Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 22:56
Vezíre, jel jsem trasu Rajka - Redics 16. a 26. 7. Pálil jsem to kolem kila i tam, kde je třicítka, navíc bez pauzy. Zvládl jsem to asi za 2 hodiny a 45 minut. Kdybych dodržoval předpisy, tak jedu určitě skoro 4 hodiny. Ale jinak s tebou souhlasím - silnice není zase až v tak katastrofálním stavu, jak tady někdo psal. Dá se to, ale řidič musí být pořád ve střehu. Mě osobně se stalo, že mi během nedělního návratu přeběhla 2x přes cestu srna. V jednom místě dokonce v mém pruhu ležel pěkný kousek sražený.
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 23:48
Cauko, ja som siel Rajka- Redics detto cca 2,75 hod., šiel som v piatok vecer tam (ca 19.30 Bratislava, 22.30 Redics), v sobotu poobede späť z HR (v Redics cca 20.00 hod, Rajka cca 22.45 hod), čiže obe cesty v noci, nikde som žiadnu zver nevidel, dokonca niektoré úseky sú s novým kobercom, a cesta bola vcelku prázdna, iba jediná policajná hliadka na akomsi želežničnom priecestí, inak nič. mimo obce sa dalo ísť 100-120 km/h, v obciach 50-80km/h.
Ja som bol úlpne spokojný s cestou na Istriu, úplne v pohode, bez zádrhelov a zdržaní,
Ja jazdím (a inak ani nebudem): BA - Rajka (starý priechod) - po "86"-ke...Csorna, Szombathely, Kormend - Redics - v Slovinsku prvý kruháč idem na odbočku Dolga Vas (tu je jediný chyták - pred kruháčom je tabuľa, kde je Dolga Vas uvedená, ale v kruháči už nie je, ale netreba sa nechať zmiasť, treba odbočiť v tom kruháči na 2. výjazd, ktorý nie je označený (sú tam zvodidlá, a odbočíte poza ne...), prejdete cez dedinu rovno, a potom v Lendave odbočím na Mursku Sobotu (to je síce smer iný ako chceme, ale...čítajte ďalej) a po prejdení asi troch kruháčov stále na smer Murska Sobota sa na štvrtom už objaví smer Čakovec spinning smiley sticking its tongue out - Čakovec, Varaždin, Záhreb(po starej ceste) a pred Záhrebom sa napájam na diaľnicu.
Na záver - ja odporúčam kludne 86ku cez madarsko, mám to zadarmo a aj rýchlo. Tak štastnú cestu.

a ešte jedna vec - na ceste späť pred Záhrebom na Lučko (mýto na diaľnici), cca 5 km pred samotnými mýtnicami je odbočka na platenie bankovými kartami. My sme mali zácpu tak 8 km a ked som videl tú odbočku tak som tam odbočil, je tam 6 terminálov na platenie, žiadne čakanie, karta sa len dá do terminálu, nezadávajú sa žiadne piny ani nič sa nepotvrdzuje, je to rýchle, tak som ušetril 5 km v zácpe... nebojte sa tam odbočiť, samozrejme ak chcete zaplatiť kartou cool smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartiCh (28. 07. 2009 23:50).
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2009 00:25
Čo sa týka platenia cestou späť, určite využite to platenie kartou ako hovorí MartiCh. Sú tam nové automaty a ide to omnoho rýchlejšie ako v tej rade, kde sa platí za hotovosť. Pár kilometrov pred cestarinou na to upozorňujú značky, tak ak máte platobnú kartu, držať sa vpravo...
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2009 06:06
morten, nikto sa nebude hadat, to uz asi kazdeho preslo, len si skontroluj tachometer, lebo ak sic (ako pises) palil kolem kila tak ti to ukazuje dost na prd
iba ze by si pod pojmom kilo mal zafixovane cislo 75 winking smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2009 22:42
cesta BA-Redics 4 hodiny, 15.7, lejak, búrka pred a za Szombathely, max rýchlosť v lejaku miestami 60 km/hod
cesta späť Goričan-BA, 3hod 10 min, 28.7, a to som išiel mimo obec 100-110 km/hod a v obci som išiel cca 50-60 km/hod. v závislosti od toho kde boli policajti a 189 kamiónov v protismere sad smiley. Hneď v HU prvých 8 za sebou (ako vianočná reklama na Colu)
policajti v HU klasika Jánosmorja (papierový policajt), Repcelák, Nádasd, v okolí Zalalovo, a medzi Lenti a M70 (cesta nie je určená pre TIR)
skôr sa policajti zameriavajú na TIR a domácich vodičov. aj mňa zastavili v Repcelák, ale keď zbadali, že nie som domáci hneď ma pustili

