Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 10. 2009 08:45
JJ, to je pravda... VW Vento 1.8i, 66kW r.v. 1996... Posádku tvořili čtyři lidé a věci na 2měsíční pobyt:-)Matess
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 10. 2009 20:25
Cerná Hora Veselí nad Moravou 25 hod jízdy. Byl to ale mazec. Poprvé a naposledy.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
31. 10. 2009 17:53
Kytlice-Rab, klidně tři dny,Onoje cestou Mondsee, jezero na Bledu. On není jen Jadran, byť je nádherný a jedeme za ním...i cesta je cíl... a může být požitkem.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
31. 10. 2009 21:14
Tomme, naprostý souhlas. Proč o dovolené závodit.Spěchu si užiji během roku dost,nepotřebuji si nic dokazovat.Mám krásný pocit - pocit šťastného návratu - vjíždět po návratu v pořádku autem do garáže.A zbytečně nestresovat posádku.Proč také, nejedu přece rallye, i tam však jde hlavně o zdraví....

Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 11. 2009 12:01
Přátelé, ještě nezačaly vánoce a už probíráme cestu, dlouho jsem se neozval, ale přidám názor. Kdybych měl jistotu, že tam dole bude teplo, tak vyrazím ještě letos abych si ohřál klouby, ale bohužel. Chtěl bych jednou vyzkoušet trajekt Marko Polo, ale po přečtení dnešních zpráv o tom, jak jezdí po souši se asi budu bát i na té kocábce ze Sučuraje na Hvar . . . jinak cesta z Olomouce do Brely nám většinou zabere přes A a SLO cca 12 - 13 hodin ( přestávka 2x 20 minut ) určitě mi nevadí "závodníci" ale vždy mne dokáže rozčílit, když jede někdo na pohodu a nedívá se do zrcátek, jaká za ním roste kolona, např. mezi Makarskou a Dubrovníkem, přitom stačí držet krok, nebo občas uhnout. Vrtá mi hlavou, proč nekteří lidé jezdí doma jak čuňata a "venku" jsou trošku připosraní. Napadá mne, možná by bylo lepší přestat furt čučet do navigace a raději trochu šlápnout na plyn ale nevím, zda budu správně pochopen.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 11. 2009 17:42
TO Karel M.

Před pár lety jsem pracoval u firmy, která mne často vysílala do Itálie, jak na sever(Torino, MIlano) tak na jih do Neapole.Jednou, bylo to zjara 2003 jsem absolvoval cestu do Neapole, pojížďky, a cestu zpátky. V pohodě, v klidu. Při návratu, deset kilometrů od domu, jsem se zastavil v supermarketu pro víkendový nákup. Při výjezdu jsem trhnul obě levé pneumatiky o obrubník... Ani u vrat není člověk ještě v pořádku doma...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 11. 2009 18:58
To Tomm,
Znal jsem lidi, kteří bydleli v podhůří Beskyd, a byli u mých rodičů na návštěvě a přes to, že všude byl na cestě sníh, poškodili auto až při vjezdu do garáže o bránku.
I já pravidelně při zpáteční cestě bojuji s únavou na dálnici z Bratislavy do Nového Města n. Váhom, raději zastavím a odpočńu si asi tak 1,5 hodiny, než bych riskoval havártii. Vždyť je to tak blízko, zbývá asi 2 hodiny jízdy a jet dále je lákavé. Jsem totiž ze Zlína, což kamenem bys dohodil. Motorismus je mým koníčkem již velmi dlouho od mládí, dokážu jet rychle, což však neznamená přeceňovat síly a být bezohledný.. A nebudu se chlubit, za jak dlouho cestu zvládnu. To mnohdy závisí na mnohých jiných faktorech, ale to je již na jinou diskuzi.( odpočinek, okamžitá únava,zkušenosti, zdravotní dispozice, atp.) a i také chuť spěchat. Jsem přece jenom na dovolené. Zastavit se třeba na chutné jídlo v motorestu, podívat se na hezkou přírodu. Sám osobně rád jedu kolem Plitvických jezer z Karlovace, abych se dobře najedl v jedné restauraci a pak následně dále najel na dálnici...

Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 11. 2009 20:18
To mirek12:

Zaujalo mě tohle:

"určitě mi nevadí "závodníci" ale vždy mne dokáže rozčílit, když jede někdo na pohodu a nedívá se do zrcátek, jaká za ním roste kolona, např. mezi Makarskou a Dubrovníkem, přitom stačí držet krok, nebo občas uhnout"


My jsme letos dost jezdili podél pobřeží od Splitu do Podgory. Téměř celou cestu dědiny a nejvyšší dovolená rychlost 50 až 60 km, někde i víc, někdy jsme pořádně nevěděli jaká je povolená rychlost. Nicméně jsme se snažili jezdit lehce nad povolenou rychlostí, v rámci nějaké tolerance. Jezdíme tak i v ČR. Jsem jinak velice klidný, ale mě dokázalo rozčílit to blikání a troubení, že jako jedeme pomalu. Hodně mi vadila ta bezohlednost a agresivita. Místní asi vědí kde měří, ale já ne a nechce se mi zbytečně platit nebo dohadovat s HR policistou.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 11. 2009 20:47
To Martin R,

Přesně tak jsem chtěl reagovat, promluvils mě z duše. Místní předjíždějí mezi serpentinami přestože jedu max. povolenou rychlostí a oni to nevydrží. Mám zkušenosti z Č.H., kde místní policie dostala cca před 2 roky nové radary a měřili 40-cítku na magistrále mezi zatáčkama.
Nebo v úseku Omiš- Split je často omezená rychlost na 40 km/h, tam to místní absolutně nemohou vydržet, většinou je hustý provoz a nelze předjíždět.Jednou mě takto předjížděl náklaďák, šofér byl tak nepříčetný, že v průběhu předjíždění se vyklonil na pravé straně!! z kabiny a zcela nepříčetně se mlátil do čela, málem nevypadl z kabiny ven opačnou stranou. Byl to docela akrobatický výkon. Nebo ve stejném úseku řidič mopedu na mě neustále vytruboval, nechápal, že dodržuji rychlost, která je i na rovinkách omezena na 40 km/h a čert ví, zda tam místní policajti neměří..
Opravdu nechápu ty jejich omezení a navíc nikdy nevím, kdy končí. Snad by to někdo z místních mohl vysvětlit, zda např. křižovatkou končí omezení rychlosti apod. - viz např. jízda kolem Plitvic po "staré silnici".
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 11. 2009 20:47
No, my z Ostravy letos do Gradace... zhruba 14 hod.. beze spánku.. přes noc..
KM cca 1325... Přes Slovensko,Madarsko,Chorvatsko..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 11. 2009 21:38
Letos (v říjnu, t.j. prakticky velmi malý, na dálnici v Chorvatsku žádný, provoz), cesta Brno - Brela, tam 9 1/4 hod, zpět 8 3/4 hod (čistého času), včetně zastávek cca 11 hodin (což je údaj velmi individuální). Prakticky vše po dálnicích.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 11. 2009 15:51
TO Karel M

Také jsem ten samý pocit zažíval po "staré cestě". Majitelé aut typu šrot mě dojeli ve vesnicích, tam mě předjeli za doprovodu blikání a troubení. Za vesnicemi jsem je dojel a pak jsem se za nimi plahočil.

Četl jsem v příručce pro motoristy jedoucí do Jugoslávie, která vyšla někdy v roce 1983, že vozidlo, které předjíždí pomalejší, musí na znamení nejenom pustit blinkr, ale také zatroubit. Tak snad nějaký pozůstatek....


Jinak cesta Uherské Hradiště - Orebič....no nepočítám to - jedu jak mám zrovna náladu.

Pravidlo které se snažím dodržovat je jet s kolonou nikoho nebrzdit ani jinak omezovat.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
03. 11. 2009 20:52
To LOVA:

A co když jsi první v té koloně? Budeš riskovat, že Tě někde změří?

Myslím si, že jet podle předpisů není brzdění a omezování.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 11. 2009 17:42
Hoj,ono opravdu stačí sem tam uhnout a neřešit ty ostatní.Nejhorší jsou takzvaní vyučující/já jedu přesně podle předpisu tak se koukejsmiling smiley/
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 11. 2009 18:03
To Martin R, Petula

Je to tak, chvíli vedu kolonu já, chvíli někdo jiný. Vždy musí jet někdo první a být obětí yawning smiley Vždy doufám, že na mě protijedoucí auta bliknou. A ono snad je vždy nejhorší začátek cesty, kdy ještě dodržuji předpisy, ale pak si řeknu, no když mě nestopli policisté dosud, tak už to bude OK. Je to jak jzda po dálnici. Nejprve 130 dle limitů. Po pár kilometrech už 140 a pak 160.

