Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 19:09
preco chcete ist po M70 a nie cez slovinsko?
vsak casovo vela neusetrite
kilometricky toboz nie
a za chorvatsku dialnicu zaplatite menej
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 19:11
tak to já se nechám zmást Lendavou thumbs up smiley
Opět letos přes Lendavuspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 19:50
... Bedo ... když dovolíš, tak přes Goričan ... pokud se to někomu líbí se všemi nedostatky i přednostmi ... což platí snad u všeho ...
... " nikdo a nic není dokonalý " ... tak zase po M 70 ... smiling smiley
... a pokud bude jednou dodělaná komplet dálnice přes SLO ...tzn.... v té době už bude i HR v EU ( bude li ještě EU existovat ) ... tak asi přes ... Mikulov, Vídeň, Maribor, Zagreb ...atd ... nebo taky jinak ...grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 04. 2010 19:58).
Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 20:11
ja myslim z 86-ky cez slovinsko
ten par km usek
a tomu ze bude nejako skoro chorvatsko v EU velmi neverim
sami chorvati sa do toho nehrnu
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 20:32
Například kvůli kontrole auta...a já taky kvůli tomu, abych nemusel kličkovat přes Mačkovce, Štrukovce, Šenkovce atd...k dálnici smiling smiley minulý rok mi to trvalo z Goričanu po Karlovac asi hodinu deset minut, to bych přes Slovinsko neudělal.
Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 21:02
Jel jsem již Bessyho stesku třikrát a letos znovu. Za ty roky od 93 mám projeté všechny trasy a tato mě vyhovuje nejlíp. Každý si musí najít tu svoji. Někdo se chce kochat přírodou, někdo to zas profrčet. Já sem se kochal první 2 roky a to mě stačí. Ono jet 1100km. 18hod. nebo 12hod. je rozdíl. Když ještě nebyla dálnice jsme to jeli i 22hod. A to mě topil žigul i v létě. A vždy Dobro došli.
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 21:17
Pravda Ajaxi....ono není špatné přibrzdit a podívat se, kudy že to vlastně jedeme smiling smiley Ale ať už jedeme přes Lendavu nebo Goričan, tak se stejně Úthibáku(nebo jak se to píše :-D ) nevyhneme smiling smiley

Nemáte někdo info o tom, jak vypadá situace s tou maďarskou mini dálnicí před Szombathely? Myslím tím, jestli se trošku neprodloužila...někde jsem četl, že by měla...ale je krize, že....
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 06:55
tony, kontrolou auta myslis hranicu?
lebo kontrolu auta mas prave na goricane
v murskom sredisci som este kontrolu nezazil (a uz asi ani nezazijem), ani ja, ani nik s kym som sa rozpraval
popritom v goricane ano, minuly rok sme tam dokonca polhodinu bezvyznamne stali
takze ee, stale stojim za svojim ze z 86 na gorican je cisty blud

ale nakoniec kazdy nech ide kadial chce, aj tak sa spolu stretneme na dakom tom karlovacku smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 07:20
... bedo ... s tím Tvým posledním řádkem naprosto souhlasím ... takže bychom pro změnu mohli psát o plavkách a UV brýlích ... co ?... smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 07:58
no, bryle mam svoje a plavky? hore bez? smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 09:53
Bedo, ano kontrolu auta jako takového, ne co vezeš, to jim bylo uplně ukradené...

S Karlovačkem souhlasím smiling smiley smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 10:40
tak to mi teraz nikto stoji na kably
hovorime o tom istom?
teda ty ides po 86ke a cez lenti ides na gorican
ja tvrdim ze na co schadzat ale ist cez redics a mursko srediste
a okolo varazdinu prist na dialnicu
tak?
ak jo, tak aka kontrola auta?
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 11:40
... Bedo ... My God ... yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 11:47
Bedo, přesně jak píšeš, akorát já když jsem jezdil přes Redics, tak jsem najížděl na chorvatskou dálnicu už u Čakovce. Já proti této variantě nic nemám, jenom kdyby mi nelezli to toho auta. No a s tou kontrolou...krátce: kontrola VIN na více místech, pak jekési číslo u pojistek - vyklepl celý ten knoflík na ovládání světel- kontrola v databázi, potom jestli mám orig. xenony( tzn. že chtěl otevřít kufr, aby viděl jednotku náklapění xenonů)...no a že jsem zrovna na té straně měl pivka...to ho vůbec nezajímalo. Taky důkladná kontrola všech pasů... Suma sumárum tak 30 - 40 minut, nevím přesně, ani se neomluvili za zdržení.

