Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2010 12:46
znacky urcite su, len niekedy sa stane ze to proste prehliadnes
alebo sa pozabudnes
uz som aj ja par krat od nitry siel na trnavu namiesto toho aby som zbocil na BA
nevyhoda dialnic je ze sa po vacsine nemozes otocit ... hlavne ked to nepoznas sad smiley
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2010 15:46
No pred nami išlo české auto a odbočili na M1 tranzit pre náklaďáky a my si hovoríme,že šak my sme neni a odbočka bude pre nás inde.Fakt sme pozerali nikde sme ju nevideli,boli sme až v centre,aj pri Dunaji a potom sme to otočili na ceste a vracali sme sa späť,pretože v Budapešti neodbočíš doľava len tak.Sranda,moja hlava z okna vykúkala značky na druhej strane a keď som videla M1,tak sme to stáčali.Ozaj,že bola noc inak by sme nemali šancu,driemoty nás hneď prešli,cesta po diaľnici do Komárna bez problému.A teraz sa na tom bavíme..
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2010 19:13
ked ste boli pri dunaju tak uz ste mali ist len hore prudom grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2010 08:11
Dopravní značení v Maďarsku je na dobré úrovni. Jen je potřeba si cestu předem naprogramovat do mozku.
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2010 11:05
a hlavne netreba pozerat nazvy obci ale cisla ciest
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2010 21:30
... presne tak yawning smiley veď niektoré názvy sa ani nedajú čítať eye rolling smiley ja stihnem "čítať" iba číslo cesty grinning smiley
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2010 22:28
Záleží na člověku. Mě třeba ty maďarské názvy nedělají absolutně žádný problém, kdežto moje máti je louská jak prvňák ze slabikáře, a to je to učitelka smiling smiley ...
Re: Přes Maďarsko
08. 07. 2010 05:56
Tak jsem na zkoušku absolvoval variantu cesty do HR po dálnici přes Maďarsko a mohu srovnávat s "klasikou" přes A/SLO. Přes H je to o zhruba o 150km a 1,5 hod. delší. Rozdíl v nákladech na známky SK,H nebo A,SLO není velký a kompenzuje ho vyšší spotřeba na delší cestě přes H. Možná jsem měl smůlu, ale to, co předváděli maďarští celníci na přechodu H/HR Letenye připomínalo 60.léta a jen jsem čekal, že budou chtít "Celní a devizové prohlášení"..... (Mladí už nevědí, co to je). Je fakt, že maďarská dálnce M7 (Budapest-Letenye) je skoro prázdná, ale to je rakouská dálnice od Grazu a slovinská A1/A4 taky. Po zprovoznění poloprázdné rakouské dálnice A5 ve směru od Mikulova Schrick-Wien a obchvatu Vídně po S1,S2,A23 se cesta přes Rakousko zrychlila opravdu významně. Totéž platí o slovinské dálnici až po Ptuj. Takže trasa severní Morava-Biograd přes A/SLO za 9,5 hod. při dodržení předpisů už není pohádka, ale realita. Podotýkám, že jezdím přes týden, ne o weekendech.
Trasu po maďarské 86 a objížďku slovinské dálnice nesrovnávám, řeč je o dálnicích.
Já jsem tedy žádnou výhodu trasy přes Maďarsko neobjevil a vracím se na osvědčenou A/SLO. Taková má zkušenost a názor, každý pochopitelně jede podle svého.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2010 01:22
Nerozumiem tomu, čo môže maďarský colník chcieť? Cigarety nemám,alkohol nemám a ostatné všetko potrebné na cestu a pobyt môžem predsa viezť. Alebo sú nejaké obmedzenia? Poznáte niekto predpisy pri ceste von z EÚ?
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2010 11:49
Jak jsem tu již před odjezdem psal, plánoval jsem cestu přes HU
s velké části mimo 86 a to se mi taky vyplatilo.