kvalita cesty:
veľmi príjemne ma prekvapila kvalita cesty v okolí szombathely, nový povrch a dokonca aj malý 3km úsek rýchlostnej komunikácie, uvidíme čo z toho bude o rok ?
dedina Szil - oprava vozovky receptom zalepiť čo môžeš, namiesto toho, aby dali nový povrch na celú vozovku, tak vyberú starý povrch o veľkosti šírka 1m a dĺžka cca 5-8m a ten neoznačia. Diery v strede, vpravo, vľavo cez celú dedinu.
Zalalovo železničný prechod - nevidel som žiadne diery

zvieratá (tento rok ich bolo viac):
jedna srnka za autobusovou zástavkou, 3 líšky z toho jedna zrazená a jedna v SLO, jeden pes (ten skoro skončil na kapote, ešte že to bolo v dedine a veľa mačiek)

ak sa podarí tak o rok znovu smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 07. 2009 22:43
ja som sa teraz v nedelu v noci vratil zo Zadaru - cez Hu po 86 (Rajka - Gorican), cesta v mojom smere takmer prazdna, ale v protismere po polnoci kolony kamionov a osobakov s CZ a SK spzetkami...
Zavesil som sa za 2 Golfy - mimo dedin sme malokedy klesli pod 100 (chlapci cestu asi dobre poznali, lebo vopred vedeli o kazdej prudkej zakrute, ktoru som ja videl vopred na GPS, dokonca mi ten druhy blikal prerusovane brzdami pred vyjazdenymi kolajami na vystrahu...)
Policajti nikde - na 30tke sme to palili 60-70, nestopoval som to, ale oproti ceste tam to mohlo byt medzi 2:30 az 2:45.
Tam som tie 30-tky poctivo dodrzoval skoro vsetky (mimo dedin tak okolo 90-100) a siel som cez HU tusim 3 a pol hodiny!
Akosi som sa spoliehal na to, ze keby merali HU rychlost, tak zastavia tych 2 predo mnou a na mna sa vykaslu...
Iba ze by fotili (dufam, ze mi v najblizsich dnoch nepride pozdrav z HU postou).
Zastavuju HU policajti aj 3 a viac aut naraz, ked idu v skupinke rychlejsie ako sa ma, alebo zastavia len to 1-2 auta? Ake mate skusenosti?