Jo ale taky se sluší napsat, že kontrolují jen některá auta...VW, BMW atd...v mém případě Passat.
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 12:06
a toto kontrolovali v murskom sredisci?
je pravda ze od kedy sme v EU tak cez hranicne kontroly chodim len do chorvatska, no predtym som pomerne casto chodil cez hranice a nikdy som sa s niecim podobnym nestretol
to robi asi ta briadka a tmavy okulaaar winking smiley
kamosa tiez kontroluje kazda hliadka no to on vyzera ako "vrah malych deti" smiling smiley
ja na hraniciach ked sa pytaju stale poviem ze dvadeset pivi, nema tabak, ...
sice piv je niekolkonasobne viac ale daju pokoj smiling smiley
no vlani ma nastvali s tym cakanim a este nam aj zobudili malu ktora horkotazko zaspala
kuy su to smiling smiley

besy, ako? fakt je len tvoj? smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 13:11
Taky jsem zastánce 86 a Mursko Srediště. Z Čakovce na dálnici je dost daleko a proto to fiknu na Varaždín, tam dám kafíno a už frčím !!!
A na hranicích ? Nikdy nic, snad je to tím, že slušně pozdravím, prohodím pár slov a případně se poptám,kamže se dostanu na dálnici (bych jim mohl radit já ) Kdeždo v Goričanu - bych ani necekl !!!
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 13:51
Od roku 93 nikdy problém.
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 14:05
... Milane ... u Tvého korábu není pravděpodobné ... že byl ukraden ... za to Slovinci se na auta ... viz. komentář Tonyho Starka zaměřují ...
... bylo i několik set zabavených aut zn. VW, Audi ročně a část byla taky vrácena po prověření falešného podezření ... vrcholem byl případ, kdy ale byl vrácen ze Slovinska Passat ... kde bylo najeto několik tisíc km od doby zabavení ... thumbs down( přečti si články UAMK ) ...to, že kontrolovali a buzerovali tak jako všude ...i na Goričanu bylo z důvodu potravin a pití ... drinking smiley
[www.naseadresa.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (17. 04. 2010 19:36).
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2010 16:44
V 2005 sme sa vracali cez Mursko Sredisce.
Isli sme 2 autami. Vzadu isiel VW Passat. Jeho vlastnik sedel so mnou v aute. Passat soferoval kamarat. My sme presli a Passat odstavili nabok. Tak sme zastali aj my. Od kamarata chceli papiere od auta. On hovori, ze papiere su tam v tom aute pred nami. Colnik mal z toho evidentne gulas. Nakoniec ho pustil.
Na Goricane som zase pravidelne vidaval vylozene kufre aut (na madarskej strane). Naposledy v roku 2008. Neviem ako je to teraz na dialnicnom prechode, lebo som s nim este nesiel.
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 04. 2010 14:49
Díky za info Petře.Jak si to popisoval,v paměti jsem si to projel...Jedem až 4.8.tak se do té doby někdo podělí o čerstvou zkušennost.Jinak též zdravím Vyškované.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Přes Maďarsko
15. 04. 2010 19:56
Pri ceste do Chorvátska som zatiaľ ešte nemal žiadnu kontrolu na hraniciach. Zakaždým som prešiel len s otázkou "Slovačka?" a potom len mávnutie rukou. Iné to je ale na ceste späť, tam sa takmer zakaždým vybúria Maďari. A bolo to aj minulý rok, to sme boli v Grécku. Cestou tam žiadna kontrola vecí a to sme šli cez HU, Srbsko, Macedónsko, len na spiatočnej ceste zase iba Maďari a dali mi vyložiť aj box na streche a mali z toho úžasnú zábavu.
Re: Přes Maďarsko
16. 04. 2010 07:06
No hodne hladaju cigarety,lebo free shop v Macedonsku ich ma velmi lacne,hlavne teraz ked sa sprisnili colne zakony a tu hovorime o chorvatsku a tu som nemala nikdy problemy ani s Madarmi. Aj ked je este skoro chcela by som sa spytat ci je aspon trochu uz opravena cesta cez madarsko cez Lendavu, lebo minuly rok bola uz dost znicena.Dik
Re: Přes Maďarsko
17. 04. 2010 12:52
Na Goričanu,nikdy žadný problém..smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
18. 04. 2010 18:38
Právě včera jsem se vrátil z Maďarska z lázní a projeli jsme téměř celou cestu do HR až pod Kormed a je v místy v dost špatném stavu.Potkali jsme u Szombathely frézy a opravovaly silnice.Trpěl jsem,ale s autem a uvažuji o změně trasy,i když přes HU jezdím už dlouho.
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2010 12:47
Jezdíme každý rok přes Maďarsko (Bratislava - Csorna - Szombathely - Kormend - Lendava - chorvatsko), celá cesta je naprosto v klídku, ale jaksi se vždycky motáme ve Slovinsku, i když má manžel aktuální mapu, tak mu tam navigace šílí, loni jsme bloudili v okolí nějakého podivného kruháče, navigace nás vedla do lesa, nakonec jsme museli jet asi 2km po placené dálnici, samozřejmě bez poplatku. A tak se ptám - jde tato cesta jet skutečně tak, aby se člověk té dálnici vyhnul? Jak tak koukám na mapu, přejede se hranice za Redics, pak na mapě hned první viditelná odbočky doleva v Lendavě (na mapě u čísla "3"winking smiley, Lendava se projede po takové "hlavnější", a dálnice se pak defakto sleduje po pravé ruce a nakonec se podjede u hranic. Je to tak?