Když jsem jezdil na dovolenou Swiftem (33 KW), tak jsem vždy několikrát za cestu uhýbal rychlejším autům , autobusům. Bylo to jakési kolegiální.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
04. 11. 2009 19:14
Ještě existuje druh řidičů,jistě je také znáte.V obci vás předjíždí,protože vy jedete na padesátce "pouhých" 60 a on chce jet 65-70.Krátce za obcí ho dojedete a protože ho zrovna nemůžete předjet tak se za ním vlečete,jelikož on těch 70 jede "furt"!angry smiley

Karel
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 11. 2009 21:31
Denně jodjíždím okolo půl sedmé ráno z Doks přes Mimoň do Liberce. Nepatřím k těm, kdo si příliš dělají hlavu z povolené devadesátky. Na dlouhé rovině u Hradčan klidně i tachometrových 150, když je sucho, jasno. A když na to příjde, průjezd Jablonným v Podj. dvacítkou. Jsou dny, kdy to prostě jde a dny kdy ne. Když táhnu dřevem přetížený vlek z Kytlice do Doks nečiní mi problém mezi N.Borem a Č.Lípou bez ohledu na předpis jet pravou půlí soupravy za tlustou bílou čarou, prostě- nepřekážet. Otrocké dodržování předpsiů by jistě uvítal policejní prezident, někdy bvšak je spíš naobtíž. S ujetými kilometry, a už jich je přes milion, čímdál víc dávám na svou intuici...
ještě něco- blíží se zima.. Mám pár známých mezi autobusáky v Krkonoších. Moc se mi líbí výrok jednoho jejich stařešiny: " víš, tady má přednost ten, kdo na tom je zrovna hůř..." na silnici z Vrchlabí do Strážného...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 11. 2009 22:34
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:37).
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 11. 2009 22:44
Pokud jste cyklistou, který jezdí při kraji vozovky, pak by to muselo být hodně smolné, aby se vám něco přihodilo. A Vy po té silnici jezdíte tak časně ráno?
Narozdíl od Vás se nedomnívám, že pozemní komunikace I. a II. třídy jsou určeny cyklistům.
Z cyklistiky se stala velká móda, a dlužno podotknout, že cyklisté se domáhají ohledů, kterých sami schopni nejsou. Lze uvést desítky příkladů.
Ale to by byla polemika pro spoustu hodin diskuse. Ovšem cyklisté, ti jsou ještě zlatí. Před dvěma týdny jsem večer v půl deváté na silnici z Nové Huti do Kytlice dojel skupinku tří bruslařů. Myslíte, že uhnuli? Sluchátka v uščích a svět byl jejich...
A pokud jde o ten výrok autobusáka- kdybyste tu silničku znal, nejspíš byste svou otázku nepokládal.
Nic ve zlém.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 11. 2009 23:17
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:37).
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 04:41
Točíte se, JirkoD, v kruhu....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 07:48
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:37).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 08:35
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
Nepatřím k těm, kdo si příliš
> dělají hlavu z povolené devadesátky. Na dlouhé
> rovině u Hradčan klidně i tachometrových 150,
> když je sucho, jasno.


Tak ty jsi "frajer". Ještě se s tím věřejně chlubíšconfused smileyconfused smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 09:50
Tomme...
... Ty opravdu nikdy nezklameš ... co příspěvek ... to perla ... thumbs up
... měl by ses ale přesunout do vlákna ... Umíme se smát ..., i když se mi chce nad Tebou spíše plakat ...

Zdraví Tě Tvoje učitelka yawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 10:00
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (22. 11. 2009 13:17).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 11:17
Musím se trochu zastat Tomma. Mám najeto již hodně stovek tisíc kilometrů a musím říct bez nehody z vlastní viny. Jsou silnice, kde se opravdu dá jet více, než je předepsáno bez toho, abych ohrožoval jiné účastníky provozu. V minulosti jsem také tak jezdil,úplně jsem všude nedodržoval rychlost, s nějakým navýšením 10 - 20 km/h jsem si nelámal hlavu, pokud k tomu byly podmínky na silnici. Zase naopak v nepřehledných úsecích, kde bych zejména ohrozil např. chodce, jsem opačně ani max. rychlost nevyužil.Prostě člověk, který má již značné zkušenosti, a to Tomm asi má, určitě ví, co si v daném místě a za dané situace může dovolit.
Bohužel značná represe ze strany policie mě donutila v některých úsecích zcela striktně dodržovat nesmyslná omezení, a že je jich u nás a třeba i v Chorvatsku hodně, to snad všichni víme.A právě v těchto místech, kde nikoho neohrožuji, policie převážně měří rychlost, neboť je to pro ni snadný výdělěk.Přijít ovšem o body a platit přemrštěné pokuty se mi nechce.Proto mnohdy se skřípěním zubů dodržuji všechny tyto nesmysly, nebo např. prudce dobržďuji před značkou začátek obce, protože těsně za ní je umístěn radar, což se mi mnohokrát stalo. Plynulosti silničního provozu to však nesvědčí.Policie většinou chytá slušné řidiče a na skutečné piráty nebo na lidi, kteří mají známosti a dokáží si vyřídit pokutu, jsou krátcí.Proto ani statistiky dopravních nehod se nezlepšují.

Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 13:18
Trochu se taky zastanu Tomma.Jako řidič z povolání jezdím od svých 18-ti let a za tři měsíce mi bude 54.
Pvní milion bez zaviněné nehody jsem ujel už dávno. Za tu dobu jsem vystřídal osobní, nákladní - sólo i soupravy, civilní i vojenské speciály a všechno je to o pozornosti a hlavně o velké předvídavosti, která příchází s počty ujetých kilometrů. Někdy je dopravní značení opravdu nepochpitelné, např. výpadovka z Brna na Vyškov. Rok tam byla na silnici dálničního typu ( 2pruhy+odstavný) cca 1,3km šedesátka,zaplatili snad všichni, kteří tam kdy jeli. Po roce osadili nové značky, takže první úsek asi 300m je povoleno 80 km/h, dále už dokonce 100 km/h. Zároveň znám i dost úseků, kde využítí max. pov. rychlosti je silný hazard, a je jedno, jestli touto pov. rychlostí je šedesátka nebo stovka. A to už vůbec nemluvím o době jízdy, dnu v týdnu,den-noc, roční období, počasí, druh dopr. prostředku atd.

Co se týče otázky: jakou mám šanci na přežití pří střetu s autem, jedoucím 150 km/hod?
Vaše šance na přežití střetu s vozidlem jedoucím 150km/hod. popřípadě 90km/hod. budou asi v obou případech podobné a dosti mizivé !

Ohledně : víš, tady má přednost ten, kdo na tom je zrovna hůř..." ? možná jde spíše o pochopení konkrétní situace, např. přijíždím ke křižovatce s nákladním autem 8x8 s váhou cca 30t po namrzlé silnici a osobák zprava jedoucí mírně do kopce by mi měl dát přednost. On je na tom hůř a pokud tím nikoho neohrozím, klidně mu bliknu, ať jede,protože pokud by zastavil, už se nerozjede. Spíše tak nějak podobně byl asi myšlen zmiňovaný citát stařešiny.
Ale to už jsem zase u té předvídavosti. Ne vždy je vše někde popsáno a nařízeno tak, jak v případě couvání, pokud se nemůže bezpečně v určitém místě vyhnout osobák a nákladní souprava.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (06. 11. 2009 13:28).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 13:57
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:36).
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 15:37
Ve středu jsem jel z HK na chalupu a u Třebechovic jedu asi tak 100 - krásná rovná silnice ale déšť. Za mnou machýrek se starším Peugeotem 307 a ten byl určitě ještě starší ne šofér. POZOR jel jeden metr za mnou a doslova mne tlačil. Bylo dost mlhavo a tak jsem rozsvítil přední i zadní mlhovky. Já myslel že vlítne do pole jak se lekl. On si snad myslel že brzdím. Potom mne předjel a valil ho jak kráva. Za chvíli jsem ho měl z dohledu. Ono bylo opravdu špatné počasí. No a v Častolovicích jsem ho dojel, poslušně jel za autobusem přes celé Častolovice a potom to ohnul nahoru na Rychnov. No a co. Prostě mu to k ničemu nebylo. Jak nám říkali ve škole "rychlost kvapná - málo platná".
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 19:43
Já si myslím, že označovat někoho za hazardéra, jako např. Tomma jen proto, že na přhledném úseku za dobrých podmínek jede vyšší rychlostí je blbost. Jen tak by mě zajímalo, kdo nikdy nepřekročil povolenou rychlost a drží se striktně dopravních předpisů.

Naprostý souhlas s Mirusem
Předvídavost je jedna z nejdůležitějších vlastností účastníků silničního provozu. Ano, je to tak, jako chodec nepolezu do cesty, když vidím, že auto nezastaví. Nebudu na kole soupeřit s autobusem, když vím, že střet s ním nepřežiji!

Je chybné říct, že silnější vyhraje, ale jde o předvídavost a ten kdo udělá chybu vám bude vděčný za to, že mu třeba uhnete nebo zpomalíte.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 202
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.