Skor mam strach z Chorvatska - tam som siel po dialniciach poctivo 140, ale odtial ma to akosi tahalo domov a bol som v skupinke asi 4-5 aut, co sme si to solili takmer v kuse 160-190 v lavom pruhu, v tuneloch tak 120-130 (dialnica v nedelu navecer az taka plna nebola).
Obcas sa nasli vodici, co isli obiehat v kopci kamion 120 asi 20 sekund, alebo si to niektory svihol bez smerovky do laveho pruhu, ale ked sa clovek sustredi, tak sa to da.
Vsetko by bolo v pohode, len na jednom useku dialnice bola rychlost obmedzena na 100vku, tak som dal nohu z plynu - rychlost som mal nejakych 160-170.
Pozeram, v miernej zakrute odstaveni 3 motorkari v cerno-sedych kombinezach s prilbami na hlave vedla motoriek.
Vsimol som si, ze tomu jednemu akoby nieco blikalo na prilbe - take male zablesky v asi 1 sekundovych intervaloch.
Este som chcel povedal zene, ze nech sa pozrie, co mu to blika na prilbe a vtedy som si vsimol, ze su to 3 policajti!
Kym som si to uvedomil, ani pribrzdit som nestihol a prilba asi "zmurkla" aj na mna!
Takze som okolo neho presiel o nejakych 70km rychlejsie, ako som mal.
Nevyzerali, zeby chceli auta zastavovat, len tam tak stali a pozorovali auta... Keby tomu jednemu nebleskovala ta prilba, tak by som tomu nevenoval ani pozornost.
Nemam skusenosti s meranim rychlosti, ani s policajtami v Chorvatsku - myslite, ze ma mohli zamerat a odfotit pomocou tej prilby, alebo to na tej prilbe mal ten jeden policajt blikacku, aby ho bolo lepsie vidiet kvoli bezpecnosti? To uz by boli chorvati tak vybaveny - ze radar s fotakom na prilbe? Nejde mi to do hlavy...

Nekamenujte ma, ze som siel rychlejsie, ako som mal - normalne dodrzujem rychlosti, ked tak, tak prekrocim max. o tych 20-30km, nikdy som neplatil pokutu, ani nebol na skuske alkoholu... S policajtami nemam ziadne skusenosti - len 2x v zivote som policajtovi ukazoval doklady.
A to najazdim tak 20.000km rocne.
Potreboval byt co najskor doma, aby som sa prespal doma nejake 3-4 hodinky, lebo som uz v pondelok rano potreboval byt neodkladne v praci. Tak som nepozeral na spotrebu (tam som mal priemer 6,7litra, naspet uz skoro 10 litrov; mam Oktavku 1,6 benzin 74kW) a siel trochu sviznejsie na 1 zatah. A z dovolenky som potreboval ist az navecer, lebo nemam klimu a mam male deti, aby sa zbytocne nepiekli v aute na slnku.
Rozdiel medzi cestou do Zadaru a tou istou cestou spet bol takmer 3 a pol hodiny (tam som siel stvrtok na noc, odtial v nedelu na noc, hustota premavky priblizne rovnaka, okolo 1000km).

Ta nova mytnica pred Zahrebom je super = pichol som tam ticket aj kartu (je jedno akou stranou) = cvrlikalo to asi 4-5 sekund, vyplulo kartu a bolo.
Akurat som si zabudol vytlacit potvrdenie/blocek (az kolega mi dnes vravel, ze je tam na to tlacitko). Cela mytnica ma zdrzala tak do 2 minut, vlavo na starej klasickej boli kolony...
Len som mal troska obavy, co sa stane, keby mi nepresla platba kartou - ako by som sa odtial dostal.
:-(

Na buduce leto pojdem opet cez HU po 86, nejako som si uz zvykol. HU dialnica ma akosi nelaka (asi je to tym, ze som po nej este nesiel a nemam skusenosti s ich systemom platenia)

Inak, kusok za starym Goricanom sa mi pred autom spaciroval taky krasny jelen s takymi obrovskymi parohami, ze keby som nebol kusok od Chorvatska, ale kdesi severnejsie, tak si myslim, ze je to sob!
Nastastie tam bola rovna cesta, tak som si ho vcas vsimol. Takeho jelena som snad ani na obrazku ani v zoo nevidel!
Len neviem, ci by som sa takto nad nim rozplyval, keby som si o neho auto roztrieskal
:-(

A ani ja som nepochopil ten novy usek dvojprudovky na 86, mne sa to paci, ale aky vyznam to ma, ked je takmer cela cesta 86 rozbita, tak naco ten kusok polodialnice - ani GPS navigacia ten kusok nepoznala (ale novy Gorican uz v mapach bol, hned som ho dal ako zakazany usek)
:-)