odkaz na mapu
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2010 12:53
Fando, to bude po zimě asi normální... vsadím se, že částečně to dají do léta do kupy thumbs up
Loni jsme jeli do chorvatska přes maďarskou cestu ve strašném lijáku, který přestal až ve Slovinsku. Strašně jsem se po cestě bála, není to nic příjemného - usnula jsem, vzápětí mě probudilo, jak manžel vjel (nechtěně) do vyjeté koleje plné vody a autem to zacukalo, znovu jsem usnula, znovu nájezd do koleje.. Po cestě jsme viděli převrácenou českou oktávku, špatně vyjela z nějakého kruháče.... prostě nic moc.
avatar Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2010 13:23
Adult když se podíváš na stránku 54,tak zjistíš, že to má Rohál pěkně nafocené a není jak zabloudit. Já letos pojedu opět přes Lendavu(vloni jsem vedl kolonu Lendavou já,samozřejmě vše v pohodě,ale všichni se mně drželi jak klíště). Pokud se držíš návodu, tak opravdu nelze zabloudit a to říkám já,který jsem na to talent.thumbs up smileysmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (19. 04. 2010 13:27).
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2010 14:20
Loni jsem si stáhl a vytiskl "navod ala Rohál" a naprosto v pohode a bez problemu! Cestou zpatky jsme zustali na noc v Mursko Srediste (penzion Ilonka) a mistni nas navedli na jinou cestu. Pry po ni jezdi do Madarska na nakupy :-) Hned za hranici doprava, pres Petisovci, Benica do Pince (Tornyiszentmiklos). Byly to male okrasni silnicky, ale uplne v pohode a krasne jsme to napoprve nasli. Z Pince (Tornyiszentmiklos) pak na Lendavu a dal to uz vsichni znate... :-)
Pro zajemce mam i nejake fotky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Raadek (19. 04. 2010 14:22).
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2010 14:40
jsem rád že jsem Vám všem
kteří jste projížděli přes ten kousek Slovinska a nebo budete jím projíždět alespoň trochu pomohl.
Ale asi založím nový odkaz přímo na tento kousek.
Re: Přes Maďarsko
19. 04. 2010 15:05
Nerozumiem tej zachadzke z Petisovci cez Pince do Lendavy.
Z Pincov je to uz blizsie do Tornyiszentmiklos a odtial cez Lenti na 86-ku pri Zalabaksi.
Aj tak sa mi to zda riadna zachadzka.

Prejazd Lendavou vratane Dolgej vsi zaberie tak 5, max 10 minut.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 257
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.