Nejhorší úsek při cestě tam i zpět byl od odbočky s M 1 po
kruháč u Hegyfalu,kde jsem natankoval(OMV) a po asi
45.min. přestávce pokračoval po 84 na Sarvár a dále na
Sótony do Kám kousek po 8. do Vasváru a pak po 74
až do Nagykanizse,kde jsem se přes Becsehely(cesta č.7)
dostal na starý Goričan(kontrola jen pasů na HU i HR)
Zpět skoro stejně jen jsem za Becsehely odbočil na Bak
(značeno).
Obě cesty v noci s úplně minimálním provozem kromě již
zmiňovaného úseku.Cesty bez výmolů a vyjetých kolejí,
povrh o mnoho kvalitnější než na 86 a bez omezení,
zvěř jsem žádnou nepotkal jen snad dva přejeté ježky.
Podotýkám,že to bylo ještě mimo sezónu a v noci.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2010 12:20
Môžete nováčikovi vysvetliť prečo nie od Zalaegersegu cez Sojtor a Borsfa,ale do Nagykanizse, ked je to podľa Google Map o 20km dlhšie a aj čas je asi o15min cez Nagykanizsu dlhší?
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2010 13:10
Je tam milion dedin medzi Becsehely a Sojtor. V podstate 50% cesty ide v obci. Neverim, ze by to cez Nagykanyizsu bolo casovo dlhsie. Google je len pocitac ...
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2010 14:49
Pro ty, co pojedou směr HR přes HUN po silnici č. 86. Oba úseky "bez silnice" za Zalalovo se dají celkem jednoduše objet. Stačí, když se v Zalalovo odbočí vpravo a jedete bočními silničkami na přechod Nemesnép (HUN) - Kobilje (SLO). Cesty nejsou špatné, minimální provoz, ale je to o pár km dál. Krátce po přejezdu hranice, za Kobilje, se dostanete do vesnice Dobrovnik. Tam se dá jet vlevo směrem na Lendavu a potom už "klasika" - na Mursko Središče (HR). Trasu jsem vyzkoušel 1.7. a při dobře nastavené navigaci nemůže být problém (stačí i mapa). Je to ale na zvážení - pokud by náhodou vyšla na semaforech "zelená vlna", tak je tato cesta bezpředmětná...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Morten (09. 07. 2010 14:30).
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2010 20:03
Ahoj, hledám zkušenosti s cestou "dálnice". Pojedeme blbě z pátku na sobotu (odjezd z Průhonic asi kolem 18:00) v trase Průhonice - Bratislava - Érd (Budapest) - Turčin - Povljana. Pokud by měl někdo s touto cestou zkušenost, budu rád.

A pokud by měl někdo zkušenosti s čerpáním LPG někde kolem Bratislavy, budu rád. Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil thepupinek3475 (09. 07. 2010 20:08).
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2010 20:04
Já jsem měl štěstí. Měl jsem zelenou vlnu.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2010 20:53
Zdarec,

mrkni sem: [chorvatsko.falesnik.net] na té mapě je dost takových těch významnějších čerpaček LPG, konkrétně v Bratislavě je jedna u TESCA na Lamači yawning smiley

Šťastnou cestu smiling smiley

thepupinek3475 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, hledám zkušenosti s cestou "dálnice".
> Pojedeme blbě z pátku na sobotu (odjezd z Průhonic
> asi kolem 18:00) v trase Průhonice - Bratislava -
> Érd (Budapest) - Turčin - Povljana. Pokud by měl
> někdo s touto cestou zkušenost, budu rád.
>
> A pokud by měl někdo zkušenosti s čerpáním LPG
> někde kolem Bratislavy, budu rád. Díky.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2010 09:03
onical napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Môžete nováčikovi vysvetliť prečo nie od
> Zalaegersegu cez Sojtor a Borsfa,ale do
> Nagykanizse, ked je to podľa Google Map o 20km
> dlhšie a aj čas je asi o15min cez Nagykanizsu
> dlhší?


onical,
jel jsem tudy zpět,ale bylo to v noci,tak mi ty
dědinky ani tak nevadily.