P.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 06:38
kamo, nic v zlom ale dufam ze ti zoberu papiere a tak skoro ich neuvidis
takych idiotov mam rad
nemyslim to ze ides 50 kou po dedine v noci kde je 30 ka ale ta dialnica, 190 ?
ti prepinalo alebo co?
myslis aj na ostatnych?
ked sa vydrbes sam, oka, ale vacsinou zoberies aj par ostatnych aut a to teda nikomu neprajem !
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 07:27
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kamo, nic v zlom ale dufam ze ti zoberu papiere a
> tak skoro ich neuvidis
> takych idiotov mam rad
> nemyslim to ze ides 50 kou po dedine v noci kde je
> 30 ka ale ta dialnica, 190 ?
> ti prepinalo alebo co?
> myslis aj na ostatnych?
> ked sa vydrbes sam, oka, ale vacsinou zoberies aj
> par ostatnych aut a to teda nikomu neprajem !

Můj švagr, který bydlí v Rakousku jel v noci po dálnici v Chorvatsku mezi Karlovacem a Splitem kolem 190 km/hod a několikrát ho předjelo ještě rychleji jedoucí auto.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 07:44
tak aj tvoj svagor je magor ktory mysli len na seba
ako som napisal, ked sa niekde vydrbe sam, je mi to srdecne jedno a pojdem mu aj zatlacit oci (ked mam byt morbidny)
ale po vacsine si to odnesu nevinny
jednoznacne zobrat papiere
viem ze kazdy ma svoj nazor, nikomu nic neberiem, len sem pisem svoj
ked spomynas svagra, ten moj bol presne v druhom aute a ked sme davali auto do srotu tak chlapik nechapal ze vsetci prezili ... ale z nasledkami sad smiley
takze ked dostanete ROZUM, alebo sa to stane niekomu na na kom vam zalezi nebudete jazdit ako debili
ja najazdim tiez 20 tisic a viac rocne ale ani po dialnici nejdem ako debil... vsak ked sa niekde ponahlam tak mozem vyrazit skor, a z dovolenky urcite
a tiez som isiel po presoferovanej noci rovno do prace, nemam predsa 5 rokov aby sa to nedalo zvladnut
pmajco a tvoj svagor tiez nemaju 5 rokov, zial rozum 5 rocneho chlapca stale maju sad smiley

a k tejto teme uz nenapisem ani makke F, howght
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 08:05
To bedo : Ještě musíš vzít v úvahu jaké auto máš. U některých je rychlost 190km/hod na prázdné dálnici bezpečná a nikoho neohrožuješ na životě.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 08:20
@rudla) Jasně, super dokonale auto, které nemůže mít defekt, které ze 190 zastavi na 10 metrech a samozřejmě jsi udržoval bezpečnou vzdálenost min 200metrů před prvním autem...
...takové hrdiny známe, co pak po nehodě utíkají pryč od auta, aniž by pomohli ostatním zraněným (Lubina, Slezáček atd....).angry smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 08:58
nechcem sa vyjadrovat uz k tejto teme
lebo su to dementi co tak jazdia
existuje prazdna dialnica?
VZDY OHROZUJES INYCH, na teba sa vykakat, na tebe mi nezalezi, ale ten iny moze byt niekto moj znamy, alebo aj ja
vo vseobecnosti nechapem aj vyrobcov aut na co vobec vyrabaju tak velke vykony a rychlosti ked na ceste sa to stava vrazebna zbran
potom je neskoro plakat, ja som nechcel, ja som myslel
je to debil a bez rozdielu ci si to ty, nejaky polityk, alebo schumacher !
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 09:20
bedo nebud trápny, ja skor nemožem cítiť tých ked idem 200 a natrepe sa mi pred auto bez smerovky....
Viem pomaly ďalej zájdeš ale rýchlejšie si tam skôr....thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 09:23
rudkoo, nechcem nikomu priat nic zleho, ale dufam ze skor pocitis bezmocnost ako niekoho pripravis o zivot

