Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 16:02
Jirka 76:

nezkoušel jsi se přihlásit jako anonymní ???

Jiná cesta je přihlášení na stránky hac - prodaja.hac.hr kde zadáte jako "korisničko ime" i jako "lozinku" číslo Vaší krabičky (broj ENC uređaja).

Určitě jde anonymně dobít kredit prostřednictvím bonu. Co nemám ověřeno ... je to, zda nejde v tomto anonymním přihlášení provést registraci.
Ale zkusil bych to ...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 16:14
Anonymní přihlášení jsem zkoušel asi dest dní dozadu a nešlo to. Na stránkách hac - prodaja.hac.hr kde se zadává "korisničko ime" a "lozinka" číslo krabičky (broj ENC uređaja) jsem se taky nepřihlásil. Teď krabičku u sebe nemám (nejsem doma), ale mám za to že to chtělo 10 nebo 12 čísel a na krabičce jich je asi 14-16.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 16:25
Teď jsem to zde procházel, protože jsem měl pocit, že to zde někdo už psal. Pokud to hází chybu, tak zkus jen posledních 12 čísel.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 16:45
Ahoj asi nemáš HAK ,ale ARZ tu treba dať pozor,lebo kupón má každá spoločnosť iný ARZ na TIFFONKE a HAK na INE kúpite skúste sa prihlásiť na stránke ARZ [www.arz.hr] tu sa treba zaregistrovať.
HAK krabička bez zaregistrovania ide dobyť cez net keď si kúpite bon a môžete ho kedykoľvek a odkiaľkoľvek dobyť.Ihneď je to pripísané.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 19:32
Tak už jsem se tam dostal, není to posledních 12, ale naopak prvních 12 čísel (platí pro ENC od HAC).
Zajímavé je, že jsem tento postup zkoušel několikrát od loňského září, naposledy cca 10 dní z5 a až teď to šlo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 19:36
No vida .. smiling bouncing smiley tak prvních 12 ... spinning smiley sticking its tongue out a jak to dopadlo s tou registrací ... jde provést po přihlášení ??? I když pokud jsi se dostal do systému, tak už asi není nutná .. Možná je lepší být anonymous :-D
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 20:12
Registraci nechám plavat...jak píšeš anonymous bude asi lepší, hlavně že vidím zbývající kredit a jde to s kupónem přes web dobít.
Jen tak pro info netestoval jste někdo možnost dobít platbou pomocí platební karty? (ta platební karta se taky musí registrovat?)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 20:23
na pristroji je 16 cisel ve tvaru xx xxxxxxxxxx xxxx.
na papirove krabici a antistatickem sacku v kterem byla "ENC krabicka" zabalena pri koupi je 12 cisel
ve tvaru xxxxxxxxxxxx.
techto 12 ( coz jsou prvni2 a nasledujicich 10 na pristroji) se zadava do pole korisnicko ime (uzivatalske jmeno) a lozinka (heslo) pri prihlaseni do uziv. rozhrani na strankach HAC.

na anonymnim rozhrani je prehled provozu, prehled prujezdu branami a da se dobijet kredit pomoci bonu (bony jsou ke koupi:benzinky, Tisak, kancelare HAC,ARZ atd.)
proto me nenepadaji zadne dalsi "dodatne funkcionalnosti našeg web portala", ktere "htio bih koristiti" kvuli kterym, by bylo dobry se registrovat. to je myslim vse co se da k ENC napsat.
je to dlouhy cteni, ale snad se timto tema " jak pouzivat ENC" da uzavrit.

pres web uziv. rozhrani se registrovat neda pouze stahnout formular (viz nize) a dorucit postou nebo osobne na HAC.

Ukoliko želite koristiti dodatne funkcionalnosti našeg web portala, potrebno je ispuniti i dostaviti Pristupnicu osobno ili poštom na adresu:
Hrvatske autoceste d.o.o.
Odjel za prodaju pretplate
Širolina 4
10 000 Zagreb