Kolem druhé ráno jsem padesátku moc
nedodržoval,ale jinak povrch vozovky
docela slušný a provoz veškerý žádný.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2010 14:37
Zajímalo by mne jak to vypadá v prostoru Goričan / Letenye s prodejem e-viněty pro HU dálnice (jestli se tam dá v pohodě pořídit nonstop ). A jestli někdo jezdí směr Budapest (po M7), tak jestli by mi mohl poradit,kudy je lepší jet na přechod Esztergom / Štúrovo.(Asi letos pojedu zpět z HR ještě na Slovensko -směr Levice).
Díky za rady
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2010 18:07
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem na zkoušku absolvoval variantu cesty do
> HR po dálnici přes Maďarsko a mohu srovnávat s
> "klasikou" přes A/SLO. Přes H je to o zhruba o
> 150km a 1,5 hod. delší. Rozdíl v nákladech na
> známky SK,H nebo A,SLO není velký a kompenzuje ho
> vyšší spotřeba na delší cestě přes H. Možná jsem
> měl smůlu, ale to, co předváděli maďarští celníci
> na přechodu H/HR Letenye připomínalo 60.léta a jen
> jsem čekal, že budou chtít "Celní a devizové
> prohlášení"..... (Mladí už nevědí, co to je). Je
> fakt, že maďarská dálnce M7 (Budapest-Letenye) je
> skoro prázdná, ale to je rakouská dálnice od Grazu
> a slovinská A1/A4 taky. Po zprovoznění poloprázdné
> rakouské dálnice A5 ve směru od Mikulova
> Schrick-Wien a obchvatu Vídně po S1,S2,A23 se
> cesta přes Rakousko zrychlila opravdu významně.
> Totéž platí o slovinské dálnici až po Ptuj. Takže
> trasa severní Morava-Biograd přes A/SLO za 9,5
> hod. při dodržení předpisů už není pohádka, ale
> realita. Podotýkám, že jezdím přes týden, ne o
> weekendech.
> Trasu po maďarské 86 a objížďku slovinské dálnice
> nesrovnávám, řeč je o dálnicích.
> Já jsem tedy žádnou výhodu trasy přes Maďarsko
> neobjevil a vracím se na osvědčenou A/SLO. Taková
> má zkušenost a názor, každý pochopitelně jede
> podle svého.
Já tak trochu nerozumím té trase. Přes Budapešť?? to je opravdu delší a nákladnější. Pokud bych chtěl jet po dálnici bez ohledu na náklady a nudu, tak bych jel přes A a SLO. Potom je cesta přes HU přesně taková jak píšeš. Já to porovnám s 86. Jezdil jsem po různých kombinácích trasy. Klasika po A dálnice a SLO. Nebo A dálnice na Köszeg potom po 89 na 86, další rok Sopron po 84 na 86 a poslední varianta je Blava Rajka Csorna a 86 až dolu. pokud porovnám náklady, tak jezdím na více jak 10 dní. To znamená v A 2x desetidenní a SLO dálniční. + HR dálnice. Trasa 86 měsíční SK. Ta je levnější než jedna v A. Dálnice v HR je o 12 Kn dražší pokud jedu od Čakovce. Já jezdím až za Varaždinem a tedy stejně draho jak přes SLO. Pokud si naplánuješ trasu tak jak sis ji naplánoval, tak tady neroň slzy. Maďarsko se jezdí úplně jinak. Přeji ti mnoho šťasných hodin a projetých eur na dálnicích A a SLO.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2010 20:44
Do minulého roku som jazdil cez Maďarsko po 86. Tento rok som prvý krát skúsil maďarskú diaľnicu a už asi pri nej zostanem. Kvalita ciest je oproti 86-ke neporovnateľná.
Trasa: BB – Šahy – Budapešť - starý Goričan – Split – Stari Grad
Odchod 8.7. z Banskej Bystrice o 2:15, Šahy 3:55.
Cestou som videl pri ceste 1 srnu, 1 líška a jeden pes pri prebehli cez cestu. Takže treba dávať pozor.