a ked ti ten dotycny da tu smerovku, co spravis?
spomalis na rychlost ako mas ist alebo zacnes blykat a trubit ako kazdy druhy idiot?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bedo (30. 07. 2009 09:26).
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 09:31
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 17:09).
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 09:33
grinning smileyspinning smiley sticking its tongue outthumbs up smiley

asi isla do chorvatska, cez madarov smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 09:35
pánové nechcete si řešit rychlosti přes SZ ?
založte si nové tema smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 09:37
rudkoo bodaj by na slovensku prešiel zakon, kde by bolo jasne že prekročenie rýchlosti o toľko čo píšeš ty bolo ohrozovanie, trestný čin. mohol by si sem potom poslať fotku za mrežami. aj keby si mal neviem aká auto,nikdy nevieš čo sa stane. ale predpokladám, že aj keby si niekoho zabil tak to budeš mať na saláme ako sa vraví lebo nemáš chrbtovú kosť. jednoducho si budeš žiť pokojne ďalej a maximálne nebudeš mať na pol roka vodičák. je to dosť smutné čo píšeš,kvôli takým ako si ty je tu aj taká dopravná situácia aká je. viem že píšem off topic ale na toto sa snáď nedá nereagovať. odporúčam pmajcovi aby sa s týmto nechválil moc, je to príspevok cez maďarsko. myslí sa tým skôr návod na cestu a nie ako rýchlo som šiel. môžete založiť také vlákno
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 09:46
robite tu stoho ako keby to bola vražda chodte sa povozit do nemecka ... každý druhý ide dvesto a ešte nevymreli.....

končim a idem cez maďarsko.......................smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 09:48
To Rudla a spol: Když Ti při 190 bouchne pneu nebo vletí před auťák srnka a přitom sejmeš nějaké auto "blbce", který jede nudných 140...no nevím. Jeď se podívat např.do GB, jak se tam jezdí. 3 pruhy, ale v tom nejrychlejším se jezdí 120 i když je rychlostní limit trochu vyšší. Je to o toleranci a ohleduplnosti k ostatním a vlastně i k sobě a své rodině. P.S. nejsem žádný sváteční jezdec ani děda v kloboukusmoking smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 10:05
Houston napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Rudla a spol: Když Ti při 190 bouchne pneu nebo
> vletí před auťák srnka a přitom sejmeš nějaké auto
> "blbce", který jede nudných 140...no nevím. Jeď se
> podívat např.do GB, jak se tam jezdí. 3 pruhy, ale
> v tom nejrychlejším se jezdí 120 i když je
> rychlostní limit trochu vyšší. Je to o toleranci a
> ohleduplnosti k ostatním a vlastně i k sobě a své
> rodině. P.S. nejsem žádný sváteční jezdec ani děda
> v kloboukusmoking smiley

Pneu Ti může bouchnout i při 130. Srna Ti může skočit do cesty i při 90. Na cestách nikdy nevíš z které strany přijde nebezpečí. A jinak do Chorvatska jsem jel autem přes Maďarsko již v roce 1979 a bylo mi 19 let. Měl jsem čerstvý řidičák a byla to Škoda 1000 MB. A vedle mě seděl můj otec, který mě radil.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 10:11
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:20).
avatar Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 10:14
přátelé už toho nechte PŘES MAĎARSKO
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 10:26
co sa tyka nemecka, tak snad je to o predpisoch, nie?
neobmedzena rychlost nie je na vsetkych dialniciach, povedal by som ze ich je dost kde je to obmedzene, povolene je na usekoch kde sa to jednoducho da
a aj to slovko neobmedzena rychlost v nemecku je milna informacia
schvalne skus ist trebars 151 (ze ta nameraju a zastavia fizli) a ty budes mat v technicaku maximalku uvedenu 150 km/h
potom ti nebude vsetko jedno

