k tomu, kolik ta sranda stala, tak
> vratna zaloha 2000 ( idealne prevodem ) je
> nutnosti sad smiley - z ni pak odectu to utracene myto a
> "pujcovne".[/b]
>
> Jsem z Prahy, takze asi jen Praha&okoli.
> mail : petr(bodka)falcon(uzenac)gmail(bodka)com
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 22:27
Nevolej,Noclaf
Pro vás oba myslím si Noclaf a jeho nabídka je špatná že se nikomu nemůže vyplatit jenom za 14 dní mu zaplatíš 140kč +mýtne třeba Zahřeb-Split dvakrát 181kun sleva 10% je dohromady ušetříš 36,2kun*3,42 je pouze 123,8kč tak seš nějakejch 16kč v minusu to nepočítám další strávený čas na půjčení krabičky

Nevolej tobě jsem psal v SZ že bych ji půjčil kdyby byla zrovna volná ta krabička ale zrovna tvůj termín má kolizi s kamarádovým
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2012 22:31
To Honza Zarizeni ma 12 cislic Mas je primo na baleni Dva krat zadas je a ukaze kolik mas kreditu
Jenom musis pro aktivace zarizeni prijet pred zavoru v pruhu ENC s dalsim prujezdemuseku dalnice



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ribik (25. 06. 2012 22:34).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2012 12:23
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevolej,Noclaf
> Pro vás oba myslím si Noclaf a jeho nabídka je
> špatná že se nikomu nemůže vyplatit jenom za 14
> dní mu zaplatíš 140kč +mýtne třeba Zahřeb-Split
> dvakrát 181kun sleva 10% je dohromady ušetříš
> 36,2kun*3,42 je pouze 123,8kč tak seš nějakejch
> 16kč v minusu to nepočítám další strávený čas na
> půjčení krabičky

HonzaT - z Macejlu neni ENC pruh, protoze to provozuje jina spolecnost a ENC od HACu tam tudiz logicky nejde pouzit.

Jiri.velmez

Ja nevim, ta cena byla nastrel, klidne se muzu dohodnout treba na 50 za tyden. Hlavne at mi to nelezi zbytecne doma. smiling smiley

Jinak ten vypocet mas spatne. Pokud je klasicke myto 180 HRK, tak usetris na jedne ceste 45 HRK -> tz. cca 90 HRK na ceste tam i zpet. Nejenze mas 10% slevu skrze lepsi dobijeni, ale zaroven mas o 15% lepsi cenu na mytnicich. Tz. celkova sleva je ! 25% !.

Skutecne bych to nenabizel tak, aby se to nevyplatilo. grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Noclaf (26. 06. 2012 12:30).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2012 12:55
Noclaf tys napsal 90% z ceny že zaplatí co si to půjčí.
(odečítá se vždy cena normální kdyš je mýto 181kun tak se odečte 181kun pouze při nabíjení se ti kredit navýší o 21,74%) jinak si přečti pořádně příspěvky na Fóru o ENC nebo ještě lépe na HAC [www.hac.hr]
tuto diskuzi končím!!!!!!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2012 13:22
Ja ty chorvatsky stranky pochopil tak, ze dostanes +10% a starou cenu ( tz. -15% )
Odted se pri dobijeni nabije o 21% vic misto puvodnich 10%, nebo to byla jenom jednorazovka?

OK, v tom pripade menim nabidku na :
10 Kc den / 50 Kc tyden + utracene HRK * 79% * CNB stred.

Tz. at to vychazi na tu slevu co poskytuje HAC majitelum ENC.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2012 13:42
Ještě loni lidi stáli kilometrový fronty jak ovce na Lůčku, místo aby jeli přes Demerje bez čekání. A letos.... rovnou přeskočili na ENC. Docela sranda, vzhledem k tomu, že o ENC nic neví.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2012 13:49
Valeri
už před 7 lety jsem platil kartou vloni poprvé s krabičkou
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2012 13:52
Tak jseš 7 let vyjímka a od loňska i hračička smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 156
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.