Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2011 09:19
Najlepšie kurzy majú sporitelňa a tatrabanka, ale otázka je či aj majú kuny? unicredit predáva určite, ale majú mizerný kurz. zamenímasi len nutnú čiastku na cestu a ostatné budem riešiť na mieste.
Sorry za Off Topic!
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2011 10:38
přes Maďarsko ... yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2011 11:02
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2011 14:38
ved cez madarsko pridem do chorvatska a tam potrebujem kuny smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
16. 06. 2011 18:40
.... bedo neviem kde sa stala chyba pri kurze na mýtnici, minulý rok mali rovnaký kurz ako zagrebačka banka, ja som na cestu nebral kuny, platil som "éčkami" vydali kuny podľa kurzu, oveľa priaznivejší ako v ktorejkoľvek našej banke a bol som v pohode. Tento rok idem na kartu, podľa mňa poplatky máš vysoké pri výbere na kartu z automatu v zahraničí, nie pri platbe cez terminál, tam máš ešte lepší kurz ako pri nákupe v banke, lebo ti to prepočítava kurzom stred, ale môžem sa mýliť............(nerád by som, ide aj o moje prachy)
porovnaj si kurz s našimi bankami
[www.zaba.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (16. 06. 2011 19:15).
Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2011 07:36
tydlo, kurz sa neprepocitava ces stred nikdy
mas devizy a valuty (t.j. hotovosty a bezhotovostny prevod)
ja mam iba kartu z mBanky a tam sa to prepocitava kurzom aky ma VISA a ta si zial na tuto kartu strhava aj poplatok cca. 2%
ale uz asi mam riesenie, bracho mi pozicia kartu CSOB, ta by mala byt v pohode, teda iba kurzom bez poplatkov
Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2011 11:47
vzhledem ke kurzu slovenského eura ke kuně bude jistě v HU lepší asfalt na silnici a na křižovatkách zaručeně zelená spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
17. 06. 2011 14:12
samozrejme .... aj kuna je slovenska
avatar Re: Přes Maďarsko
19. 06. 2011 15:21
Bedo , nevím jak v SK , ale já mám Aura kartu od Cetelemu , a tam se mi €/CZK středem kurzu přepočítává - vloni jsem si to kontroloval smiling smiley ... ale opravdu to patří do jiného vlákna yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2011 11:43
toto vlákno tuším zaspalo ? yawning smiley)
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2011 13:28
Zažili jste někdo tvrdou kontrolu na hraničním přechodu starý Goričan? Jak se chovají tamní celníci.?Kdo tam už letos jel..?
Napište prosím Zkušenosti.eye popping smiley
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2011 18:38
tvrdú kontrolu som tam zažil na ceste späť pred dvoma rokmi ale ináč zatial v pohode
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2011 18:49
2rik2.:
trošku mi to popiš,kolik vás jelo,v čem a co kontrolovali.Dík.confused smiley
Dan
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2011 22:13
10 let jezdím přes Maďarsko po 86-ce. Normálně jezdím přes Lendavu, tam ale probíhaly značné stavební práce a tak jsem před 3-mi lety zvolil Goričan. Nepříjemná kontrola kufru, rakve na střeše, ledničky... nakonec nás oplzlý chorvatský celník nechal jet. O rok později na stejném přechodu na cestě zpět prudil zase maďarský celník, otevřít kufr, karavan, voda v petce je určitě pálenka.. nechal nás čekat... Vloni jsem se vrátil na Lendavu, průtah dokončen a v pohodě, celníci jen kontrola dokladů a mávli rukou - jako dříve. Toť můj subjektivní zážitek
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2011 23:30
Já jezdím stejně jako Dan. Předtím přes Lendavu a teď už počtvrté za sebou přes Starý Goričan. Nezažil jsem zatím kontrolu, že by chtěl někdo otevřít kufr a to i když tam stálo více aut, tak nikoho neprudili. Jen loni dotaz při cestě zpět, jestli nevezu cigarety a alkohol. Letos stačilo jenom ukázat, že v ruce držím pasy a mávli rukou ať jedu.