a su krajiny kde bol/je povoleny aj alkohol za volantom, aj chorvatsko medzi ne patrilo
no pri kazdej nehode sa fuka, a ak si aj nezavinil nehodu, a nafukas aj pod povolenu normu tak automaticky sa stavas spoluvinnikom (osobna skusenost byvaleho kolegu ked sa tukli 3-4 auta a prvy co zabrzdil bol chorvat a nafukal presne hranicu)

co sa tyka temy, cez madarsko, tam uz asi nie je co napisat, dialnica dostavana, 86 -ka stale ta ista, a pre nas co sme sa uz vratili ostava len zase trosku posetrit a prhovorit polovicky na etse jeden vylet koncom leta (aspon ja by som este siel, aj hned)
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 10:48
blankam napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jenže když Ti skočí do cesty srna v 90, tak bude
> vypadat trošku jinak než ve 190. A už chápu, proč
> jezdíš jako prase - "Na cestách nikdy nevíš z
> které strany přijde nebezpečí" - zřejmě se tomu
> snažíš ujet, ale na každého jednou dojde.thumbs down


Lépe čti a neosočuj mě , že jezdím 190. To jsem nebyl já.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 22:40
bedo - máš pravdu, psal jsem, že jsem to pálil kolem kila. Ale mimo obce! V obcích jsem jel předpisově, často i 40. Proto ten čas.
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 22:56
Páni,
ospravedlňujem sa za všetko - aj za tú bezohľadnú jazdu, aj za tú off top otázku.
Len na vysvetlenie - nikdy som nezavinil, ani nebol účastníkom nehody, snažím sa jazdiť ohľaduplne všade, kde sa to dá.
Keď mám niekoho ohroziť, radšej pribrzdím...
Pôvodne som chcel príspevkom len zareagovať, keď tu niekto vyššie tvrdil, že šiel 100 cez HU za určitý čas a druhý to zpochybil.
Ten incident s tými policajtami na Cro dialnici som spomenul, či nemá niekto informácie, či takto môžu merať a fotiť.
Je možné, že používajú policajti takýto spôsob merania rýchlosti (na prilbe foťák)?

A na okraj - v živote som neblikal na pomalšie autá v ľavom pruhu a keď niekto hodil blinker, tak som vždy spomalil (dakedy aj prudšie, keď sa na mňa nikto nelepil) a stále držal bezpečnú vzdialenosť.
Len ma nasr.li vodiči, čo bez blinkra prešli do ľavého pruhu a minútu sa snažili v prudkom kopci (napr. na Renaulte Clio) obehnúť kamión, čo šiel 100!
A v Cliu 5 ľudí...
A keď ho úspešne predbehol, čo sa bude zaraďovať, keď za 400 m ide ďalší ťahač.
Ja keď idem v ľavom, tak neustále pokukujem do zpäťáku, či nezavadziam.
A verte alebo nie, aj v tej 190 som musel pustiť hodne áut, niektorí na mňa už zďaleka preventívne vyblikovali, dokonca aj na motorke zprava.
Neviem, ale v tú nedeľu na celej tej diaľnici som mal pocit, že 130 šiel málokto - na tej dialnici veľa áut nebolo.
po pár minútach takej švižnejšej jazdy. keď človek nesleduje tachometer, tak medzi 150 a 190 až taký veľký rozdiel nevidí. jednoducho si zvykne (keď je menej áut a rovná dialnica, tak pozerá ďalej pred seba a prispôsobí zrak)
Nové autá už pri vyšších rýchlostiach "nehučia", ako škoda 120 pri 100km...
A osobne - na suchej novej Chorvátskej dialnici sa mi ide lepšie, ako na Nemeckých dialniciach, kde je neobmedzená rýchlosť.