PRISTUPNICA – HAC ENC PRETPLATA
Podaci o korisniku
1.1. Ime i prezime fizičke osobe
1.2. Puni naziv tvrtke ili obrta te ime i prezime osobe ovlaštene za zastupanje
1.3. Funkcija ovlaštene osobe za zastupanje
2.1. OIB tvrtke ili OIB vlasnika obrta
2.2. OIB ili Broj osobne iskaznice ili Broj putovnice fizičke osobe/Datum i mjesto
izdavanja
3. Naziv i sjedište poslodavca fizičke osobe
4. Adresa (ulica i broj, poštanski broj i mjesto, država)
5. Telefon 6. Fax 7. e-mail adresa
Pod kaznenom i materijalnom odgovornošću potvrñujem istinitost svih podataka
navedenih u ovoj Pristupnici te prihvaćam(o) u cijelosti Opće uvjete za elektroničku
naplatu sezonske cestarine. Potpisom ove pristupnice potvrñujem(o) da sam (smo)
upoznat(a/i) sa sadržajem Općih uvjeta ENC te potvrñujem(o) njihov primitak.
Izjavljujem(o) da ću/ćemo u cijelosti podmirivati sve troškove koji nastanu upotrebom
ENC ureñaja. Svi navedeni podaci smatraju se strogo povjerljivim. Ovlašćujem(o) HAC da
provjeri sve navedene podatke te da prikupi dodatne informacije. Takoñer prihvaćam(o)
da HAC ima pravo odbiti ovu pristupnicu bez obrazloženja. Suglasan(a) sam da HAC moj
OIB ili broj osobne karte odnosno putovnice, koristi kao jedan od načina identifikacije i da
se njime koristi u svim svojim evidencijama.
Vlastoručni potpis fizičke osobe/Vlastoručni potpis osobe ovlaštene za zastupanje tvrtke
ili obrta
Datum i mjesto Žig
_______________________ ____________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 07. 2012 22:56
to Jirka 76: ty lonske neni treba registrovat a neni to opravdu potreba. Proste se 2x napise kod a jsi tam. Ja tam vidim vsechny transakace a prujezdy tak jako u tech letosnich registrovanych nevim co bych vic potreboval. Akorat je nutne si u nich vyzadat korisnicko ime a lozinku. To tisknou na dalsi papir mimo tu prodejku obcas na to zapomenou. V okamziku registrace krabky do jejich site mytnic je i automaticky prideleno jmeno podle obcanky/pasu a heslo. Nekdo vyse psal ze krabka neni aktivni a nejde se prihlasit do systemu dokud ji nenacte prvni mytnice - to je blbost (aspon v dobe koncem cervna) jsou aktivni okamzite schvalne jsem se na to ptal a zadne cekani 30 minut (vim ze to tady nekdo psal). Pracovnik vezme krabku da ji na snimac v ni je chip s kodem a cislem krabky a okamzite ji naprogramuje/aktivuje podle pozadavku zakaznika (myslim tim kategorii vozidla), meli jich tam v bednach stovky bez ladu a skladu zadne obaly jen tak nahazene. Trva to 10minut vcetne vypsani papiru. Koupit si jich kazdy mohl kolik chtel. Jo a pokud nekomu odejde, dostane zdarma novou vymena kus za kus akorat to musi byt v jejich pracovni dobe o pulnoci se to resit neda. Musi prevest z toho cisla kredit a udaje na novou.
jansams napsal(a):
-------------------------------------------------------
Registraci nechám plavat...jak píšeš anonymous bude asi lepší, hlavně že vidím zbývající kredit a jde to s kupónem přes web dobít.
Jen tak pro info netestoval jste někdo možnost dobít platbou pomocí platební karty? (ta platební karta se taky musí registrovat?)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 07. 2012 18:44
No ale ja si ji nechal dovezt akční v červnu n abitou 500kun mam ji i s dokladem na sve jmeno a na webu
[prodaja.hac.hr]
vyhodi hlašku po zadani čísel
Korisničko ime ili lozinka nisu prepoznati u sustavu.

a včil mudruj :-) info že pokud neprojela branou není tudíž zaznam o prujezdu a tudiž nelze nic kontrolovat mi přijde jako rozumné ale možna se pletu zjistim až 5.8. kdy jedu :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 07. 2012 21:40
TAK,TAK,ale brat má tú A... a tá mu šla až po prejetí branou!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 07. 2012 00:48
to nevolej: mam tady jeste jednu nepouzitou (neprojela mytnici) a normalne vse se nacetlo a prujezdy samozrejme zadne. Korisnicko ime je z pismen (jmeno a prijmeni nebo firma) lozinka z cisel . Ty papiry davaji dva, pozor! Jeden je prodejni doklad a na druhem je pristup na web. Prede mnou dva lidi dostali oba papiry (mistni) ja si musel o ten pristup pozadat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 07. 2012 17:59
ty mně teda děsíš no uvidím snad nemáš pravdu :-(
kupoval mi to člověk z jineho fora tak snad bude vše OK
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2012 11:38
... [www.24sata.hr]
... chorvatské sdělovací prostředky píšou to, co jsem tu psal 12.06.2012 o dvojích cenách ...
cit. z článku: " nové ceny skutečně poskytují větší slevu pro místní populaci "