Cca 10 km pred Šahami bola obchádza, zdržanie cca 15 min (?)
Za hranicami v HU som sa pokúsil kúpiť diaľničnú známku, v búdke označenej nápisom Matrica, Exchange, nemali.
Kúpil som až na prvej benzínovej pumpe, dosť ďaleko za hranicami. Chlapíkovi som napísal na papier EČV a dátum. Nákup bez problémov, platba kartou.
Na ceste som videl 2 policajné hliadky, jedna z nich zrejme kontrolovala zaplatenie diaľničnej známky.
Na diaľnici kamióny, skoro žiadne osobné autá, premávka slabá.
Budapešť, cca 5:00-5:25. Šiel som cez Petofiho hid. Veľká premávka, samý semafor, ale išlo sa relatívne plynulo.
Medzi 5:30-5:50 sme raňajkovali na pumpe za Budapešťou.
7:40 sme dorazili na starý Goričan, boli sme tam jediné auto a colníci sa zrejme nudili. Chceli vedieť, či nevezieme cigarety a alkohol, keď som povedal, že nie, chceli vidieť kufor (stalo sa mi to prvý krát ako chodím do Chorvátska), potom colník kývol rukou a poslal nás preč.
Na chorvátskej strane hranice som dotankoval do plnej a po 10 min hygienickej pauze sme šli ďalej.
Vyzdvihnutie lístku na mítnici a hurá na Split.
Chorvátska diaľnica bola poloprázdna, išli sme +- podĺa predpisov. Hustá premávka bola okolo Zagrebu a Karlovacu. Po rozdelení na dva smery: Split a Rijeka to už bola pohodová jazda.
Mýtnica Sv. Helena: 8:30, 36 HRK, resp. 5.05€, platené kartou
LUČKO 8:55, bez čakania, 10:15-11:15, prestávka, odmorište JANJČJE, obed, KÁVA (8 HRK).
Pred tunelom Sv.Rok (11:35) 22 st, za tunelom 27 st.
Pred zjazdom z diaľnice som ešte dotankoval na odmorišti KOZJAK, plus malé občerstvenie, 12:50 -13:10.
Zjazd z diaľnice v Dugopolje, 157 HRK, platba kartou. V Splite kolóny, hustá premávka, raz som zle odbočil, ale potom OK.
13:35 som dorazil do trajektového prístavu v Splite, zakúpenie lístka na trajekt (platba kartou), 14:00 nalodenie do prvého poschodia, tak natesno, že keby som pred dovolenkou neschudol, nevystúpim z auta.
14:30-16:30 pokojná plavba, káva 12 HRK, 16:45 ubytovanie.
Stari Grad 28 st, studený vietor, more na pocit chladné, miešala sa teplá a studená voda.
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2010 20:13
Cestou od mora ma A 4 privedie na nový Goričan. Pokračovaním sa dostanem na HU cestu 7 do Letenye bez poplatku? Alebo z A4 musím na starý Goričan a potom cesta 7 do Letenye? A ako z A4 na starý Goričan ak je to nutné? Odpovie ten komu nelezú podobné otázky na nervy?
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2010 20:41
Ahoj! Letos jsem jel po 13tý a tak jsem měl obavy ale vše OK. Zkusil jsem Bessyho cestu a vypadá to dobře stačí mi jen dvě rakouské známky. Pohořelice tam jsem projel obcí a zpátky mě kamion vyvedl přes Vídeň na Znojmo. A teď data! Pro cestu Hradec Králové - Živogošče kemp Dole
HK, Brno, Bratislava, Szombathely, M70, starý Goričan, Karlovec a dál po staré cca 1060km
To samé................................................starý Goričan a celá dálnice až Šestanovac cca 1110km
HK, Brno, Mikulov, Vídeň, na 138km dálnice na HU Kormend, M70, Karlovac a dál po staré cca 1090km Bessyho cesta
Zpět jsem vyzkoušel zkratku. Z Lenti jsem přetnul 86ku a přes Csesztreg, Kerkafalva, Szzatta,Nagyrákos, Kondorfa do Rönöku. Cesta no no ale kousek mezi Kerkafalvou a Szzattou šotolinová cesta a hrůza pokud se auto zastaví tak nás v tom hlubokým lese nikdo nenajde. Sice je to asi o 20 km kratší a vyhnul jsem se semaforům v Zalabasce. Zkratku NEBRAT!!!