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2011 23:33
Z Letenye je zákaz vjezdu na M70 na Torminisenkloz nebo jak se to jmenuje, a při objížďce vás to nažene po 500m zpět na hraniční přechod a potom zase z toho kruháčena dálnici na Budapešť, nevím asi placenou, tak jsem na prvním sjezdu sjel směrem na Kormend
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2011 23:38
a neplatí to jenom pro kamióny? 17.6. jsem tama normálně projížděl a nebylo nic vidět, že by se k něčemu chystali.
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 01:14
Celá sinice je hned za kruháčem u hranic přehrazená a můžeš mimo placené dálnice jen na silnici která tě vykopne oklikou zase na hranice na dvouproudovku a musíš za celníkem aby tě nechal přejet do protisměru a zase vyjedeš zpět k zákazu a pustí tě to jen na placenou dálnici, nejsou tam žádné značky pro objížďku. Bloudilo tam víc aut. jinak M70 je rozkopaná samé omezení při cestě tam. kontrola kufru u maďarů i chorvatů, zpět je jen jedna kontrola dokladů. Vrátil jsem se před 3 h.
Dan
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 08:00
xxxx díky, celkem zásadní informace, takže pro mě za 10 dní Lendava!
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 08:35
Jezdím přes starý Goričan,ale jestli je to tak jak píše xxxx,tak si budu muset letos oživit Sovinsko,Lendava.thumbs up:
Děkuji za info.smileys with beer
jo
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 08:58
xxxx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Celá sinice je hned za kruháčem u hranic
> přehrazená a můžeš mimo placené dálnice jen na
> silnici která tě vykopne oklikou zase na hranice
> na dvouproudovku...Vrátil jsem se před 3 h.

Chápu, že psát ráno po návratu informaci o situaci u Letenye je poněkud únavné. Ale podle textu nejsem schopen sledovat silnice na mapě. Chtělo by to podrobnější popis a uvádět čísla silnic, kudy nás to "vykopne".
Předpokládám, že se jedná o průjezd starým Goričanem z Chorvatska do Maďarska. Zatím jsem to pochopil tak, že maďaři si nepřejí aby se jezdilo skrz centrum Letenye a usměrnili provoz na M70 (vpravo) na placenou dálnici M7 na Budapešť...
P.S.
Nesouvisí to přehrazení silnice s tím, že starý Goričan je průjezdný pro turisty jen v hlavní sezóně? Ale to by nedávalo smysl - starý Goričan má být průjezdný celoročně pro místní obyvatele - oni by také museli objíždět na M7.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jo (26. 06. 2011 10:01).
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 10:10
Před týdnem jsem se vracel přes Goričan a žádné omezeni . Při cestě tam chtěl maďar otevřít kufr toť vše . Při cestě zpět nic . Pokud to někomu připadá jako důkladná kontrola a buzerace tak asi nezažiĺ kontroly a zdržování bulharů , rumunů v dobách socializmu , nebo i dnes kontrolu třeba švýcarů , případne kontrolu v německu . Nebo nedej bože v době před schengenem , kdy rakouský celník chtěl vidět povinnou výnavu která byla pod všemi zavazadly . Co se týče 86 , tak takovou generální opravu u nás by potřebovaly nejen mezinárodní silnice , ale třeba i D1 , která je pořád v horším stavu něž 86ka a ještě se za ní platí .