Dosť bolo mimo tému - ja som si ešte minulé leto ponadával, koľko je tu off topic príspevkov, keď som tu hľadal info, kade ísť na vytúženú dovolenku. Vtedy som ešte šiel cez Redic (SLO), tento rok som sa už bál ich dialnice, aj ke´d som mal v aute gps navigátor s najnovšími mapami.
Starý Goričan to istil.
Akurát sa mi stal trapas - v búdke som si nevšimol SLO colníčku (mala zhasnuté v búdke a v diaľke som videl mladého colníka) - tak za mnou kričala a mávala rukami cez okienko, že som musel zacúvať.
Podal som jej 3 pasy, ani ich neotvorila a vrátila nám ich.
Mladý colník už bol otravnejší - na otázku, koľko alkoholu som sa zamyslel a povedal že malú rakiju pre svokra ako prezent.
Zamyslel sa asi na 10 sekúnd - už som čakal, že budeme vyhadzovať veci z kufra - a on že či rakiju, alebo nejakú "trdonicu" či čo.
Ja že 1 rakiju a že možno aj nejakú zabudnutú plechovku piva, a žiadne cigarety.
Sa zasmial a poslal preč.
Maďari sa s nami nebabrali - ani pasy nechceli, len nás poslali kade ľahšie.
Na celej colnici sme boli len my, všetci šli cez nový Goričan (keby sme nemali navigátor, tak značenie zvedie aj mňa, ako ostatných predomnou na Cro dialnici)

Šiel som zo starého Goričanu do Letenye po 7, potom cez Murátku až pred Aligvár a tam som sa napojil na M70. Nebol som si istý, či som sa mohol na tú M70 napojiť už za Goričanom z tej 7 rovno na tú M70 cez taký zložitý kruháč = tak sa ma snažil navigovať gps navigátor.
Mohol som ísť na tú M70 bez vignety hned za tým starým Goričanom?
Potom už klasika - Lovászi, Lenti, Kormend a po 86 až do BA...

Za toto fórum som vďačný - dozvedel som sa tu veľa užitočných info, chodím sem takmer denne.
Keby sa mi ešte podarilo v septembri vybaviť v práci voľno, láka ma tá stará klasická cesta cez SLo (Redicz) mimo dialnicu, len akosi nemám odvahu sa tam motať a ocitnúť sa na ich dialnici...
Dávam si závazok, že si asi ešte raz prejdem celé toto fórum a rozhodnem sa.
Škoda, že to tí Slovinci tak skomplikovali...
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 22:57
To Rudkoo: Jakožto řidič z povolání co 99 procent cest absolvuje přes Německo ti musím říct, že absolutně KECÁŠ !!!Zcela vyjímečně tam je někoho vidět více než 130. Právě naopak, jezdí se tam mnohem opatrněji a pomaleji i když mají daleko lepší a kvalitnější dálnice a auta. Asi tam nemajítakové BLÁZNY jako ty. jar2004



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jar2004 (30. 07. 2009 23:06).
Re: Přes Maďarsko
30. 07. 2009 22:59
To Houston: Tam se ani ve třetím pruhu nedá jet víc jak 100. Tak husto ale ohledupně jsem to nikde jinde neviděl. jar 2004
Re: Přes Maďarsko
31. 07. 2009 06:41
spinning smiley sticking its tongue outpmajco: je jedno ako jazdis, napisal si ze si palil 190 a je jedno aka kvalitna je dialnica presote keby si vyletel z nejakeho viaduktu uz to nikdy neurobis, to mi ver
co sa tyka tej prilby, samozrejme ze to moze byt radar, fotak alebo hocico ine
vsak preco nie, dnes su uz vsetky veci miniaturne a ak to bol policajt na motoroke tak to kludne tak mohlo byt
ale nemyslim si ze by mali nejaku sancu ta nejako stihat v ramci EU ked oni tam nie su (aj ked takym vodicom to z dusi prajem)
skor si myslim ze by sa mohlo stat pri buducej navsteve ze ta pri pripadnej kontrole moze dodrbkat 10 x viac
ale to je len moj nazor (ta kontrola), ja by som to riesil tak winking smiley

no inac neviem co fajsis ale daj aj mne
ides na stary Gorican a v budke si si nevsimol SLO colnicku?
to snad nemyslis vazne winking smiley
cez aky prechod sii to vlastne siel winking smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 236
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.