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 08. 2012 11:40).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 08. 2012 12:05
Bessy, to si děláš srandu, že se chceš srovnávat s pisálky tohoto low cost plátku? thumbs down
Navíc nemají pravdu ani ono ani Ty. Všichni plácáte nesmysly:
To, co jsi uvedl, je ze středy. V tomto článku je podle mě vše v pořádku. Ve čtvrtečním (včerejším) tištěném vydání tohoto plátku přitom nějaký pisálek tvrdil, že se již jedná o 30% zdražení, neboť před měsícem se zvedlo mýtné o 15% a nyní od Záhřebu po Macelj o dalších 15%. Nějak si nevšiml, že na této dálnici se mýtné nezvedlo a pokud by se zvedlo, nejednalo by se o 30% zdražení, ale o 32,25% zdražení.
Nikde se v článku neuvádí, že jde o dvojí ceny, to tvrdíš jen Ty. Každý cizinec má právo si koupit Smart kartu a žádnému místnímu nedají slevu zadarmo. Musí si za zálohu 20 kn zapůjčit kartu a dobíjet jí dopředu. Tedy když někdo pojede z Trakošćanu jednou za rok do Záhřebu, tak si jí taky nepořídí. To nejsou žádné dvojí ceny, ale zvýhodňování stálých a častých zákazníků na úkor občasných a rovněž zvýhodňování platby předem, což je naprosto regulérní a normální všude možně a na celém světě - MHD, vlaková doprava, kina, divadla, parkování, bazény atd. atd. Proti tomu taky brojíš?
P.S.: Samozřejmě, že průměrný turista zaplatí víc než průměrný místní, ale tak je to vždy při srovnání abonentní vs.jednorázové ceny.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2012 11:52
Zdravím všechny, prosím nebyla by jedna enc na prodej? Ostrava, F-M.....Dík.....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 08. 2012 16:31
Zostala nám jedna, je s 50 kunovým kreditom môžem poslať aj z ČR,aby nebolo drahé poštovné na cene sa isto dohodneme.Napíš na email viera386@atlas.sk
Re: ENC krabičky pro placení mýta
24. 08. 2012 20:53
Dnes som si kontroloval stav krabicky a bol som celkom prijemne poteseny.

Za usek Goričan - Sveta Helena mi to stiahlo 32,09 Kn a za usek Lučko - Šestanovac 154,17 Kn !!!

Krabicka je od ARZ /kupovana v "lipanskej akcii"/, cize suma summarum:
- vstupna investicia 501,25 Kn
- pociatocny stav krabicky 550Kn
- terajsi stav (pred cestou domov) 363,74 Kn
- za oba uvedene useky namiesto 238 Kn (41+197) iba 186,26 Kn (za kazdy usek "popust" 21,74%)

celkom slusne spinning smiley sticking its tongue out
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2012 20:07
Tak, včera sme se vratili, enc doporučuji a okoli OV půjčím (neprodám), projižděli sme bez zastavení i tam kde byly fronty ve čtyrech pruzích, krabička je na netu vidět až nyní takže po prvním projetí. (ta moje) pište na email a jen osobní předání.

Mam koupene 4 sim karty t-mobile za 50kn kus- neaktivovane, kdyby někdo chtěl
jeden kus usb vipnet stal 200kn dobito 100kun tak dle dohody kdyby se někomu hodilo
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2012 21:24
Bez zastavení? Máš Fast ENC?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 08. 2012 23:48
to Globik:

Ono je nejaky rozdiel medzi "ENC" a "FAST ENC"? Myslel som si, ze krabicka je len jedna a rozdiel moze byt akurat v brane (mytnici), t.j "FAST ENC" moze mat iny snimac: taky ktory nevyzaduje rychlost 0 km/h, ale je schopny snimat aj pri rychlosti 30-40 km/h. confused smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 08. 2012 10:08
Markox má pravdu, FAST ENC je pouze brána s rychlejším snímáním.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 08. 2012 14:42
Ano, oba máte pravdu, sekl jsem se. Zblblo mě to, že na Demerje jsou pruhy FAST ENC i obyčejné ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2012 16:36
Prosím vás jaký je rozdíl ENC od HAC anebo ARZ ? Jezdím směr Split.....dík
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2012 17:13
asi žádnej, opticky jsou to dvě společnosti z nichž jedna to spravuje od Bosiljeva dále na Split, druhá od Bosiljeva na Rijeku....a mají společné placení .....nakonec se stejně dostaneš na Lučko (nebo obráceně) a je ti jedno, kudy jsi jel....nemotáš to s s dálnicí AZM k Macelju ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2012 18:06
Nene mám možnost koupit Enc od Arz a jen se ptám jestli to Split pojede...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2012 23:00
to Anthony:

Rozdiel medzi ARZ a HAC krabickami je akurat v sposobe dobijania kreditu.

Krabica od HAC sa da dobit cez kupon z pumpy alebo novinoveho stanku, kreditkou cez internet, priamo na mytniciach kreditkou alebo za hotovost.

Krabica od ARZ sa da dobit medzinarodnym bankovym prevodnym prikazom, sekom vyplatenym na poste v HR, alebo na mytniciach za hotove alebo kartou.

Z mojho pohladu ma dobijanie lepsie vyriesene HAC, ale pri praktickom pouziti tam nie je rozdiel: Obe krabic platia na komplet dialnicne useky spravovane oboma spolocnostami.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2012 18:40
To Markox: a nevíš prosím tě jak se to dobíjí na mýtnici? Najíždím v Čakovci kolem 23,00...dík A
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2012 20:55
Anthony: Na mytnici som este nedobijal, ale asi das obsluhe cislo "uredaja" a platobnu kartu/cash.

Len pozor: tato sluzba nebusi byt k dispozicii na kazdej mytnici a nonstop. Pozri si to na strankach www.hac.hr alebo www.arz.hr Asi by som na Tvojom mieste napisal mail HAC-u alebo ARZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 09. 2012 06:15
Asi to bude nejrozumnější..dík
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 246
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.