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 10:24
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tydlo, kurz sa neprepocitava ces stred nikdy
> mas devizy a valuty (t.j. hotovosty a
> bezhotovostny prevod)
> ja mam iba kartu z mBanky a tam sa to prepocitava
> kurzom aky ma VISA a ta si zial na tuto kartu
> strhava aj poplatok cca. 2%
> ale uz asi mam riesenie, bracho mi pozicia kartu
> CSOB, ta by mala byt v pohode, teda iba kurzom bez
> poplatkov

Sorry, ten príspevok som si pozrel až teraz. Tie 2% ti sťahuje VISA vtedy, keď vyberáš hotovosť, cudziu menu z bankomatu. Pri platbe kartou nie.
pet
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 10:49
V neděli 19.6.2011 jsem projel Maďarsko,klasika Bratislava ,Csorna ,Szomathely,Redics atd.,provoz minimální jel jsem brzy ráno,potkal jsem jen,několik aut . To jsou klady a teď ty zápory, celá cesta řekl bych tak 80% je v rekonstrukci ,frézuje se ,pokládá se nový asfalt,několik semaforů,jezí se v jednom směru,někde je polovina vozovky vybagrována do hloubky jednoho metru,tam kde je už nový asfalt je asi nezpevněná krajnice takže rychost je stále omezena na 30,40 km/h.Ve většině obcí jsou třicítky,řekl bych ve všech (asi ve třech není)samozřejmě to nikdo nedodržuje jezdí se tak 70 v obci. Kamiony taky klasika obec neobec pořád stejně rychle.Přes Maďarsko jsem jel 4x,vždycky jsem potkal za cestu tak 2 policejní hlídky s radarem,teď naštěstí ani jednu(pršelo).Jak už tu někdo psal je to cesta pro silnější povahy.Nazpět jsem jel přes Rakousko, Šentilij ,Vídeň ,Mikulov a tak jak se mi vždycky zdála tato cesta fádní teď mi přijde proti Madarsku velice pohodová.
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 11:15
xxxx : z Goričanu na kruháči jedeš směr Ljubljana,Lenti ne Letenye .
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 12:22
to: Kopera - išli sme len dvaja, ja z priatelkou, na VW Polo, najprv konrola pasov a potom ma pristavil niečo také ako vojak a nehal mi vyhádzať celé auto, najprv sa ma spýtal či mám nejaké cigarety a alkohol, povedal som že cigarety nemám len dve litrové pivá, a už som vyhadzoval všetko z auta kontroloval všetky veci asi pol hodinu, dal mi doklady do ruky a bez toho aby niečo povedal odišiel preč, tak som sa zbalil a odišiel aj ja. Ale ako vravím stalo sa mi to na starom Goričane len raz pri ceste naspäť . Nemyslím si, že to bolo kvoli autu skôr sa xcel len vybúriť
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 12:30
To: xxxx - ako si to myslel, že je tam zákaz vjazdu pri ceste na starý Goričan, že je tam cesta prehradená a pod ? nie je možné, že si sa len nejako sekol, lebo zdá sa, že iný tadial chodia v pohode
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 13:40
to xxxx , Ja idem zajtra,len mi to nejde do hlavy, to podľa teba kamion zo starého,alebo nového Goričanu sa nedostane na M70 a potom ďalej na slovinskú A5?
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 13:45
Mě stačilo přečíst si to jednou a pochopil sem to. Jak to děláte?

Prostě po přejetí starého přechodu směr HU je výjezd z kruháče dál na silnici č. 7 směr Letenye zablokovaný a pustí vás to jen na M70 a to buď směr M7 na Budapešť nebo směr A5 Slovinsko
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2011 13:57
Mello napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mě stačilo přečíst si to jednou a pochopil sem to.
> Jak to děláte?
>
> Prostě po přejetí starého přechodu směr HU je
> výjezd z kruháče dál na silnici č. 7 směr Letenye
> zablokovaný a pustí vás to jen na M70 a to buď
> směr M7 na Budapešť nebo směr A5 Slovinsko


Přesně tak . Znovu , směr Ljubljana,Lenti a dál pokračuju po M70 a před placenou Slovinskou dálnicí sjedu na Torniyszentmklos . Při pohledu na mapu je to ještě zřetelnější . Letenye je opačným směrem . Pokud potom chci jet po 86ce.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.