Ještě si nechám projít hlavou PRO a PROTI Bessyho cestu je pravda , že rakouská dálnice je nahoru, dolů a pro slabý auto to není ale zase
děravá rovina s 30tkama a UTHIDBAKama v Maďarsku taky nic moc.

Snad jsem někomu pomohl v rozhodování. Čau Karel
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2010 21:01
onical, podla www.motorway.hu - slovenske PDF-ko je dialnica M7 od hranic po odbocku na M70 pre auta do 3,5 t bez poplatku
cize mozes ist od hranic kilometer po M7 a potom na M70 bez poplatku
ale zial v madarskej verzii to tak napisane nie je (resp. dva tyzdne do zadu nebolo)
tak teraz ti asi priamo neodpovie nik
skus im napisat na ich stranky ze co je pravda a potom z vytlacenym mailom na cestu smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2010 21:17
Ahoj, předem se omlouvám, chceme jet přes maďarsko a nechtělo se mi hledat a pročítat celých 81 stran, tak se zeptám. Je úsek z od Slovensk.hranic až po sjezd na Mosonmagyarovár bez poplatku? Rovněž se na to samé ptám i od úseku Tornyiszentmiklos k hranicím s HR.
Taky sem tu namátkově četl, že je problém s HU celníky na Goričanu. Jak se tedy dostatnu na starý goričan? Díky za info :-)
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2010 21:20
lamax, oba úseky jsou bez poplatku, nepamatuji si to z hlavy, ale starý G je značený, možná mě opraví někdo, kdo tudy v poslední době jel, mě to čeká v pátek... mapy google



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (12. 07. 2010 21:24).
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2010 21:23
Díky, jj chtěl bych to vědět, protože na google mapách to nějak nevidím, nebo já nevím yawning smiley), asi sem slepý :-D
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2010 21:25
nakreslil jsem Ti to v mapě...link je v mém předchozím příspěvku....nelekni se, že to není správně nový Goričan, tam není zanesený......smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (12. 07. 2010 22:02).
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2010 21:58
Díky moc, takže stačí odbočit na silnici 7 na HR na Goričan a po přejetí Mury už fičet na směr Split :-P
Dík
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2010 07:20
V noci jsem se vrátil, jel jsem po 86-tce. Celkem 5 omezení, z toho 2 těsně před Rediczem. Řízeno semafory nebo pracovníky stavby. Zdržení odhaduji max. tak na 15 minut, záleží, jaké máte štěstí. Jinak povrch většinou nekvalitní s vyjetými kolejemi. Oproti loňsku zmizely alespoň největší jamy. Je to pro mě ze Zlína nejkratší trasa, Lendavou ve Slovinsku jsem projel bez problémů a to hlavně díky navigaci ( některé kruháče jsou značeny dost nesrozumitelně). Velká výhoda, o které jsem se opět přesvědčil, je hraniční přechod Mursko Srediště, při jízdě tam Slovinci znuděně nakoukli na pasy, Chorvatský celník si četl knihu, takže se ani nepodíval. Při cestě zpět chtěl Chorvat vědět, jak bylo u moře, Slovinec pak zběžně nakoukl do pasů. Paráda oproti novému Goričanu, který jsem využil v loňském roce.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2010 13:49
Nevíte někdo přesně, jak je to s přechodem Starý Goričan, zda je pro turistický ruch otevřen do 31.08.2010 nebo do 30.09.2010, na netu jsem našel oba údaje, tak teď nevím. Budu se vracet 4.9. tak bych nerad aby mě vraceli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 07. 2010 14:01).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.